Seronil


Seronil, bez wątpienia, ma wiele zalet i stwarza wiele powodów, by być stosowanym, jako lek pierwszej linii przy depresji. Na przestrzeni ostatnich lat używany był niewiarygodnie często. Mowa tu o dziesiątkach milionach recept. Oczywiście nie na sam seronil, ale o jego odpowiednikach w innych krajach, mających jednak w składzie tę samą substancję aktywną ? fluoksetynę. Przykładem takiego odpowiedniku jest prozac. Seronil jest lekiem nie tylko na depresję. Bardziej nawet niż na depresję lek nadaje się do używania przy nerwicach i fobiach. Nie pozostawiając wątpliwości napiszę, że seronil nie jest najbardziej efektywnym lekiem. Jego jednak dużym plusem jest to, że nie powoduje bardzo groźnych skutków ubocznych. Skutki uboczne są raczej łagodne: może być to senność, uczucie zmęczenia, mogą pojawić się nudności.

 

Napisz swoją opinię o Seronil


Cena Seronil
Skutki uboczne Seronil
Dawkowanie Seronil
Zamienniki Seronil
Najnowsza opinia o Seronil
Zastosowanie i składniki Seronil
Gdzie można kupić Seronil?

Opinie o Seronil (109)

Seronil, ocena średnia

6.7333333333333

Skutecznosc

70/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   74/10
    1. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę seronil od 5 dni,mam nadzieję że mi pomoże:),myślę że to lek dla mnie:),

     1. Opinia użytkownika o Seronil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      10

      Biorę SERONIL10 szósty dzień. Męczę się z lekami, depresją i smutkiem już długo. Było lepiej i gorzej, ale jestem już bardzo zmęczona tym złym samopoczuciem i brakiem chęci do życia. Wierzę z całych sił, że SERONIL, to lek dla mnie i mi pomoże.

    2. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Witam serdecznie.
     Seronil to lek dla bulemiczek takie jestm moje zdanie.
     Od kilkunastu lat choruje na bulimie tylko ten lek mi pomaga i co najwazniejsze juz nie tyje tylko chudne .Polecam.WIOLA

    3. Opinia użytkownika o Seronil :

     W najbliższą sobotę mam 18 wiadome, że chciałabym spożywać alkohol w ten dzień
     Czy mogę pić jeśli odstawie go 2 dni przed jakimkolwiek spożyciem alkoholu ?

    4. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Przyjmowałam Seronil ponad rok, leczę się z depresji. Nie mam najlepszego zdania o tym leku. Na początku czułam lekką poprawę, ale po kilku miesiącach to zupełnie ustało, zamiast tego pojawiła się senność, otępienie i ogólna ospałość. Z czasem miałam wrażenie, że moja choroba tylko się pogłębia. To już trzeci lek SSRI jaki przetestowałam, żaden tak naprawdę mi nie pomógł. Nie zdecyduję się już na przyjmowanie czegoś takiego, skupiam się na psychoterapii. Faszerowanie się lekami to nie jest droga do wyleczenia, teraz już to wiem.

    5. Opinia użytkownika o Seronil :

     Też biorę ten lek i powiem że mi on nie pasuje potrzebuje czegoś mocniejszego, prawda jest taka, że mam myśli samobójcze, oraz się okaleczam, nie wiem co mam robić, nie pomaga ;/

    6. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę od 3 miesięcy głównie z powodu bulimii, stopniowo lekarz zwiększał mi dawkę do 60 mg na dobę, po 2 miesiącach nastrój mi się poprawił i częstość napadów objadania wyraźnie się zmniejszyła. Objawów ubocznych nie zaobserwowałam. Polecam ten lek bulimiczkom

     1. Opinia użytkownika o Seronil :

      Chciałam się zapytać jak to jest u bulimiczek z tym braniem 60 mg, czy to trzeba przyjmować jednorazowo, czy w odstępach ? Jeśli w odstępach to ilo godzinnych ? Dopiero mam zaczynać go brać, a lekarka powiedziała mi po prostu, że mam brać 60 i nie wiem, czy od razu zacząć od takiej wysokiej dawki, czy stopniowo i czy jednorazowo, czy w odstępach czasu

     2. Opinia użytkownika o Seronil :

      Hej, Seronil bierze się jednorazowo cała dawkę, po prostu ze względu na to, że lek i tak kumuluje się w organizmie nie ma sensu go brać inaczej. Myślę jednak, że skoro dopiero zaczynasz brać lek, dobra opcją jest abyś zaczęła od wzięcia jednej tabletki w pierwszy dzień, tak aby zobaczyć czy twoje ciało nie zareaguje na niego jakoś gwałtownie.

    7. Opinia użytkownika o Seronil :

     biorę seronil od prawie roku, mam apetyt na jedzenie i przytyłam po tym leku 5 kg

    8. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Na mnie Seronil podziałał bardzo negatywnie. Na początku brania skutki uboczne, zwłaszcza brak snu, ale po 3-4 miesiącach czułam się jeszcze gorzej. Miałam ciągłe myśli samobójcze, jakby wzrost apetytu, ale nie wiem czy przytyłam. Poza tym straszne napięcie przedmiesiączkowe i wahania hormonów. Na ataki bulimiczne super, na depresję nie w moim przypadku.

    9. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Jestem za ! Zacząłem brać seronil 20 mg rok temu raz dziennie ,po kilku miesiącach przerwałem . Po 10 miesiącach mój stan znacznie sie pogorszył ! Zacząłem brać znów i poczułem sie od razu o wiele lepiej mimo ,ze mam epilepsje , nie zrezygnuje z niego co najwyżej zmniejszę dawkę !

    10. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Seronil zażywam od 3 miesięcy, po kilku tygodniach minęły stany napięć, wybuchy płaczu, krzyku, nerwów, uczucie bezsilności, bezsenność, lęki. Od roku walczymy z chorobą nowotworową mojego męża, mamy dwójkę małych dzieci, częste wznowy choroby, pobyty w szpitalu mężą, konieczność radzenia sobie ze wszystkim samej, strach przed przebiegiem choroby i uczucie bezsilności doprowadzały mnie do stanów depresyjnych. Potrafiłam płakać z byle powodu, niedomknięte okno wyprowadzało mnie z równowagi. Dziś czuję się o wiele lepiej, moje dzieci mają spokojną i uśmiechniętą mamę choć zakres mych obowiązków i zmartwień się nie zmniejszył. Dzięki Seronilowi daję sobie ze wszystkim radę, przy czym codziennie muszę jeździć autem, wstawać o 6 rano, pracować , wychowywać dzieci i lek w niczym mi nie przeszkadza. Wręcz dzięki niemu mam siłę to robić, żyć i wierzyć że wygramy tę długą walkę z chorobą. Polecam.

    11. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Ludzie opamietajcie sie leki którymi was faszeruja są szkodliwe i niebezpieczne. Nie stosujcie wymówek ! Z życiem trzeba wziac sie za bary a nie chować sie za lekami!!!

    12. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     dla mnie lek nietrafiony . Spadek ciężaru ciała, ataki agresji, nadpobudliwość, arytmia serca trwająca do dziś, a minęło 9 lat od brania Seronilu.

    13. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam. Moja przygoda z Seronilem zaczęła się w 2006 roku. Nie pamiętam dokładnie całego tego okresu zwłaszcza leczenia, ale wiem, że depresja mnie bardzo męczyła: byłam senna, nic mi się nie chciało, byłam obojętna na wszystko, nie miałam apetytu ? sporo schudłam, często bolała mnie głowa. Wtedy nie wiedziałam jeszcze co mi jest, ale byłam pewna, że coś jest nie tak, bo nigdy taka nie byłam. Pamiętam, że już u lekarza rodzinnego padła diagnoza: depresja. Trochę się przestraszyłam, ale wiedziałam, że muszę się leczyć. Dostałam skierowanie do neurologa i psychiatry. U neurologa wszystko wyszło ok. Natomiast pierwszej wizyty u psychiatry nie pamiętam, wydaje mi się, że dostałam najpierw jakiś lek, którego nazwy niestety nie pamiętam, ale nie pomógł mi, więc psychiatra przepisał mi właśnie Seronil. Byłam po nim otępiała, senna, słaba. Jednak mimo wszystko mi pomógł później czułam się już dobrze, do tego stopnia, że z dnia na dzień go odstawiłam. Brałam go przez kilka miesięcy. Od tamtej pory było bardzo dobrze, byłam wesoła, pewniejsza siebie itp. Jednak ostatnimi czasy, chociaż minęło prawie 7 lat od tamtych wydarzeń dostałam napadów lęku, momentalnie, nieuzasadniony lęk, niepokój. Troche mnie puściło i po ok miesiącu znów lęk i niepokój na przemian ze złym nastrojem. Myślicie, że to mogą być konsekwencje zbyt wczesnego odstawienia leku sprzed lat?

    14. Opinia użytkownika o Seronil :

     dla mojego męża strzał w 10 lek dla niego doskonały lecz niestety brał go bardzo krótko 4 miesiące tłumaczył że nie będzie go przyjmował spadek libido,osłabiona erekcja. Lek faktycznie nie działał tak od razu, ale widziałam że przez ten czas był mniej nerwowy i opanowany,sielanka się skończyła gdy przestał przyjmować seronil.

    15. Opinia użytkownika o Seronil :

     Ja jestem zadowolona. 42 lata, depresja, fobie, bulimia. Po 2 miesiącach czuje się dobrze, szczęśliwa , śmieję się. Dla mnie lek cudotwórca. Pozdrawiam wszystkich , walczcie bo warto.

    16. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę Sreronil 10mg. Biore go ponieważ zginoł mi chłopak.

    17. Opinia użytkownika o Seronil :

     Seronil bardzo pomaga na napady głodu, co więcej ja jadłam mnóstwo kalorycznych rzeczy i nie przytyłam. Niestety, te ciągłe nudności są nie do zniesienia, tracić wagę za taką cenę to porażka. Z wad naleźy też wymienić to że nasila lęki, powoduje bezsenność, wolno działa na depresję, na początku spowodował mi olbrzymiego doła a potem fazy maniakalne. Jak na taką cenę to szału nie ma. Co jedynie pomaga nieco na fobię społeczną. Dobry dla tych co liczą kalorie i dążą do perfekcji jedynie

    18. Opinia użytkownika o Seronil :

     Witam, właśnie skończyłem leczenie seronilem po ok 8 miesiącach. Z tego co wiem leczy się zwykle od 6-8 mniesięcy. Najtrudniej było na początku, bo lekarz zalecił mi od razu 20 mg. Na początku potrzebna jest cierpliwość i fajnie mieć jakąś zaufaną osobę do rozmów lub tzw. psychoterapia. Ale to kosztuje, ale to temat na inny wątek. Lek zaczyna działać po ok 2-3 tyg. Na początku dostałem neurol 50 mg po 1 dziennie przed snem i trittico cr 3/3 2/3 lub 1/3 na spanie. Atarax mnie zamulał. Ważne żeby trafić na ten odpowiedni. Przez ok miesiąc 30 mg seronilu i potem stopniowo coraz mniej.
     Nie jest tak źle po odstawieniu jak piszą na innych forach. W trakcie leczenia zacząłem kopcić dużo papierosów i do teraz pale. Najlepiej unikać mocnych alkoholi lub w ogóle np. po neurolu.

    19. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     witam, zmniejszam dawkę, jestem już na 10mg. lek bardzo dobry – ważne aby nie przesadzić z dawką, bo sam lek nas nie uzdrowi a co najwyżej odrealni. Polecam każdemu terapię poznawczo-behawioralną. początki są trudne, bo wydaje się że jest to nam kompletnie niepotrzebne, ale z czasem okazuje się, że mamy coraz większy wpływ na nasze reakcje i zachowanie, coraz bardziej rozumiemy siebie, a lek zaczyna stawać się tylko dodatkiem do do naszego „samoleczenia”. powodzenia

    20. Opinia użytkownika o Seronil :

     Dzień dobry Beata,wyjdziesz z tej choroby jak zaczniesz bardzo w to wierzyć i będziesz tego chciała!!!wiem co mówię.Bardzo ważna jest przy bulimi bliskość rodziny,partnera.Ważną sprawą jest mieć dobrego psychiatrę,ja miałam bardzo dużo szczęścia bo do takiego trafiłam.Życzę Ci powodzenia i wszystkim bulimiczką!!! Nie poddawajcie się dziewczyny,bo życie jest piękne, też walczę z tą małpą:) dam radę i wam tego życzę

    21. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja leczę się już 7 lat i lek ten przewija się długo przez ten czas. Wcześniej seronil brałam długo, ale nagle przestał działać. Teraz mam przepisany Efevelon SR 75mg, ale po 3 miesiącach stosowania odstawiłam gdyż moje samopoczucie niezbyt było dobre, ciągłe się trzęsłam i nie mogłam nic zrobić bo za co się zabrałam to po 5 min musiałam przestać. Ogólnie czułam duże rozbicie i ciągłe podenerwowanie. Teraz wróciłam do seronilu- po tej 3 miesięcznej przerwie biorę go 1 tydzień 20 mg, i jest cudownie. Znowu cudownie. To chyba mój lek, bo mam ochotę i siłę na wszystko, nie jestem spięta, mam poczucie, że cała złość ze mnie uszła a na to miejsce przyszło coś interesującego, pasja we wszystko co robię jednocześnie będąc całkowicie sobą. No i co ważne orgazm to znów cudowne przeżycie, a przy efevelonie w ogóle sex był niepotrzebny!
     Chcę bardzo wyjść z tej choroby, ale nie wiem czy mi się uda w ogóle kiedykolwiek….Pozdrawiam

    22. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     madzialenka71 dzień dobry ja jestem na seronilu od 7/9/2012 na początku brałam 20 mg teraz od tyg biorę 30 mg i mam nudności a od dwóch dni mam torsje i biegunkę, źle się czuję
     Ale wiem również, że to przejdzie. Organizm musi się nasycić tymi lekami, aby zacząć działać. Wiem jedno!!!jest dobry bo przestałam mieć lęki i przestałam JEŚĆ W NOCY:)i to jest mój sukces:)Mam bardzo dobą Panią dr psychiatrę której ufam:)a to w leczeniu jest podstawą chęć i zaufanie do lekarza!!!!Byłam u wielu lekarzy i każdy mówił, że to nerwy i koniec:(a ja gdzie sama jestem po psychologii wiedziałam że coś jest nie tak i podejrzewałam bulimię, ale wiecie jak jest…ciężko uwierzyć czasami swoim przypuszczeniom:) tak jak z alkoholikiem, który twierdzi, że nim nie jest. To jest to samo, niestety. Dlatego po pierwsze chęć wyzdrowienia!!! Po drugie dobry psychiatra!!!po trzecie czasami jest potrzebna psychoterapia, aby wyzdrowieć więc wówczas też musi być dobry psycholog!!!!Uwierzcie wiem, co mówię z dobre 8/10 lat cierpiałam i nikt mi nie mógł pomóc. Mam 42 lata i w końcu trafiłam na super lekarza!!!! życzę wszystkim bulimiczką i cierpiącym wiary w siebie!!!! Ja mam silną depresję i zaawansowaną atopową bulimię/koszmar

    23. Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     4

     Witam, lek biorę na nerwicę lękową i lekką depresję od 4 tyg., przez 3 tyg. 10mg a od kilku dni 20mg.Miałem też problemy ze snem, więc na noc biorę tritico75mg-1/3tab.Łatwo zasypiam, śpię 5-6godz.,jest ok. Gorzej po przebudzeniu. Rano jest panika, lęki i pobudzenie. Często są tak silne że mam biegunkę i wymioty, gdy wezmę Seronil nie czuję poprawy. Mam nawet wrażenie ze jest większy niepokój i lęki. Czy to jest normalne, czy jeszcze za wcześnie żeby stwierdzić czy lek jest dla mnie dobry. Pozdrawiam

    24. Opinia użytkownika o Seronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Seronil to w moim przypadku jedyny lek z tej grupy, który nie daje żadnych skutków ubocznych. Praktycznie żadnych negatywnych odczuć, a mam dość wrażliwy organizm. Np. po 1 tabletce hydroxiziny (2mg) 2 dni jestem nieprzytomna, a doxepin działał na mnie jeszcze gorzej. Po 1 tabletce 5 mg nie mogłam 3 dni sie pozbierać, nie byłam w stanie iść do pracy. Seronil działał skutecznie i bez żadnych sensacji. Kiedy stwierdzono u mnie boreliozę odstawiono seronil, bo ponoć depresję miałam z tego powodu. Kiedy jednak brałam seronil NIE TYŁAM! Mimo iż miałam niedoczynność tarczycy. Teraz od 2 lat nie biorę seronilu i przytyłam 24 kg! KOSZMAR! a depresja też wraca i wtedy nie wiem czy to powrót samej depresji czy to powrót boreliozy, która ją wywołuje.

    25. Opinia użytkownika o Seronil :

     Nie chce oceniać bo nie bardzo wiem co zjadłem już 20 tabletek przez 20 dni i niby coś się zemną czasem dzieje niby nic wszystko jest tak jak było ale nie było też tak źle. Muszę się skonsultować z lekarzem czy to jest normalne.
     Poza tym to pierwszy lek tego typu w moim życiu a mam 32 lata.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.