Folik

Z folikiem dobre jest to, że można dostać go bez recepty. Jestem lekarzem, przktykuje w Wałbrzychu. Czytałam wiele badań an temat skuteczności zapobiegawczej kwasu foliowego u kobiet w ciąży. Folic nie kosztuje dużo, a jest warty tego by go stosować. Sytuacja z kwasem foliowym jest podobna do sytuacji omega-3. Tak omegi, jak i kwasu nam brakuje w codziennej diecie.

Orthomol

Orthomol to grupa drogich preparatów, zawierających tak mikroelementy jak i witaminy. Producenci prawdopodobnie postawili na wysoką cenę, jako na zachętę. Inne produkty konkurencji, których mnóstwo, kupimy o wiele taniej.
Wśród oferty producenta, znajdziemy produkty przygotowane z myślą o różnych grupach ludzi: są produkty dla kobiet w ciąży, dla osób ćwiczących, dla mężczyzn skarżących się na niepłodność

Novovit

Novovit jest suplementem diety dla kobiet, które planują dziecko, są w ciąży, bądź karmią.
Linia produktów novovit składa się z dwóch preparatów. Novovit classic zawiera w sobie jod i kwas foliowy. Przeznaczony jest dla kobiet planujących dziecko, bądź w pierwszym trymestrze ciąży. Na uwagę zasługuje znajdujący się w składzie jod, którego braki są problemem w niektórych miejscach Polski (np. na dolnym Śląsku).

Drugim preparatem jest novovit duo. Jest on bogatszy o kwasy DHA (należą do omega-3), oraz witaminy i minerały. Zarówno novovit classic jak i duo powinny być stosowane raz dziennie.

Jeśli nie jesteśmy uczuleni na żaden ze składników tych suplementów, to skutki uboczne nie powinny nas dotknąć. Jeśli już to problemy mogą pojawić się ze strony układu pokarmowego.

Acidum folicum

A kwas foliowy jak zawsze niedoceniany. Kobiety bierzcie go, bo ciąża może przyjść niespodziewanie. Panie bierzcie go (ja brałam), bo zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia u dzieciaczków problemów z ser duchem. Panowie bierzcie, aby jakość waszej spermy była lepsza i zmniejszył się odsetek wad u dzieci. Nie proponuję acidum folicum, są pewnie inne tańsze odpowiedniki, nie ma co przepłacać. Jeśli nawet nie brać leków to warto jeść pokarmy bogate w kwas foliowy. To jest opcja najlepsza!

Proszek Zasadowy

Jednym z kluczy osiągnięcia pełnego zdrowia jest utrzymywanie równowagi kwasowo zasadowej. Większość z nas ma podwyższony poziom kwasowości organizmu, co niesie ze sobą negatywne skutki (zmęczenie, senność podczas dnia, trudności z zaśnięciem w nocy, częstsze infekcje, osłabienie paznokci i włosów, zaparcia), jak i może być powodem wystąpienia poważnych chorób: trudna w leczeniu otyłość, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza i inne. Niewielu nam udaje się utrzymać tak bardzo pożądaną równowagę kwasowo zasadową, bo wymagałoby to radykalnych i długotrwałych zmian w naszym życiu, nie tylko konieczna byłaby zmiana diety, ale i zmniejszenie ilości sytuacji stresowych, oraz drastyczne zwiększenie aktywności fizycznej.
Proces dochodzenia do równowagi znacznie upraszczają tak zwane suplementy alkalizujące. Jednym z nich jest znany w kręgach ludzi zainteresowanych zdrową żywnością Proszek Zasadowy (Langsteiner). Jego działanie w skrócie polega z jednej strony na neutralizowaniu kwasów w organizmie, na wspieraniu odtruwania, oraz odżywiania komórek naszego ciała, ale także dzięki selenowi, na poprawianiu aktywność układu immunologicznego, krwionośnego i nerwowego.
Nie powinno dziwić, że proszek zasadowy jest bezpieczny i jak wynika z dotychczasowej wiedzy nie wywołuje skutków ubocznych. dotychczas nie stwierdzono, by osoby go stosujące uskarżały się na jakieś działania niepożądane.
Proszek zasadowy może być stosowany także przez kobiety w ciąży, matki karmiące, jak i osoby w podeszłym wieku.