Strattera


Strattera to lek do walki z ADHD. Jej substancja aktywna atomoksetyna, jest mniej skuteczna od leków z grupy stymulantów, ale traktowana jest, jako lek bezpieczniejszy. Uważa się, że strattera lepiej radzi sobie z adhd, w którym dominują problemy z uwagą, (tzw. ADHD-PI), gorzej natomiast, gdy podawana jest chorym z dominującą impulsywnością i hiperaktywnością. Lek powinno się przyjmować przez kilka tygodni, aby sprawdzić jego działanie. Do możliwych skutków ubocznych leku zaliczyć można suchość w ustach i bezsenność. Rodzice łatwiej godzą się na leczenie swoich dzieci stratterą, gdyż pozbawiona jest aury substancji uzależniającej, czego nie można powiedzieć o innych lekach na adhd (zawierających metylofenidat).
Napisz swoją opinię o Strattera


Cena Strattera
Skutki uboczne Strattera
Dawkowanie Strattera
Zamienniki Strattera
Forum Strattera
Najnowsza opinia o Strattera
Zastosowanie i składniki Strattera
Gdzie można kupić Strattera?

Opinie o Strattera (23)

Strattera, ocena średnia

6.1333333333333

Skutecznosc

68/10

  Brak skutków ubocznych

  56/10

   Oplacalnosc

   60/10
    1. Opinia użytkownika o Strattera :

     Mój syn ma 16 lat, od kiedy jest na Strattera, to już 3 razy próbował popełnić samobójstwo, zrobił się bardzo agresywny, lek odstawiłam po 2 miesiącach.

    2. Opinia użytkownika o Strattera :

     Niestety na mojego syna, chorego na ADHD zadziałała przeciwnie.
     Zamiast go wyciszyć i poprawić koncentrację, doprowadziła do wzrostu agresji i znacznego pobudzenia.
     Lek odstawiony po 10 dniach.

    3. Opinia użytkownika o Strattera :

     Sylwia, u mnie ten lek się nie sprawdził. Wyżej pisałam o tikach i natręctwa. W tej chwili syn ma 9 lat i zażywa abilify. Nie ma refundacji. Jest mniej skoncentrowany, ale nie tika tyle i usiedzi w szkole. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Pozdrawiam

    4. Opinia użytkownika o Strattera :

     Mój synuś ma 12 lat ma autyzm i mózgowe porażenie dziecięce jest bardzo nadpobudliwy, brał concerte a teraz od 5 dni strattere, nie wiem, czy to tak ma być, ale zrobił się totalnie agresywny wulgarny, chwilami nie daje rady nad nim zapanować boje się, że w ataku szału zrobi sobie coś, albo moim małym 2 córkom. Jak ten lek działa nie wiem, czy to minie i się wyciszy. Jak długo trzeba czekać na efekty strattery?

     1. Opinia użytkownika o Strattera :

      Skutecznosc

      7.9

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      6.8

      Poprzedni lek, który brał jest stymulantem- narkotyk jak amfetamina działa, a odstawienie często powoduje takie zachowania (możne to zespól odstawienny? – agresja często temu towarzyszy, frustracja, rozmarudzenie…). Na z balansowanie nastroju dobre są neuroleptyki, np. kwas walproinowy, carbamazepina. Nie wiem, czy można łączyć. Ten lek najlepiej działa z stabilizatorami nastroju i antydepresantami, a jeśli ktoś zażywa adderal, albo rytaline Sr, xr, CZY ZWYKŁA, to radzę zaopatrzeń się w kwetiapine lub benzodiazepiny… (te ostatnie są bardzo uzależniające, odstawianie bardzo długie i często gorsze do przeżycia niż same napady paniki, czy stanów lekowych irracjonalnych, napięcia, itp… Lexapro anafranil- pomagają na rożne napady nerwic lekowych… Zapytajcie lekarza. Leczę się na to od 30 lat (stymulanty, to ostateczność, zdecydowanie odradzam mieszania ich dodatkowo ze benzodiazepinami (xanax,alpragen) albo barbiturianami (ambien – na kłopoty z zaśnięciem!!! Na odstawienie tych leków, aby było mniej koszmarne. Nie ma już nic- tylko zacisnąć żeby i cierpieć, często ponad rok!!! Stopień poniżej piekła!

    5. Opinia użytkownika o Strattera :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Ten lek zmienił moje podejście do wielu spraw. Bez Strattery byłam niechętna do podejmowania działań, do pracy. Każdy obowiązek odsuwałam na ostatnią możliwą chwilę. Teraz potrafię się skupiać i wykonywać zadania nie będąc obarczona ciągłym stresem. Lepiej radzę sobie na każdym gruncie: w pracy, w domu, nawet w samochodzie.
     Do osób, które rozpoczynają kurację: w przeciwieństwie do Concerty, Strattera zaczyna działać z kilkutygodniowym opóźnieniem. Musicie poczekać

    6. Opinia użytkownika o Strattera :

     Mam pytanie jestem z wojewodztwa pomorskiego dokladnie starogard gdanski czy lek jest refundowany w tym wojewodztwie

    7. Opinia użytkownika o Strattera :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Mój synek lat 8 dostał ten lek przy nadpobudliwości, tikach i natręctwacch. Bierze go 9 dni rano.po ok 1-2 godz od podania jest nie do ogarnięcia dotyka wszystko, bije siebie, tika.wszystko nasilone.do upadłego go nosi, aż pada ze zmęczenia. Mówi, że to przez te leki nowe. Ja jestem kłębkiem nerwów, nie wiem jak mu pomóc. Wcześniej brał asentra i haloperidol. Po haloperidolu dziecko tikało, do tego brak koncentracji. Asentra ok, ale musieliśmy zobaczyć, jak zadziała strattera i wszystkie wcześniejsze leki do odstawienia. Wiem że pierwsze efekty z ulotki po 3 tyg miną. Kiedy u was się poprawiło i jak przy tikach i natręctwach to wygląda leczenie stratterą. Od piszcie proszę.

     1. Opinia użytkownika o Strattera :

      Skutecznosc

      6

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      4

      Mój syn 8 lat 5m-cy-,tiki złożone i adhd. Na początku dostawał haloperidol w różnych dawkach, po nim spokojniejszy, ale strasznie śpiący. Na pocz. niby trochę pomógł na tiki (zmniejszyły się troszkę), ale później wróciły nasilone. Zalecono dalej haloperidol, depakine chrono, stratterę.Zaczęliśmi od dawki 18mg(1 m-c),później 25mg(w sumie już prawie 1,5m-ca).Wyciszył się, jest spokojniejszy, mniej poirytowany, ale problem z koncentracją pozostał i to wielki. Tiki się uspokoiły, ma je nadal, ale nie takie duże. Tiki zauważalne jak się denerwuje, zwłaszcza gdy chce coś zrobić, ale nie pamięta, co ani jak. Myśleliśmy, że będzie w stanie skoncentrować się bardziej na lekcjach i innych sprawach, ale niestety efekt marny.

    8. Opinia użytkownika o Strattera :

     Mieszkam w norwegi i mam wypisana receptę na ten lek i wiecie ile płacę za ten lek 0 zł moje dziecko czuje się dobrze. niestety bolał go brzuch, ale zjadł z rana śniadanie i wziął tabletkę i brzuch go nie boli.

    9. Opinia użytkownika o Strattera :

     Dzisiaj zaczynam podawać kapsułki leku strattera mojemu 7-letniemu synowi, lekarz zalecił przez pierwsze siedem dni dawkę 10mg a potem przez dwa miesiące dawkę 25 mg. Dostalam te leki darmowo, mieszkam w Kuwejcie i tutaj państwo refunduje leczenie ADHD. Mam nadzieje ze syn zacznie sie lepiej uczyć bo z tym mamy największy kłopot, z zachowaniem jakoś sobie radzimy chociaż w nowych miejscach jak mowi ,,ADHD” sie odzywa ludzie tutaj bardzo tolerancyjni i akceptują jego wybryki.

    10. Opinia użytkownika o Strattera :

     Tak jak wyżej napisaliście ja się pod tym podpisuję- mój syn przyjmował ten lek przez miesiąc i po 2 tyg. nauczycielki stwierdziły, że jest znaczna poprawa, tylko załamałam się na następnej wizycie u psychiatry, bo powiedział przykro mi, ale nie ma już refundacji na stratere i w tedy konsternacja, wycie do poduszki, bo oczywiście mogłabym podawać concerte lub medikinet ale po co – mój syn na te leki nie „idzie” jestem zrozpaczona a synek ma ogromne problemy a co gorsze brak akceptacji przez większość – na marginesie powie… giert… za wprowadzenie gimnazjów ….

    11. Opinia użytkownika o Strattera :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Moja córa bierze Stratterę od pół roku. W jej przypadku niema zamiennika tego leku, ponieważ ma tiki. I co pozostało mi? 415 złotych za 28 kapsułek. Płaczę i płacę, bo moje dziecko i tak już jest wystarczająco skrzywdzone przez los(nie wiem jednak, jak długo wytrzymam finansowo). Co do skutków ubocznych- występowały bóle brzucha ok. 2 godziny po podaniu leku, ale problem się rozwiązał, gdy zmieniłam porę podania z rannej na wieczorową. Co do opłacalności- zadowolenie mojej córy jest bezcenne, więc się opłaca. Dziecko samo zauważa zmiany występujące w skutek zażywania leku, cieszy się, a co rząd na to? Wycofuje się z refundacji. Może zostawię to bez komentarza.

     1. Opinia użytkownika o Strattera :

      Gosiaczek…
      Mój 8 letni Syn właśnie wchodzi na strattera od jutra. Już jest refundacja na ten lek. Tylko wszystko zależy od tego, jakie dawki i jak zostanie recepta wypisana. Mimo wszystko są to drogie leki.
      Ja za 7 kaps. 10 mg (od tego startujemy), zapłaciłam 63 zł.
      Życzę Wam powodzenia. Tak jak napisałaś…. zadowolenie Dziecka jest bezcenne.
      Ania.

    12. Opinia użytkownika o Strattera :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Lek ma doskonałe działanie na koncentrację i nadpobudliwość u mojego dziecka, niestety cena zwala z nóg. Na razie, mimo że kosztuje 420 zł za 60mg na miesiąc będę kupować synowi, nie wiem jak długo dam radę. Bierze lek od 4 miesięcy – efekty są fantastyczne: łącznie z szóstkami w szkole i brakiem uwag w zeszycie.

     1. Opinia użytkownika o Strattera :

      Gosiaczek…
      Mój 8 letni Syn właśnie wchodzi na strattera od jutra. Już jest refundacja na ten lek. Tylko wszystko zależy od tego, jakie dawki i jak zostanie recepta wypisana. Mimo wszystko są to drogie leki.
      Ja za 7 kaps. 10 mg (od tego startujemy), zapłaciłam 63 zł.
      Życzę Wam powodzenia. Tak jak napisałaś… zadowolenie Dziecka jest bezcenne.
      Ania.

    13. Opinia użytkownika o Strattera :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Mój syn bierze ten lek juz 3 miesiąc i zauważam poprawę, co prawda jest to dawka 60 mg, ale na concerte juz nie reagował. Chciałabym bardzo żeby dziecko Arlukowicza musiało brać ten lek może wtedy znalazłby sie na liście refundowanej. Chociaż jego stać na pełną odpłatność a dla mnie nawet z częściowa odpłatnością cena jest kosmiczna.

     1. Opinia użytkownika o Strattera :

      Izabella 38…
      Mój 8 letni Synek, ma stwierdzone ADHD na 4 poziomach. Podawałam Mu na zlecenie lekarza concertę i to była masakra. Objawy bardzo się nasiliły. Był pobudzony, agresywny jeszcze bardziej, bardzo słabo się koncentrował. Miał też objawy odstawienne. Od jutra zaczynam podawać Strattera 10 mg i jestem pełna obaw, ale też pełna nadziei, że wreszcie coś zadziała. Jestem z Nim sama. Przeżył przez swoje krótkie życie bardzo wiele złego. Boję się niesamowicie. Zwłaszcza teraz, gdy czytam na forum, że Strattera nie zawsze dobrze działa:(. Jeśli odpiszesz, będę bardzo wdzięczna.
      Aditi.

      Ania.

    14. Opinia użytkownika o Strattera :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Mój syn z adhd przyjmował stratere i była zmiana o 200 stopni, był skoncentrowany, wyciszony, chętniejszy do robienia, jakichkolwiek poleceń i zadań, brał go tylko miesiąc, ponieważ nie są juz refundowane. W tej chwili zażywa concerne i jest gorzej o wiele, zero koncentracji, ochoty, i niestety wróciły napady agresji u dziecka:-(

     1. Opinia użytkownika o Strattera :

      Kasiu, mój Synek 8 lat, też przyjmował Concertę i skutek był okropny. Agresja jeszcze większa, zero koncentracji. Od jutra będzie brał Straterę na razie 10 mg. Jestem pełna nadziei, ale i obaw, czy zadziała i po jakim czasie, bo ja już nie wytrzymuję z tym, jak On się męczy i jaki koszmar oboje przeżywamy.
      Pozdrawiam.

    15. Opinia użytkownika o Strattera :

     SZKODA,ŻE TAK KRÓTKO BYŁ REFUNDOWANY.( od 16 listopada do końca roku 2011)
     Syn brał już 3 lata temu – krótko bo 117 euro z Niemiec.
     Nareszcie jesteśmy normalną rodziną.Oprócz tego sukcesy w szkole.Nie ma tików.Zrobię wszystko żeby kupić nawet za 260 zł.

    16. Opinia użytkownika o Strattera :

     Kupuję dla syna z ADHD, koszty kosmiczne. Jedyny lek, po którym nie ma krwotoków z nosa, nie tyje itp. Bardzo skuteczny na koncentrację. Dzięki niemu może normalnie funkcjonować. Pozdrawiam.

    17. Opinia użytkownika o Strattera :

     Witam!
     Ja biorę Stratterę o gramaturze 60mg.Opakowanie-czyli 28 kapsułek, „UWAGA” kosztuje od 525 do 670zł.(KURACJA MIESIĘCZNA)!!!
     Jest to jawne SKÓRCZY@@@@@@@!!!
     Serdecznie pozdrawiam wszystkich ludzi z ADHD/ADD, a w szczególności osoby dorosłe, ponieważ w Polsce, ADHD jest rozpoznawalne u dzieci, w przedziale wiekowym-lat, a diagnostyka dorosłych i kwoty wydawane na leczenie farmakologiczne, są istnym absurdem!!!
     75Lucjusz.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.