Scopolan

Poznaj bliżej lek Scopolan:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Scopolan. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Scopolan i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Scopolan

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Scopolan Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Scopolan i opinie ekspertów

8.3
Nasi użytkownicy ocenili Scopolan na ocenę średnią 8.3/10 na podstawie 7 komentarzy opublikowanych na
Najnowsze historie o Scopolan
Potwierdzam, na wieczór nażarłam się jak prosiak, ja jestem takim typem osoby,że wiecznie coś mieli w tej gębie, zapłaciłam strasznym bólem brzucha, wzdęciami – wygazować się porządnie nie mogłam , gnieceniem, paskudne uczucie, z bólu… [przeczytaj całą opinię]

o Scopolan

A czy scopolan różni się w działaniu czymkolwiek od no-spy? Bo nospa mi nie pomaga. Mam jakiś ściśnięty żołądek, a może to nadkwaśność i mnie kwasy w żołądku męczą, bo nieraz mnie tak rozpiera w żołądku albo gniecie.

o Scopolan

Dobry lek,świetnie działa,skutecznie likwiduje ból brzucha związany z wzdęciem,polecam.

o Scopolan

Mnie scopolan przepisał ginekolog na skurcze miesiączkowe. Mam bardzo silne skurcze i nie czuję, żeby on mi pomagał. Po prostu chyba jest dla mnie za słaby.

o Scopolan

jesli chodzi o twardnienie brzucha to przeciez to sa skurcze, ja z poczatku takie twardnienie olałam a po kilku dniach trafiłam do szpitala z regularnymi skurczami co 10 minut w 20 tygodniu.
po wyjściu ze szpitala brałam właśnie scopolan 2 raz… [przeczytaj całą opinię]

o Scopolan

Zachęcamy do pisania swoich historii o leku.
Napisz swoja opinię o leku i daj możliwość przeczytania jej innym by mogli poznać prawdę

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Scopolan

Scopolan jest lekiem powodującym zmniejszenie napięcia mięśni gładkich w jelicie, czyli działa rozkurczowo. Jest skutecznym lekiem przy bólach brzucha na różnym tle np. przy kolce jelitowej, kolce żółciowej i kolce nerkowej. Jego działanie jest jednak krótkotrwałe. Działa od 4 do 6 godzin. Przy większych dawkach może spowodować spadek ciśnienia. To jest dość częsty skutek uboczny.


Ulotka Scopolan
Poznaj szczegółowe informacje o Scopolan z ulotki. Informacje podzielone są tematycznie więc wybierz te które Ciebie interesują najbardziej. Przeczytaj też komentarze, na dole strony, osób które zażywały ten lek by potwierdzić informacje z ulotki Scopolan

Jak działa Scopolan
Butylobromek hioscyny działa parasympatykolitycznie znosząc skurcze mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowego. Mechanizm działania polega na… Przeczytaj więcej
Jak zalecane jest przyjmowanie Scopolan przy karmieniu piersią?
Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią…. Przeczytaj więcej
Czy Scopolan można przedawkować?
U ludzi nie obserwowano dotychczas ciężkich objawów zatrucia po jednorazowym ostrym przedawkowaniu. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić objawy antycholinergiczne, ta… Przeczytaj więcej
Czy Scopolan ma skutki uboczne?
Może wystąpić przyspieszenie tętna, uczucie suchości w jamie ustnej, w większych dawkach zaburzenia akomodacji…. Przeczytaj więcej
Przeciwskazania zażywania Scopolan
Nadwrażliwość na lek, choroby dróg moczowych przebiegające z zastojem moczu, niedrożność mechaniczna przewodu pokarmowego, jaskra, I trymestr ciąży i okres karmienia,… Przeczytaj więcej
Jak dawkować Scopolan?
Drażetki. Dorosłym i dzieciom powyżej 12 rż. 1 do 2 draż. 3-5 razy dziennie. Dzieciom od 6 do 12 rż. 1 draż. 2 razy dziennie. Czopki. Dorosłym i dzieciom powyżej 12 rż. 1… Przeczytaj więcej
Czy Scopolan można brać w ciąży?
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowie… Przeczytaj więcej

Cena Scopolan

Scopolan jest lekiem dostępnym w różnych opakowaniach i dawkach w polskich aptekach. Cena nie zawsze zależy od punktu aptecznego, w której kupujesz ale również od dawki substancji aktywnej i ilości leku.
Na rynku polskim występują dawki:
10 mg

Scopolan w dawce 10 mg substancji aktywnej
Można kupić w opakowaniu zawierającym 6 szt. czopki doodbytnicze w cenie:

 • 11.73PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi 1.96PLN
 • Szczegółowe ceny innych opakowań i odpłatności Scopolan:


  Zamienniki Scopolan

  Zapoznaj się z zamiennikami Scopolan. Dowiesz się o cenach zamienników i czy może jakiś nie jest refundowany przez NFZ. Przed pójściem do lekarza możesz też zweryfikować działanie i ewentualne skutki uboczne samego leku Scopolan, a także zamienników.


  Gdzie można kupić Scopolan?

  Sprawdź gdzie kupić Scopolan. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Scopolan w aptece.

  Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


  Scopolan składniki i działanie

  Poznaj skład Scopolan i zastosowanie na dolegliwości
  Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

  Scopolan jest stosowany w wypadku: Na ból brzucha,


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  7 Replies to “Scopolan”

  1. Skutecznosc

   8

   Brak skutków ubocznych

   10

   Oplacalnosc

   10

   Potwierdzam, na wieczór nażarłam się jak prosiak, ja jestem takim typem osoby,że wiecznie coś mieli w tej gębie, zapłaciłam strasznym bólem brzucha, wzdęciami – wygazować się porządnie nie mogłam , gnieceniem, paskudne uczucie, z bólu leżeć nie mogłam, prawie całą noc nie spałam, wzięłam se tabletkę i dopiero po niej mogłam usnąć, choć dalej jeszcze nie czułam się za dobrze. Polecam !!!!!

  2. A czy scopolan różni się w działaniu czymkolwiek od no-spy? Bo nospa mi nie pomaga. Mam jakiś ściśnięty żołądek, a może to nadkwaśność i mnie kwasy w żołądku męczą, bo nieraz mnie tak rozpiera w żołądku albo gniecie.

  3. Skutecznosc

   8

   Brak skutków ubocznych

   10

   Oplacalnosc

   8

   Dobry lek,świetnie działa,skutecznie likwiduje ból brzucha związany z wzdęciem,polecam.

  4. Mnie scopolan przepisał ginekolog na skurcze miesiączkowe. Mam bardzo silne skurcze i nie czuję, żeby on mi pomagał. Po prostu chyba jest dla mnie za słaby.

  5. Skutecznosc

   10

   Brak skutków ubocznych

   10

   Oplacalnosc

   10

   jesli chodzi o twardnienie brzucha to przeciez to sa skurcze, ja z poczatku takie twardnienie olałam a po kilku dniach trafiłam do szpitala z regularnymi skurczami co 10 minut w 20 tygodniu.
   po wyjściu ze szpitala brałam właśnie scopolan 2 razy dziennie i nospa forte 3 razy dziennie i tak przez 2 miesiące lezenia w domu az w koncu udało sie odstawic scopolan i jadę na samej nospie do konca ciąży.

  6. Skutecznosc

   10

   Brak skutków ubocznych

   10

   Oplacalnosc

   10

   Ja często biorę ten lek na wzdęcia brzucha. Nie mam objawów ubocznych. Rzeczywiście wygodny w łykaniu, ale nawet gdyby był jakąś wielką kapsułą to bym go stosowała, bo jest super skuteczny.

  7. Skutecznosc

   8

   Brak skutków ubocznych

   10

   Oplacalnosc

   6

   Mam rozpoznane jelito drażliwe. Często mam napady silnego bólu brzucha i dlatego równie często stosuje scopolan. Niestety trzeba go brać 3, 4 razy dziennie. Najważniejsze że mogę go bez problemu kupić, bo jest bez recepty. Jest wygodny do łykania, bo to malutka drażetka, którą łatwo połknąć bez popicia. Najlepiej się opłaca kupować opakowanie trzydziesto tabletkowe.