Sudafed

Poznaj bliżej lek Sudafed:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Sudafed. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Sudafed i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Sudafed

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Sudafed Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Sudafed i opinie ekspertów

5.7
Nasi użytkownicy ocenili Sudafed na ocenę średnią 5.7/10 na podstawie 49 komentarzy opublikowanych na
Najnowsze historie o Sudafed
Bezsenność. Nie polecam brać na noc. Katar nie ustąpił.

o Sudafed

Nie polecam. Mam uczucie utraty słuchu. Lekki szum i przytkanie oraz lekki ból ucha. Nic innego nie używałam do nosa.

o Sudafed

Powoduje palpitacje serca i zawroty głowy, rozdrażnienie, trucizna

o Sudafed

Przedwczoraj złapał mnie zwykły katar przeziębieniowy, jednakże w pracy tak mi przeszkadzał, że musiałem blokować wypływ wydzieliny z nosa, bo lało się strasznie. Kupiłem lek Sudafed, stosowałem zgodnie z instrukcją …. i pomimo przyj… [przeczytaj całą opinię]

o Sudafed

Nie polecam brać go na noc, bo będzie bezsenna :-)

o Sudafed

Zachęcamy do pisania swoich historii o leku.
Napisz swoja opinię o leku i daj możliwość przeczytania jej innym by mogli poznać prawdę

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Sudafed

Sudafed to potoczna nazwa handlowa leku dekstrometorfanu, silnego leku przeciwkaszlowego i wykrztuśnego. Decydując się na stosowanie Sudafedu, ważne jest, aby przeczytać ulotkę instrukcji użycia, która zawiera instrukcje dotyczące właściwego dawkowania i postępowania zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Sudafed ma postać drażetek, które należy połykać całością, powolnym wypiciem szklanki wody. Lek należy stosować do 3 razy na dobę, zazwyczaj po 12 godzinach. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz lub farmaceuta w zależności od wieku, stanu zdrowia, stanu fizjologicznego i reakcji na lek. Dzieciom w wieku od 6 do 12 lat zaleca się przyjmowanie ¼ do ½ tabletki lub 1 drażetki 3 razy na dobę. Dawkowanie leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat należy skonsultować z lekarzem.

Kobiety w ciąży powinny unikać stosowania Sudafedu bez porady lekarza. W czasie laktacji należy uważać na wchłanianie leku do mleka matki, dlatego zalecane jest, aby karmiące piersią kobiety ograniczyły stosowanie leku.

Istnieje wiele innych leków zawierających dekstrometorfan, które są dostępne w Polsce i mogą być stosowane w zastępstwie lub zamiast Sudafedu. Należą do nich leki takie jak: Rafton, Neobid, Varasol, Broncho, Broncho-M, Bronchodipsy, Dhitol, Broncho-E, Efferalgan-Tabletki i inne.

Ogólnie leki te są zalecane w następujących dawkach: Didafton 10 mg, Gabanext 10 mg, Neobid 10 mg, Varasol 10 mg, Broncho 10 mg, Bronchodipsy 10 mg, Dhitol 10 mg, Broncho-E 10 mg, Efferalgan 10 mg i inne. Te leki można przyjmować do 3 razy na dobę.

Pamiętaj, że leki te są tylko zalecane w ramach ogólnych wskazań i że indywidualne działanie i dawkowanie powinny być dostosowane do potrzeb danej osoby. Zanim rozpoczniesz stosowanie jakiejkolwiek z tych leków, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania profesjonalnych porad dotyczących odpowiedniego dawkowania leków.


Gdzie można kupić Sudafed?

Sprawdź gdzie kupić Sudafed. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Sudafed w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Sudafed składniki i działanie

Poznaj skład Sudafed i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Sudafed jest stosowany w wypadku: Na Alergię, Na Alergie, Na grypę, Na Katar, Na przeziębienie, Na Przeziebienie, Na Uczulenie,
Główne składniki leku Sudafed to: Pseudoefedryna ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

49 Replies to “Sudafed”

 1. Skutecznosc

  3

  Brak skutków ubocznych

  0.4

  Oplacalnosc

  0

  Powoduje palpitacje serca i zawroty głowy, rozdrażnienie, trucizna

 2. Skutecznosc

  0

  Brak skutków ubocznych

  0.1

  Oplacalnosc

  0

  Przedwczoraj złapał mnie zwykły katar przeziębieniowy, jednakże w pracy tak mi przeszkadzał, że musiałem blokować wypływ wydzieliny z nosa, bo lało się strasznie. Kupiłem lek Sudafed, stosowałem zgodnie z instrukcją …. i pomimo przyjęcia najwyższej dopuszczalnej w ulotce dawki, nie odczułem zupełnie żadnej poprawy!!! Totalnie nic mi nie pomogło, ba objawy wręcz się nasilały. Katar przeszedł po kilku dniach sam z siebie, a 15,60 zł które wydałem na ten syf, nazywany lekiem przepadło. Szczerze odradzam. Nie wiem, jak można mieć czelność produkować takie szambo i wciskać biednym ludziom, którzy mają nadzieję, iż im to pomoże…

 3. Tabletki bralam trzy dni, 4 razy dziennie po jednej. Co 4h. Pierwszy dzien nos zatkany ale wszystko ok. Drugi dzien nos zatkany ale ja sie czuje jakos na maxa dziwnie! 3 dzien jedna dziurka sie odetkala ale ja nacpana bylam niemilosiernie! Bardzo zle to znioslam, dobrze ze sie zorientowalam w miare predko bo jeszcze jeden dzien i bym.dzwonila po ambulans.

 4. Skutecznosc

  7

  Brak skutków ubocznych

  2.2

  Oplacalnosc

  4.2

  Po pierwszym użyciu bolał mnie brzuch, nos się odetkał. Przy drugim użyciu podobnie, a przy kolejnym uczuciu- zwymiotowałam.