Visken

Fraxiparine

Setal

Acard

Acard jest lekiem stosowanym do leczenia dławicy piersiowej. Lek występuje w postaci tabletek, kapsułek oraz syropu. Zazwyczaj zaleca się przyjmować jedną tabletkę lub jedną kapsułkę dwa razy dziennie. Lek należy przyjmować z pożywieniem lub bez niego. Leku Acard nie należy stosować w połączeniu z alkoholem.

Dawkowanie syropu Acard zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj zaleca się, aby dorosły pacjent przyjmował łyżeczkę syropu trzy do czterech razy dziennie lub według wskazań lekarza. Dzieciom zaleca się stosowanie mniejszych dawek syropu, w zależności od wieku, masy ciała i potrzeb. Syrop można przyjmować z jedzeniem lub bez niego.

Acard jest skuteczny w leczeniu dławicy piersiowej i może być stosowany w połączeniu z innymi lekami, takimi jak nitrogliceryna. Ważne jest, aby przestrzegać zalecanych dawek i nie przekraczać zalecanego stosowania.

Acard ma wiele potencjalnych zamienników lub leków o podobnym działaniu do tego leku, które są dostępne w Polsce. Należą do nich: Isoptin (inna nazwa to Verapamil), Uniloc (Inna nazwa to Propranolol) oraz Carvedilol. Isoptin i Uniloc mogą być stosowane w formie tabletek, a Carvedilol w postaci tabletek lub syropu.

Zanim zaczniesz przyjmować jakikolwiek zamiennik lub odpowiednik Acard, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zdecydować, który zamiennik będzie odpowiedni dla pacjenta i jaką dawkę należy stosować. Wszystkie leki zamiennikowe powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza.

Areplex

Vilpin

Exforge

Warfin

Podstawowym lekarstwem przeciwdziałającym tworzeniu się zakrzepów żylnych jest Warfin. Walcząc z zakrzepicą, lek po pierwsze zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, a po drugie zmniejsza ryzyko kolejnych negatywnych następstw, u osób z już przebytym zawałem mięśnia sercowego.
Popularność leku wynika ściśle z jego dużej efektywności (Leki jemu podobne, z ta samą substancją aktywną mają silną pozycję już od 60 lat). Warfin zdecydowanie jest skuteczny, ale niestety jego dawka skuteczna, automatycznie jest też dawką znacznie zwiększającą ryzyko wystąpienia krwawień. Jeśli natomiast przyjmujemy dawkę bezpieczną to niestety jest ona zbyt mała by działać.
Drugim problemem związanym z Warfinem są jego interakcje z innymi lekami, lecz kłopot sprawiają również interakcje z niektórymi grupami produktów spożywczych, tutaj mamy na przykład warzywa liściowe.

Tritace

Z tritace mam dwuletnie ciekawe doświadczenia. Mam 58 lat. Przez pierwszy rok nie mogłem nic mu zarzucić. Dobrze uregulował moje ciśnienie, a brałem leku niewiele, bo 5mg. W ostatnich miesiącach znów pojawił się problem zbyt wysokiego ciśnienia i lekarz podwyższył mi tritace do 10mg. Wtedy zacząłem słyszeć dzwonienie w uszach. Teraz pytanie: Czy tritace spowodowało to dzwonienie czy po prostu była to konsekwencja ciśnienia. To jest jeden skutek uboczny.
Drugim nieprzyjemnym skutkiem były mimowolne skurcze mięśni. Z Internetu dowiedziałem się, że to może być efekt podwyższenia dawki leku. Tritace jednak brać nie przestaję, bo uważam, że to zbyt dobry lek by tak szybko z niego rezygnować. Na razie pobiorę suplementy magnezu, bo to powinno dać sobie radę ze skurczami. Jeśli nie pomoże, to wybiorę się na konsultację i może wtedy pomyślimy o jakiś zmianach.

Metocard