Velaxin


Velaxin należy do przedstawicieli SNRI. Działanie jego podobne jest do leków ssri (tych podwyższających poziom serotoniny w przestrzeniach międzysynaptycznych poprzez blokowanie jej wychwytu) z taką różnicą, iż oprócz oddziaływania na serotoninę lek w podobny sposób wpływa na układ noradrenaliny. Lek jest także agonistą receptorów opioidowych. Velaxin nie jest jedynym lekiem, którego substancją aktywną jest wenlafaksyna. Bardziej popularnym w Polsce jego odpowiednikiem jest np. efectin, czy velafax. Dawkowanie velaxinu jest bardzo różne. Stosowane dawki mieszczą się najczęściej w granicach od 75mg do 225mg dziennie. Należy zaznaczyć, iż małe przekroczenie dawki maksymalnej najczęściej nie jest groźne. Dużym problemem przy tym leku jest natomiast jego odstawianie. Pacjenci skarżą się na bardzo przykre objawy, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Doświadczają oni uczucia elektrycznych wyładowań w głowie, w angielskojęzycznej literaturze określanych mianem ?brain zaps?. Poza tym objawy odstawienia zdają się przypominać te spotykane przy tych lekach ssri, które mają krótki okres półtrwania w organizmie. Od pacjentów możemy, więc usłyszeć o odczuwaniu grypopodobnych symptomów.

Napisz swoją opinię o Velaxin


Cena Velaxin
Skutki uboczne Velaxin
Dawkowanie Velaxin
Forum Velaxin
Najnowsza opinia o Velaxin
Zastosowanie i składniki Velaxin
Gdzie można kupić Velaxin?

Opinie o Velaxin (35)

Velaxin, ocena średnia

6.9

Skutecznosc

73/10

  Brak skutków ubocznych

  56/10

   Oplacalnosc

   78/10
    1. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Skutecznosc

     0.7

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Mam 17 lat, biorę go już 4 miesiące, niestety brak jakichkolwiek efektów :(

    2. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Mam ogromny ból w żołądku i całym brzuchu, ból okropny od jakiegoś czasu, mam drżenia rąk, psychiatra dała mi velaxin, czy mi pomoże?

    3. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Skutecznosc

     9.9

     Bardzo dobry lęk, pomógł mi bardzo w połączeniu z mirtagenem przez mojego psychiatrę nazwanym łączeniem królewskim.

    4. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Skutecznosc

     9.5

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     8.5

     Po kilku tygodniach nie czujesz nic nieprzyjemnego, możesz funkcjonować żadnych szumów, kręcenia w głowie, nudności. Przy odstawianiu trzeba powoli obniżać dawkę. Dla mnie SUPER LEK!!!

    5. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Skutecznosc

     9.8

     Oplacalnosc

     9.9

     Biorę go już 3 lata i bardzo mi pomaga. Bez niego miałem silne ataki wysokiego ciśnienia, zawroty głowy i nudności. Jak zacząłem stosować velaxin, wszystko minęło. Polecam

    6. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Ja te lekarstwo Velaxin dostałam na ból pleców od neurologa i zastanawiam się, czy w ogóle mam wykupić ten lek, bo żadnej depresji nie mam, tylko mam silny ból; pleców po pracy jeśli nic nie robię, to jest ok, a jak zaczynam np., sprzątanie w sobotę to w niedzielę już boli kręgosłup. Chcę nadmienić, że mam zmiany zwyrodnieniowe, przepukliny międzykręgowe, wypadanie dysku, dyskopatię i podczas badania neurolog i neurochirurg nie stwierdzają żadnych zaburzeń. Pracuję na gospodarstwie rolnym, więc nie jest to lekka praca, a już posprzątanie domu, jest dużym wysiłkiem la mego kręgosłupa. Pomóżcie, czy ktoś dostał ten lek na ból kręgosłupa?

     1. Opinia użytkownika o Velaxin :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      5

      Oplacalnosc

      10

      Dostałam ten lek z Przychodni Leczenia Bólu, gdzie chodziłam na akupunkturę. Mam fibromialgię, czyli ból całego ciała. Lek ten wycisza, a więc tonuje zapalenie tkanek, nerwów, stąd ten kierunek leczenia. Mam dawkę 37,5 mg raz dziennie i zażywam już go 6 lat. Bóle zmniejszyły się o 90%, a więc super efekt. Gorzej z odstawieniem leku, próbowałam pod kierunkiem psychiatry, lecz niestety, mam wtedy zawroty łowy i nudności. W/g lekarza to tak mała dawka, że nie szkodzi ja brać cały czas. POLECAM jego działanie w zakresie wyeliminowania bólu !!!

    7. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Polecam lek rewelacyjny, najlepszy, zaczyna działać po miesiącu
     znikają lęki, depresja, bóle somatyczne.

    8. Opinia użytkownika o Velaxin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Myślałam, że już mi nie potrzebny tak mi pomógł i odstawiłam, niestety po tygodniu nie dało się ze mną wytrzymać, wróciły fobie, drażliwość, bezsenność itd. Od dziś biorę znowu, to znaczy, że w moim przypadku pomaga.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.