Ibuprom

Ibuprom to jeden z bardzo popularnych leków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Główny składnik leku to ibuprofen, a jego działanie przeciwbólowe trwa najczęściej od 4 do 8 godzin. Ciekawostką dotyczącą ibupromu jest to, iż stosowanie tego leku wiązane jest przez naukowców z mniejszą szansą wystąpienia choroby Parkinsona, względem grupy osób, które leku nie przyjmowały. Najczęściej stosowaną dawką ibuprofenu jest 200mg, choć stosuje się także 400mg. Ważne, aby nie przekraczać tych dawek, bo przedawkowania Ibupromu nie są sytuacjami rzadkimi. Nie są tak groźne, jak przedawkowania innych leków przeciwbólowych, takich jak np. paracetamol, ale w bardzo rzadkich przypadkach także mogą skończyć się śmiercią.
Skutki uboczne Ibupromu występują nieczęsto. Przy stosowaniu leku zgodnie z ulotką może sporadycznie wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, ból głowy, czy nudności

Voltaren

Voltaren to seria produktów dostępnych bez recepty. Voltaren ma postać żelu stosowanego bezpośrednio na miejsce bólu stawu lub obolałych mięśni. Należy tutaj pamiętać, że lek stosuje się na miejsca na których nie ma podrażnień skóry i wolnych od jakichkolwiek zadrapań, ran itp. Substancje w nim zawarte pomagają pozbyć się bólu w miejscu stosowania a nie ogólnie na cały organizm jak to jest w porównaniu do substancji podawanych doustnie. Voltaren jest dostępny bez recepty w każdej aptece a nawet w drogeriach.

Pyralgina

Pyralgina jest w Polsce szeroko stosowanym lekiem przeciwbólowym. Jest to sytuacja nietypowa, gdyż w większości lepiej rozwiniętych krajów została ona albo wycofana z produkcji, albo przestano ją sprzedawać bez recepty. Jest uważana przez użytkowników za mocniejszy lek przeciwbólowy, od również popularnego paracetamolu. Stosuje się ją w dawkach od 500mg jednorazowo.

Opokan

Opokan to lek przeciwbólowy, którego głównym zastosowaniem jest zmniejszanie bólów stawowych i mięśniowych. Głównym jego składnikiem jest meloksykam. Zazwyczaj nie stosuje się więcej niż jedną tabletkę dziennie, która zawiera 7,5 mg substancji aktywnej. Ze względu jednak na długi okres półtrwania leku (15 do 20 godzin) nie jest konieczne stosowanie leku kilkakrotnie w ciągu doby. Opokan często powoduje bóle brzucha i niestrawność. Pojawić się mogą się również zaparcia, lub wymioty

Pyralginum

Pyralgina jest w Polsce szeroko stosowanym lekiem przeciwbólowym. Jest to sytuacja nietypowa, gdyż w większości lepiej rozwiniętych krajów została ona albo wycofana z produkcji, albo przestano ją sprzedawać bez recepty. Jest uważana przez użytkowników za mocniejszy lek przeciwbólowy, od również popularnego paracetamolu. Stosuje się ją w dawkach od 500mg jednorazowo.

Paracetamol

Apap

Popularny lek przeciwbólowy ogólnego zastosowania. Stosowany dla dolegliwości takich jak: bóle głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne. Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Wg opisu producenta lek obojętny dla szerokiego grona alergików, mający wąską listę przeciwskazań i interakcji z innymi lekami.

Ibuprom zatoki

Ibuprom zatoki to lek z serii Ibuprom. Jego szczególny skład przygotowany jest z myślą eliminacji przyczyn i objawów bólu zatok tak często występujących bólach. Ból charakteryzujący uczucie kłucia, ucisku, czasem tętnienia w okolicy czoła i uszu to ból przeważnie będący skutkiem zapaleniem, stan zapalnym zatok.

Zgodnie z opisem leku nie jest on tylko lekiem przeciwbólowym eliminującym nieprzyjemne doznania. Jest on skierowany w przyczyny eliminując ogniska zapalne i łagodząc je obniża uczucie bólu. Jest lekiem ogólnodostępnym w różnorodnych sklepach. Dodatkowo dostępny w aptekach. Popularny i często stosowany specyfik.

Orton flex

Orton flex to suplement diety stosowany do zapobiegania problemów ze stawami. Szczególne zalecenia tego suplementu to przyjmowanie go przez osoby aktywnie wykorzaytujące swoje narządy ruchu lub obciążające je swoją wagą.

Osoby z nadwagą oraz aktywne fizyczne są według producenta Orton Flex odbiorcami do których kierowana jest ta oferta.

 

Tabcin