Tramal


Tramal to silny lek używany do łagodzenia silnego bólu. Nie tylko działa on na receptory opioidowe, jak inne silne leki przeciwbólowe, np. morfina, to jego działaniem jest również uwalnianie serotoniny i działanie, jako inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny. Wpływanie na układ serotoniny tramalu wiąże się z całkiem groźnymi interakcjami z innymi lekami.

Po pierwsze leku nie należy używać stosując MAOi. Unikanie MAOi w Polsce raczej nie jest problemem, gdyż leki tego typu przepisywane są z wielkim oporem. Po drugie, co dotyczy znacznie większej ilości osób nie można łączyć SSRI i tramalu. Sprawa nie jest błacha, gdyż niestosowanie się do tej zasady może doprowadzić do syndromu serotoninowego.

Tramal czasami znajduje inne zastosowanie, niż oryginalne przeciwbólowe: przez niektórych stosowany jest, jako antydepresant i lek uspokajający. Dobrze sprawdza się także, jako lek ułatwiający odstawienie wenlafaksyny.

Napisz swoją opinię o Tramal


Cena Tramal
Skutki uboczne Tramal
Dawkowanie Tramal
Ulotka Tramal
Forum Tramal
Najnowsza opinia o Tramal
Zastosowanie i składniki Tramal
Gdzie można kupić Tramal?

Opinie o Tramal (79)

Tramal, ocena średnia

6.1333333333333

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  55/10

   Oplacalnosc

   62/10
    1. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     1.9

     Brak skutków ubocznych

     7.4

     Oplacalnosc

     6.2

     Brałem ten lek na silny ból po stłuczeniach. Nie dość, że ból nadal był uciążliwy, to po prostu naćpałem się, że musiałem wyjść z pracy, bo nie byłem w stanie się skupić, po drugie zostawiłem samochód po pracą i wróciłem autobusem, bo stwierdziłem, że nie jestem w stanie prowadzić.

    2. Opinia użytkownika o Tramal :

     No i sorawa równie istotna dla kobiet, te które są w czasie tzw. odwyku, dziękujecie Bogu jeśli w tym czasie miesiączkujecie, bo to też rozładowuje napięcie.
     Nie mądruję się, bo to z życia wzięte… sama to przechodzę. Piszę by wesprzeć każdego, kto podjął walkę, bo wiem ile to kosztuje. Może nagroda na końcu będzie nieoceniona, ale kto inny jak nie my.

    3. Opinia użytkownika o Tramal :

     A i jeszcze 1.. każdy kto nawet myśli, że wyszedł z tego musi do końca życia uważać, bo wystarczy odrobina by organizm znów zaskoczył… dostanie cukiereczka i po sprawie… ja niedługo idę do szpitala, ale z innego powodu i muszę mieć pisemne oświadczenie od tego idioty by mi nikt nigdy nie pisał tramalu pod żadna postacią, bo piekło zacznie się od nowa… Naprawdę jeśli ktoś leczy się też z innego powodu, to ogromną uwagę zwróćcie i na to po h… podłącza kroplówkę i nawet nie będziesz wiedział z czym, bo na ikonkach pisze skład chemiczny, na którym nie każdy się zna.

     A błędy lekarskie trudno udowodnić… chyba, że bardzo dobrze znasz przepisy…

    4. Opinia użytkownika o Tramal :

     Do wszystkich którzy dali się wpędzić w piekło tramalu, jako środek dostępny pod każdą postacią od kropli po plastry, wierzcie więcej szkodzi niż pomaga… Rozumiem każdą osobę, która podjęła walkę z tym, bo sama przez to piekło przechodzę i nie wierzcie w metadon, czy kodeinę… potem nikt tego nie wypisze, a problem zostaje… Przerobiłam katar od 4 mies swędzenie skóry do ran wymioty i biegunki, to potworne tym bardziej jeśli lekarz umywa ręce, a tak bardzo często jest, bo wszelkie zastępcze są przepisywane na różowe recepty, a od tego umywają ręce…
     Jeśli ma się motywację, to zostaje dosłownie wiadrami leki ziołowe i wytruwanie, wiem traci się kontakt z rzeczywistością, ale co lepsze ❓ by naćpali psychotropami, czy wytrwać każdemu, komu to się udaje to medal. Od 5 mies wyprowadzam go sama, bo lekarz ma to w d… piekło to komplement, ale chce żyć ‼ i nie ma zmiłuj dla pacjenta choćby chodził po ścianach z bólu.
     Rozmowa dużo pomaga… służę pomocą, bo i mi się przyda też są chwilę, że nie daje rady…

    5. Opinia użytkownika o Tramal :

     Wzięłam ten lek raz w życiu i żałuje. Tramal zamiast mi pomóc, pogorszył całą sytuację, miałam zawroty głowy, prawie zemdlałam i parę razy wymiotowałam.

    6. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     7.3

     Brak skutków ubocznych

     7.3

     Oplacalnosc

     4.2

     Biorę codziennie rano jedną tabletkę (100). Nie mogę doczekać się poranka! Mam silne bóle kręgosłupa i to mi pomaga. Stan ten trwa już od ok. trzech lat. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Boję się odstawić ten lek, chociaż wiem, że uzależnia! Obawiam się, że jestem uzależniony, a brak dostępu do tego leku mnie przeraża!

     1. Opinia użytkownika o Tramal :

      Witam, jeśli chcesz rzucić tramal chętnie pomogę i nie będzie tak źle. Ja dużo z tym przeczyłem, więc mogę bardzo dużo pomóc e-mail podany.

    7. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     2

     Bardzo proszę pomóżcie! Zażyłam TRAMAL, mam po min bardzo rwący ból w nodze, nie mogę normalnie stać i chodzić, już go nie biorę, powiedzcie: ile to może trwać, pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.

     1. Opinia użytkownika o Tramal :

      Ok. 24 h

    8. Opinia użytkownika o Tramal :

     Dostalam od lekarza tramal, na uciazliwy bol lokcia promieniujacy az do dloni i barku niestety nie pomoga :( Nie rozumiem dlaczego, przeciez to jeden z najsilniejszych lekow przeciwbolowych.

    9. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     2.3

     Brak skutków ubocznych

     9.1

     Oplacalnosc

     2

     Cóż będę jedyna, która nie jest zadowolona z leku. Biorę 50 miałam operowanego haluks i dostałam na silny ból. Ból nie ustępuje pomimo zażyciu tabletki. Nie biorę żadnych innych leków, które mogłyby wpływać na działanie.

    10. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     4.5

     Oplacalnosc

     5.1

     Brałam tramal 100 i 50 jak byłam po oparzeniu. Po ok 2 tygodniach pojawiły się halucynacje. Byłam sama na sal a mi wydawało że ktoś szura krzesłem albo coś mi szepce do u ha. Dopiero jak lekarze zmniejszyli mi dawkę leku halucynacje minęły. A tak cały czas spałam. Nic mnie nie bolało bo lek brałam regularnie co 8 godzin. Na szczęście sie nie uzalniłam mimo że brałam tramal przez 4 tygodnie. Suteczny lek na silny ból i szybko działa.

    11. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     0.4

     Oplacalnosc

     10

     skuteczny lek przy dość uciążliwym bólu głowy

    12. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Tramal dostałam raz w szpitalu jak miałam ostre bóle brzucha. Okazało się, że to wyrostek a pielęgniarka dała mi go, żeby mi trochę ulżyć. Ból minął po dwudziestu minutach, ale było mi niedobrze. Miałam też lekki odruch wymiotny i kręciło mi się w głowie. To piszę żeby przypomnieć, że tramal jest silny i poza dobrymi efektami ma też swoje grzeszki, czyli skutki uboczne.
     teraz biorę tramal od czasu do czasu na bóle miesiączkowe, o ile go mam przepisanego przez mojego rodzinnego.

    13. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Czasami zażywam Tramal, bo cierpię na ostre skurcze brzucha. Po zażyciu muszę odczekać chwilę i skurcze ustępują całkowicie, tak, że mam spokój przez cały dzień. Kiedy jeszcze nie brałem Tramalu, to skurcze dostawałem, co najmniej dwa razy na dzień, teraz już prawie wcale.

    14. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę od czasu do czasu w związku bólem wynikającym z kilku przepuklin na kręgosłupie i raz z przez potworną migrenę której lekarze nie byli w stanie zdiagnozować… Biorę kiedy mnie boli, żadnych efektów ubocznych, biorę ile trzeba. Raz tylko wziąłem dawkę max to następnego dnia byłem troszke śpiący. No ale ja go biorę jako lek przeciwbólowy. Wiekszośč osób tutaj to mam wrażenie łyknie wszystko dla fazy…

    15. Opinia użytkownika o Tramal :

     Jest ok. Potrzebowałam tylko do czasu, aż pójdę do dentysty i przeszło od razu. Więc na jeden raz jest ok.

    16. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Jestem czysta od Tramalu czwarty dzień .Jest ciężko, ale pomaga mi partner w opiece nad synem. A czemu w końcu postanowiłam rzucić? Podczas spaceru z synem dostałam padaczki i odwiozła mnie karetka. Przez godzinę nie kontaktowałam zbytnio. Nie wiedziałam gdzie jestem. Przeraziłam się .KONIEC Z TYM CHU….

    17. Opinia użytkownika o Tramal :

     Tramal to cholerstwo na dluższą metę.
     Można go rzucic- idźcie do psychiatry.

     Ja dostałem:
     Bunondol 0,4mg po 2 tabl. pod język przez 10 dni (częściowy anagonista opioidowy)- znosi objawy odstawienne;
     Miansec 10mg – 1 tabl. na noc (na bezsenność)
     Cital 20mg 1 tabl. rano – antydepresant.

     Po 10 dniach byłem wolny od tego syfu.

    18. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Próbowałam w życiu wielu opioidowych/opiatowych leków takich jak keta, kodeina, papaweryna, buprenorfina… Jednak tramal potrafi szybko wciągnąć w swoje sidła, bo nie zamula jak inne opiaty i daje chęć do działania, co przez stosujących może być odebrane jako korzystne…Niestety nie. Dzisiaj przyjęłam 400 mg tramadolu przez 24 h w dawkach podzielonych i włosy zaczęły mi wypadać garściami. Dosłownie garść za garścią, jak łapałam za pasmo włosów, za jednym razem wypadło mi około 40 włosów… A to był dopiero pierwszy raz, od ponad roku kiedy wzięłam tramal. Już po pierwszej dawce 200 Retad zaczęło mnie suszyć, miałam kaca, tak więc zauważyłam, co to za silna i szkodliwa chemia. Pod wieczór czesałam włosy w kucyka i parę garści włosów mi wypadło, a NIGDY nie wypada mi więcej, niż 5 włosów dziennie (widocznie taki mam organizm). Być może przesadzam pisząc o tych włosach, ale to w sumie nie jeden groźny skutek uboczny. Najgorszym jest uzależnienie, ponieważ tramal zapisze nawet lekarz rodzinny- jest na białą recepte-ma wiele skutków ubocznych, dla tego lekarze chętnie go przepisują, niestety. W swoim życiu miałam leki opioidowe na różową recepte i nie miały one tak destrukcyjnych działań jak tramal. Lepiej tego unikać jak ognia, bo strasznie niszczy wzrok i zwęża pamięć/procesy poznawcze nawet u młodych osób! Nie jestem żadnym doktorem i nie chcę nikogo pouczać, umoralniać. Tramal przyjmowałam w sumie pół roku w swoim życiu i odczuwam na swoim organizmie i układzie nerwowym niszczące działanie. Zapewne mało osób weźmie pod uwagę moje słowa- moją historię, którą opisałam w skrócie, albowiem z opioidami znam się około 5 lat i mam z nimi na okrągło do czynienia z powodu chronicznych bólów kręgosłupa. Tramal jest bardzo szkodliwy, zrozumieją ci, którzy coś w życiu stracili przez ten specyfik.
     Pozdrawiam-K

     1. Opinia użytkownika o Tramal :

      Skutecznosc

      0.1

      Oplacalnosc

      0.1

      Dla mnie tramal to totalna trucizna. Po jednej tabletce miałam silne zawroty głowy, senność i mdłości. Po drugiej tabletce brak przytomności, brak oddechu, później wymioty, zawroty głowy, bóle brzucha, bardzo wysokie ciśnienie. Spędziłam cały dzień w szpitalu na obserwacji i kroplówkach. Nie polecam tego specyfiku nikomu.

    19. Opinia użytkownika o Tramal :

     biore wszystko co daje kopa juz od kilku lat przewaznie antidol(znają mnie juz chyba wszystkie aptekarki w moim mieście) tramal czasami tez ale nie daje tak dobrze jak 3 opakowania antka. mam za sobą dwa rozwody chu… relacje z dziećmi i ciągle kłopoty finansowe, byłem az tak perfidny ze rozkochiwałem w sobie kobiety związane ze słuzbą zdrowia więc pielęgniarki itd by miec dostęp do roznych substancji narko bunondol tramal itd ale do rzeczy JEDYNYM dobrym sposobem jest wizyta u psychiatry i szczere przyznanie sie do wszystkiego a uwierzcie ze to dla faceta ktory ma 40 lat nie jest łatwe….
     lecze sie od 3 miesięcy biore leki zapisane przez niego i
     powoli wychodze z dołka czeka mnie jeszcze wyznanie swojego problemu najblizszej rodzinie a tego boje sie najbardziej bo przez całe lata udawałem kogoś kim nie jestem a jestem ĆPUNEM. pozdrawiam i życze powodzenia. G.

    20. Opinia użytkownika o Tramal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Witam wszystkich, nie wiem, czy to dobre rozpoczęcie mojego postu, nigdy nie miałem okazji pisać czegoś podobnego, jak tutaj. Jeśli gdzieś się udzielałem, to tylko w prostych banalnych sprawach, które w sumie mnie w ogóle nie dotyczą mojej osoby, że coś mi się nie podoba lub nie i uzasadniałem dlaczego tak jest, a nie inaczej.
     Jestem raczej fajnym facetem 32 letnim podobno przystojnym, wygadanym i nawet dowcipnym z ogromnym dystansem do siebie +++ale…, no właśnie to, ale nie daje mi spokoju zapewne wszyscy, którzy zaglądają tutaj to ludzie szukający pomocy lub wsparcia, innych ciekawość, a jeszcze innych to pomyłka i wypisują głupoty, no ale … bez parapetów świat byłby nudny prawda;)

     Jestem tutaj pierwszy raz zapewne zmusiła mnie do tego sytuacja. Pamiętam, jak pierwszy raz skosztowałem tego główna, bo dość często bolały mnie zęby, a że bałem się dentysty jak diabeł święconej wody, to Tramal był dla mnie jak ukojenie, zaspokojenie czegoś, czegoś nie do wytrzymania, mama w tym czasie miała problemy z nogą, więc siostra jej przyniosła Tramal w płynie 96 ml i jak ręką odjął. Brałem raz na jakiś czas ze świadomością, jak tylko mnie zaboli mam ten komfort, że będę mógł łyknąć i na 100% przejdzie i tak było. Po kilku miesiącach nadarzył się wyjazd do Francji, więc obowiązkowo Tramal. Tam mi wystarczyła jedna butelka średnio, na 2 m-c później powrót do p-l na tydzień i z powrotem, wtedy dość często bolały mnie zęby i zauważyłem, że Tramal brany codziennie rano po 5-10 psiknięć, działa po jakimś czasie jak „feta” wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, i tak wróciłem z Francji i już borykam się z tym gównem, gdy go nie mam nie mogę spać tylko kaszle, jak gruźlik 70 letni, chudnę, roznosi mnie, najgorsze jest to, że nie mam co ze sobą zrobić. Budzę wszystkich, tzn. dziewczynę, bo mamy kawalerkę. Masakra, jak kiedyś jedna butelka 96 ml starczała mi z palcem w tyłku na ponad 2 miesiące, dziś z ledwością wystarcza na dwa tygodnie, ogólnie mieszkam w Bielsku-Białej, ale obecnie jestem w Białymstoku, pisze ten post nie dlatego, by innych ostrzec, bo jestem człowiekiem myślącym, że wszystko jest dla ludzi, ale dla mądrych ludzi. No niestety, ja zbyt mądry nie byłem biorąc Tramal, jeśli nic nie bolało, tylko po to, by czuć się lepiej w pracy za 1-2 godziny. Wiele w życiu próbowałem, w wieku 12 lat gdy koledzy uczyli się pić piwo, ja wiedziałem jak się robi polską herę z zamkniętymi oczyma i z palcem w dupie, ale spróbowałem raz powiedziałem nie smakuje i to był koniec tak samo, jak z innymi używkami, np. fetą. Ok, jest impreza wejść, ale wszystko z umiarem, a znam ludzi, którzy w nic innego się tak szybko nie wpierdzielili, jak ja w Tramal.

     Dobra opowiadania o mnie, znacie jakieś zamienniki, lub jakieś porady, by w nocy móc normalnie przespać, oczywiście odwyk, itp. nie wchodzi w grę. Z góry wielkie dzięki, że znaleźliście chwile by to przeczytać i proszę o wybaczenie za błędy, nie mam nawet siły, na Tramalu już by chciało mi się je poprawiać i myśleć nad pisownią… ehh Pozdrawiam Autsajder82

     1. Opinia użytkownika o Tramal :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      6

      Uzależnionym polecam przeskoczyć na chyba mniejsze zło, jakim jest lek bez recepty ANTIDOL lub SOLPADEINE, po jednorazowym zażyciu 5 tabletek daje kopa i pomaga w bólu . Jednak pamiętajcie że on też uzależnia :-(

     2. Opinia użytkownika o Tramal :

      CO TY CZŁOWIEKU WYPISUJESZ, TRAMAL BIORĘ JUŻ 5 LAT, JESTEM PO TRZECH OPERACJACH KRĘGOSŁUPA I PIERWSZY RAZ SŁYSZĘ, ŻEBY TRAMAL BYŁ W SŁOIKACH W PŁYNIE, KTO BIERZE TRAMAL NA BÓLE ZĘBÓW? KTO CI GO PRZEPISAŁ? CHYBA TAKI SAM I….A JAK TY, ZGŁOŚ SIĘ DO DOBREGO PSYCHIATRY NA PEWNO CI POMOŻE…

     3. Opinia użytkownika o Tramal :

      Skutecznosc

      6

      Brak skutków ubocznych

      6

      Oplacalnosc

      10

      Wszedłem w posiadanie butelki 96ml, wyłoiłem ją całą w jakieś 2 miesiące w celach rozrywkowych. Gdy sie skonczyła, miałem 3 dni wyjęte z życiorysu – bóle mięśni, słabość ogólna, poty, brak odczuwania przyjemności. Po około tygodniu od odstawienia było juz ok. Wiem, ze jestem psychicznie uzależniony, gdybym miał tramal stale w zasiegu ręki, to mysle, ze nie dał bym rady tego odstawić. Nie polecam, gdy sie komuś spodoba, bedzie miał problem. Co do działania przeciwbólowego to wcale nie jest takie mocne. Na ból zeba po wyrwaniu lepiej podziałał na mnie ibuprofen niz tramal w tej samej ilości.

     4. Opinia użytkownika o Tramal :

      Nawet nie przypuszczałam, że facet tak potrafi się otworzyć! I pisać o swoich słabościach. A ja właśnie dzisiaj dostałam receptę na to cudo w tabletach. I tak zastanawiam się, czy to mam brać. Mam bóle związane z barkami i czasami nie ma ochoty na nic.
      Pozdrawiam!!!

     5. Opinia użytkownika o Tramal :

      Cześć, ja biorę tramal od 10 lat, nie jestem uzależniona, bo biorę tak, jak lekarz zaleca. Jakieś dwa lata temu przeszłam na tramal retard 200 (jestem po trzech operacjach kręgosłupa i przewlekły ból posadził mnie na wózek, nie daję rady ruszać nogami, mam pełno blizn pooperacyjnych). Przestał pomagać, razem z lekarzem leczenia bólu stwierdziliśmy, że nie ma sensu się truć, trzeba pomału odstawić tramal i przejść na inne przeciwbólowe. Też bał się, że jestem uzależniona, ale idzie gładko. A Tobie radzę jak najszybciej umówić się do psychiatry, tylko on jest Ci w stanie pomóc. A psychiatra to lekarz, jak każdy inny. Powodzenia.

    21. Opinia użytkownika o Tramal :

     tramal to świetny lek, jednak najlepiej działa, gdy dzieje się coś ciekawego. Wczoraj po 2oo mg odczułam luzik i przyjemność, czuję się po nim lekka jak piórko, gdyż zabija apetyt lecz faktem jest że silnie uzależnia. do tego czasem biore benzodiazepiny wtedy zamula, w połączeniu z alkoholem daje radość

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.