Prozac


Prozac jest bardzo popularnym lekiem antydepresyjnym. Wielokrotnie używany jest, jako lek pierwszego rzutu w terapii depresji i nerwic. Stosowany jest jednak również przy problemach z przedwczesnym wytryskiem, oraz przy przypadłościach takich jak bulimia, czy nawet (z ograniczona skutecznością) przy fobii społecznej. Produkowany, oraz promowany jest przez amerykańską firmę farmaceutyczną Eli Lilly. Ponieważ prawa patentowe na Prozac w Polsce nie obowiązują, mamy u nas kilka innych tańszych leków zawierających ten sam składnik aktywny, który ma Prozac. Pełne działanie prozacu pojawia się po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Warto więc poczekać i nie zrażać się brakiem efektów np. po dwóch tygodniach. Prozac nie jest lekiem bardzo skutecznym, jednak za jego częstym stosowaniem przemawia fakt, że nie powoduje poważnych skutków ubocznych.

Napisz swoją opinię o Prozac


Zamienniki Prozac
Forum Prozac
Najnowsza opinia o Prozac
Zastosowanie i składniki Prozac
Gdzie można kupić Prozac?

Opinie o Prozac (8)

Prozac, ocena średnia

5.6666666666667

Skutecznosc

61/10

  Brak skutków ubocznych

  56/10

   Oplacalnosc

   53/10
    1. Opinia użytkownika o Prozac :

     MAM MYŚLI SAMOBÓJCZE, RATUNKU DZIŚ W NOCY MNIE OBUDZIŁY.

    2. Opinia użytkownika o Prozac :

     Skutecznosc

     7.9

     Brak skutków ubocznych

     7.1

     Oplacalnosc

     7.6

     Piszę nie o prozaku, ale o zolofcie, polecam. Potrafi łagodnie ustawić ponownie na nogi ;) Ps. Poczytajcie książkę Kaczkowskiego, to jest antydepresant, powodzenia.

    3. Opinia użytkownika o Prozac :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Proponuje przeczytać książkę „Skutek uboczny śmierć”, W której jest historia Prozac. W badaniach na 10 osobach 4 popelnilo samobójstwo. Słyszy się dużo o masowych zabojstwach dokonanych przez spokojnych ludzi, którzy po tygodniu zażywania leku zabijał innych. Niektórzy dostali 35 lat więzienia..też polecam film „Prawdziwe oblicze antydepresantow”…I jeśli ktoś rzeczywiście chce zdążyć ten lek to niech się zapyta lekarza czy sam bralby ten lęk lub dałby swoim dzieciom…

    4. Opinia użytkownika o Prozac :

     A ja oglądałam wczoraj film o skutkach ubocznych, aż strach pomyśleć. Najlepiej pozytywnie myśleć, patrzeć często przez palce i do przodu, choć się nie chce, wiem coś o tym. Jak sobie sami nie pomożemy to kto?

    5. Opinia użytkownika o Prozac :

     To super lek dla ludzi zagubionych, bo daje pewność siebie.

    6. Opinia użytkownika o Prozac :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Nie wiem czy jest to silny, czy słaby lek, ale 10 lat temu naprawdę uratował mi życie. Nie wierzę że lek nie działa, bo moje spojrzenie na życie pod wpływem jego brania zmieniło się o 180 stopni. Humor bez zmiany, ale ani śladu po nerwicy. Czułam się taka, zupełnie taka sama jak inni. Spokojna zrelaksowana, podążająca swoją drogą. U mnie 2 tygodnie to było za mało, aby prozac działał potrzebował coś koło dwóch miesięcy. Pamiętam to aż do tej pory, bo każdego dnia kładłam się spać licząc, że kolejny dzień, który przyjdzie będzie tym przełomowym. Zmiany przyszły jednak bardzo powoli, stopniowo.

    7. Opinia użytkownika o Prozac :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Potrzebowałem się uspokoić. Nie mogłem znaleźć swojego miejsca na świecie, w domu a nawet pracy. Czułem się rozsypany. Lekarz przepisał mi Prozac. I zalecił kurację, co najmniej miesięczną. Lek brałem regularnie. Faktycznie- dzięki niemu wyciszyłem się i uspokoiłem. Ale nie czuję się mimo to komfortowo. Lek podobno jest mocno uzależniający, ale ja nie jestem uzależniony. Biorę go już 3 miesiące i uważam, że zawsze mogę przerwać

    8. Opinia użytkownika o Prozac :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Przez pierwsze 2 tyg. Czułem się b. zmęczony, głowa bolała mnie też częściej niż zwykle, ale te efekty uboczne minęły po tych 2 tygodniach. Za efekty uboczne daje 3, ale skutecznosc niestety na 2. Jestem może spokojniejszy, ale energii nie mam za grosz więcej.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.