Biotebal

Biotebal, szczyci się mianem leku, w przeciwieństwie do większości preparatów dostępnych w Polsce, które, mimo iż również zawierają biotynę, są suplementami diety.
Lek przygotowany jest dla osób chcących dbać o swoją skórę i paznokcie. Będzie przydatny jednak tylko dla tych osób, u których występuje niedobór biotyny. U osób, u których tego niedoboru nie ma, branie biotebalu jest bezcelowe.
Przedawkowanie leku jest bardzo trudne i nie powinniśmy się tym zamartwiać.

Belissa sun

Belissa sun Suplementy diety stosowane w celu poprawy wyglądu cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jednym z nich jest Belissa. To preparat, którego celem jest wzmocnienie paznokci, skóry i włosów. Główny składnik preparatu to skrzyp. Belissa zawiera 110 mg ziela skrzypu, oraz 110 mg wyciągu z tej rośliny. Nie znamy dokładnego składu wyciągu z rośliny. Wiadomo jednak, że skrzyp nie od dzisiaj stosowany jest w medycynie ludowej. Jest to roślina bogata w składniki mineralne (przede wszystkim wapń i potas), więc stosowana zapewne jest w celu dostarczenia tych minerałów organizmowi. Belissa poza skrzypem zawiera szereg witamin, oraz beta-karoten i l-cysteinę. L-cysteina często stanowi dodatek do suplementów diety, mający poprawiać jakość włosów. 30 mg l-cysteiny stanowi jednak jej niewielką dawkę.

Linomag

Lecznicza maść do stosowana bezpośrednio na chore miejsce. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry, dlatego przeznaczony jest do celów leczniczych oraz kosmetycznych. Przydatny przy przesuszonej skórze, odparzeniach, wypryskach, wyparzeniach, łuszczycy skóry. W 100 g maści znajdziemy aż: Linomag 20,0 g, lanolina bezwodna 40,0 g,wazelina biała 40,0 g.

Nie należy stosować go przy wypryskach łojotokowych.

Neotigason

Neotigason lekarze przepisują w trudnych przypadkach łuszczycy. Lek jest silny, lecz związane są z nim poważne skutki uboczne. U osób stosujących pojawić się mogą zmiany nastroju, uczucie depresji, agresja w stosunku do siebie i świata zewnętrznego. Wystąpić mogą bóle głowy, szczególnie z tyłu za oczami.
Kobiety w ciąży, oraz te próbujące zajść w ciążę, powinny unikać leku jak ognia.

Advantan

Advantam to silny lek dermatologiczny. Sprzedawany jest w postaci kremu, bądź emulsji, z czego wynika, że przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Lek przepisywany jest najczęściej na łuszczycę, oraz atopowe zapalenie skóry. Lek należy do grupy kortykosteroidów.
Lek może spowodować skutki uboczne. Najczęściej dotyczą one powierzchni skóry, na której lek był stosowany. Może pojawić się np. zmiana barwy skóry (raczej prawdopodobne przy długotrwałym stosowaniu). Czasami chory odczuwać może pieczenie posmarowanej advantamem skóry.

Zoxin

Zoxin jest szamponem medycznym, służącym do zwalczania łupieżu. Podobnie jak większość szamponów przeciwłupieżowych zawiera ketokonazol.

Acitren

Acitren to lek walczący z łuszczycą. Należy do grupy retynoidów. Stosowany jest przez dorosłych, przy trudnych przypadkach łuszczycy. Nie jest to sposób na zupełne wyleczenie się z choroby, więc jeśli tylko lek przestaniemy brać nasze objawy łuszczycy wrócą. Lek stosowany jest jedynie w poważnych przypadkach, gdyż może powodować problematyczne skutki uboczne.
Acitren absolutnie nie powinien być stosowany przez kobiety chcące zajść w ciążę, ani w ciąży będące.
Efekt działania leku chory odczuwa po przynajmniej dwóch tygodniach

SkrzypoVita

SkrzypoVita jest preparatem, który ma kompleksowo zająć się naszym wyglądem. Zadbać ma o skórę, paznokcie i włosy. Głównym składnikiem skrzypovity jest ekstrakt ze skrzypu. Roślina ta zawiera wiele substancji mineralnych koniecznych dla organizmu i stosowana była już wcześniej w ziołolecznictwie, choć raczej nie w celu poprawy wyglądu.
Drugim ważnym składnikiem preparatu jest wyciąg z pokrzywy. Zdrowotne jej właściwości zostały trochę ostatnio zapomniane, ale jest za to często wykorzystywana w kosmetykach pielęgnacyjnych. W kapsułkach skrzypovity znalazło się także miejsce na witaminy, oraz cynk.

Zoxin-med

Zoxin-med to specyfik w postaci szamponu do włosów przeciwłupieżowy.

Producent chwali go i zachęca do zakupu gdyż jego działanie jest dwutorowe. Jednocześnie niweluje problem łupieżu oraz zapobiega nawrotom. Dzięki formule składu pozwala pozbyć się łupieżu na dłuższy czas po jego odstawieniu. Sprzedawany jest w opakowaniach po 100 Ml

Duostea

Produkt Aflofarmu przeznaczony do kuracji włosów, która składa się z dwóch etapów. Głównymi składnikami są przede wszystkim skrzyp polny, wyciąg z pokrzywy, wyciąg z zielonej herbaty, spirulina, tauryna, tiamina, selen cynk, wyciąg z alg brunatnych oraz z pestek winogron+ wiele innych witamin i mikroskładników.