Moklar

Opinie o Moklar

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Moklar Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Moklar

6.4
Nasi użytkownicy ocenili Moklar na ocenę średnią 6.4/10 na podstawie 26 komentarzy opublikowanych na Szczegółowe oceny przeczytaj tutaj lub napisz swoją opinię.

Opis leku Moklar

Sprawdź opis leku, który został stworzony z udziałem naszych ekspertów

Informacje o Moklar

Posiadamy dużo informacji o lekach dostępnych w Polsce. Dzięki naszym ekspertom jestesmy w stanie dostarczyć szczegółowych informacji o farmaceutykach.
Sprawdź informacje o Moklar, których nie znajdziesz na innych stronach.

Znasz zamienniki Moklar?

Sprawdź tańsze i lepsze

Sprawdź cenę Moklar

Poznaj refundację NFZ i ceny leku dla różnych opakowań

Gdzie kupić Moklar?

Sprawdź dostępność Moklar

Ulotka Moklar

Przeczytaj ulotkę przed zażyciem

Chcesz porozmawiać o Moklar?

Wejdź i opisz swoją historię na

Ulotka Moklar

Zapoznaj się z ulotką leku i poznaj szczegółowe informacje o Moklar
Poniżej wybrane sekcje ulotki, które mogą Ciebie zainteresować

moklar przedawkowanie

Sprawdź jak wygląda przedawkowanie Moklar

moklar a karmienie piersią

Przeczytaj zalecenia zażywania Moklar przy karmieniu piersią

moklar skutki uboczne

Dowiedz się o ubocznych skutkach Moklar

Moklar działanie i stosowanie

Dowiedz się o Moklar Moklar działanie i stosowanie

moklar w ciąży

Sprawdź czy Moklar można brać w ciąży

moklar dawkowanie

Jakie jest zalecane dawkowanie Moklar

moklar przeciwskazania

Informacje o przeciwskazaniach zażywania Moklar

Moklar zastosowanie i składniki

Poznaj zastosowanie Moklar na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich


Moklar jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Fobię społeczną, Na problemy seksualne, Na receptę,
Główne składniki leku Moklar to: Moklobemid ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

26 Replies to “Moklar”

 1. Skutecznosc

  9.1

  Brak skutków ubocznych

  9.2

  Oplacalnosc

  9.5

  Wcześniej brałem Asertin Parogen Aciprex i inne, ale tylko Moklar zadziałał super. Oczywiscie do tego psychoterapia.

 2. Skutecznosc

  4.6

  Brak skutków ubocznych

  4.5

  Oplacalnosc

  4.4

  Trzy razy NIE WIEM…..??!! Nie wiem co mam sądzić o tym leku…., często mam lekkie zawroty głowy i jakby mdłości……, zbiera mnie na „chawty”…., ale…. nie wiem czy to po tym leku MOKLAR, czy to coś innego…. . Często mam zgagę i ostatnio ratuję się polprazolem, może to ta przyczyna?? Moklar biorę od 1,5 roku z różnymi skutkami, ale większość oceniłbym na pozytywne. Od roku biorę go z Finlepsin 400mg. , dzienna dawka 200 mg.

 3. Skutecznosc

  9.9

  Brak skutków ubocznych

  8.9

  Oplacalnosc

  9.9

  Stwierdzono u mnie depresję endogenną i bardzo silną fobię społeczną.
  Biorę Moklar od 7 tygodni. Zaczynałam od dawki 450 mg na dzień, od 5 tygodni 600 mg na dzień. Przez ten okres nie stwierdziłam zbyt mocno doskwierających skutków ubocznych. Czasami pojawiają się lekkie zawroty głowy, ale tylko gdy odczuwam głód, więc nie wiem, czy przypisywać ten stan moklarowi. Po 7 tygodniach leczenia stwierdzam zdecydowaną poprawę nastroju, więcej energii życiowej, poprawę samooceny, wyraźną poprawę kontaktów międzyludzkich. Lęk w kontaktach z innymi zdecydowanie się zmniejszył, ustało drżenie całego ciała oraz drżenie rąk. Pozostaje jeszcze zwiększona czujność w obecności innych i skubanie skórek wokół paznokci w nerwowych dla mnie sytuacjach, ale na pewno widać zdecydowaną poprawę.
  Cena leku zadowalająca.

 4. Skutecznosc

  9.2

  Brak skutków ubocznych

  9.2

  Oplacalnosc

  9.2

  Po pierwsze TANI! Bo 5.20 za opakowanie to cena rewelacyjna,
  Skutecznie zwalczył, moją depresję. Jeśli chodzi o lęki to są Mniejsze! No i zero skutków ubocznych, biorę go od półtora roku i naprawdę mi akurat pomógł i pomaga :-)

 5. Skutecznosc

  5.3

  Brak skutków ubocznych

  0.4

  Oplacalnosc

  10

  Biorę Moklar od tygodnia i działa raczej tak sobie. Mobemid o niebo bardziej skuteczny. Jakieś 2 godziny temu wziąłem paracetamol i źle się czuję, dlatego zajrzałem na to forum. Widzę, że muszę przeczytać ulotkę, bo z tym paracetamolem to masakra …

 6. Skutecznosc

  3.2

  Brak skutków ubocznych

  7

  Oplacalnosc

  7.2

  Początkowo działał – przez 2 miesiące. Ale z czasem okazuje się, że doły wracają. Początkowo czasami, później częściej i częściej. Zwiększyłem dawkę do 2×2 tabl dziennie, ale szybko okazało się, że to tez nie pomaga. Czekam na następną wizytę u doktora niech wymyśli mi coś innego.

 7. Lekarz przepisał mi moklar na napadowy atak lęku, z tego co tu czytam, to jest na depresję typowo. Czy komuś pomógł na inne choroby?

 8. Skutecznosc

  5.3

  Brak skutków ubocznych

  0

  Oplacalnosc

  8.5

  Biorę moklar od 2 tygodni. Wcześniej brałem nexpram. Po moklarze mam straszne zawroty głowy i nie mogę normalnie funkcjonować.

 9. Na razie nie wystawiam oceny, bo dopiero zaczęłam brać ten lek. Na depresję leczę się od 10 lat, w tym czasie przepisywano mi trójpierścieniowe, potem zwrotnego wychwytu serotoniny. Większości mój organizm nie tolerował, część działała maksymalnie rok, a potem wszystko zaczynało się od początku. To pierwszy lek MAO jaki mi zalecono i mam nadzieję, że organizm wreszcie przestanie się wygłupiać i zdecyduje się na współpracę z tym specyfikiem.

  Dodam tylko, że pomimo ostrzeżeń o skutkach ubocznych dokuczających w pierwszych dniach stosowania, jak na razie nie odnotowałam żadnych. A nastawiałam się na najgorsze, zwłaszcza, że mam arytmię komorową, którą podobno Moklar może nasilać. Po Seroxacie miałam taką tachykardię, że mój kardiolog złapał się za głowę, po Moklarze – odpukać – serce (wspomagane Rytmonormem, który biorę od lat) pracuje jak w szwajcarskim zegarku.

 10. Moklobemid to odwracalny IMAO, więc Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu można już zażywać inny lek przeciwdepresyjny. TO nie prawda ze trzeba czekać 2 tyg. po odstawieniu moklo. Tak jest ale w przypadku nieodwracalnych IMAO, do których moklobemid nie należy. W ogóle u nas w Polsce nie ma w sprzedaży nieodwracalnych IMAO. Jest tylko mklobemid.

 11. Agato – twój lekarz jest niedouczony!!!
  Moklobemid jest odwracalnym inhiboterem enzymu MAO (mono-amino-oksydaza, która rozkłada neuroprzekaźniki). Jeśli chcemy zmienić moklobemid na inny lek to trzeba odczekać 24 godziny od ostatniej dawki i wtedy dopiero można przyjąć inny lek. To nie prawda że trzeba czekać 2 tygodnie by móc zmienić na inny – może tak jest, ale w przypadku nieodwracalnych IMAO. Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu enzym MAO staje sie aktywny znowu prawie w 100%. A odstawianie leku/zmniejszanie dawki to tyczy sie wszystkich leków.

 12. Mnie moklar bardzo odpowiada, czuję się po nim super, nie jestem otępiała ani senna (inne leki mi tak nie pomagały).Nie mam takich dołów jak kiedyś. Umożliwił mi powrót do swiata, ludzi i pracy.Normalnie funkcjonuję. Ja polecam

 13. Skutecznosc

  2

  Brak skutków ubocznych

  2

  Oplacalnosc

  2

  Zły lek. Pobudził moją wrogość i agresję.
  Nastroju nie poprawia, kontaktów społecznych też nie poprawia. Ogólnie bubel

 14. Skutecznosc

  4

  Brak skutków ubocznych

  4

  Oplacalnosc

  10

  Biorę moklar od jakiś 5 miesięcy a jednak, jak gorszy dzień, to objawy powracają i jest tak, jak przed zaczęciem brania leku. Jedyne na co mi pomógł, to na moją umiarkowaną fobię społeczną. Jeśli chodzi o inne zaburzenia, to całkiem przeciętnie działa.

 15. Skutecznosc

  6

  Brak skutków ubocznych

  10

  Oplacalnosc

  10

  Moklar jest fajnym lekiem, łatwym w stosowaniu :) Nie drogim i skutecznym:)
  Lek na prawdę warty polecenia:)

 16. Skutecznosc

  8

  Brak skutków ubocznych

  8

  Oplacalnosc

  8

  Przyjmowałam różne leki przeciw depresyjne w różnych etapach depresji wywołanej uzależnieniem. Leczę sie od 11 lat z powodzeniem. Po większości bardzo tyłam, spałam, byłam zmulona, miałam spowolnione reakcje, nie pasowało mi to. Moklar jest idealny nie zamula, dobrze intensywnie śpię, mam cisze i spokój w sobie pomaga mi, sprawdził się w bardzo stresujących sytuacjach (telefon od byłego męża z pretensjami) ; ) zazwyczaj podczas takiej rozmowy zaczynało mnie trząść i nie było mowy o jakiejkolwiek racjonalnej sensownej rozmowie. Dawka 1 raz dziennie a po czterech tyg. 3 razy dziennie. Nie zaburza funkcji sexualnych. Polecam, wszystkiego dobrego powodzenia. Grażyna

 17. Skutecznosc

  2

  Brak skutków ubocznych

  8

  Oplacalnosc

  4

  Mam depresje atypową (brak energii, motywacji, spanie zbyt długo)+ lekką fobię społeczną. Brałem Moklar około 3 miesięcy. Dawka 2 razy dziennie po 2 tabl. Mi nie pomógł. Skutki uboczne: suchość w ustach. Nie zaburzał funkcji seksualnych.

 18. Skutecznosc

  8

  Brak skutków ubocznych

  8

  Oplacalnosc

  10

  Brałem Moklar około rok. Czułem się faktycznie lepiej, fantastycznie reguluje sen(spałem zawsze 11-12h na dobę, biorąc ten lek spałem zawsze 7,5h z zegarkiem w ręku). Skutków ubocznych, jako takich brak, ale trzeba uważać na inne leki np. paracetamol…

 19. Skutecznosc

  4

  Brak skutków ubocznych

  10

  Oplacalnosc

  4

  Biore Moklar od 5 miesięcy. Mam depresje z nerwicą. Nic mi nie pomógł, czuje się słabo, jak wcześniej. Bez sił i chęci do życia.Brak energii, tragedia wstać z łóżka. Co gorsze będąc u innego psychiatry powiedział; kto pani przepisal ten lek. Ja go w ogóle nie stosuje,ponieważ nie można go odstawić,zeby dać inny.Po prostu nie można go łączyć z innymi lekami.U jednego pacjenta pomoże, u drugiego będzie WIELKI dramat. Ponieważ trzeba go po malu odstawiać, przez dwa tyg. Później 2 tyg. oczyścić organizm bez żadnych leków. A potem dopiero inne z innej grupy.także to jest lek ciężki,jezeli nie działa na pacjenta.masakra!!!!jestem w trakcie odstawiania Moklaru.

 20. Skutecznosc

  10

  Brak skutków ubocznych

  10

  Oplacalnosc

  10

  Witam

  Biorę tę lek od około 3 lat , działanie leku ok, wcześniej zażywałem mocloxil wróciłem do pracy i życia, dodatkowo biorę depakine , zażywałem wcześniej różne leki i bywało różnie, odjazdy -leki były niedopasowane, lekarze przypadkowi. Teraz jet ok.

 21. Skutecznosc

  8

  Brak skutków ubocznych

  10

  Oplacalnosc

  10

  Dla mnie okazał się znakomitym lekiem. Od wielu lat miałam dystymię z trzykrotnymi epizodami depresji atypowej, a w ostatnich latach doszła do tego lekka fobia społeczna. Teraz po kilku miesiącach brania leku czuję się znowu jak wtedy, gdy byłam nastolatką. Wróciła mi chęć do życia i działania. Dodam, że dodatkowo czytam literaturę z dziedziny rozwoju osobistego i słucham nagrań z autohipnozą Kaczorowskiego, co w sumie działa jak najlepsza psychoterapia. Polecam.

  1. Agato możesz opisać teraz efekty przejścia z Parogenu na Moklar, albo ktokolwiek inny? Własnie przeszedłem na ten lek i mam wątpliwości, czy był to dobry wybór po przeczytaniu opinii z rożnych stron. Na razie pierwszego dnia dostałem po nim biegunki. Mam fobie społeczna i to nie taka lekka. Brak motywacji do działania. Kolejne pytanie dotyczy leku perazin. Mailem go na sen pól tabletki, czyli 50mg. Odstawić? Czy Moklar wystarczy do dobrego i zdrowego snu?