Paxtin


Paxtin to lek, którego substancją czynną jest antydepresant paroksetyna. W Polsce mamy poza Paxtinem kilka innych leków zawierających tę samą substancją czynną. Środek, o którym mowa należy do podgrupy SSRI, czyli selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Na tle tej grupy wyróżnia się jednak ryzykiem pewnych skutków ubocznych. Osoby stosujące Paxtin często skarzą się na przykład na przyrost masy ciała. Również pojawienie się myśli samobójczych wśród dorosłych leczonych lekiem nie jest rzadkie (Ta sytuacja występuje najczęściej w pierwszych tygodniach leczenia, jednak mija, gdy lek zaczyna przejawiać swoje lecznicze właściwości). Paxtin, pomimo iż nazwany jest lekiem antydepresyjnym użyteczny jest również przy innych schorzeniach, takich jak: nerwica natręctw, lęk uogólniony, czy zespół stresu pourazowego (PTSD).

Napisz swoją opinię o Paxtin
Skutki uboczne Paxtin
Dawkowanie Paxtin
Ulotka Paxtin
Zamienniki Paxtin

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Paxtin:


Paxtin 20 zamienniki i opinie

Paxtin 40 zamienniki i opinie

Forum Paxtin

Lista pytań na forum o Paxtin:

  Brak pytań na forum o Paxtin

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza opinia o Paxtin

Ostatnio zarejestrowaliśmy opinię o Paxtin leku:

„Pocenie się tragedia, reszta oki…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Paxtin

Paxtin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,
Gdzie można kupić Paxtin?

Szukasz gdzie można kupić Paxtin?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Paxtin – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Paxtin na SprawdzLek.pl – kliknij

Opinie o Paxtin (24)

Paxtin, ocena średnia

6.8

Skutecznosc

73/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   73/10
    1. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     8.5

     Biorę Paxtin prawie od roku, to mój drugi raz. Miałam stany lękowe- masakra. Pierwszy raz brałam około 8 miesięcy- zero skutków ubocznych, pomógł nagle, cudowna euforia. Wtedy przytyłam 3 kg. Niedużo, ale zauważyłam, bo wcześniej miałam latami tę samą wagę. Po odstawieniu kilka lat było dobrze. Nastąpił nawrót i wróciłam do paxtinu. Już nie było euforii, ale pomógł tylko spokojniej. Pojawiły się skutki uboczne – szczękościsk, zaparcia. Pocę się jak mysz, bywają noce, że wstaję zmieniać koszulkę 2 razy, bo jest dosłownie przemoczona, dosłownie można wyżymać (!) Nastrój mam świetny, ale nie mogę się doczekać odstawienia ( mam poczekać do końca wiosny, bo to ciężki moment na odstawienie), bo znowu przytyłam- tym razem ok. 6-7 kg, mimo, że 2-3 razy w tygodniu ćwiczę ze sztangami. Szczękościsk i zaparcia przeszły szybko, zostało pocenie w nocy i ta waga. Ale bilans wychodzi na plus- bardzo pozytywne zmiany w życiu.

     1. Opinia użytkownika o Paxtin :

      Skutecznosc

      7

      Brak skutków ubocznych

      4.3

      Oplacalnosc

      9.9

      Pocenie się tragedia, reszta oki

    2. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     8.3

     Brak skutków ubocznych

     4.3

     Oplacalnosc

     7.7

     Od kilkunastu lat walczę z nawracającą depresją i zaburzeniami osobowości wywołanymi traumatycznymi przeżyciami. Przerobiłam na sobie już chyba całą aptekę antydepresantów i tylko Paxtin mi pomagał. Objawy uboczne takie jak szczękościsk, zawroty głowy i mdłości szybko minęły, a ja dostałam megapowera. Momentami czułam się wręcz jakbym była jakąś istotą nadludzką. Po dwóch latach niestety depresja wróciła. Boję się wrócić do Paxtinu, bo mimo, że wtedy mi pomógł, to niestety przytyłam na nim 14 kg, których do dzisiaj nie mogę zrzucić.

    3. Opinia użytkownika o Paxtin :

     witam. mam 27lat na nerwice choruje 7lat, biorę paxtin od początku. brałem 2tab dziennie przez 3lata a później aż do dziś 1tab i jest w miarę ok tylko że wyczynowo trenuje siłownię i biegi, gdyby nie sport to bym się wykonczył. Pozdrawiam

    4. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6.2

     Oplacalnosc

     9.7

     No wiec tak, mam 24 lata i cierpię na zaburzenia lękowe. Myśli samobójcze i obniżone poczucie własnej wartości to mój chleb powszedni. Trudności z zasypianiem i czasem staje się agresywny (ale z hamulcami). Biorę paxtin od prawie pół roku. Poprawia się, nie powiem, ale jeśli chodzi o sprawy typu sex to masakra, nie da się skończyć i tyle. Kończy się odpuszczeniem ze zmęczenia. Człowiek w rzeczy samej chodzi jak naćpany. Najgorzej jest jak nie ma ciągłości kuracji. Mój Boże, co się wtedy ze mną odwala to przechodzi ludzkie pojęcie. Wszystkich nienawidzę, i każdy mnie drażni- efekt nie muszę pisać, jaki wtedy jest. Czuje się jak śmieć bez wartości. Lek jest ok, ale uwolnić się od niego to już ciężka sprawa. Pozdrawiam i powodzenia.

    5. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Lek -zombiak. Nie chciało mi się nic, całkowicie upadła mi ekspresja, zmarnowałam na nim półtora roku życia, niestety moja chora psychicznie psychiatra awanturowała się ze mną, że lek jest fantastyczny i mam go brać, ale czasami zdarza się, że lekarz jest bardziej chory na głowę od pacjenta.

    6. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Stosuję Paxtin od ok. 5 miesięcy, wcześniej faszerowano mnie servenonem, jednak stany lękowe nie ustawały. Po paxtinie czułem się świetnie, w pewnym momencie nie potrafiłem w ogóle myśleć negatywnie, byłem pełen energii, bardzo pozytywnie. Do tego zacząłem chodzić na psychoterapię, więc nie wiem czy to skutek leku czy psychologa :)
     Od miesiąca schodzę z niego i generalnie bez żadnych skutków ubocznych, najpierw brałem co 2 dzień, 3,4 ,5 i w 5 dniu zacząłem czuć bardzo duże zdenerwowanie, jednak zarzuciłem paxtin i przeszło :)
     Pani doktor powiedziała, że skoro nic mi nie jest, to mam dalej schodzić po kilka dni.
     Generalnie paxtin działa świetnie, ale tylko i wyłącznie z psychoterapią można się wyleczyć.

     1. Opinia użytkownika o Paxtin :

      Mam podobne odczucia pa paxtin do twoich ;-) nie ma rzeczy, która mnie dołuje, smuci czy drażni. Mam wiecznie pozytywne myślenie, że aż znajomi są w szoku i powiem Ci, że jak zapomniałam załatwić sobie receptę i tydzień nie biorę, to wszystko mnie wkurza i byle powód powoduje płacz, to jakiś obłęd, ale wybieram cudowne życie, z jedną małą piguleczką.Pozdawiam

    7. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Lek ogólnie bardzo dobry, pomógł mi zwalczyć ciężką depresję, jednak chcę się już od niego uwolnić i nie mogę bo organizm potrzebuje leku… Uzależniłam się niestety od niego.
     Moja ocena skutków ubocznych spowodowana silnym uzależnieniem.

    8. Opinia użytkownika o Paxtin :

     A na mnie kochani moi Paxtin zadziałał znakomicie, biorę go od 6 lat 20 mg, to był pierwszy lek, który na mnie zadziałał tak dobrze (wcześniej miałam fluoksetynę, asentrę, lerivon…..Paxtin na zaburzenia depresyjno-lękowe, szczególnie lękowe Polecam!!

    9. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Masakra czuję się po tym leku okropnie, biorę 10 mg skutki mam takie ciężkie że boję się co będzie dalej.

    10. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Lek mi pomógł na zaburzenia somatyczne,ale przytyłam 10kg w niecały rok !!

    11. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     lek mi bardzo pomógł ale przytyłam 15 kg

     1. Opinia użytkownika o Paxtin :

      wiolcia75, przytyłaś, bo masz wzomożony apetyt, czy puchniesz od leku? pytam, bo nie wiem, czy zacząć to brać, czy nie, jeśli mam skłonności do tycia.

     2. Opinia użytkownika o Paxtin :

      Skutecznosc

      9.8

      Brak skutków ubocznych

      9.6

      Oplacalnosc

      9.2

      Biorę paxtin ponad 2 lata nie przytyłam, ale dużo ćwiczę. Wydaje mi się, że nie paxtin jest przyczyną tycia, ale lek zaczyna działać, jesteś spokojniejsze to i apetyt wraca. Wiem jedno, po odstawieniu mam ochotę pozbyć wszystkich z nerwów, wszyscy i wszystko mnie denerwuje. Wracam do paxtin,bo nie sądziłam, że po tym leku, przez rok nie miałam ani jednego dnia pesymistyczne.
      Życie jest piękne, jeśli masz dobrze dobrane tabletki :-)

    12. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Też przez 7 miesięcy przyjmowałam Paxtin. Pierwszy tydzień, półtora to masakra… Silne mdłości, zawroty i ból głowy, ogólne złe samopoczucie. Po tym okresie pierwszy efekt się pojawił, natrętne myśli i lęki zaczynały znikać, po dwóch miesiącach znikły praktycznie w ogóle. Minusem jest senność, ogromna senność, potrafiłam przesypiać całe dnie i spadek libido praktycznie do zera. Niestety podczas przyjmowania leku dojście do orgazmu jest praktycznie niemożliwe, ale lepsze to niż natrętne myśli i potworny lęk ;) Schodzenie z leku (mimo że schodziłam bardzo powoli po 1/4 tabletki co tydzień) jest masakryczne. Ale po dwóch tygodniach wszystko mija. Niestety w moim przypadku „wyleczenie” trwało tylko dwa miesiące. Potem lęki wróciły (o innym podłożu już) i obecnie jestem znów na leczeniu tylko, że już Asentrą. Życzę wytrwałości i powodzenia wszystkim, którzy przechodzą przez nerwice lub fobie.

    13. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę już pół roku i zero skutków ubocznych. Ale nadal jak dla mnie za szybko kończę w łóżku. A tak poza tym mniej się stresuję i nie mam tych cholernych natręctw! Wcześniej brałem citabax, ale już 40mg i dopiero jakieś czułem efekty. Widzę, że ludzie to z reguły mają wiele skutków ubocznych albo po prostu zmyślają by innym nie pomóc. Wszystkim polecam leczenie i nie słuchajcie bzdur internetowych ocen!

    14. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Biorę Paxtin 20 od dwóch miesięcy. Początki były tragiczne; straszne złe samopoczucie, zawroty głowy, drgawki, stany niepokoju, chodziłem jak naćpany, nie wiedziałem, co się zemną dzieje, jednym słowem masakra… Zacząłem od połówki, ale po dwóch dniach brałem ćwiartkę, potem połówkę, a po około dwóch tygodniach dopiero całe 20mg. Lek po miesiącu już zaczął działać (w moim przypadku chodziło o dziwne stany lękowo-maniakalne – wydawało mi się, że zaraz wykorkuję na zawał serca; a także zaburzenia somatyczne spowodowane bólami w klatce piersiowej i jamie brzusznej – stwierdzone zapalenie jelita grubego). Po dwóch miesiącach łykania Paxtinu zaczęło to w lekkiej formie powracać, mam nadzieje, że nie wrócą takie stany lękowe jak były wcześniej, zobaczymy, ale jestem raczej dobrej myśli. Największy minus Paxtinu dla mnie to kłopoty z orgazmem. Żona mi pomaga jak może, ale nic z tego…. Ogólnie ochotę na sex mam, ale ze „skończeniem” jest bryndza. Nie da rady i koniec. Jakoś trzeba będzie to przeboleć. Zobaczymy jak będzie dalej. Ogólnie na chwilę obecną uważam, że lek mi pomógł.

    15. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Brałam ten lek przez około pól roku. byłam wtedy sama, stroniłam od ludzi, rozmów w cztery oczy, spotkań towarzyskich, czułam sie obco nawet przy najbliższych (mamie, przyjaciółce)i ciągle tkwiłam w swojej głowie bojąc sie wyjść do ludzi, mając poczucie braku czegokolwiek do powiedzenia, niedopasowania do tego świata. Zycie w ciągłym lęku, najbardziej w sytuacjach społecznych, unikałam ludzi do tego stopnia, że przechodziłam na druga stronę ulicy, gdy widziałam kogoś znajomego. Po wielu mękach psychiatra przepisała mi paxtin 20 mg i stwierdziła nerwice z fobią społeczną. Pamiętam pierwsze dni zażywania, dosłownie jak pod wpływem narkotyków bardzo rozszerzone źrenice, zero snu, bezsenne noce, kołatania serca, straszne pocenie, jakieś dziwne drętwienia. Ogólnie początki były naprawdę hardkorowe, czułam sie jak naćpana, naspeedowana. I nawet nie wiem kiedy ,czy po 2 czy 4 tyg. zaczęła sie poprawa nastroju, dostałam kopa, pewności siebie, ochoty na rozmowy, czułam sie nieraz szybsza, lepsza, weselsza niż normalnie byłam, teraz myślę ze byłam aż zbyt pewna siebie, co przerodziło sie w lekkomyślność nieraz, wpadłam w podejrzane towarzystwo, chciałam sie bawić, jakbym nie miała hamulca. Ten lek zmienił mi życie, będąc pod wpływem tego leku miałam jakby zmieniona świadomość, weszłam w związek z nieodpowiednim człowiekiem, który jest teraz moim mężem i mamy dziecko. Lek brałam przed ciążą, i powoli moje lęki i moje lękliwe ja powracało, zaczęła sie depresja a później dala o sobie znowu znać ta okropna fobia społeczna. Coraz bardziej sie znowu wycofywałam z życia, chciałam ciągle spać, albo zasnąć na dobre, dodam, iż jestem świeżą mamusia 5-miesiecznego kochanego maluszka, ale mam problemy w małżeństwie co pogłębia moje lęki. Od około 1,5 tygodnia jestem na citaxinie i nie czuje jeszcze żadnej poprawy, wydaje mi sie ze paxtin był lepszy, ale poczekam jeszcze na efekt. Na pewno nie ma tyle efektów ubocznych, co paxtin, ale za to mam poczucie jakiegoś zamulenia, psycho-ruchowego, jakby moja inteligencja spadla o połowę, juz nie umiem żartować, ale to nie wina leku. Poczekam jeszcze na rezultaty. Chcę tylko przestrzec przed zagalopowaniem się po lekach typu paxtin i trzymaniu się w pionie. Powodzenia

    16. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Warto, mało szkodliwe skutki uboczne, nie przytyłem ale też nie schudłem po nim , zadziałał nagle po 2-3 tygodniach brania.

    17. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Paxtin biorę 1,5roku, przytyłam 15kg, ciągle chodzę śpiąca (podobno od leku) bardzo się pocę i mam nieregularny okres, mimo ze zawsze byłam szczupła i nawet po 2 ciąży ważyłam 47kg to znacznie przytyłam, nie mogę sie doczekać kiedy skończę brać ten lek, nie powiem pomógł mi znacznie, choć na początku kiedy zaczęłam stosować miałam silne myśli „S” i wylądowałam nawet na kilka dni w szpitalu psychiatrycznym, pierwsze 2 tygodnie stosowania to był koszmar, budziły mnie koszmary nocne, miałam biegunkę, zawroty głowy, dość silne skutki uboczne…

    18. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Brałem już wiele leków antydepresyjnych i antylękowych, jednak po Paxtinie, wystąpiły u mnie myśli o samookaleczeniu i samobójcze. Miałem je wcześniej, ale po leku okropnie się nasiliły, nawet do tego stopnia, że mój psychiatra chciał mnie hospitalizować. Choruję na depresję lękową od 4 lat, i żaden lek nie spowodował u mnie takich myśli.
     To moja opinia, mam nadzieję, że komuś innego przyniesie ulgę w depresji czy lękach. Niestety mnie wprowadził w jeszcze gorszy stan. Radzę uważać osobom, które mają myśli samobójcze, lub mają problem z samookaleczeniem.
     Pozdrawiam

    19. Opinia użytkownika o Paxtin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam,
     Brałam ten lek przy nerwicy lękowej. Brałam go ponad rok czasu, bardzo mi pomógł, ale stosowałam go przy równoczesnej psychoterapii. Niestety w tym okresie też trochę przytyłam, nie wiem czy spowodowane to było tym lekiem, ale tak podejrzewam. Lek mi pomógł bardzo, ale niestety po roku czasu depresja i lęki znowu nawróciły. Obecnie staram się pomagać sobie ziołami gdyż objawy nie są aż tak nasilone.
     Pozdrawiam.

     1. Opinia użytkownika o Paxtin :

      Mnie przepisano paxtin, ale skoro po lekkim coaxilu były objawy nie do wytrzymania, to paxtinu się boję. Mieszkam sama mam tylko rodziców 90-cio letnich z zaburzeniami otrmpieńczymi, którymi muszę się opiekować RATUNKU.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.