Sumamed


Sumamed to antybiotyk tak zwanego drugiego rzutu. Jeśli amoksycyliny są nieskuteczne albo jest się na nie uczulonym stosuje azytromycynę (sumamed). Najczęściej stosuje się go tak, że są to 3 tabletki podawane przez trzy kolejne dni raz dziennie, działanie się kumuluje. Lek, mimo że później nie jest brany, działa przez kolejne 3 dni. Skuteczny jest przy zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych. Niestety bardzo często pojawia się skutek uboczny w postaci bólów brzucha i wymiotów.
Napisz swoją opinię o Sumamed


Cena Sumamed
Skutki uboczne Sumamed
Dawkowanie Sumamed
Zamienniki Sumamed
Forum Sumamed
Najnowsza opinia o Sumamed
Zastosowanie i składniki Sumamed
Gdzie można kupić Sumamed?

Opinie o Sumamed (50)

Sumamed, ocena średnia

5.8333333333333

Skutecznosc

60/10

  Brak skutków ubocznych

  48/10

   Oplacalnosc

   67/10
    1. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Lek przypisany na przewlekła infekcje gardła. Najgorszy lek z jakim miałem do czynienie. Często po antybiotykach czułem się trochę gorzej, ale nigdy aż tak złe. Miałem przyjmować po 1 tabletce dziennie przez sześć dni. Poddałem się po czwartej dawcę, bo sumamed wywołał u mnie chwilami naprawdę silne bóle brzucha, wzdęcia, nudności, zmęczenie i momentami coś co prawie można nazwać zawrotami głowy. Ostatnia dawkę przyjąłem 48 godz. temu, a jutro idę do lekarza, bo trudno mi ocenić, czy efekty uboczne zaczęły ustępować. Gardło niewyleczone, a jak coś zjem, to wyraźnie czuje, na jakiej wysokości układu pokarmowego się znajduje, jakby cały był posiniaczony od środka.

    2. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     0.5

     Oplacalnosc

     4.5

     Dostałam lek sumamed wczoraj, po pierwszej dawce wszystko ok. Druga dawka dzisiaj rano wywołała prawie wszystkie objawy uboczne. Zawroty głowy, omdlenia, omamy, kołatanie serca, problemy z oddychaniem, temperaturę, potworne bóle stawów, nerek i pleców. Ogólnie niemoc całkowita. Nie byłam wstanie dojść do toalety o własnych silach. Partner po kilku godzinach braku kontaktu ze mną podał mi sok z grejpfruta, który niweluje działanie leków. Po ok godz. Zaczęłam wracać do siebie. Brałam wiele antybiotyków i żaden nie wywołał u mnie takich objawów- lekarz kazał odstawic Sumamed i przepisał inny antybiotyk.

    3. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Lek Sumammed nieudany w przypadku leczenia infekcji.Odwrotny skutek działania. Wysusza śluzówki potęguje suchość w ustach gardle, uczucie duszności, niepokoju brak tchu, strach. Długość leczenia infekcji dwukrotna. Po raz pierwszy spotkałam się z tzw. 3 dniowym antybiotykiem i nikomu go nie polecam.

    4. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Biorę go z modlitwą i z wiarą, że zadziała.

    5. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     8.1

     Brak skutków ubocznych

     0.7

     Oplacalnosc

     0.5

     Ja miałam bardzo nieładne skutki uboczne, bezsenność, silny niepokój i osłabienie, które otrzymywały się dobę po spożyciu ostatniej dawki. Samo wstanie z łóżka było problematyczne, nie sposób było ukoić nerwów. Straszne to czekanie ‚aż przejdzie’, zwłaszcza, że za cholerę nie dało się tego przespać, cala noc bezsenna, niezdrowe pobudzenie. A od przyjęcia pierwszej dawki bóle brzucha, nudności, biegunka. Z infekcji wyleczyło, ale za dużą cenę, czuje ze mam mocno osłabiony organizm.

    6. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     9.3

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     6.5

     Bardzo dobry antybiotyk.W sytuacjach krytcznych stawia na nogi cała rodzine , skutków ubocznych brak.
     Najlepiej opłaca się kupić opakowanie 6 tabletek .

    7. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     4.1

     Oplacalnosc

     7

     Tragedia, dreszcze, kaszel jak był, tak jest, biegunka. Pozostało się cieszyć, że jestem tym jednym na 100.

    8. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Jeżeli kiedykolwiek lekarz przepisze Wam ten antybiotyk to poproście o zmianę. Jestem po 3 dniowej kuracji, a nadal jestem chora. Czuję się tylko odrobinę lepiej, a czas wracać do pracy. Po 1 tabletce miałam uderzenia zimna, że aż się trzęsłam oraz senność.

    9. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Witam, mam 40 lat, brałem sumamed jako drugi antybiotyk po duomoxie.
     Skutki uboczne odczuwam do dziś, a minęło już 2 miesiące, jestem bardzo rozkojarzony i za niepokojony wewnątrz, mam problemy z pamięcią i koncentracją, bardzo ucierpiał mi układ nerwowy wzrokowy i pokarmowy, mam przez to świństwo halucynacje! Za bardzo nie wiem, co teraz z tym zrobić? Jeśli ktoś miałby coś do napisania w tej sprawie, to proszę napisać,

     Przestrzegam wszystkich przed tym świństwem!!!

    10. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     0.7

     Oplacalnosc

     7.5

     Brałem go w dawce 500mg. Po 3 dniach wprowadził mnie z bakteryjnego zapalenia tchawicy, działał potem wg opisu jeszcze do 5 dni. Nawrotów nie było. Zero skutków ubocznych u mnie. Cena trochę spora jak na 3 tabletki.

    11. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Brak skutków ubocznych

     8.8

     Oplacalnosc

     4.1

     Na wstępie chcę napisać, że brałam Sumamed 500 we wrześniu 2016 r. chyba 3 opakowania (stwierdzono zapalenie płuc), ogólnie bardzo się pocę, ale po zażyciu leku LAŁO się ze mnie. Dobrze, że było ogrzewanie to schło w miarę szybko i do tego miałam do dyspozycji dwa łoża. Od 12 lipca 2017r. w moje 64 urodziny ponownie biorę ten lek. Lekarz stwierdził zapalenie zatok i już po pierwszej dawce podobna reakcja. Lekarzowi wspominałam w 2016 r. że OGROMNIE się pocę, a on na to, że przejdzie. Jestem załamana, bo na dodatek tego, aby nie było za mało tych kłopotów to informuję, że 07.07.2017 r. miałam operację laparoskopową (woreczek źółciowy).
     Jak można dojść do zdrowia jak tu ciągle nerwy i CIĄGŁE PRZEBIERANIE SIĘ mam. Mimo wszystko wszystkich zdrowych pozdrawiam i nie życzę im takiego życia jakie mam ja.

    12. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     9.7

     W moim przypadku lek szybko zadziałał, a wziąłem dopiero 2 tabl.
     Mając bardzo uporczywy nieznośny kaszel. Dokończę leczenie do końca, ile mi zaleciła Pani doktor i mam nadzieję, że tak szybko kaszel już nie powróci.

    13. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     10

     Jeden z niewielu antybiotyków, który stawia córkę na nogi w czasie choroby, bez żadnych skutków ubocznych. W naszym przypadku najlepszy i dodatkowy plus, że raz dziennie podawany.

    14. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Brałam sumammed dwa dni pomógł. Potem objawy wróciły.

    15. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     4.9

     Wnuczka ma po nim wizje, leki i dretwienie oraz mrowienie rąk. Najgorsze świństwo a nie lek.

     1. Opinia użytkownika o Sumamed :

      Witam, a czy przeszły te skutki uboczne, te mrowienie lęki i zaburzenia wzroku? Pytam gdyż też je mam, a już przeszło tydzień temu przyjąłem ostatnią 3-cią tabletkę sumamedu.
      Pozdrawiam.

    16. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Najgorszy lek jakikolwiek brałam, czuję się jak wrak człowieka choć już minęło 6 miesięcy nikomu nie polecam, najgorzej zaatakował układ nerwowy masakra.

    17. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Brak skutków ubocznych

     9.6

     Najgorszy lek jakikolwiek brałam, czuję się jak wrak człowieka, choć już minęło 6 miesięcy nikomu nie polecam, najgorzej zaatakował układ nerwowy masakra.

    18. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     2.7

     Oplacalnosc

     8.1

     Po 3 dniowej kuracji jestem już dwa dni. Żadnej poprawy, za to migotanie serca. Arytmia nieziemska. Dreszcz w całym ciele. Nie polecam.

     1. Opinia użytkownika o Sumamed :

      Brak skutków ubocznych

      10

      Przyjąłem 1 tabl. z trzech i po kilku godzinach zacząłem odczuwać silny ból w klatce piersiowej, nerkach, moja skóra choć wyglądała normalnie, to czułem jak po poparzeniu, pieczenie ciała, silny ból kości nawet koszula mnie uwierała i każdy dotyk, noc była straszna z powodu bólu placów, następnego dnia przyjąłem drugą tabl. ból trwa stale, idę do lekarza mówiąc o objawach stosowania tego leku, lekarz stwierdza, że to taka grypa i mam zażyć trzecią, tak czynię z niewiedzy ból trwa, moje cierpienie nie do opisania. Jednak lekarz z powodu braku poprawy leczenia, a raczej pogorszenia przepisuje inny antybiotyk. Mija aktywność poprzedniego antybiotyku biorę inny antybiotyk, dopiero po kilku godzinach następuje lekka ulga w bólu. Teraz mam tylko kaszel bardzo nieładny, ale biorąc Sumamed 4 dni praktycznie bez leczenia, jedynie cierpienia. Nikomu nie polecam.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.