Mozarin


Mozarin to lek generyczny w stosunku do lexapro. Zawiera escitalopram, który należy do grupy antydepresyjnych leków SSRI. Lek wskazany jest do leczenia epizodów depresji oraz do lęku napadowego. Stosowany jednak jest także przy nerwicach, oraz przy długotrwałej depresji. Escitalopram jest silnym ssri, więc czasami używany jest wtedy, gdy zawiodą słabsze leki z tej grupy. Dziennie przyjmuje się od 10 do 20mg leku. Profil skutków ubocznych Mozarinu jest podobny do wszystkich ssri. Może wystąpić bezsenność, uczucie suchości w ustach, senność, potliwość. Występują także skutki uboczne związane z seksualnością, w tym zmniejszenie libido, oraz trudności z osiągnięciem orgazmu.
Napisz swoją opinię o Mozarin


Cena Mozarin
Skutki uboczne Mozarin
Dawkowanie Mozarin
Zamienniki Mozarin
Forum Mozarin
Najnowsza opinia o Mozarin
Zastosowanie i składniki Mozarin
Gdzie można kupić Mozarin?

Opinie o Mozarin (146)

Mozarin, ocena średnia

6.0333333333333

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  53/10

   Oplacalnosc

   64/10
    1. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4.5

     Oplacalnosc

     2.1

     Jest taki sobie, mi troszkę pomógł, przytyłam 15 kil w ciągu roku.

    2. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Brak skutków ubocznych

     0.1

     Witam. Mnie również Pani dr n. med. – psychiatra przepisała Mozarin 10 mg (ogromna nerwica lękowa) Przez pierwsze dwa dni 1/4 tabletki, następnie dwa dni 1/2, a później 1 tbl. dziennie.
     Celowo nie czytałam ulotki, bo bałam się że jak przeczytam o skutkach ubocznych nie będę go przyjmować. Wcześniej, gdy lekarz wpisywał mi lek o podobnym działaniu przypisywałam wszystkie negatywne objawy do ulotki.
     Bardzo źle zareagowałam na Mozarin, mimo iż zażywałam najniższe dawki. Lęk jeszcze bardziej się nasilił, niesamowity ból głowy (wcześniej może raz w miesiącu do wytrzymania), drżenie całego ciała, mrowienie twarzy (czułam jakby była poparzona) i dłoni. W ciągu tygodnia przytyłam 3 kg.
     Niestety po kilku dniach nastąpiło zatrzymanie moczu. Wówczas sięgnęłam po ulotkę i już wiedziałam, że natychmiast muszę go odstawić (zadzwoniłam do Pani doktor i poinformowałam ją o tym). Od tygodnia nastąpił skutek odwrotny – tj. „oddaję” mocz w bardzo dużej ilości praktycznie co kilkanaście minut.
     Teraz wiem, że lek Mozarin spowodował uszkodzenie nerek (zrobiłam badania).
     Mam ogromny żal do lekarza, że pomimo przekazanych przeze mnie informacji iż mam problem z nerkami (próbowano rozbić mi kamienie nerkowe. Niestety się nie udało, ponieważ podczas zabiegu doszło do krwawienia z miedniczki nerkowej. Ponadto w prawej nerce mam cystę) i tak przepisał mi ten lek.
     Przed przyjmowaniem Mozarinu NIGDY nie miałam takich problemów jak teraz.
     Bardzo dobrze zareagowałam na Xanax, ale nie ten o przedłużonym działaniu. Zażywam systematycznie 3 razy dziennie. Tańsze zamienniki na mnie nie działają, a oryginał jest niestety drogi i odpłatny na 100% (30 tbl. około 70 zł). Uwaga – łatwo się uzależnić, ale to jedyny lek, który powoduje że mój paniczny lęk po 15 minutach od przyjęcia tabletki na kilka godzin ustępuje, ale i tak nie jestem w stanie samodzielnie wyjść z domu. Moja choroba objawia się także (prawie zawsze po przebudzeniu) wysokim tętnem, co jeszcze bardziej nasila lęk. Zażywam wtedy 1/4 tbl. Concoru 5 mg. W moim przypadku nie wchodzi on w żadne negatywne skutki uboczne z Xanaxem (zażywam obydwa leki razem).
     Nie życzę tej choroby największemu wrogowi. Zmagam się z nią od 4 lat.

     1. Opinia użytkownika o Mozarin :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      9

      Oplacalnosc

      8

      Mozarin jest silnym lekiem PRZECIWDEPRESYJNYM, a nie przeciwlękowym choć należy do grupy leków SSRI. Stosowany jest przy ciężkich depresjach dopiero wtedy, gdy inne słabsze leki nie działają. Z objawami ubocznymi bywa różnie – u jednych jedne leki powodują ciężkie skutki uboczne prowadzące nawet do kalectwa i śmierci, a u innych te same leki są jak wspomniane ” tabletki szczęścia „. Na mnie Mozarin działa wyśmienicie, a jedyny skutek uboczny to obniżone libido. Gdybym miał ocenić swój nastrój w skali od -10 do +10 to oceniam na stabilne +4, czyli zadowolenie z życia, ale bez przesady :)
      Wcześniej brałem wiele leków, które albo nie działały, albo miały mniej lub bardziej uciążliwe, a czasami niebezpieczne skutki uboczne. Najgorzej miałem po Arketisie ( też SSRI ), gdzie po 1/2 tabletki dostałem Złośliwego Zespołu Neuroleptycznego – stanu bezpośrednio zagrażającego życiu. Niby taki słaby lek przeciwdepresyjny, a proszę… prawie zszedłem z tego świata.
      Tak więc trzeba uważnie obserwować swoje reakcje na dany lek, bo na każdego leki działają inaczej, zwłaszcza wszelkiej maści neuroleptyki, SSRI i anksjolityki.

    3. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     7

     Tabletki szczęścia… przynajmniej w moim przypadku. Zniknęła deprecha, zamartwianie się, dużo ze stanów lękowych. Nie mam żadnych skutków ubocznych. Biorę 10 mg rano. Jak tylko będę się widział z psychiatrą, to poproszę go o zwiększenie dawki do 20 mg /dzień. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego leku, a brałem ich już bardzo wiele.

    4. Opinia użytkownika o Mozarin :

     JA MAM PRZYPISANY TEN LEK I MAM LĘK PRZED ROZPOCZĘCIEM KURACJI.MAM BÓLE GŁOWY CODZIENNIE I NIEPOKÓJ WEWNĘTRZNY.
     PO PRZECZYTANIU OPINII MUSZE SIĘ PRZEMÓC. PROBLEM W TYM, ŻE ZACZĘŁAM PRACOWAĆ, A SENNOŚĆ W CIĄGU DNIA PRZERAŻA MNIE.

    5. Opinia użytkownika o Mozarin :

     lekarz przepisał mi Mozarin, ale zanim kupię chciałabym dowiedzieć się, czy takie leki nie rozwalają wątroby i żołądka ?

    6. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Bzdury, że się po tym leku tyje ja 5 lat i nic nie przytyłam, a na początku brania człowiek źle się czuje później organizm się przyzwyczaja i jest dobrze, polecam ten lek.

    7. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Cierpię na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne ta choroba wykańcza, miałam już rożne leki, Mozarin 20 biorę ponad 4 lata i powiem szczerze, że dzięki niemu żyję, świetny lek, polecam, faktycznie nawet po 4 latach mam mrowienia, ale mimo wszystko lek jest ok.

    8. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Hej ja biorę ten lek pierwszy dzień jestem bardzo zakręcona,boli mnie głowa i trochę brzuch,ciekawa jestem czy dojdę do normy?

    9. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Biore Mozarin od tyg. Na razie po zażyciu czuję się otępiała, ale po 3-4 godzinach to mija. Wysypiam się i nawet uśmiecham. Myślę, że warto brać ten lek jeżeli ma pomoc wyjść z tej CIEMNOŚCI, jaką jest depresja.

    10. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Wzięłam jako zamiennik Escitilu, który miałam brać. Bardzo mnie niepokoją komentarze w sieci, jakoby powodował tycie. Jestem już pulchniutka i bardziej nie chcę… Dziś wzięłam pierwszy raz i zaskoczyłam się, jak mocno dało mi się to we znaki! Siedząc w pracy nagle poczułam mrowienie głowy i wrażenie, jakby wylane było tam coś gorącego, zrobiło mi się gorąco w dłonie, ręce, wystąpił pot, suchość w ustach, totalna dezorientacja i biegunka. Zwolniłam się wcześniej do domu. Wiem, że te leki wolno się „ładują” i musi być gorzej żeby było lepiej, ale takiej torpedy po 5 mg się nie spodziewałam…

    11. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Biorę go 3 miesiąc w dawce 10 mg i nie bardzo mi pomaga. Lęki nie ustąpiły. Nastrój też jakiś do niczego. Bóle stawów. Mam nadzieje że zacznie działać po jakimś czasie.

    12. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Powiem tak….biorę Mozarin od ok 4 lat. (10mg) Na początku…jakieś ok 3 tyg. brania leku..lekkie objawy uboczne..ale dało się wytrzymać. Potem duuuza poprawa samopoczucia..nieopisane szczęście. ok 4 lat spokoju…i ostatnio przed okresem…zaburzenia obses. kompulsywne wróciły..a co za tym idzie lęk i stany depresyjne…ech…od tygodnia biorę po 15 mg…lęki trochę się wyciszyły…zobaczymy co będzie dalej…ale tak czy inaczej polecam..:)

    13. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Mozarin od miesiąca. Ze skutków ubocznych zauważyłam w pierwszym miesiącu brak apetytu i senność. Być może organizm odrabiał kilka lat bezsenności. Przedtem nie umiałam zasnąc, albo spałam 2-3 godziny , budziłam się o 5 tej rano zasypiając o 3 w nocy. Teraz wysypiam się nawet w wolny dzień i 12 godzin. Jak ręką odjął ustąpiły lęki i nerwowość, agresja ,wybuchy gniewu, kołatanie serca bóle napięciowe głowy, huśtawka nastrojów. Jestem spokojniejsza, wyluzowana ,zdystansowana. Brak emocji pozwala mi rzeczowo wypowiedzieć się i ogarnąć logicznie problemy. Po miesiącu senność również ustępuje. Nie ma euforii, ale ogólnie czuję się bardzo dobrze i pogodnie. Komfort życia jest dużo lepszy i dla mnie i dla mojej rodziny. Jest po prostu spokojniej. Po miesiącu wrócił apetyt, ale staram się jeść normalnie nie objadać, nie przytyłam na razie nic. Ogólnie polecam. Lek w moim przypadku dystansuje i pozwala żyć normalnie, a nie w ciągłym strachu i napięciu, bez spokojnego normalnego snu. Zauważyłam na początku pewne rozkojarzenie, oraz brak koncentracji, ale obecnie to minęło i czuję się mniej zmęczona, a koncentracja powoli dochodzi do normy , czuje lekki przypływ energii. W taniej aptece płacę 19 zł za opakowanie. Ogólnie polecam, jak na razie mnie służy ten lek.

     1. Opinia użytkownika o Mozarin :

      W jakiej dawce przyjmowałaś mozarin? Ja mam przepisane przez miesiąc po 5mg. Biorę od 2 tygodni…na początku miałam mdłości, sypiam tak sobie..ale moje nerwy jakby się uspokoiły (nerwica).

    14. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Ja biorę pierwszy dzień ten lek.. I bardzo dziwnie się po nich czuje.. Jestem strasznie rozkojarzona, mam bóle brzucha i bierze mnie na wymioty.. Powiedzcie, czy te objawy miną, czy tak będę czuła się przez cały czas…??

    15. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Mozarin brałam 9 miesięcy na nerwice lękową. Po tym czasie ataki przeszły, ale przytyłam 6 kilo i to było głównym powodem odstawienia tak szybko leku. Nie biorę go od 5 miesięcy i ataki nie wracają , także lek skuteczny. Duża rolę odgrywa to co jemy. Zanieczyszczony organizm, też może reagować nerwicą. Są produkty które mój organizm sam wyeliminował, bo brała mnie po nich nerwica. Teraz jem zdrowo i jest dobrze.
     Pozdrawiam

    16. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Ja zażywam go już ponad 4 lata. Upośledza koncentrację ale nie mam mysli samobójczych i jakoś funkcjonuję. To najlepszy lek, jaki zażywam w czasie mojej 17-letniej depresji.
     bo

    17. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Biorę go pierwszy dzień, czuję się trochę, jak wariat, nie mogę się skupić. Czy to normalne na początku brania leku i czy przejdzie?.

    18. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Jest wspaniałym lekiem, ale niestety powoduje tycie (po roku brania 8kg więcej :(

    19. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Brałam kilka lat. Bardzo pomocny lek, zero skutków ubocznych. Działał już po 3 tygodniach. Miałam przerwę 5 lat, ale myślę o powrocie.
     Mam trudny okres w życiu. Nie radze sobie.
     Waham się, ale chyba spróbuję wrócić do leku.
     Po co się męczyć …
     Co sądzicie o tym?

    20. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Zaczęłam brać Mozarin 5 dni temu. Na początku prawie nie miałam skutków ubocznych, ale wczoraj zaczęły się takie poważniejsze. Pocą mi się ręce i stopy, jest mi niedobrze, straciłam apetyt, kręci mi się w głowie, jestem senna, ziewam i mam suchość w ustach. Poza tym chodzę otępiała, jak naćpana, depresja pogarsza mi się wieczorem. Tracę zainteresowanie wszystkim co robię. Wie ktoś kiedy skutki uboczne ustąpią?

     1. Opinia użytkownika o Mozarin :

      Martuś, Ja od piątko zacząłem zażywać i mam to samo, ale wierzę, że to za parę dni przejdzie, czytam komentarze, więc mam nadzieje że to kwestia przyzwyczajenia organizmu do tego specyfiku. Trzymam kciuki i powodzenia. Acha, przy większych atakach wspomagam się polówką Allproxu i wtedy daje rady :)

    21. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Biorę drugi miesiąc, ale drętwienie kończyn mnie nie opuszcza(:, ten dziwny smak i wiele innych ……nie wiem czy wyrobię

    22. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Lek zażywam od 3 tygodni, 1/2 tabletki 15 mg na noc, czuję się rewelacyjnie po nim, po skończonym pierwszym opakowaniu 1/2 tabletki mozariunu 10 mg też na noc, trochę potliwości, ale bez szału – wreszcie normalnie żyję, ruszam się więcej, bo mam więcej chęci do życia, rozmawiam i uśmiecham się częściej – więcej optymizmu, pozdrawiam Michaela

    23. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     POMOCY!!!!!! Brałam dziś ten lek po raz pierwszy, ale przeraziły mnie zawroty głowy, utrata równowagi i rozkojarzenie. Niech mi ktoś pomoże, kto brał ten lek. Czy to minie? Czy po prostu organizm musi przywyknąć do leku? Jest to mój pierwszy kontakt z tego typu lekami, wcześniej nic nie brałam. Podchodzę do tego i terapii, jak do czegoś zupełnie nowego.

     1. Opinia użytkownika o Mozarin :

      Przejdzie Ci i to szybko. Organizm go po jakimś czasie przystoi. Nie ma efektów natychmiastowych. U mnie podziałał po paru tygodniach brania. Jeżeli chodzi o libido to efekt spadku wystąpił tylko na poczatku. Pozdrawiam

     2. Opinia użytkownika o Mozarin :

      Skutecznosc

      8

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      4

      Na początku tak jest, skutki uboczne dają się we znaki do dwóch tygodni ustępują. Lek, po którym nie boli mnie głowa, jak np. po asertinie i nie tyje. Nie ma euforii, ale jest o niebo lepiej tak, że warto się przemęczyć. Biorę go już rok i jak na razie najlepiej na mnie działa.

    24. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Mnie Mozarin bardzo pomógł, był to jedyny lek jaki zażywałam z powodu zdiagnozowanej u mnie nerwicy lękowej. Lęk był niewyobrażalny, a efekt leczenia nie był natychmiastowy. Dzięki temu lekowi wróciłam do normalnego życia.

    25. Opinia użytkownika o Mozarin :

     Lek przyjmuję od 3 miesięcy, po 3-4 tygodniach była poprawa w tej chwili wszystko powaraca , najgorsze są zawroty głowy, zachwiania równowagi, co robić?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.