Thiocodin


Thiocodin to lek przeciwkaszlowy zawierający dwie substancje czynne. Z jednej strony ma w składzie sulfogwajakol, posądzany o ułatwianie odkasływania, a z drugiej kodeinę, działającą bezpośrednio hamująco na ośrodek kaszlu w mózgu. Kodeina ma również działanie uspokajające.
Napisz swoją opinię o Thiocodin


Cena Thiocodin
Skutki uboczne Thiocodin
Dawkowanie Thiocodin
Zamienniki Thiocodin
Forum Thiocodin
Najnowsza opinia o Thiocodin
Zastosowanie i składniki Thiocodin
Gdzie można kupić Thiocodin?

Opinie o Thiocodin (28)

Thiocodin, ocena średnia

6.3

Skutecznosc

73/10

  Brak skutków ubocznych

  50/10

   Oplacalnosc

   66/10
    1. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     7.9

     Oplacalnosc

     7.7

     Skuteczność tego leku mogę ze spokojnym sumieniem potwierdzić. Lekarz przepisał mi go, nie zwracając uwagi na to, że jestem astmatykiem. Kaszel ustąpił po 30 minutach, od wzięcia pierwszej tabletki wczoraj wieczorem. Dziś rano wzięłam kolejną i niestety, poza brakiem kaszlu jest dramat. Ledwo udaje mi się trzymać ręce na klawiaturze (a pracuję przy komputerze), niezbyt ostro widzę i mam trudności z mówieniem. Czuję się dosłownie jakbym miała zejściowe ciśnienie. Do tego lekkie zawroty głowy i szum w uszach. Obawiam się, że to była ostatnia tabletka którą wzięłam.

    2. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     7.5

     Oplacalnosc

     7.7

     Hamuje kaszel, fakt. Ale drżenie rąk, suchość w ustach, lekkie zawroty głowy, przyspieszony puls i wrażenie dygotania na całym ciele to wszystko sprawia, że już go nie wezmę. Zażyty był zgodnie z informacją w ulotce. Teraz tylko zastanawiam się, kiedy to dziadostwo wypłucze mi się z organizmu….

    3. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę Thiocodin, kiedy kaszel mnie już wykańcza. Osobiście jestem całkowitym przeciwnikiem brania leków i biorę je tylko, kiedy bezwzględnie muszę, no i tak jest właśnie w wypadku Thiocodinu. Kiedy już nie mogę wytrzymać to go biorę i po kilku minutach jest ulga. Mam też czasami lekkie zawroty głowy. Ale to nie problem

    4. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Jak mam kaszel, to nie powinienem uczestniczyć w zwykłym życiu społecznym, bo pokusa, chęć kaszlnięcia, pojawia się razem nagle z olbrzymim swędzeniem całego dolnego gardła. Ta chęć jest tak duża, że kaszlnięcie mogę tylko przesunąć o kilka sekund na później, ale nigdy nie jest tak, że nie kaszlnę i będzie ok, tzn. przestanie mi się chcieć kasłać. I jak jesteśmy na spotkaniu to powiedzmy wypada od czasu do czasu kaszlnąć, ale nie tak, że mogę kasłać, co 20 sekund. Osoba, lub osoby, z którymi jestem pomyślą, że coś ze mną jest nie teges. Co do thiocodinu, to gdybym mógł go nie brać to bym tego nie robił, ale to lek tak silny, że wygrywa z kaszlem. Próbowałem leki bardziej ziołowe i one wypadają przy thiocodinie blado. Wiem, że lek truje organizm, ale jak chcę chodzić do pracy i nie być posądzony o rozsiewanie zarazków to muszę go brać.

    5. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     W aptece nie znajdziemy lepszej rzeczy na kaszel. U mnie kaszel występuje często po przebytych infekcjach i trwa przynajmniej tydzień. Swędzi mnie wtedy krtań i muszę odkaszlnąć aby sobie pomóc. Gdy jestem w domu to nie jest problematyczne, ale na przykład siedzenie w klasie i kasłanie co kilkanaście sekund zupełnie odpada.

    6. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     No więc ja jestem bardzo zadowolona z wynalezienia tego leku, bo jak choruję, to mam paskudny kaszel – do uduszenia, podejrzewam, że podobnie wygląda napad astmatyczny do mojego kaszlu. Przy czym głowę z bólu po takim kaszlu dosłownie rozwala. Po tym szczegółowym opisie, podsumowanie; ten lek mnie ratuje! Trzeba uważać podobno z uzależnieniem. Jedynym skutkiem ubocznym, była bardzo duża suchość paszczy i nosa, spotęgowana tym, że przez nos nie dało rady oddychać, więc susza na wiór;)

    7. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Odradzam! Uważajcie czy Wasze dziecko nie bierze tego w nadmiarze! Do Kasi powyżej – nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kodeina, a efedryna to dwie różne substancje. Efedryna działa stymulująco, kodeina sedatywnie. Krzysztof – prawdopodobnie masz bardzo wyczulony receptor opioidowy CYP2D6, dlatego tak reagujesz na zaledwie 2-3 tabletki. Preparaty z kodeiną są niebezpieczne. Kodeina w wątrobie metabolizuje do morfiny, stąd działanie przeciwbólowe. Czym jest morfina, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Poszukajcie Thiocodinu na innych stronach, w wiadomościach. Apteki biją na alarm. W większości krajów preparaty z kodeiną są tylko na receptę. Mądrzy ludzie wezmą według dawkowania na ulotce, ci, którzy błądzą wezmą 20 tabletek. Jestem uzależniona od kodeiny prawie dwa lata. My ją nazywamy: heroina dla dzieciaków, acz działaniem nie różni się tak znacznie a mechanizm uzależnienia jest taki sam. Uważajcie na swoje dzieci! Antidol, Thiocodin, Acodin z apteki to początek drogi do piekła na ziemi.

    8. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Super tabletki ,polecam – kaszel od razu po nich ustąpił p-o-l-e-c-a-m!!!!!!!!!!!

    9. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Lek najlepszy na kaszel! Jednak należy uważać na dawkowanie bo zbyt duża ilość ma podobne działanie do Efedryny… No i nie polecam łączyć go z Alerteciem ;) Zasnełam na stojąco:)

    10. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Krzysztof, co za bzdury tu wypisujesz, straszysz ludzi niepotrzebnie, lek jest bardzo bezpieczny i skuteczny, polecam, na suchy kaszel najlepszy lek.

    11. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo dobry lek ! Stosowałem 2 tabl. przeciwbólowo po upojnej nocy z przyjacielem Marianem bo mocno bolała mnie pupa. Po ok. 20 min. ból zniknął jak ręka odjal, a przy okazji pomaga na kaszel. Polecam.

    12. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Polecam, kaszel mija jak ręką odjął, no może nie natychmiast, ale po ok 30-40 minutach. Zapłaciłam 6,20zł, wprawdzie w opakowaniu jest tylko 10 tabletek, ale i tak uważam, że warto. Poza lekką i tylko troszeczkę przeszkadzającą suchością w ustach, inne efekty uboczne u mnie nie wystąpiły.
     PS.
     A tak na marginesie, widzę, że większość osób nie dostrzega tej gwiazdki przy skutkach ubocznych i oznacza na odwrót. Najpierw ktoś pisze, że nie zaobserwował u siebie żadnych efektów ubocznych, po czym zaznacza jedną gwiazdkę… Dokładnie na odwrót, niż by należało…

    13. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Z niewydolnością oddechową to kwestia bardzo osobnicza. Przyjmowałem dawki 12mg/kg substancji czynnej (gdzie 0.3-0,5mg/kg jest dawką domyślną) i nigdy nie miałem problemów z oddychaniem. Co do samego kaszlu, to działa tak sobie, bo wstrzymuje kaszel, żeby potem sulfogwajakol pobudził płuca da produkcji śluzu, przez co z suchego kaszlu mamy mokry.

    14. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Niestety zaliczam sie do osób które zazyły ten lek i ledwie zipią.Ok 3 godziny po zażyciu tabletki ledwie mogłem oddychac, napady kaszlu i duszności.Tak jak by ktoś wlał ci wodę do płuc która czcesz wypluć/odkrztusić i nie możesz …coś strasznego.Ja nie polecam

     1. Opinia użytkownika o Thiocodin :

      Skutecznosc

      8

      Brak skutków ubocznych

      2.9

      Oplacalnosc

      7.3

      To są typowe objawy, przy zażyciu na kaszel mokry. Ten lek należny bezwzględnie przyjmować tylko na kaszel suchy. W przeciwnym razie człowiek dusi się zalegająca wydzielina, która z największym trudem odkrztusza, bo odruch kaszlowy jest bardzo zahamowany i nieskuteczny.

    15. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Super lek, męczył mnie suchy kasze przez cały miesiąc po 3 tabletkach kaszel zupełnie ustal, żadnych skutków ubocznych

    16. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Lek gites łykasz i po 20 minutach spokojnie kładziesz się spać. Skutki uboczne brak

    17. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Uwaga na ten lek , lekarz przepisał mi go 2 tabletki na noc i wziołem go o 18-tej , o 21 -00 wystąpi pierwsze drgawki- dreszcze trochę mnie to zaniepokoiło , lecz zasnołem .
     Ok 3 -00 w nocy ponownie atak tym razem 3x gorszy drgawki i słabe tętno !!!!!!!!! wezwałem karetkę i zabrali do szpitala ( dwóch sanitariuszy miało problem z tętnem !! ) Bardzo uważajcie na ten lek . Kidyś go brałem po 1 szt i było ok zatem nie zalecam po dwie . Drugi ;przypadek był podobny informacja od pielęgniarki męża z przychodni – PRZYPADEK ?.
     Pozdrawiam

    18. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Lek Thiocodin jest jednym z najskuteczniejszych leków tego rodzaju.
     Thiocodin jak wiecie zawiera substancję czynną kodeinę, która została odizolowana i syntetycznie stworzona z alkaloidów morfiny. Wiadome również, iż morfina i jej pochodne w tym przypadku – kodeina działają uzależniająco.
     Jednak posty typu „to jest kolejny lek, który powinien znaleźć się na liście leków na receptę” jest fatalna. Lekoman jak będzie chciał i tak się naćpa, nie piszcie, że z kolei brak recepty powoduje łatwiejszy dostęp. Mogę spokojnie wymienić około 70 specyfików dostępnych bez recepty, które mogliby zażywać, a do tego wiadome, w jakich czasach żyjemy, wystarczy wejść „klatkę/blok obok” i już mamy, co chcemy.
     Jako lek polecam

    19. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo dobry na kaszel wreszcie można spać w nocy skutki uboczne to takie ze uspokaja, ale pozytywnie.

    20. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Witam wszystkich i pozwolę sobie dać WAŻNĄ INFORMACJĘ, UWAŻAJCIE PODCZAS DAWKOWANIA!!!!!!!!!!!!!
     Mój Lekarz przepisał mi 2 szt na noc ( Ostre zapalenie oskrzeli, kaszel) i po ok 2 godz. po wzięciu leku dostałem DRGAWKI-DRESZCZE trudno to opisać, zimne poty i dziwne uczucie. Niestety o godz. 2 w nocy drgawki były 2x większe, trudności z oddychaniem, i czynność serca spowolniona!!!!
     wezwałem karetkę, podali surowicę ale tętno było bardzo słabe ( z tego co wiem to poniżej 70 )
     Zatem UWAGA PODCZAS DAWKOWANIA! PYTAĆ SIĘ DWA RAZY LEKARZA.
     I BĄDŹCIE CZUJNI BO JA MÓGŁ BYM NIEDOŻYĆ 39 URODZIN….

    21. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Lekarz przepisał mi ten lek, abym mogła spokojnie zasnąć. Niestety lek spowodował, że miałam większe napady kaszlu i przez północy nie mogłam zasnąć.

    22. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Lek bardzo skuteczny. Kaszel przestał mi dokuczać po ok 20min.Polecam! Skutków ubocznych nie odczułem.

    23. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     4

     Lek jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o kaszel, miałam takie napady kaszlu przez całą noc, że prawie się dusiłam a po zażyciu Thiocodinu wszystko przeszło. Gorzej ze skutkami ubocznymi:/ Czuję się taka spowolniona, ogłuszona i MEGA uspokojona no i mam lekkie mdłości.

    24. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     jak dla mnie „lek” z gatunku tych, które równie dobrze mogłyby zostać wycofane z obrotu – spowodował niekontrolowane dławienie/duszenie i atak kaszlu trwający ok. godziny. Dodam, że nie mam problemów zdrowotnych czy alergii, nie zażywam innych leków

    25. Opinia użytkownika o Thiocodin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Faktycznie po tym leku przestałam kaszleć, a kaszel był naprawdę uporczywy, juz po pierwszej dawce kaszel ustąpił gorzej było na drugi dzień, czułam sie fatalnie, byłam przygnębiona i wszystko wydawało mi sie jakieś dziwne, byłam powolna i rozdrażniona kręciło mi sie w głowie. Objawy utrzymywały mi sie dwa dni, mimo że juz nie przyjmowałam leku!!!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.