Valdoxan


Valdoxan stanowi jak na razie jedyny dostępny lek antydepresyjny klasy dysinhibitorów noradrenaliny i dopaminy. Składnik aktywny leku, agomelatyna, powoduje intensywniejszy wyrzut tych dwóch neuroprzekaźników. Inne antydepresanty zazwyczaj działają poprzez zmniejszanie wychwytu zwrotnego i jest to kluczowa różnica, stanowiąca o oryginalności valdoxanu. Osoby z depresją mają odmienny od osób zdrowych zegar biologiczny. Jedna z teorii na temat depresji mówi np. o tym iż chory więcej czasu spędza w fazie REM snu, a mniej w śnie wolnofalowym. Valdoxan działa poprzez normalizowanie faz snu. Lek w porównaniu do innych często stosowanych leków ma mniej skutków ubocznych. W szczególności nie występują negatywne skutki seksualne. Pacjenci w czasie stosowania leku mogą skarżyć się natomiast na zawroty i nudności. Valdoxan nie zyskał na razie dużej popularności, powodem tego zapewne jest jego wysoka cena, oraz brak znajomości leku wśród psychiatrów.
Napisz swoją opinię o Valdoxan


Cena Valdoxan
Skutki uboczne Valdoxan
Dawkowanie Valdoxan
Zamienniki Valdoxan
Najnowsza opinia o Valdoxan
Zastosowanie i składniki Valdoxan
Gdzie można kupić Valdoxan?

Opinie o Valdoxan (55)

Valdoxan, ocena średnia

5.7333333333333

Skutecznosc

58/10

  Brak skutków ubocznych

  65/10

   Oplacalnosc

   49/10
    1. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     10

     Biorę półtora miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Brałem wiele leków, głównie z tych oddziałujących na serotoninę, jednak z biegiem czasu musiałem rezygnować z uwagi na skutki uboczne i specyficzną apatię, jaką w dłuższej perspektywie wywołują te leki (kto brał, wie o czym mówię) – nie chcę spędzić życia w serotoninowej bańce.
     Przez pewien czas brałem sam Wellbutrin z Lamitrinem, jednak po odstawieniu leku serotoninowego mój stan zaczął się pogarszać, mam na myśli stany lękowe i depresyjny nastrój. Wówczas razem z lekarzem podjęliśmy decyzję o włączeniu Valdoxanu i okazało się to trafnym posunięciem. Lek ułatwia zasypianie (u mnie od pierwszych dawek) i reguluje sen nie powodując problemów ze wstawaniem i senności za dnia – jak dla mnie bomba. Lek działa też na mnie dobrze przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo – po ponad miesiącu leczenia mam coraz więcej tych dobrych dni, z lepszym nastrojem, lęki się zmniejszyły i mam więcej energii (choć to z pewnością także zasługa Wellbutrinu). Skutków ubocznych nie doświadczyłem praktycznie jak dotąd żadnych. Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma i pogłębi, jeśli tak będzie to z uwagi na cenę Wellbutrinu zastanawiam się nad zwiększeniem dawki i pozostaniem na kombo Valdoxan + Lamitrin. Valdoxan działa subtelnie, w przeciwieństwie do leków SSRI czuję się na nim bardziej sobą, nie ma tej obojętności i tumiwisizmu (choć w cięższym stadium choroby efekt ten jest wybawieniem) zobaczymy jak będzie w dłuższej perspektywie, bo jeszcze za wcześnie na werdykty. Aha, pierwsze próby wątrobowe wyszły OK. Keep it up

    2. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Witam, czytam różne opinie i właśnie są bardzo różne. Wiem, że działanie jest różne, zależy od wielu czynników i każdy może mieć inne objawy. Moje pytanie jest takie i błagam o odpowiedź: otrzymałam od lekarza Valdoxan z powodu bezsenności. Szósty dzień i czuje się coraz gorzej, żadnej poprawy snu, coraz gorzej z bólami brzucha, zwłaszcza żołądka, już tylko piję wodę i jem suchary, nadal boli, w nocy zwijam się z bólu. Czy ktoś miał takie objawy? W ulotce jest, że to „lekkie i przemijające” i po 2-ch tygodniach ma być ok. Nie wiem jak przetrwać te 2 tygodnie i czy faktycznie będzie lepiej.??

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.