Sulpiryd


Sulpiryd należy do atypowych leków antypsychotycznych. Mimo przynależności do tej grupy, stosowany jest przede wszystkim, jako lek aktywizujący. Jest skuteczny przy długotrwałej słabo nasilonej depresji, przy której większość leków z popularnych grup sobie nie radzi. Należy rozróżnić działanie Sulpirydu w niskich dawkach (do 200mg dziennie), od działania leku w dawkach dużo większych. Małe dawki powodują, że lek jest przede wszystkim antagonistą autoreceptorów dopaminowych, więc w istocie powoduje większą produkcję i wyrzut dopaminy. W dużych dawkach (powyżej 600mg) Sulpiryd jest antagonistą receptorów dopaminowych i wtedy właśnie wykazuje działanie antypsychotyczne przydatne przy leczeniu schizofrenii i zaburzeniach dwubiegunowych.
Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Sulpiryd:

Cierpię na nerwice żołądka, wcześniej brałem pramolan, ale bardzo mnie usypiał, lekarz zmienił mi lek na sulpiryd, i rzeczywiście nie usypia, bóle brzucha ustąpiły ale martwi mnie ze mam obniżony nastrój a według tego, co piszą inni meryk
Witam biorę dawkę 600 mg od 3 miesięcy jak do tej pory mi nic nie pomaga na otumanienie zero skutków ubocznych działanie nikłe pozdrawiamGregor
Biorę sulpiryd z powodu zaburzeń depresyjno-lęgowych, obecnie jest to moje drugie podejście. Za pierwszym razem brałem tylko przez miesiąc w najmniejszej dawce (50mg rano, na czczo). Odstawiłem, gdyż cudów nie zdziałał, a ja bardzo bałem Dominik
Więcej prawdziwych historii o Sulpiryd znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Sulpiryd.

Napisz swoją historię o SulpirydCena Sulpiryd

Lek Sulpiryd jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 50 mg
 • 100 mg
 • 200 mg

Sulpiryd w dawce 50 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 24 szt. kaps. twarde w cenie:

 • 1.80PLN przy zakupie na (1). Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.08PLN
 • Sulpiryd w dawce 100 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 24 szt. kaps. twarde w cenie:

 • 1.05PLN przy zakupie na (1). Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.04PLN
 • Sulpiryd w dawce 200 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 12 szt. tabl. w cenie:

 • 0.43PLN przy zakupie na (1). Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.04PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na (1). Cena to 0.00PLN, przy cenie za kapsułkę 0.00PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 4.36PLN, przy cenie za kapsułkę 0.18PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 6.16PLN, przy cenie za kapsułkę 0.26PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 5.54PLN, przy cenie za kapsułkę 0.46PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 11.97PLN, przy cenie za kapsułkę 0.40PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Sulpiryd?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Sulpiryd
Dawkowanie Sulpiryd
Zamienniki Sulpiryd

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Sulpiryd:


Sulpiryd Teva zamienniki i prawdziwe historie

Forum Sulpiryd

Lista pytań na forum o Sulpiryd:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Sulpiryd

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Sulpiryd leku:

„Cierpię na nerwice żołądka, wcześniej brałem pramolan, ale bardzo mnie usypiał, lekarz zmienił mi lek na sulpiryd, i rzeczywiście nie usypia, bóle brzucha ustąpiły ale martwi mnie ze mam obniżony nastrój a według tego, co piszą inni miał nawet go poprawić..czy to wina prolaktyny ze rzekomo zwiększa? nie chciałbym z niego rezygnować liczę ze i humor lepszy nastanie, bo jeśli chodzi o sprawy gastro to niebo lepiej ;)
Jeśli k…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Sulpiryd

Sulpiryd jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Schizofrenię,
Gdzie można kupić Sulpiryd?

Szukasz gdzie można kupić Sulpiryd?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Sulpiryd – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Sulpiryd na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Sulpiryd (123)

Sulpiryd, ocena średnia

6.7666666666667

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  54/10

   Oplacalnosc

   77/10
    1. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     5.8

     Oplacalnosc

     10

     Cierpię na nerwice żołądka, wcześniej brałem pramolan, ale bardzo mnie usypiał, lekarz zmienił mi lek na sulpiryd, i rzeczywiście nie usypia, bóle brzucha ustąpiły ale martwi mnie ze mam obniżony nastrój a według tego, co piszą inni miał nawet go poprawić..czy to wina prolaktyny ze rzekomo zwiększa? nie chciałbym z niego rezygnować liczę ze i humor lepszy nastanie, bo jeśli chodzi o sprawy gastro to niebo lepiej ;)
     Jeśli ktoś miał podobnie liczę na odpowiedz pozdro

    2. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     1.2

     Brak skutków ubocznych

     9.3

     Oplacalnosc

     9.2

     Witam biorę dawkę 600 mg od 3 miesięcy jak do tej pory mi nic nie pomaga na otumanienie zero skutków ubocznych działanie nikłe pozdrawiam

    3. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     7

     Brak skutków ubocznych

     6.5

     Oplacalnosc

     10

     Biorę sulpiryd z powodu zaburzeń depresyjno-lęgowych, obecnie jest to moje drugie podejście. Za pierwszym razem brałem tylko przez miesiąc w najmniejszej dawce (50mg rano, na czczo). Odstawiłem, gdyż cudów nie zdziałał, a ja bardzo bałem się wzrostu prolaktyny i związanej z nim ginekomastii.

     Do drugiego podejścia zmusiła mnie ciężka sytuacja życiowa – rozpoczęcie studiów lekarskich. Brałem przez kilka miesięcy 100mg dziennie wg schematu 1-1-0. Efekty były – czułem się lepiej, spokojniej, depresyjne myśli trochę ustąpiły. Niestety, trochę obniżył mi libido i spowodował wzrost apetytu (mimo starań przytyłem 4 kg). Nasilił mi się również trądzik, lecz nie wiem czy jest to związane ze stosowaniem sulpirydu. Brałem go wówczas przez 4 miesiące.

     Ale przejdźmy do rzeczy – chciałbym ostrzec Was przed tym, co spotkało mnie po odstawieniu tego leku. Przez pierwsze 3 dni miałem hipomanię, byłem pobudzony, gadatliwy, super nastrój, mnóstwo energii, wybuchy śmiechu na okrągło. Potem poczułem się tak okropnie, jak gdyby coś we mnie pękło i mój stan zmienił się o 180 stopni. Czarne myśli uderzyły ze zdwojoną siłą. Brałem się, chciałem jechać na pogotowie, ale powtarzałem sobie, że „to tylko skutek zabawy z dopaminą, przejdzie ” i czekałem. Po tygodniu nasilenie tych przykrych objawów trochę się zmniejszyło, ale nadal czułem się dużo gorzej niż przed kuracją i wróciłem do dawki 50 mg dziennie. Planuję w najbliższym czasie spróbować rzucić ten lek, dam znać co z tego wynikło.

    4. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     9.5

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     10

     Pamiętajcie, że Sulpiryd bardzo źle wchłania się z jedzeniem. Należy go przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem i co najmniej 2 godziny po posiłku. Ja przyjmuję 2×200 mg na czczo po przebudzeniu, a śniadanie jem dopiero 1,5 h później. Kolejne 200 mg przyjmuję 2,5 h po obiedzie i co najmniej 1,5 h przed kolacją. W tym czasie ( godzinę przed posiłkiem i dwie godziny po posiłku, kiedy łykam ten lek ) nic nie jem- żadnych cukierków, kawałka jabłuszka itp. małych przekąsek, żeby Sulpiryd jak najlepiej się wchłonął.
     Inaczej przyjmowanie tego leku mija się z celem. Nawet stosując, to co napisałem powyżej Sulpiryd wchłania się tylko w 24%, a jedząc nawet najmniejsze ilości pokarmu w czasie, kiedy nie wolno go spożywać przyjmując ten lek jeszcze bardziej zmniejsza wchłanialność Sulpirydu.

    5. o Sulpiryd :

     Brak skutków ubocznych

     0.3

     Próbuję brać ten lek,ale tak bardzo się boję by nie utyć…Jestem w trakcie menopauzy więc mam zaburzenia hormonalne i nie wiem ile czasu musi upłynąć,bym mogła zauważyć czy to woda się zatrzymuje czy tycie od tego leków…Lubię sulpiryd i chciałabym by on mi służył…tak poza tym daje mi ten lek dużego kopa i radości.

    6. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     3.4

     Oplacalnosc

     9.3

     Lek biorę od 1,5 miesiąca na nerwicę i stanowczo mój stan psychiczny się poprawił, natomiast skutki uboczne są mało przyjemne, mlekotok, przyrost wagi to pikuś w porównaniu ze spadkiem libido w skali od 1 do 10 z 10 na 10 masakra. Totalnie brak chęci, a jak już jest seks, to o orgazmie można pomarzyć.

    7. o Sulpiryd :

     Sulpiryd biorę od dwóch m-cy- w bardzo malej dawce. Choruję na zespól jelita drażliwego i w ciągu dwóch lat nikt nie potrafił mi pomoc. Dopiero po regularnym stosowaniu tego leku- dolegliwości ustąpiły, a więc mogę wszystko jeść i już nie tracę na wadze; wreszcie przesypiam cale noce i nie mam skutków ubocznych. Polecam i dziękuję swojej pani dr- pozdrawiam.

    8. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     9.9

     Oplacalnosc

     9.7

     Od 4 lat zażywam sulpiryd i czuję się dużo lepiej, a choruję na depresję skutków ubocznych nie mam.

    9. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     7

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     7

     Lek uspokoił mnie, wyluzował i wprowadził więcej uśmiechu w moim codziennym życiu. Z jednej strony duża senność po nim była dla mnie pozytywna, ponieważ wreszcie się wyspałam, z drugiej nie potrafiłam funkcjonować, wieczorami usypiałam nawet na siedząco.
     Wady:
     Bardzo szybko pokazały się wypryski na twarzy.
     Nieregularna miesiączka.
     Duże bolące piersi i wypływające z nich mleko- masakra.
     Zwiększenie apetytu.

    10. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     7.8

     Oplacalnosc

     10

     Znakomity lek na poprawę nastroju, wycisza, tłumi lęki, daje kopa i chęć do życia.

    11. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Sulpiryd już 4 lata na zespół omamowo-urojeniowy w dawce 600 mg na dobę.
     Nie mam akatyzji, śpię normalnie, a życie nie jest piekłem- jak w przypadku innych leków antypsychotycznych, gdzie skutki uboczne są nie do zniesienia.
     Fakt, brak erekcji i ogólnie brak ochoty na seks, no i tycie ( 110kg/172cm ). Ale to da się przeżyć. No i w moim przypadku lek jest całkowicie bezpłatny i nie muszę wydawać 450 zł./ mies., jak w przypadku innych atypowych leków.

    12. o Sulpiryd :

     Ok, jest ok.

    13. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną. Przy zażywaniu leków takich jak Olanzapina i Rispolept miałam bardzo silne myśli samobójcze z tendencją do realizacji. Sulpiryd w dawce 150 mg plus Symla to był strzał w dziesiątkę. Normalnie funkcjonuje, mam bardzo dobrą koncentrację uwagi, zero lęków i psychoz, czarnych myśli, poczucia niemocy (jak przy Rispolepcie) Nie przytyłam i dobrze śpię.

    14. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     9.7

     Witam. Brałam sulpiryd prze pół roku, może więcej. Przez jakieś 2 tygodnie bolą mnie głowa i brzuch. Jak to przeszło pojawił się mlekotok (z piersi leciało mi mleko chociaż nie karmiłam), a co za tym idzie podwyższona prolaktyna ( ja miałam prolaktynę powiększoną 4-krotnie). Kolejny skutek uboczny to osłabienie pamięci i niechęć do sexu z mężem. Fakt, że byłam spokojna, opanowana i nie miałam objawów depresji takich, jak niechęć, czy lęk nie miałam. Z chwilą zamiany leku na inny, stopniowo prolaktyna spadała i nie bolały mnie piersi. Leku nie polecam mimo, że nie jest taki drogi, jak inne leki.

     1. o Sulpiryd :

      Na jaki lek zmieniłaś

    15. o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     1.7

     Oplacalnosc

     10

     Powiem tak, lek biorę od ok. 4 miesięcy i na początku zauważyłem poprawę jeśli chodzi o lęki i samopoczucie. Po około dwóch tygodniach przeszło odczucie poprawy, a zaczął się constans. Niestety, jestem również alkoholikiem i po tym leku bardzo szybko urywał mi się film, więc nikomu nie polecam. Biorę 400mg/d w dwóch dawkach. W ciągu 3 miesięcy przytyłem 10 kg. Pojawiła się oziębłość płciowa, problemy z erekcją. Jak dla mnie głównie skutki uboczne dominują i będę postulował o zmianę tego leku na inny, przy następnej wizycie u psychiatry.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.