ParoMerck


ParoMerck zawiera Paroksetynę, substancję z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jest lekiem dość bezpiecznym, stosowanym najczęściej przy depresji, ale także przy innych psychiatrycznych schorzeniach, takich jak zespół natręctw, czy fobia społeczna. Częstym objawem ubocznym stosowania leku jest podwyższenie masy ciała, ale ten akurat objaw jest charakterystyczny dla większości leków z grupy SSRI.

Napisz swoją opinię o ParoMerck


Cena ParoMerck
Zamienniki ParoMerck
Forum ParoMerck
Najnowsza opinia o ParoMerck
Zastosowanie i składniki ParoMerck
Gdzie można kupić ParoMerck?

Opinie o ParoMerck (6)

ParoMerck, ocena średnia

4.8

Skutecznosc

43/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   43/10
    1. Opinia użytkownika o ParoMerck :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Zażywam go od tygodnia, choruję na nerwice lekowe, depresje, erytrofobie, agorafobie, a to wszystko po śmiertelnym wypadku mojego narzeczonego. Lek działa, waga niestety rośnie, a to dlatego, ze jestem ciągle senna, mam zawrotu głowy. Pięć lat temu przyjmowałam paromerck przez pół roku, pomógł mi bardzo. Jest to najbezpieczniejszy lek najnowszej generacji. Libido spada i całe szczęście można się skupić na ważniejszych rzeczach ;) przez nawrót choroby po wypadku przestałam chodzić do pracy, straciłam płynność finansowa. Po mału wracam do żywych.

    2. Opinia użytkownika o ParoMerck :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     To co po nim przeżyłam nie jest w stanie wyrazić żaden opis. A brałam go zaledwie 5 dni. Koszmar. Juz po pierwszej tabletce miałam MEGA suchość w ustach, ale nie przejmowałam sie tym. To co było dalej to jakiś zły sen. Jakbym za chwile miała eksplodować i rozpaść sie na milion kawałków a próby snu wyglądały tak jakbym sie zapadała w nicość. To był inny stan świadomości.
     Bałam się sie ponownie rozpocząć leczenie, błędnie sadząć, że to JA tak reaguje na leki. Obecnie biore Lexapro i skutki uboczne były (w porównaniu do tych po ParoMercu) jak by ich w ogóle nie było-lekka senność, może ze 2-3 razy miałam lekkie stany lękowe, trochę mniejsza jasność umysłu na początku. Nawet sadziłam, że może lek nie działa!
     Może dawka była za duża? Może za szybko. Teraz zaczynałam od 1/4 tabletki, wtedy kazano mi od 1/2 i po 2 dniach juz całą. Nie wiem

    3. Opinia użytkownika o ParoMerck :

     Ja biorę ParoMerck od ok 3 tygodni i dziwi mnie tyle złych opinii na temat tego leku. U mnie w sumie prawie żadne efekty uboczne nie wystąpiły, ustąpiły za to lęki i płaczliwość. Hmm chociaż fakt faktem na każdego leki działają inaczej…

    4. Opinia użytkownika o ParoMerck :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Przez leki z paroksetyną rozsypało się moje małżeństwo. Zona zatraciła uczucia po nim. Przemyślcie najpierw jakie mogą być skutki.

    5. Opinia użytkownika o ParoMerck :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Brałam ParoMerck przez około tydzień. Był to tydzień wyjęty z życia i spędzony w łóżku/w innym stanie świadomości.

     * poprawka oceny

    6. Opinia użytkownika o ParoMerck :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Brałam go a dokładnie jego odpowiednik tańszy, PAROGEN na nerwicę lękową i depresję. Mi pomógł, ale na początku koszmarne skutki uboczne (ok 3 tyg.): czułam się niesamowicie zmęczona, bez sił, a jednocześnie nie mogłam w nocy spać (ten objaw akurat trwał długo ok 3 m-cy i musiałam brać dodatkowe leki nasenne) Poza tym tyłam, w ciągu 5 m-cy 5kg, a że mam problemy z wagą, mój lekarz zmienił mi parogen na bioxetin, dopiero zaczynam sie przestawiać na ten lek, zobaczymy jak będzie. Ale parogen wyciszył mnie zdecydowanie, więc uważam, że jest skuteczny!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.