Neurol


Neurol to stosowany w psychiatrii lek pomocny przy leczeniu napadów lęku, oraz nerwic.Neurol nie leczy, lecz krótkotwale niweluje objawy lęku. Zawiera tę samą substancję aktywną, co leki takie jak xanax, czy afobam. Jest nią alprazolam, która należy do grupy benzodiazepin. Skuteczność neurolu przy różnego rodzaju nerwicach, oraz fobiach nie podlega wątpliwości, jego pozytywną stroną jest także szybkie działanie. O jego skuteczności dobitnie świadczy fakt, iż przy wzięciu zbyt dużej dawki wystąpić może skutek uboczny w postaci zbytniego ograniczenia strachu. Mimo jego efektywności lekarze ograniczają przepisywanie neurolu, ze względu na możliwość uzależnienia się pacjentów od tego środka. Szczególnie podatni na nie są osoby nadużywające alkoholu oraz ludzie z osobowością typu borderline. Zaznaczyć należy jednak, że u większości osób stosujących lek medycznie, a nie rekreacyjnie uzależnienie nie rozwinie się.

Lek jest silny, lecz najczęściej jest dobrze tolerowany. Oznacza to że poważne skutki uboczne występują rzadko. Moga natomiast się skutki stosowania, które niezbyt mocno uprzykrzają życie chorego – czasami objawem jest zbytnia potliwość, trudności z usypianiem, splątanie.

Napisz swoją opinię o Neurol


Cena Neurol
Skutki uboczne Neurol
Forum Neurol
Najnowsza opinia o Neurol
Zastosowanie i składniki Neurol
Gdzie można kupić Neurol?

Opinie o Neurol (14)

Neurol, ocena średnia

7.3333333333333

Skutecznosc

80/10

  Brak skutków ubocznych

  72/10

   Oplacalnosc

   68/10
    1. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biore neurol 1 rano, byłem uzależniony od dopalaczy, przez co nabawiłem się ostrych stanów lękowych. Musiałem zrezygnować z pracy, stanie w tramwaju gdzie, byli ludzie, to był istny koszmar, myślałem, że eksploduje ze strachu. Teraz jestem normalnym człowiekiem. Jeżeli nie wali się go jak apap, tylko zgodnie z zaleceniem lekarza, to pomaga w 110%. Coś fantastycznego. Zmniejszam dawkę i nie czuję w ogóle uzależnienia. Jest super, polecam na lęki, nerwice .

    2. Opinia użytkownika o Neurol :

     O co chodzi z tym ograniczeniem strachu po przyjęciu zbyt diżej dawki

    3. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Uważam, że NEUROL brany z głową jest lepszy niż alkohol!
     I to tyle. Ja biorę w sytuacjach kryzysowych, wiem, że nie można go brać długo w sposób ciągły. Jak mam sytuację życiową w miarę wyprostowaną, odstawiam bez problemu.

    4. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Jak czytam „kazał mi z dnia na dzień odstawić” (wypowiedz Małgorzaty) to nuż mi się w kieszeni otwiera :/ Co to za konował przepisywał ten lek?! NEurolu ABSOLUTNIE nie wolno odstawiać z dnia na dzień! Coś takiego może się skończyć w szpitalu albo i gorzej… Ale to chyba jedyna wada Neurolu SR jaką znam. Pomimo ze faktycznie uzależnia, nigdy nie miałam problemu, żeby go na jakiś czas odstawić (robiłam tak gdy czułam że 1.0 już nie pomaga). Biorę ten lek na bezsenność i silne stany lękowe, sprawdza się znakomicie.

    5. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Cierpię na nerwice histeryczną i lękowa, przez 3 miesiące brałem afobam i senzop przed snem, tym razem dostałem neurol od 6 godzin po 1 tabletce czuje się świetnie, 0 pieprzonych wgnieceń, duszności, oddycham spokojnie i nie mam uczucia dławienia się śliną poza tym nie drętwieją mi ręce i inne kończyny, lek świetny polecam, poza tym, jeśli przez 3 miesiące brałem afobam a jak się skończył nie brałem 2 miesiące i nie nasiliły się objawy a raczej na długo ustąpiły bo zaprzestaniu stosowania leku to ten z racji że to jest to samo powinien każdego nerwicowca postawić na nogi, Jak najbardziej uzależniają te leki, ale 3 dni silnej woli po 3 miesięcznej kuracji i przestałem mieć na afobam ochotę.

    6. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Jadę na tym Neurolu 1.0 od 6 lat, czasem nie muszę brać go tydzień lub dwa (bo sytuacje życiowe tego nie wymagają), bez żadnych konsekwencji, lecz ostatnio raczej codziennie biorę pół, lub 1 tabletkę. Ogólnie ten lek dla takich nerwowców, jak ja jest czymś cudownym! Wolę brać go do konca życia niż czuć się tak jak się czułem, zanim zacząłem go brać! Działa na 100% Opakowanie 30 tabl. = 33 zł, wiec raczej nie tak dużo…..

    7. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     w prawidlowym stosowaniu pomaga na prawde:) jesli przedawkujemy to mamy zle skutki;)
     Ale jesli zarzywamy go zgodnie z zaleceniem lekarza to lek pomaga i usuwa problem :) Odpreza:) Nie wolno go ostawic od odrazu, trzeba stopniowo;)
     Neurol ma przystepna cene;) Moim zdaniem warto go polecac i stosowac;)

    8. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Nie bierzcie Neurolu ani innych leków z tej grupy, chyba, że bardzo krótko. Neurol silnie uzależnia. Mnie przepisał ten lek internista, bo miałam problemy ze snem. Przepisywał mi nie tłumacząc co to za lek, a ja głupia nawet nie sprawdziłam ulotki. Uzależnił mnie a potem kazał mi z dnia na dzień odstawić. Myślałam ze umieram , nie mogłam chodzić, stać, jeść, na sile piłam po łyczku wody. Wtedy moja córka (po 3 dniach takiej męki) zadzwoniła do prywatnego psychiatry, który kazał mi natychmiast zażyć tabletkę. Po 10 minutach wszystkie objawy ustąpiły. Teraz odstawiam lek przy pomocy lekarza psychiatry. To trwa parę miesięcy. Kto nie jest naprawdę chory, tylko miewa tzw. humory niech ucieka od tego typu leków. Poza tym jest coraz więcej leków np. Trittico (przeciwdepresyjny, ułatwiający zasypianie, przeciwlękowy), który nie uzależnia.

     1. Opinia użytkownika o Neurol :

      Po Trittico dostałam tak wysokiego ciśnienia, że musiałam natychmiast odstawić..

    9. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Mam kilkuletnie doświadczenie z Neurolem. Jestem człowiekiem o silnym bardzo organizmie (uprawiałem kolarstwo górskie) i powiem wam jedno, że ten lek, Neurol, Afoban, to powinien być stosowany w naprawdę wyjątkowych sytuacjach stresowych, co najwyżej tydzień. Z tym, że biorąc w pierwszym dniu 1 tabl. już następnego dnia trzeba zmniejszać. Miałem kłopoty ze snem w związku z 3 zmianową pracą i wkopałem się w to świństwo na ok.1 rok. Pod kierunkiem psychiatry zmniejszałem dawki i musiałem być bardzo konsekwentny w przestrzeganiu planu zmniejszania. Cierpiałem około 2 mies; drżenie nóg, rąk, słowotok, niemożność skupienia się na niczym dłużej i z utęsknieniem czekałem tylko na noc, gdy już w końcowej fazie odstawiania brałem Neurol przed spaniem. Pamiętam pierwszą noc bez neurolu. Zasnąłem na 5 godzin! Udało się odstawić, ale trzeba mieć samozaparcie, bo odstawienie jest bardzo przykre, ale każdy da radę, jeśli chce. Z punktu widzenia chemicznego neurol jak i inne benzodiazepiny działają identycznie jak alkohol. Ale czy alkoholem uleczono kogoklwiek? Podsumowując; można wziąć ten lek, ale tylko w wypadku nagłego, wyjątkowego stresu i jak najszybciej odstawić. A najlepiej nie brać go wcale i wyżyć się fizycznie, sexualnie oraz we wszelkich innych formach aktywności fizycznej(np. basen, sauna).To nie jest lek w ścisłym tego słowa znaczeniu. To syf, który bardzo szybko uzależnia i to uzależnia bardzo mocno.

    10. Opinia użytkownika o Neurol :

     Mam depresję, nerwicę i cierpię na bezsenność. Od paru dni biorę Neurol i widzę dużą różnicę. Jestem dużo spokojniejsza, nic nie wyprowadza mnie z równowagi, nie krzyczę na najbliższych, nie wyżywam się na obcych. No i w końcu nie mam tego cholernego ucisku w klatce piersiowej, bo do tej pory miałam wrażenie jakby mnie coś przygniatało. Spokój, totalny spokój. No i noce w końcu przespane. Skutków ubocznych póki, co nie zauważyłam. Może delikatne, ale naprawdę delikatne otępienie. Ale w stanie, w którym żyłam do tej pory odbieram to, jako pozytyw. Żyje mi sie teraz dużo lepiej, jestem w stanie normalnie funkcjonować.

    11. Opinia użytkownika o Neurol :

     Czy neurol to jest to samo co xanax i alfobam? Ja mam złe wspomnienia z benzo a brałam cloranxen i tranxene, oba podobne, z tym źe cloranxene za długo brałam i spowodował u mnie depresję. Tranxene to zupełnie inna bajka, przy dłuższym stosowaniu pobudzał i nasilał ataki wściekłosci, płaczliwość. Benzodiazepiny to straszne świństwo, nie warto dla fikcyjnych stanów rozwalać zdrowia zwłaszcza jeśli ma się tendencję do uzależnień. Napiszcie coś o działaniu neurolu

    12. Opinia użytkownika o Neurol :

     Po 7 latach używania odstawiłem neurole. Brałem początkowo połowę tabletki dziennie od dwóch lat jedna tabletkę dziennie.
     Pierwszy dzień – miałem zawroty głowy i mocne objawy na całym ciele. Później ustąpiły
     Po 6 dniu pojawiła się biegunka i bóle brzucha. Pojawiły się też wzdęcia brzucha. Tak trwa. Obecnie jest 10 dzień jak odstawiłem i chyba muszę do nich wrócić. Obecnie nie ma już biegunki, ale czuje się jak balon. Nic na wzdęcia nie pomaga. Masakra!!!

    13. Opinia użytkownika o Neurol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Już jestem na nim pół roku i bez żadnej przesady mogę powiedzieć, że jest SUPER. Moje ataki, nerwowość przy kontaktach z innymi odeszły w zapomnienie. Miałem za to raz gigantyczny problem jak pojechałem na wakacje i nie zdążyłem już go wykupić. Istny horror. Przez te dwa tygodnie cały czas musiałem spijać piwka, żeby czuć się w miarę.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.