Seroxat


Seroxat to jedna z nazw handlowych paroksetyny. To nowoczesny antydepresant, sprawdzający się w przypadkach silnych depresji. Stosowany jest nie tylko przy tym zaburzeniu. Lekarze przepisują seroxat również na nerwicę, fobie społeczną i lęki. Aby zaczął swoje faktyczne działanie należy ten lek przyjmować przynajmniej 4 tygodnie. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że seroxat nam pomoże, szczególnie, jeśli naszym problemem jest dystymia (słabo nasilona depresja ciągnąca się latami). Rozpoczynając stosowanie seroxatu powinniśmy przygotować się na możliwe wystąpienie skutków ubocznych. Pojawić się mogą dolegliwości ze strony układu pokarmowego, problemy ze spaniem w ciągu nocy, nadmierna senność podczas dnia. Bardzo prawdopodobne jest obniżenie popędu płciowego i problemy z osiągnięciem orgazmu. Większość skutków ubocznych na szczęście minie w ciągu pierwszych tygodni od rozpoczęcia stosowania leku.

Napisz swoją opinię o Seroxat


Cena Seroxat
Skutki uboczne Seroxat
Dawkowanie Seroxat
Zamienniki Seroxat
Forum Seroxat
Najnowsza opinia o Seroxat
Zastosowanie i składniki Seroxat
Gdzie można kupić Seroxat?

Opinie o Seroxat (37)

Seroxat, ocena średnia

6.5

Skutecznosc

75/10

  Brak skutków ubocznych

  61/10

   Oplacalnosc

   59/10
    1. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     6.1

     Brak skutków ubocznych

     6.1

     Oplacalnosc

     5.1

     Biorę lek 5 dzień i na razie mam zmienne samopoczucie, dawkuję 3 razy po pól, dużo śpię i mam trochę szczękościsk, proszę napiszcie mi, czy biorę za dożą dawkę?

     1. Opinia użytkownika o Seroxat :

      Zdecydowanie. Jedna dawka rano. Najlepiej zacząć od 10 mg.

    2. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     10

     Opłacalność… drogi, ale w porównaniu z innymi lekami i zamiennikami… opłaca się. Choruję na depresję od 12 lat. Wypróbowałam wiele leków. Jedne pobudzają do działania ( Tianesal), inne usypiają… jest ich wiele. Seroxat, wycisza, można trzeźwo myśleć, pracować, być tzw. „ciepłym człowiekiem”. Dla mnie, skutki uboczne to wzdęcia. Jest cudownym lekiem! Ale… odstawienie go, jest okropne! W moim przypadku impulsy elektryczne. Nie ma wzmianki o tych objawach. Obecnie wspomagam się Tianesalem. Ten daje „kopa”. Mam posprzątane mieszkanie z piwnicą i ogródkiem, co przy depresji jest cudem :) Ale, znów ale… jestem wybuchowa i agresywna :( Chyba najlepiej byłoby brać naprzemiennie. Seroxat i Tianesal :) Mam do Tianesalu Samilan, który ma mnie wyciszyć. Wycisza, aż za dobrze, bo ciągle śpię :( Nie chodzi mi o spanie w ciągu dnia. Chcę żyć normalnie. Przy następnej wizycie lekarskiej, zaproponuje powrót do Seroxatu. Pozdrawiam

    3. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Brałam pół roku. Po chwilowej poprawie, zaczęła się jazda w dół. Ostatni miesiąc to tachykardia, potworne lęki, kompletny brak chęci do życia, notoryczne przygnębienie. Musiałam odstawić, bo czułam się mniej więcej tak, jak w stanie wyjściowym, czyli przed leczeniem.

    4. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Ja biore seroxat 20mg juz 1,5 roku. Po pierwszych kilku miesiącach czułam sie na tyle dobrze, że postanowiłam odstawić…i to był błąd. Po kilku tygodniach od odstawienia wszystko wróciło ze zdwojona siłą, więc pobiegłam do psychiatry po kolejna receptę. Jestem zadowolona z tego leku, jedyny minus to taki, że w moim przypadku zaburza postrzeganie, idealizuje sytuacje. To jest może dobre na początku, gdy po latach depresji zaczyna się nagle żyć i przestajemy sie przejmować, ale dla osoby, która ma na głowie firmę, dom, nie jest to pozytywny efekt. Reasumując – lek dobry, skuteczny, ale trzeba uważać, bo wprowadza w stan totalnej olewki jakkolwiek to brzmi.

    5. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     To chyba szósty lek antydepresyjny, który ma mnie postawić na nogi. Biorę go nieco ponad tydzień, zaczęłam od 1/4 tabletki, teraz przeszłam na 1/2. Skutki uboczne praktycznie żadne (jak mnie mdliło, brałam Aviomarin i po sprawie). Wiem, że do pełnego działania leku pozostało jeszcze sporo czasu, ale już zaczynam odczuwać różnicę (a jestem po próbie samobójczej, więc jeśli w ogóle chce mi się żyć, to już jest kolosalna zmiana). Aha, mam arytmię, ale kardiolog uznał, że pod kontrolą spokojnie mogę ten lek przyjmować.

     Wady – cena, opakowanie kosztuje około 80 zł, dla mnie to duży wydatek. Ale jeśli dzięki Seroxatowi wrócę do normalnego życia, to myślę, że koszt będzie sprawą trzeciorzędną.

    6. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Biorę ten lek od ośmiu lat. Początki leczenia to istny koszmar. Głównym powodem leczenia była nerwica lękowa z depresją. Lek działa bardzo powoli, ale w tej chwili po latach leczenia, stwierdzam lek się sprawdził.

    7. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo dobry lek. Biore juz dwa lata i czuje sie bardzo dobrze.

    8. Opinia użytkownika o Seroxat :

     otóż prosze się o niewypowiadanie osób biorących kilka dni ten lek. jesli mogę o sobie powiedzieć pomaga po okołu dwóch miesiącach i mogę w stu procentach stwierdzić że jeśli ktoś trzy lata temu powiedziałby mi że osiągnę taki sukces nie wyszedł bym nawet z domu bo bym się wstydził…. resztę proszę sobie dopowiedzieć…

    9. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Witam,
     Biore seroxat od tygodnia 10 mg, po tygodniu mam brac 20 mg. Czuje się fatalnie okropne lęki nasilone i spiaca jestem bardzo jak go wezme o 7 rano to z lozka wstaje o 13. Po za tym mdlosci i trzesiawka troszkę. Proszę poradzcie jak długo trwaja te niepożądane skutki .

    10. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Witam,
     Biorę Seroxat 8 dni w dawce 10 mg, ciągle bym spala i mam mdłości, kiedy to minie? Nasilone lęki, biorę do tego afobam, bo nie dałabym rady. Proszę napiszcie, po jakim czasie zaczyna działać ten lek, bo już jestem ukresu wytrzymałości z tymi lękami.

    11. Opinia użytkownika o Seroxat :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Moim zdaniem lek bardzo dobry. Czuję się o niebo lepiej. Biore go już drugi rok.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.