Xyzal


Xyzal jest całkiem nowym lekiem antyalergicznym. Jest to młodszy brat zyrtecu, choć według badań to xyzal jest lekiem mocniejszym i powodującym zarazem mniejsze skutki uboczne. Lek w małych ilościach przechodzi przez barierę krew-mózg i dlatego nie powoduje, lub prawie nie powoduje senności. To ważne, gdyż większość chorych na choroby alergiczne prowadzi zwykłe, aktywne życie i senność pojawiająca się w środku dnia jest dużym problemem.

Większość leków, służących do walki z alergią dostępnych na rynku (tych niedziałających jedynie miejscowo, jak np. flixonase), nie jest pozbawiona tej wady i utrudniają chorym w różnym stopniu normalne funkcjonowanie.

Tytułowy lek, xyzal nie jest, niestety, pozbawiony wszystkich skutków ubocznych. Osoby używające leku czasami doświadczają problemów z ostrością widzenia, oraz suchością ust.

Xyzal dostępny jest jak na razie jedynie na receptę. Producent sprzedaje lek w postaci syropu i tabletek.

Będę bardzo wdzięczny jeśli podzielicie się państwo opiniami o leku.

Napisz swoją opinię o Xyzal


Cena Xyzal
Skutki uboczne Xyzal
Dawkowanie Xyzal
Ulotka Xyzal
Zamienniki Xyzal
Forum Xyzal
Najnowsza opinia o Xyzal
Zastosowanie i składniki Xyzal
Gdzie można kupić Xyzal?

Opinie o Xyzal (9)

Xyzal, ocena średnia

3.3

Skutecznosc

24/10

  Brak skutków ubocznych

  63/10

   Oplacalnosc

   12/10
    1. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Oplacalnosc

     0.1

     Przyjmuje ten lek po ukąszeniu osy lub pszczoły i muszę przyznać, że to nie lek tylko trucizna, czuję się okropnie, ból głowy, senność, dezorientacja, zaburzenia widzenia. LEK NOWEJ GENERACJI NIE ZNACZY LEPSZY.

    2. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Skutecznosc

     6.6

     W tym roku lekarz przepisał mi Xyzal, zapewniając, że nie powoduje senności, receptę zrealizowałam i mam zapas leku na cały sezon, lipiec – wrzesień. Dzień 1. Po ok. godz od połknięcia objawy alergii zmalały o 90%, ale nie zniknęły. W pracy za to nie mogę sobie ze sobą poradzić, jestem półprzytomna. Po powrocie do domu musiałam się położyć, spałam 12h!!! Pomyślałam, że może byłam zmęczona. Dzień 2. To samo. Dzień 3. To samo. Więcej tego nie kupię!!!!

    3. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Brak skutków ubocznych

     4.3

     Oplacalnosc

     1.4

     Biorę tabletki od kilku dni i nie widzę żadnej poprawy.

    4. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Skutecznosc

     0.7

     Brak skutków ubocznych

     7.6

     Oplacalnosc

     0.7

     Masakra. Potworne lęki i mega depresja. Alergia jak była tak jest. Z daleka od takich świństw!

    5. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Mam złe doświadczenie z tym lekiem, nagły spadek samopoczucia, niesamowita senność i niebezpiecznie niskie ciśnienie, a alergia jak była, tak jest.

    6. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Witam, po tym leku zaczęłam mieć coraz gorsze samopoczucie,nadmierną senność, ból głowy a ciśnienie spadło mi do 91/56.Jeśli chodzi o rumień na nodze, to nic się nie zmieniło, jest nadal czerwony i swędzi. Dzisiaj dopiero przeczytałam ulotkę i postanowiłam odstawić ten lek.

    7. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Witam, w moim przypadku nagle po kilku dniach strasznie powiększyły mi się węzły chłonne i nie mogłam przełknąć normalnie śliny. Na początku myślałam, że szykuje się jakaś infekcja, ale trzy dni pod rząd ten sam objaw, bez nasileń to coś nieprawdopodobnego. Stwierdziłam, że to po xyzalu, bo nic innego nie brałam. Także dziękuję za taki lek przeciwalergiczny.

    8. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Do tej pory brałem Zyrtec okazjonalnie w przypadku napadu alergii. Trochę pomagał, trochę usypiał. Niestety w tym roku miałem bardzo silny napad alergii i nawet regularnie brany Zyrtec nie pomagał. Lekarz zapisał mi Xyzal. Już po pierwszej tabletce alergia zniknęła jak ręką odjął. Byłem zachwycony. Niestety to co się dalej stało sprawiło, że nigdy więcej po ten lek nie sięgnę. Zgodnie z zaleceniem brałem jedną tabletkę dziennie przez tydzień. Wieczorem rozpoczął się atak nerwicy, silnej depresji, nawracających myśli samobójczych, duszności. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów i myśli. Nie wiedziałem co się ze mną dzieje. Przez całą noc walczyłem z dusznością, potami, kołataniem serca, uciskiem w piersi i tą obezwładniającą, bezpodstawną depresją. Koszmar. Dopiero nad ranem zacząłem nieco trzeźwiej myśleć i zastanawiać się co był przyczyną. Nie brałem innych leków. Nigdy wcześniej nie miałem takich objawów. Sprawdziłem ulotkę Xyzala i to co mi się przydarzyło jest tam wypisane jako możliwe skutki uboczne. Natychmiast odstawiłem lek i powoli się uspokajam. Napady lękowe już w dużo mniejszej intensywności powtarzają się jeszcze, ale stopniowo coraz rzadziej. Minął tydzień odkąd przestałem brać Xyzal. Mam nadzieję, że mój organizm powoli pozbywa się tego świństwa i ostatecznie wszystko skończy się dobrze. Ostrzegam jednak innych. Nigdy więcej nie wezmę tego leku i mam nadzieję, że nigdy już nie powtórzy mi się taka noc. Cieszę się, że jakimś cudem ją przetrwałem.

    9. Opinia użytkownika o Xyzal :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Biorę testowo od kilku tygodni, ale nie mam dobrych wieści, dla chcących brać lek. Nie zaobserwowałem zmiany w stosunku do czasu, kiedy byłem w ogóle bez leków. Skutków ubocznych też nie ma. Jednym słowem jem cukierki a nie leki.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.