Poznaj bliżej lek Sulpiryd:
- Opis Sulpiryd
- Ranking i ogólna ocena Sulpiryd
- Jaka jest cena Sulpiryd?
- Jakie są zamienniki Sulpiryd?
- Sprawdź ulotkę Sulpiryd (dawkowanie, skutki uboczne, interakcje)
- Prawdziwe historie i komentarze pacjentów o Sulpiryd
- Gdzie kupić i za ile Sulpiryd?
- Składniki Sulpiryd i na jaką chorobę jest?
Ocena Sulpiryd
Jeśli zwykłe informacje z ulotki Sulpiryd Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Sulpiryd i opinie ekspertów
Opis leku Sulpiryd
Sulpiryd należy do atypowych leków antypsychotycznych. Mimo przynależności do tej grupy, stosowany jest przede wszystkim, jako lek aktywizujący. Jest skuteczny przy długotrwałej słabo nasilonej depresji, przy której większość leków z popularnych grup sobie nie radzi. Należy rozróżnić działanie Sulpirydu w niskich dawkach (do 200mg dziennie), od działania leku w dawkach dużo większych. Małe dawki powodują, że lek jest przede wszystkim antagonistą autoreceptorów dopaminowych, więc w istocie powoduje większą produkcję i wyrzut dopaminy. W dużych dawkach (powyżej 600mg) Sulpiryd jest antagonistą receptorów dopaminowych i wtedy właśnie wykazuje działanie antypsychotyczne przydatne przy leczeniu schizofrenii i zaburzeniach dwubiegunowych.
Ulotka Sulpiryd
Poznaj szczegółowe informacje o Sulpiryd z ulotki. Informacje podzielone są tematycznie więc wybierz te które Ciebie interesują najbardziej. Przeczytaj też komentarze, na dole strony, osób które zażywały ten lek by potwierdzić informacje z ulotki Sulpiryd
Cena Sulpiryd
Sulpiryd jest lekiem dostępnym w różnych opakowaniach i dawkach w polskich aptekach. Cena nie zawsze zależy od punktu aptecznego, w której kupujesz ale również od dawki substancji aktywnej i ilości leku.
Na rynku polskim występują dawki:
50 mg
Sulpiryd w dawce 50 mg substancji aktywnej
Można kupić w opakowaniu zawierającym 24 szt. tabl. w cenie:
Szczegółowe ceny innych opakowań i odpłatności Sulpiryd:
- Sulpiryd Teva – sprawdź ceny różnych opakowań i możliwą refundację NFZ
- Sulpiryd Hasco – sprawdź ceny różnych opakowań i możliwą refundację NFZ
Zamienniki Sulpiryd
Zapoznaj się z zamiennikami Sulpiryd. Dowiesz się o cenach zamienników i czy może jakiś nie jest refundowany przez NFZ. Przed pójściem do lekarza możesz też zweryfikować działanie i ewentualne skutki uboczne samego leku Sulpiryd, a także zamienników.
- Sulpiryd Teva – sprawdź zamienniki i podobne leki
- Sulpiryd Hasco – sprawdź zamienniki i podobne leki
Gdzie można kupić Sulpiryd?
Sprawdź gdzie kupić Sulpiryd. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Sulpiryd w aptece.
Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć
Sulpiryd składniki i działanie
Poznaj skład Sulpiryd i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich
Sulpiryd jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Schizofrenię,
Skutecznosc
5.8
Brak skutków ubocznych
0
Oplacalnosc
10
Cierpię na nerwice żołądka, wcześniej brałem pramolan, ale bardzo mnie usypiał, lekarz zmienił mi lek na sulpiryd, i rzeczywiście nie usypia, bóle brzucha ustąpiły ale martwi mnie ze mam obniżony nastrój a według tego, co piszą inni miał nawet go poprawić..czy to wina prolaktyny ze rzekomo zwiększa? nie chciałbym z niego rezygnować liczę ze i humor lepszy nastanie, bo jeśli chodzi o sprawy gastro to niebo lepiej ;)
Jeśli ktoś miał podobnie liczę na odpowiedz pozdro
Skutecznosc
1.2
Brak skutków ubocznych
9.3
Oplacalnosc
9.2
Witam biorę dawkę 600 mg od 3 miesięcy jak do tej pory mi nic nie pomaga na otumanienie zero skutków ubocznych działanie nikłe pozdrawiam
Skutecznosc
7
Brak skutków ubocznych
6.5
Oplacalnosc
10
Biorę sulpiryd z powodu zaburzeń depresyjno-lęgowych, obecnie jest to moje drugie podejście. Za pierwszym razem brałem tylko przez miesiąc w najmniejszej dawce (50mg rano, na czczo). Odstawiłem, gdyż cudów nie zdziałał, a ja bardzo bałem się wzrostu prolaktyny i związanej z nim ginekomastii.
Do drugiego podejścia zmusiła mnie ciężka sytuacja życiowa – rozpoczęcie studiów lekarskich. Brałem przez kilka miesięcy 100mg dziennie wg schematu 1-1-0. Efekty były – czułem się lepiej, spokojniej, depresyjne myśli trochę ustąpiły. Niestety, trochę obniżył mi libido i spowodował wzrost apetytu (mimo starań przytyłem 4 kg). Nasilił mi się również trądzik, lecz nie wiem czy jest to związane ze stosowaniem sulpirydu. Brałem go wówczas przez 4 miesiące.
Ale przejdźmy do rzeczy – chciałbym ostrzec Was przed tym, co spotkało mnie po odstawieniu tego leku. Przez pierwsze 3 dni miałem hipomanię, byłem pobudzony, gadatliwy, super nastrój, mnóstwo energii, wybuchy śmiechu na okrągło. Potem poczułem się tak okropnie, jak gdyby coś we mnie pękło i mój stan zmienił się o 180 stopni. Czarne myśli uderzyły ze zdwojoną siłą. Brałem się, chciałem jechać na pogotowie, ale powtarzałem sobie, że „to tylko skutek zabawy z dopaminą, przejdzie ” i czekałem. Po tygodniu nasilenie tych przykrych objawów trochę się zmniejszyło, ale nadal czułem się dużo gorzej niż przed kuracją i wróciłem do dawki 50 mg dziennie. Planuję w najbliższym czasie spróbować rzucić ten lek, dam znać co z tego wynikło.
Skutecznosc
9.5
Brak skutków ubocznych
7
Oplacalnosc
10
Pamiętajcie, że Sulpiryd bardzo źle wchłania się z jedzeniem. Należy go przyjmować co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem i co najmniej 2 godziny po posiłku. Ja przyjmuję 2×200 mg na czczo po przebudzeniu, a śniadanie jem dopiero 1,5 h później. Kolejne 200 mg przyjmuję 2,5 h po obiedzie i co najmniej 1,5 h przed kolacją. W tym czasie ( godzinę przed posiłkiem i dwie godziny po posiłku, kiedy łykam ten lek ) nic nie jem- żadnych cukierków, kawałka jabłuszka itp. małych przekąsek, żeby Sulpiryd jak najlepiej się wchłonął.
Inaczej przyjmowanie tego leku mija się z celem. Nawet stosując, to co napisałem powyżej Sulpiryd wchłania się tylko w 24%, a jedząc nawet najmniejsze ilości pokarmu w czasie, kiedy nie wolno go spożywać przyjmując ten lek jeszcze bardziej zmniejsza wchłanialność Sulpirydu.