Setaloft


Lek Setaloft zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Napisz swoją opinię o Setaloft


Cena Setaloft
Skutki uboczne Setaloft
Dawkowanie Setaloft
Zamienniki Setaloft
Forum Setaloft
Najnowsza opinia o Setaloft
Zastosowanie i składniki Setaloft
Gdzie można kupić Setaloft?

Opinie o Setaloft (107)

Setaloft, ocena średnia

6.4

Skutecznosc

66/10

  Brak skutków ubocznych

  55/10

   Oplacalnosc

   71/10
    1. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Witam. Od kilku lat choruje na stany lękowe, ostatnio brałam anafralin przez 5 lat, po którym mogłam normalnie funkcjonować, niestety stany zaczęły się nasilać. Psychiatra zapisała mi setaloft 100 mg raz dziennie, poprawił się mój stan psychiczny. Ale po trzech 2 tyg dostałam ostry ból brzucha i okropnych mdłości, że w nocy zabrało mnie pogotowie i wylądowałam 2 tyg w szpitalu zapalenie jelit. Natychmiast mi odstawili setaloft. Nie polecam.

    2. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     3.9

     Brak skutków ubocznych

     5.5

     Oplacalnosc

     4.7

     Mam 17 lat, biorę setaloft od około 3 miesięcy. Oprócz terapii nic nie daje mi ulgi. Przyznam, że czasem działa, ale bardzo rzadko i zamiast czuć się lepiej czuję się 2 razy gorzej. Biorę 50 mg.

    3. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Witam. Ja zaczęłam brać setaloft od dwóch miesięcy, poczułam się lepiej cierpię na nerwice lękową… Leczenie trwa już 7 lat. Lęki ustąpiły, ale mam okropne zaparcia. Czy ktoś z was także je ma?

    4. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     9.3

     Brak skutków ubocznych

     0.3

     Oplacalnosc

     9.6

     Lek godny polecenia, trzeba czasu, żeby działał, ale depresja to choroba jak kazda inna i trzeba ją leczyć, nie wstydzić sie.

    5. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Nie działa, powoduje masę skutków ubocznych m.in tycie !

    6. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Polecam czy to setaloft, czy sertagen, czy też inne zamienniki. Nie działa od razu, więc nie oczekujcie poprawy po tygodniu!! Trzeba z miesiąca lub dwóch, by naprawdę poczuć różnicę. Cierpliwości. Na noc dobry jest mirtagen, jeśli ktoś ma złe myśli, które nie pozwalają spać. Oczywiście leki nic nie dadzą, jeśli nie będziemy ROZMAWIAĆ. Psychoterapia jest najlepsza i nie trzeba chodzić prywatnie, nfz-owscy psycholodzy też są dobrzy :) głowa do góry, życzę wszystkim powodzenia!

    7. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     10

     A więc pierwsze 1,5 tygodnia miałam brać 25 mg to był koszmar. Widziałam podwójnie, miałam rewolucje żołądkowe, nie mogłam chodzić, znalazłam zloty środek wyciszałam się lekami benzo. (Tranxene) jakoś przepłakałam aż setaloft zaczął działać. Dziś biorę 50 mg. Czuje się bardzo dobrze, zaczynam drugie opakowanie. Lęki czasem wracają, ale jestem w stanie żyć normalnie. Na tragiczne dni mam tranxene. Jeśli macie skutki uboczne przeczekajcie to, warto wziąć tydzień urlopu i przeczekać by znów być w formie. Polecał.

    8. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     7.6

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę setaloft od tygodnia na nerwice lękową i fobie społeczną, mam okropny niepokój psychoruchowy, ale muszę przyznać, że lęki nieco mniejsze.

    9. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Ja po tym leku bardzo przytyłam ! gbasia

    10. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     powiem tak jestem po rocznej terapii zamkniętej od uzależnień i chciałbym się z wami podzielić obserwacjami samego siebie… + po dołączeniu leku.. przede wszystkim większość stanów depresyjnych ma już korzenie od dzieciństwa i to jak nasi rodzice uczyli nas radzić sobie z problemami… oczywiście każdy może mieć odmienne zdanie na ten temat.. Chciał bym jednak z wrócić uwagę na to żeby walczyć z depresją nie należy się użalać nad sobą, przeszłością. Powinniśmy uczyć się wyciągać wnioski i rozmawiać na ten temat, a nie zamykać się na siebie samego ze swoimi myślami. Nie pisanie na forach lecz rozmowa z drugą osobą, nie ma się czego wstydzić co nas spotkało, podziel się bólem z innymi i daj sobie prawo do przeżywania uczuć nawet tych negatywnych.. bo to uczucia czynią nas ludźmi i strach przed tymi negatywnymi (lub mniej przyjemnymi) wpędza nas w dołek, a nawet i używki co w końcu czyni nas jeszcze bardziej samotnymi i w końcu odcinamy sie od świata lub i inne głupie pomysły przychodzą .. nie jesteśmy robotami i nie zawsze musi być zajebiście.. uczcie się czerpać od życia tych pozytywnych uczuć (np. pochwała za prace ) potocznie mówiąc z prostych czynności codziennych niech niosą wam wiadro satysfakcji.. ;)
     1. skutecznym lekiem okazała się rozmowa, nie trzymanie w głowie to o czym myślałem i mnie trapiło.. niosło to wsparcie od innych i dużo dawała mi sama świadomość tego.
     tak było do 6 miesiąca terapii jednak moja psycha była już tak potargana przez bagaż negatywnych doświadczeń że mimo wszystko to wracało do mnie. Postanowiłem porozmawiać z psychiatrą przez kolejne 6 miesięcy próbowałem różnych leków. Strzałem w 10 okazał się setaloft … powiem tak te objawy co was łapią na początku to normalne dzieje się tak prawie przy każdym antydepresancie do 14 dni następnie organizm nasyca się substancją i one ustępują, przez ten okres wasz nastrój bedzie raz na szycie raz na dole może byś też jakaś obojetność do 14 dni organizm zacznie tolerować braki które uzupełniły leki w płynach muzgu, pozwólcie mu się z tym oswoić dajcie czas to dla niego z pewnością szok ale ogarnie to zobaczycie ustabilizuje wam nastrój … zaczynamy od małej dawki żeby obiawy wprowadzenia leku nie były silne i 50mg jest naprawde wystarczająco na pierwsze 14 dni po tym czasie optymalna dawka tego leku to z własnych obserwacji 100mg więcej może wprawiać was w stany euforyczne, lub totalnego doła, lecz raczej jest to euforia, a nie tego oczekujemy od leku prawda? stabilizacja emocjonalna to nasz cel.. no chyba że celem jest nawalenie się stabilizatorem i pogłębianie tolerancji na lek. Nie zagłębiając tematu bo nie powinienem, podpowiem tylko że na teście narkotykowym wyjdą wam Beznodiazepiny dla rozjaśnienia… więc uważajcie z dużymi dawkami bo se można kuku zrobić….. no chyba że lekarz się upiera na więcej, gdyż to on indywidualnie prowadzi nasze leczenie i obserwacje nad nami, a ja tu tylko dziele się swoim sukcesem z Deprechą i porażkami jakie mnie napotykały. Dlaczego oceniłem lek na 2/10 w skutkach ubocznych… gdyż po odstawianiu go nawet w prawidłowy sposób czeka was murowany rozjazd prędzej czy później, gdyż pogódź się z tym że do końca życia bedziesz mieć skłonność do depresji…. lek biore już 2 raz prawie rok i pogodziłem się że jestem skazany na niego by normalnie żyć, gdyż mam zbyt słaby wychwyt serotoniny zwrotny.. powiem tak ile mogłem tyle zrobiłem terapią lecz na ciężkie doświadczenia czasami brak innych sposobów i trzeba dołączyć lek by funkcjonować … psychika jest skomplikowana … terapia uczy nas z tym żyć i rozmawiać o tym, spojrzeć na wszystko z dystansem i szukać wsparcia u innych, pokazuje że rozmowa też przynosi ulgę.. tabletki nas uspokajają sprawiają damy rady przestać widzieć te flesze opanować się, gdy porażka kojarzy się z przeszłością. Pomoże stawić nam temu czoło, problemy przestają nas przerastać, lecz to tylko farmaceutyczna pomoc do sukcesu… najwięcej zależy od nas i tego czy pozwolisz sobie uwierzyć w siebie? że dasz rade, dasz sobie szanse… jutro też jest dzień, Pamiętaj „porażki to szczeble sukcesów” ;)

    11. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     9.9

     Ja brałam setaloft przez ponad rok. Pierw cała tabletka póżniej pół. Od lipca tego roku sama odstawiłam i czuje sie dobrze. Zero skutków ubocznych. Mój organizm sie przyzwyvzaił bo jak zapomniałam wziąć leku nic sie nie działo.

    12. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     5

     Ja wrzuciłem od razu 100 mg i przez tydzień muszę przyznać, że byłem wystrzelony na haju, jak na kokainie. Później to znika. Przy ich braniu dużo straciłem na wadze, lecz rzuciłem alkohol w 100 procentach. Znalazłem prace. Jestem szczęśliwym i kochającym mężem i tatą. Wysypiam się i mam wiele energii. Trudno mnie wyprowadzić z równowagi. Bardzo stabilny emocjonalnie jestem.
     Na wieczór biorę jeszcze nasenne trittico cr. Bardzo polecam zwłaszcza dla ludzi bez energii, motywacji i przygnębieni. Poprawia tez koncentracje i jesteście mniej senni.
     Mam 24 lata . Pozdrawiam.

     1. Opinia użytkownika o Setaloft :

      A czy te leki na sen samemu można kupić, bo ja wiecznie jestem śpiąca.

    13. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Mam 17 lat i brałam lek setaloft przez około 2 miesiące,
     odstawiłam go z własnej woli bo zaczęłam się czuć lepiej i znów zaczęłam go brać, gdyż tak powiedział mi psychiatra i wróciły stany lękowe,
     pojawiło się u mnie kołatanie serca, ból w klatce piersiowej i nawet nie wiem, jak to nazwać takie uczucie, jakbym miała za chwilę zemdleć. Na razie biorę pół tabletki dziennie. Mam nadzieję że mój stan się poprawi.

     1. Opinia użytkownika o Setaloft :

      Witam, po jakim czasie zaczyna działać setaloft? Biorę 50 raz dziennie od 3 tygodni, ale nie widzę poprawy.

     2. Opinia użytkownika o Setaloft :

      Nie martw się, pomoże Ci tylko musisz być cierpliwa. Też jestem na to chora i doskonale Cię rozumiem. Przeżyłam koszmar, gdyby nie mąż, nie wiem, czy dałam bym sobie rade.

     3. Opinia użytkownika o Setaloft :

      Skutecznosc

      0.8

      Brak skutków ubocznych

      0.5

      Oplacalnosc

      1.3

      ból brzucha i biegunka

    14. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Witam też lekarz przepisał mi ten lek na lęki, ale boję się brać doradźcie coś, bo te lęki coraz bardziej dezorganizują mi życie.

     1. Opinia użytkownika o Setaloft :

      Skutecznosc

      9.6

      Brak skutków ubocznych

      6.2

      Oplacalnosc

      9.6

      Tylko na początku brania źle się czułam. Teraz po pól roku myślę, że to była najlepsza decyzja w moim życiu. Polecam te leki zwłaszcza w krytycznych stanach.

     2. Opinia użytkownika o Setaloft :

      Miałem dokładnie to samo. Bałem się jakiejkolwiek pomocy farmakologicznej, ale podszedłem do tego w taki sposób:

      „Gorzej już chyba być nie może, co masz do stracenia, jeżeli ma pomóc to pomoże, jeżeli nie to nic się nie stanie”.

      Nie bój się, bo domyślam się co możesz przeżywać.

     3. Opinia użytkownika o Setaloft :

      Sama jestem chora i myślę, że nie ma nic gorszego niż lęki. Nie bój się, to Ci uratuje życie, tylko początki trochę nasilają ataki, ale po dwóch tygodniach jest o niebo lepiej. Powodzenia.

    15. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Brałam przez 10 dni, ale to się nie da, co zjesz wszystko oddajesz, ponowiłam branie leku i to samo, co robić?

    16. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Witam. Mam 19 lat. Lek Setaloft biorę juz ponad rok. Szczerze? Na początku czułem, ze działa. Bóle głowy, nudności, bóle brzucha. Wspomniano ze tak może być wiec brałem dalej. Potem hmm jak bym się przyzwyczaił. Lek nadal działał (chyba) miałem beztroskie życie, problem? A co to wtedy było. Wyj*bane na wszystko! Teraz nie czuje nic. Lekarz zwiększył dawkę do 200 mg na dobę. Zastanawiam się nad zmiana leku. Ogólnie lek dobrze działa, ale nie na dłuższy okres czasu. W razie pytan piszcie na maila: kamilwiktor.kw@gmail.com

    17. Opinia użytkownika o Setaloft :

     Bardzo dobry lek polecam wszystkim!! Z początku troszkę boli głowa, z początku zażywania, ale to minie. U mnie lek zaczyna się brać stopniowo, od ćwiartki przez 4 dni, potem pół tabletki, a z czasem całą.

     1. Opinia użytkownika o Setaloft :

      Witam, ja zaczęłam brać setaloft od dwóch miesięcy na stany lękowe. Po nimi dostałam ogromne zaparcia. Czy tobie też coś takiego ci się przytrafiło?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.