Xetanor


Xetanor jest jednym z kilku leków antydepresyjnych dostępnych w Polsce, których składnikiem aktywnym jest paroksetyna. Zastosowanie tego leku jest szerokie; lekarze przepisują go pacjentom na: depresję, nerwicę natręctw, fobię społeczną, lęki uogólnione, czy PTSD (zespół stresu pourazowego). Mężczyźni używają leku również przy problemach przedwczesnego wytrysku. Na faktyczne działanie leku trzeba poczekać kilka tygodni (jest to cecha charakterystyczna nie tylko tego leku, ale większości antydepresantów). Xetanor należy do tzw. nowoczesnych antydepresantów, niestety nie tak skutecznych, jak starsze dawniej popularne leki, ale za to bardziej bezpiecznych. Pacjenci czasami rezygnują ze stosowania leku, ponieważ akurat u nich powoduje on niemile widziane skutki uboczne. Pojawić się mogą: senność, nudności, nadmierna potliwość, czy (dość często) problemy z osiąganiem satysfakcji seksualnej.
Napisz swoją opinię o Xetanor


Cena Xetanor
Skutki uboczne Xetanor
Dawkowanie Xetanor
Zamienniki Xetanor
Forum Xetanor
Najnowsza opinia o Xetanor
Zastosowanie i składniki Xetanor
Gdzie można kupić Xetanor?

Opinie o Xetanor (15)

Xetanor, ocena średnia

6.7

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  67/10

   Oplacalnosc

   62/10
    1. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Moje zdanie jest takie. Każdy jest inny. To rozmowa z psychiatra ma zadecydować, jaki lek lekarz przepisze. Należy więc powiedzieć psychiatrze wszystko co nam w duszy gra, być z nim szczerym i nic nie ukrywać. Bo inaczej lek nie będzie dobrze dobrany. Mi Xetanor bardzo pomógł. Mam za sobą próbę samobójczą, ciężka depresję. Lek pomaga. Kiedy go stosowałam, nie uroniłam ani jednej łzy, odzyskałam pewność siebie. Tyle tylko, że przytyłam po nim.

    2. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Ja biorę 5 lat i nic to nie daje, nie mam już siły.

    3. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Biorę lek 1 i 3 miesiące po 2 tabletki rano, cały czas było dobrze, ale od miesiąca cały czas mnie mdli, ale umysłowo czuję się bardzo dobrze.

    4. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Mi pomógł

    5. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Witam, ja stosowałem xetanor 3 lata, nie przyniósł żadnych efektów, sam postanowiłem o odstawieniu leku, z początku było db, ale później jazdy znowu wróciły wiec postanowiłem zacząć jeszcze raz od xetanoru i wierzcie mi to był błąd, jest po postu masakra skutki uboczne są piekielne, ten lek to g&wno musimy sobie sami poradzić z tą chorobom.

    6. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Brałem niestety ten lek przez 3 lata z dużym hakiem, ukierunkowany na depresje i lęki, a także fobie społeczne. Niestety, lek w ogóle na mnie nie działał. Nie wykazywał działania przeciwdepresyjnego, ani przeciwlękowego. Po prostu nie działał. Moja już była psychiatra „karmiła” mnie nim przez 3 lata bez efektów. Jeśli chodzi o skutki uboczne, ja się spotkałem z dosyć poważnym jak dla mężczyzny, zaburzeniem orgazmu i wzwodu. Ogółem pisząc, spadek podniecenia. Oczywiście, przez pierwsze dwa tygodnie dokuczają mdłości, ale to normalne dla antydepresantów. Jeśli chodzi o odstawienie leku – trzeba go odstawiać dosyć długo i bardzo ostrożnie.

    7. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Witam!
     Po przeczytaniu wielu wątków, że większość z Was jest zafascynowana tym „lekiem”, ale wynika to raczej z Waszej krótkiej przygody z tym oszustwem! Ja moją przygodę leczenia Xetanorem rozpoczęłam w październiku 2008r. Mojemu organizmowi c na forach omawiających „lek” o nazwie Xetanor postanowiłam podzielić się z Wami moim doświadczeniem z tym specyfikiem. Świadomie nie nazywam tego preparatu lekiem, bo wierzcie mi, to „coś” wcale nie leczy! Czytając Wasze komentarze widzęc iężko było zaadaptować ten „medykament” ale po ciężkiej walce ( silne zawroty głowy, nudności, osłabienie i obfite pocenie się ) przetrwałam kryzys i stanęłam na nogi. Świat nabrał innych kolorów a ja zdobyłam odwagę! Według pani doktor leczenie miało trwać 6 miesięcy a drugie 6 miesięcy miało trwać schodzenie z „leku”. Tymczasem leczenie i powolne schodzenie przeciągnęło się
     do 2.5 roku! Było okej! W siedem miesięcy po odstawieniu xetanoru zaczęła się jazda. Wróciły lęki, przeszywające prądy, potworne pocenie się, sztywność i bóle stawów, silne osłabienie. To był koszmar i konsternacja co robić?! Ponownie udałam się do psychiatry i powróciłam do „leku”. Oswojenie z „lekiem” znowu było trudne i ciężkie ale nastąpiła poprawa a świat przybrał przyjazne barwy! Kolejny etap „leczenia” trwał 1,5 roku i ponowna decyzja o rezygnacji z leku. Schodzenie było powolne i stopniowe. Było dobrze. Sześć miesięcy po odstawieniu xetanoru ponownie zaczęła się jazda. Obfite pocenie się, bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, bóle mięśni i stawów, zaburzenia snu, silne osłabienie, trudno utrzymać się na nogach. Sama nie wychodzę z domu – jest to fizycznie niemożliwe. Nie sięgnę już po ten „lek” , bo to oszustwo! Jestem w gorszym stanie niż przed „leczeniem”. Nie wiem jak z tego wyjdę, ale wolę umrzeć niż dać się po raz kolejny ogłupić. Czy ktoś zauważył, że do wszystkich specjalistów trzeba mieć skierowanie i czekać w długiej kolejce a do psychiatry można wejść po prostu z ulicy bez skierowania? My znerwicowani i zdesperowani szukamy dla siebie ratunku a wpadamy w sidła biznesu wielkich koncernów, które na naszym cierpieniu i ufności zbijają ogromny kapitał a nas uzależniają od śmiercionośnej chemii! Kochani, psychotropy to oszustwo, one was nigdy nie wyleczą, jedynie na krótki czas uśpią symptomy choroby, która wcześniej czy później powróci ze zdwojoną siłą!!! Szukajmy innych, naturalnych rozwiązań, nie dajmy się uśmiercić. Nasze życie jest zbyt cenne by je oddać w niepowołane ręce!!!

     1. Opinia użytkownika o Xetanor :

      Trochę zdziwiłam się czytając tę opinię, bo zadaniem tego leku jest złagodzenie objawów, natomiast wyleczyć się z depresji można tylko przez terapię (jest to dość trudne i nieprzyjemne). Ja 3 razy odstawiałam ten lek i wracałam do niego, objawy uboczne miałam słabe – do zniesienia. W końcu postanowiłam pójść na solidną terapię – trwała 1,5 roku. Były to najlepiej zainwestowane pieniądze na całe życie – zmieniłam się gruntownie, podejście do życia, zmiana we mnie nastąpiła ogromne. I nie potrzebuję już leków jako „wspomagaczy” od kilku lat.

    8. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Brałam ten lek na nerwicę lękową,trochę uspokajają, ale nic wielkiego,jedynie spać się chce niesamowicie na początku leczenia..tyle w temacie:)

    9. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Do Paulina. Ciekawe czy nadal twój men zarzywa xetanor. A możę dostał depresji po odstawieniu? :)

    10. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Witam:) biorę już 1 rok xsetanor20 mg, czuję się bd. po nim, jeżeli chodzi o alkohol to można pić tylko rzadko najpierw jak chce się wypić to trzeba odstawić lek w dzień, w którym wie się że będzie piło, nie stwierdziłem nic po piciu, tylko ostrzegam pić to z umiarem… bo skutki uboczne są tragiczne…przytyłem po nim 10kg w ciągu 5 mies … pozdrawiam

    11. Opinia użytkownika o Xetanor :

     witam wszystkim.jestem juz miesiac bez xetanoru i czuje sie wporzadku.poczatek byl straszny bo dopadaly mnie ataki nerwicy,bylam jak bomba ktora cykala na wypalenie.wszystkie skutki uboczne pomalu zaczynaja odchodzic w niepamiec.wszystko to psychika.dopoki nie uporamy sie z nia sama wszystko nabiera czarnych barw.tak wiec smialo zachecam do odstawienia tego paskudztwa.bynajmniej sprobujcie!!!

    12. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Unikałbym xetanoru wszystkimi możliwymi drogami, czułem sie po nim strasznie. Senność, nudności, mógłbym wcale nie wychodzić z łóżka. Zamiast pomoc prochy przybiły mnie jeszcze bardziej. Po ich odstawienie czułem sie o wiele lepiej, niewypał!!

    13. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Biorę xetanor od około roku na nerwice. Początkowo miałam małe skutki uboczne, następnie wszystko było ok. po ok 5-6 miesiącach chciałam odstawić lek, lecz mój lekarz stwierdził, że należy go brac1,5-2 lat wiec kontynuowałam. W chwili obecnej myślę tylko o odstawieniu tego leku. Skutki uboczne nie są zbyt mile. Silne zawroty głowy, biegunka, nudności, zamazana widoczność, senność, o co najgorsze +10kg. Nigdy nie miałam problemów z nadwaga. Jestem zapuchnięta!!!Każdy lek tak samo jak pomaga, tak samo i szkodzi. Sama zdecydowałam o zmniejszeniu dawki, bo lekarze nie zawsze maja racje! Mam nadzieje, że za miesiąc będę juz bez xetanoru!!!

    14. Opinia użytkownika o Xetanor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Moj mężczyzna strasznie krępował się, kiedy przyniosłam mu do domu Xetanor. Zawsze unikał rozmów o jakichkolwiek problemach, dla niego zawsze wszystko było ok. Początkowo był nawet na mnie trochę zły….. Z czasem kiedy zaczął stosować Xetanor i sam zaczął zauważać zmiany, ze może sobie na więcej pozwolić, ze nasze stosunki trwają dłużej niż dotychczas był wręcz dumny z siebie;) Na efekty trzeba czekać, kolo 2,3 tygodni, jednak warto;) Teraz i ja i on wychodzimy zadowoleni z sypialni;)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.