Valdoxan


Valdoxan stanowi jak na razie jedyny dostępny lek antydepresyjny klasy dysinhibitorów noradrenaliny i dopaminy. Składnik aktywny leku, agomelatyna, powoduje intensywniejszy wyrzut tych dwóch neuroprzekaźników. Inne antydepresanty zazwyczaj działają poprzez zmniejszanie wychwytu zwrotnego i jest to kluczowa różnica, stanowiąca o oryginalności valdoxanu. Osoby z depresją mają odmienny od osób zdrowych zegar biologiczny. Jedna z teorii na temat depresji mówi np. o tym iż chory więcej czasu spędza w fazie REM snu, a mniej w śnie wolnofalowym. Valdoxan działa poprzez normalizowanie faz snu. Lek w porównaniu do innych często stosowanych leków ma mniej skutków ubocznych. W szczególności nie występują negatywne skutki seksualne. Pacjenci w czasie stosowania leku mogą skarżyć się natomiast na zawroty i nudności. Valdoxan nie zyskał na razie dużej popularności, powodem tego zapewne jest jego wysoka cena, oraz brak znajomości leku wśród psychiatrów.
Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Valdoxan:

Jestem farmaceutą. Brałem Valdoxan na nerwicę lękową, oraz w celu poprawy snu przez 3 miesiące. 2 miesiące 25mg i jeden miesiąc 50mg. Dni 1-10 nie czułem działania poza lekkim bólem głowy i biegunką. Dni 11-21 jakby poprawa dość znaDr Chemik
mieszkam w Niemczech lek 100% refundowany tylko 10 eur dopłacam kosztuje w Niemczech ponad 100 eur ,biorę lek już 6 tyg. żadnych skutków ubocznych czuje się dobrzedanula55
mi ten lek nie pomógł. jako „jedyny” z przetestowanych leków nie działał wcale. Bardzo niską skutecznosc tego leku potwierdził na bazie swojego doświadczenia także najlepszy lekarz na jakiego do tej pory trafiłem.
skutki uboczne mogą bynerwusek
Więcej prawdziwych historii o Valdoxan znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Valdoxan.

Napisz swoją historię o ValdoxanCena Valdoxan

Lek Valdoxan jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 25 mg

Valdoxan w dawce 25 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. w cenie:

 • 34.70PLN przy zakupie na 30%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 1.24PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 115.66PLN, przy cenie za kapsułkę 4.13PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Valdoxan?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Valdoxan
Dawkowanie Valdoxan
Zamienniki Valdoxan

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Valdoxan:


Valdoxan zamienniki i prawdziwe historie

Najnowsza historia o Valdoxan

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Valdoxan leku:

„Jestem farmaceutą. Brałem Valdoxan na nerwicę lękową, oraz w celu poprawy snu przez 3 miesiące. 2 miesiące 25mg i jeden miesiąc 50mg. Dni 1-10 nie czułem działania poza lekkim bólem głowy i biegunką. Dni 11-21 jakby poprawa dość znaczna samopoczucia, spadek lęków – już miałem nadzieję że to złota pigułka., a tu 22-31 kryzys powrót złego samopoczucia, powrót leków, ból głowy. 32 – 49 jakby lekka poprawa. 50 – 59 ko…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Valdoxan

Valdoxan jest stosowany w wypadku: Na Depresję,
Gdzie można kupić Valdoxan?

Szukasz gdzie można kupić Valdoxan?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Valdoxan – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Valdoxan na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Valdoxan (63)

Valdoxan, ocena średnia

5.5333333333333

Skutecznosc

55/10

  Brak skutków ubocznych

  64/10

   Oplacalnosc

   47/10
    1. o Valdoxan :

     Skutecznosc

     1.6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     1.5

     Jestem farmaceutą. Brałem Valdoxan na nerwicę lękową, oraz w celu poprawy snu przez 3 miesiące. 2 miesiące 25mg i jeden miesiąc 50mg. Dni 1-10 nie czułem działania poza lekkim bólem głowy i biegunką. Dni 11-21 jakby poprawa dość znaczna samopoczucia, spadek lęków – już miałem nadzieję że to złota pigułka., a tu 22-31 kryzys powrót złego samopoczucia, powrót leków, ból głowy. 32 – 49 jakby lekka poprawa. 50 – 59 kolejny kryzys. Przejście na 50 mg – 60 – 70 dzień bardzo złe samopoczucie, silne lęki , duży ból głowy, biegunka. 71 – 90 jakby minimalnie lepiej. Jednak nie zauważyłem poprawy snu. Sen był nawet gorszy, gdyż leki przesunęły się z dnia na noc. Trudno mi powiedzieć czy lek działa, raczej NIE. Robiłem 3 razy próby watrobowe – wszystko OK ale brałem bardzo dużo osłonek wątroby i przestrzegałem bardzo diety. Lek jest znakomicie opisany … Ja postanowiłem po konsultacji z lekarzem odstawić.

    2. o Valdoxan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     mieszkam w Niemczech lek 100% refundowany tylko 10 eur dopłacam kosztuje w Niemczech ponad 100 eur ,biorę lek już 6 tyg. żadnych skutków ubocznych czuje się dobrze

    3. o Valdoxan :

     mi ten lek nie pomógł. jako „jedyny” z przetestowanych leków nie działał wcale. Bardzo niską skutecznosc tego leku potwierdził na bazie swojego doświadczenia także najlepszy lekarz na jakiego do tej pory trafiłem.
     skutki uboczne mogą byc poważne, szczególnie niebezpieczne dla wątroby.
     Poczytajcie sobie. Pierwsza próba rejestracji tego leku przez koncern skonczyla sie niepowodzeniem – to o czyms swiadczy.
     ODRADZAM!!!!! jest wiele innych lepszych i dużo tanszych leków

    4. o Valdoxan :

     Brak skutków ubocznych

     9

     Nie brałem gorszego badziewia. Nie pomogło zupełnie na bezsenność nawet w dawce 50 mg. Inne zmiany też nie nastąpiły, lęki nie zniknęły, nastrój się nie poprawił. Na początku bolał mnie brzuch, ale potem przeszło. Mam nadzieję, że komuś to pomaga, ja odstawiam.

    5. o Valdoxan :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     10

     Biorę półtora miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Brałem wiele leków, głównie z tych oddziałujących na serotoninę, jednak z biegiem czasu musiałem rezygnować z uwagi na skutki uboczne i specyficzną apatię, jaką w dłuższej perspektywie wywołują te leki (kto brał, wie o czym mówię) – nie chcę spędzić życia w serotoninowej bańce.
     Przez pewien czas brałem sam Wellbutrin z Lamitrinem, jednak po odstawieniu leku serotoninowego mój stan zaczął się pogarszać, mam na myśli stany lękowe i depresyjny nastrój. Wówczas razem z lekarzem podjęliśmy decyzję o włączeniu Valdoxanu i okazało się to trafnym posunięciem. Lek ułatwia zasypianie (u mnie od pierwszych dawek) i reguluje sen nie powodując problemów ze wstawaniem i senności za dnia – jak dla mnie bomba. Lek działa też na mnie dobrze przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo – po ponad miesiącu leczenia mam coraz więcej tych dobrych dni, z lepszym nastrojem, lęki się zmniejszyły i mam więcej energii (choć to z pewnością także zasługa Wellbutrinu). Skutków ubocznych nie doświadczyłem praktycznie jak dotąd żadnych. Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma i pogłębi, jeśli tak będzie to z uwagi na cenę Wellbutrinu zastanawiam się nad zwiększeniem dawki i pozostaniem na kombo Valdoxan + Lamitrin. Valdoxan działa subtelnie, w przeciwieństwie do leków SSRI czuję się na nim bardziej sobą, nie ma tej obojętności i tumiwisizmu (choć w cięższym stadium choroby efekt ten jest wybawieniem) zobaczymy jak będzie w dłuższej perspektywie, bo jeszcze za wcześnie na werdykty. Aha, pierwsze próby wątrobowe wyszły OK. Keep it up

     1. o Valdoxan :

      Ciekawi mnie kombinacja tych dwóch leków. Wellbutrin jest inhibitorem noradrenaliny i dopaminy zaś valdoxan je dysinhibuje. Czy dostał Pan informacje na temat mechanizmu działania wspólnie tych leków od swojego lekarza? Wellbutrin jest mi znany ale w połączeniu z SSRI. Sam od niedawna zażywam Valdoxan, ale ciężko mi cokolwiek napisać o efektach. Życzę zdrowia i proszę o informacje.

    6. o Valdoxan :

     Witam, czytam różne opinie i właśnie są bardzo różne. Wiem, że działanie jest różne, zależy od wielu czynników i każdy może mieć inne objawy. Moje pytanie jest takie i błagam o odpowiedź: otrzymałam od lekarza Valdoxan z powodu bezsenności. Szósty dzień i czuje się coraz gorzej, żadnej poprawy snu, coraz gorzej z bólami brzucha, zwłaszcza żołądka, już tylko piję wodę i jem suchary, nadal boli, w nocy zwijam się z bólu. Czy ktoś miał takie objawy? W ulotce jest, że to „lekkie i przemijające” i po 2-ch tygodniach ma być ok. Nie wiem jak przetrwać te 2 tygodnie i czy faktycznie będzie lepiej.??

     1. o Valdoxan :

      Chciałem napisać parę słów o Valdoxanie, obecnie biorę dawkę 50 mg i jest super. Początkowo nie było fajnie, ale przeminęło i warto było zaczekać, więc naprawdę, mimo wysokiej ceny polecam wszystkim ten lek nowej generacji, bo trzeba iść do przodu, a nie stać w miejscu, życzę wszystkim zdrowia.

     2. o Valdoxan :

      Biorę valdoxan od miesiąca i nic złego się nie dzieje. Teraz zwiększyłem dawkę do dwóch tabletek (2×25 mg) i czuje się dobrze. Lepiej śpię. Muszę zrobić próby wątrobowe, bo tak kazali, ale nie czuję żadnych dolegliwości.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.