Fraxiparine

Warfin

Podstawowym lekarstwem przeciwdziałającym tworzeniu się zakrzepów żylnych jest Warfin. Walcząc z zakrzepicą, lek po pierwsze zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, a po drugie zmniejsza ryzyko kolejnych negatywnych następstw, u osób z już przebytym zawałem mięśnia sercowego.
Popularność leku wynika ściśle z jego dużej efektywności (Leki jemu podobne, z ta samą substancją aktywną mają silną pozycję już od 60 lat). Warfin zdecydowanie jest skuteczny, ale niestety jego dawka skuteczna, automatycznie jest też dawką znacznie zwiększającą ryzyko wystąpienia krwawień. Jeśli natomiast przyjmujemy dawkę bezpieczną to niestety jest ona zbyt mała by działać.
Drugim problemem związanym z Warfinem są jego interakcje z innymi lekami, lecz kłopot sprawiają również interakcje z niektórymi grupami produktów spożywczych, tutaj mamy na przykład warzywa liściowe.

Detromax

Detromax to suplement diety, który zgodnie z informacjami udostępnianymi przez producenta, powoduje zwiększenie krążenia w najmniejszych naczynkach krwionośnych naszego ciała. To jednak pomaga w likwidacji bólu i obrzęku np nóg. Tzw ciężkie nogi to efekt problemów z krążeniem w kończynach dolnych Detromax to właśnie suplement, który ma wspomóc i zmniejszyć ból nóg.

Dobenox Forte

Dobenox Forte stosuje się w przypadku przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn  dolne jak uczucie ciężkości nóg, obrzęki i żylaki kończyn dolnych, zmiany na tle zastoju krwi. Lek znajduje również zastosowanie w leczeniu żylaków odbytu.

Pradaxa

Xarelto

Lek Xarelto, zawierający rivaroksaban, jest jednym z niedawno wprowadzonych leków na receptę stosowanych w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył głębokich (DVT) lub zatorowości płucnej (PE). Ten lek jest również stosowany w profilaktyce zakrzepicy u dorosłych w przypadku sztucznego serca lub stawów biodrowych oraz u pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL).

Dawkowanie Xarelta zależy od rodzaju i rodzaju stosowanego leczenia. W leczeniu zakrzepowego zapalenia żył głębokich lub zatorowości płucnej zalecana dawka wynosi 15-20mg jeden raz dziennie, przyjmowany doustnie. W przypadku profilaktyki zakrzepicy z powodu sztucznego serca lub stawów biodrowych zalecana dawka wynosi 10-20mg jeden raz dziennie przyjmowany doustnie. W przypadku pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną, zalecana dawka wynosi 10 mg jeden raz dziennie przyjmowany doustnie. Lek należy przyjmować regularnie, bez poświęcania się, aby zapewnić optymalne leczenie.

Istnieją również potencjalne zamienniki leku Xarelto dostępne w Polsce. Na przykład lek Warfarin (zawierający antykoagulanty) jest stosowany w leczeniu DVT i PE. Jest również stosowany jako profilaktyka przeciwzakrzepowa w przypadku sztucznego serca. Lek Pradaxa (zawierający dabigatran) stosowany jest w leczeniu DVT i PE, a także w profilaktyce zakrzepicy u dorosłych z sztucznym sercem. Lek Eliquis (zawierający apixaban) stosowany jest w leczeniu DVT i PE, a także w profilaktyce zakrzepicy u dorosłych z sztucznym sercem.

Ponadto istnieją inne leki, które mogą być stosowane jako alternatywne lub uzupełniające rozwiązania w przypadku pacjentów z DVT i PE, w tym leki zawierające heparynę, heparynę z inhibitorami trombina i kwas acetylosalicylowy.

Obecnie Xarelto i jego zamienniki są dostępne wyłącznie na receptę w Polsce. Przed rozpoczęciem leczenia pacjent musi skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia zalecanej dawki, aby upewnić się, że lek jest właściwie stosowany. Pacjenci powinni również informować swojego lekarza o wszystkich innych lekach, które obecnie stosują, w tym lekach ziołowych, witaminach, suplementach i innych lekach na receptę lub bez recepty.

Cyclo 4 Dios

Cyclo 4 Dios to suplement diety, którego składniki wspomagają krążenie żylne. Głównym składnikiem jest ruszczyk kolaczasty, którego działanie wzmacnia napięcie ścian naczyń krwionośnych przez co poprawnia krążenie krwi w żyłach. Pozostały skład: diosmina, hesperydyna oraz witamina C. Zalecane dziennie dawkowanie: 1 kapsułka dziennie.

Vitaleg

Vitaleg stosujemy chcąc zlikwidować negatywne konsekwencje stojącego tryby pracy. Spędzanie dużej części dnia stojąc, może spowodować uczucie zmęczenia nóg, zaczerwienienie, a przede wszystkim ból. Vitaleg sprzedawany jest zarówno w tabletkach jak i w formie żelu, choć składy tych produktów są nieco inne.
Poza witaminami vitaleg ma także wyciąg z kasztanowca, lecz najważniejszym składnikiem jest heparyna.

Redblocker

Redblocker (znany raczej, jako red bloker) pomaga stosującym go rozwiązać problem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Widać je na powierzchni skóry, jako czerwone kilkumilimetrowe żyłki. Nie każdemu wydają się one atrakcyjne i dlatego na rynku pojawił się tytułowy preparat. Redblocker zawiera szereg składników, przede wszystkim flawonoidów, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zarazem je uelastyczniając.

Posterisan

Posterisan czopki, maść. Bez recepty

To środek stosowany przy leczeniu hemoroidów.  Jego głównym działaniem jest zmniejszenie bólu w okolicach odbytu. Uśmierza ból poprzez zmniejszenie pieczenia, zaczerwienienia i podrażnienia okolic intymnych. Sprzyja gojeniu ran łagodząc wszelkiego rodzaju niemiłe odczucia z tym związane. Działa również antybakteryjnie zwiększając odporność ognisk zapalnych choroby. Długotrwałe stosowanie jest dozwolone i zalecane przy dużym krwawieniu. Zmniejsza krwawienie. Stwierdzono cechy wskazujące na zapobieganie nawrotom choroby.