Diphergan

Diphergan to popularny w Polsce lek antyalergiczny. Nie wszyscy wiedzą, że poza tabletkami dostępny jest również syrop diphergan. Lek stosuje się głównie przy alergicznych nieżytach nosa. Ze względu na swoją siłę stosowany jest także przy astmie. Lek ten, co ciekawe zaliczany jest do grupy neuroleptyków (nie sprawdza się dobrze jednak w tej roli).
Problematyczne wydają się być skutki uboczne dipherganu. Bardzo prawdopodobne jest wystąpienie senności, suchości ust, spadku energii, oraz osłabienia koncentracji. Warto tutaj przypomnieć, że diphergan kiedyś często przepisywany był przez lekarzy, jako środek uspokajający.
Gdy nie dysponujemy innymi środkami, diphergan zastosowany może być również, jako lek zwalczający chorobę lokomocyjną.

Zyx

Zyx jest lekiem antyalergicznym najnowszej generacji (wywodzi się z leku starszej daty o nazwie zyrtec). Skuteczność leku budzi pewne wątpliwości, jednak istnieją badania, które wskazują że jest lekiem efektywnym.

Składnik aktywny, lewocetyryzyna, odkryta została niedawno (w 2001). W związku z tym czas pokaże, czy lek obarczony jest poważnymi długookresowymi skutkami ubocznymi.

Zyx jest chwalony za to, że nie powoduje uczucia senności. Wynika to z tego, że składnik aktywny tylko w małym procencie przenika do mózgu. Jest to duża zmiana w porównaniu do starszych preparatów, które znane były ze skutku ubocznego stosowania, jakim było uczucie zmęczenia, braku energii i senności.

Xylometazolin

Xylometazolin zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Powinno się go stosować w wyjątkowo poważnych nieżytach nosa. Leku nie radzi się używać więcej niż kilka dni.

Ventolin

Mi ventolin bardzo pomaga. Nie znam nic lepszego na astmę. Nie potrzebuje już nawet szukać, bo ja swój lek już mam. Niestety mogę dać, 5 jeśli chodzi o skuteczność, ale skutki uboczne, jak przy każdym silnym leku są poważne, więc będzie tam 2. Jeśli zażywam ventolin kilka dni z rzędu dzieją się ze mną dziwne rzeczy. Staje się nic dodać, nic ująć wariatem. Jestem nerwowy, ale też pozytywnie pobudzony. Lepiej, jeśli wtedy nie sięgnę po alkohol, bo kończy się to bardzo głupimi rzeczami i najczęściej kacem moralnym.
Na astmę leczę się od 15 roku życia, czyli będą 4 lata. Ventolin stosuję nie dłużej, jak dwa miesiące. Lek, nie boję się tego powiedzieć, ratuje mi życie, ale lepiej stosować go rzadziej niż częściej.

Spiriva

Spiriva to preparat, który powinien być stosowany ze specjalnym narzędziem inhalacyjnym. Jest to właściwie proszek do inhalacji. Nie należy przekuwać go więcej niż raz.
Jako skutki uboczne stosowania Sprivi należy wymienić suchość w jamie ustnej i często występujące zaparcia.

Alercal

Alercal Zdrovit to suplement diety. Co ciekawe, jako lek na łagodzenie objawów alergii, jest w formie tabletek musujących. Alercal jest lekiem dopomagającym, stosowanym doraźnie i profilaktycznie. Nie można stwierdzić jednoznacznie, że jest substancją leczniczą. Suplement diety Alercal Zdrovit można stosować w celu zapobiegania skutkom alergii najczęściej w czasie pylenia roślin i innych czynników alergogennych.

Cezera

Cezera jest efektem postępu farmaceutów w dziedzinie leków antyalergicznych. Leki wcześniejsze były skuteczne, czyli znaczne zmniejszały reakcję alergiczną, jednak ich profil skutków ubocznych był taki, że pacjenci często woleli dalej cierpieć na alergię, niż odczuwać przykre skutki zażywania.

Największym problemem była senność, oraz spadek energii. Jak twierdzą producenci cezery udało im się stworzyć produkt, który nie osłabia koncentracji, ani nie powoduje znużenia w ciągu dnia. Cząsteczki cezery z trudem przechodzą do ośrodkowego układu nerwowego i to ma gwarantować że unikniemy większości skutków ubocznych.

Inną kwestią jest efektywność leku. Użytkownicy często wskazują że lek ten gorzej niż inne radzi sobie z objawami alergii. Zapraszam do podzielenia się opiniami.

Otrivin

Otrivin zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Powinno się go stosować w wyjątkowo poważnych nieżytach nosa. Leku nie radzi się używać więcej niż kilka dni.

Flixonase

Flixonase jest aerozolem do nosa. Ma silne działanie przeciwzapalne. Stosowany jest w przypadku intensywnego kataru. Bardzo często występującym efektem ubocznym stosowania flixonase są krwawienia z nosa.

Allertec

Allertec to lek podobny do innego leku o nazwie Zyrtec. Składnikiem ich obydwu jest cetyryzyna. Jest ona stosowana przy wielu chorobach między innymi, przy alergii, katarze siennym, czy atopowym zapaleniu skóry. Lek jest skuteczny jednak, powoduje także pewne skutki uboczne. Objawami towarzyszącymi stosowaniu allertecu są najczęściej te związane z centralnym układem nerwowym. Pacjenci odczuwać mogą nadmierne uspokojenie, senność i uczucie zmęczenia.