Mirzaten


Aktywnym składnikiem Mirzatenu jest mirtazapina. Należy ona do czterocyklicznych leków przeciwdepresyjnych. W Polsce Mirzaten nie jest często stosowany do leczenia depresji. Popularniejszy jest przy leczeniu nerwic, w tym nerwicy uogólnionej (GAD), oraz fobii społecznej. Lek ma silne właściwości wzmagania apetytu. Czasami stosowany jest także przy bezsenności.
Mirzaten w badaniach naukowych porównujących efektywność antydepresantów, okazuje się lekiem lepszym od większości innych, w tym SSRI, SNRI, bupropionu, czy reboksetyny.
Skutki uboczne leku to najczęściej: senność, nieostre widzenie, suchość w ustach, oraz przybieranie na wadze.

Napisz swoją opinię o Mirzaten
Cena Mirzaten

Lek Mirzaten jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 30 mg
 • 45 mg
 • 15 mg

Mirzaten w dawce 30 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 33.95PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 1.13PLN
 • Mirzaten w dawce 45 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 40.43PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 1.35PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 58.21PLN, przy cenie za kapsułkę 1.94PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 87.53PLN, przy cenie za kapsułkę 2.92PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 87.53PLN, przy cenie za kapsułkę 2.92PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 58.21PLN, przy cenie za kapsułkę 1.94PLN
 • Mirzaten w dawce 15 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. uleg. rozp. w j. ustnej w cenie:

 • 34.39PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 1.15PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 42.45PLN, przy cenie za kapsułkę 1.42PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 67.59PLN, przy cenie za kapsułkę 2.25PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Mirzaten?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Mirzaten
Dawkowanie Mirzaten
Zamienniki Mirzaten
Forum Mirzaten

Lista pytań na forum o Mirzaten:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza opinia o Mirzaten

Ostatnio zarejestrowaliśmy opinię o Mirzaten leku:

„Na mnie ten lek dobrze działa, a przepisano mi na spanie. Zażywam go od 12 lat i świetnie się czuję. Wstaje wyspana i chce mi się żyć, co do przytycia to muszę się pilnować, apetyt jest duży, ale trzeba myśleć żeby jeść zdrowo i nie dużo. Po 12 latach znów wystąpiły objawy coraz gorzej spałam i po konsultacji z lekarzem zwiększył mi dawkę na 45 mg na 6 tygodni, potem znów będę pomału zmniejszać dawkę. …” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Mirzaten

Mirzaten jest stosowany w wypadku: Na Depresję,
Gdzie można kupić Mirzaten?

Szukasz gdzie można kupić Mirzaten?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Mirzaten – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Mirzaten na SprawdzLek.pl – kliknij

Opinie o Mirzaten (37)

Mirzaten, ocena średnia

5.9

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  57/10

   Oplacalnosc

   56/10
    1. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Na mnie ten lek dobrze działa, a przepisano mi na spanie. Zażywam go od 12 lat i świetnie się czuję. Wstaje wyspana i chce mi się żyć, co do przytycia to muszę się pilnować, apetyt jest duży, ale trzeba myśleć żeby jeść zdrowo i nie dużo. Po 12 latach znów wystąpiły objawy coraz gorzej spałam i po konsultacji z lekarzem zwiększył mi dawkę na 45 mg na 6 tygodni, potem znów będę pomału zmniejszać dawkę.

    2. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     4.3

     Oplacalnosc

     5

     Bardzo dobry lek. Przywraca sen i lepszy nastrój. Bardzo się obawiałam przytycia po tym leku (jest to podkreślane jako jeden ze skutków ubocznych), ale raczej nie tyje się. No, oczywiście nie można się obżerać, bo wtedy i bez mirzatenu się przytyje. Ja jednak nie mam z tym problemu. Zauważalne skutki uboczne to trochę suchości w ustach i lekka obstrukcja. Plusy przeważają jednak nad minusami tego leku. Biorę od pół roku dawki 7,5 do 15 mg w zależności od nastroju i samopoczucia.

    3. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     9.9

     Mirtazapina dla mnie jest lekiem wręcz genialnym. (stany lekowe, jadłowstręt, bezsenność). Trzeba jedynie uważać i nie objadać się, bo można nieźle przypakować. Bez tego leku wyglądam jak anorektyczka. Warto spróbować przyjmować malutkie dawki, bo na w/w dolegliwości działają nawet male dawki. Leczę się od dobrych 8 lat i nigdy nie przekroczyłam 15mg. Najmniejsza (skuteczna) dawka dla mnie była 1/4 15mg.

    4. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     9.5

     Brak skutków ubocznych

     2.9

     Oplacalnosc

     9.5

     Dostałam ten lek, aby lepiej spać, ponieważ miałam duże problemy z zaśnięciem, z powodu lęków, z czystym sumieniem mogę polecić ten lek, po 1 dlatego, że zasypiam w końcu normalnie, po 2 dlatego, że jak go wezmę mam wszystko gdzieś i leki nawet największe mogą mi naskoczyć… minus… no właśnie… Zaczęłam więcej jeść i rzeczywiście przytyłam, ale nie jakoś strasznie około 5 kg, a biorę go od roku tyle, że przepisane miałam 15 mg q TAB. Natomiast ja zażywam połówkę połówki, czyli jakieś 7 mg i ta dawka mi wystarcza.

    5. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     9.3

     Oplacalnosc

     6.5

     Po pierwszej tabletce słyszałem w śnie muzykę techno. Widziałem jak kolor zielony i niebieski wylewa mi się z oczu. Bardzo chciałem obudzić się z tego snu. Najgorsze było we śnie odczucie lenku, balem się w śnie tych kolorów. Rycerze z Malborka ukrzyżowali Jezusa, mnie też chcieli. We śnie czułem silny strach, musiałem go pokonać i zabić rycerzy. Wciąż słyszałem chaotyczny dźwięk techno. Kolejnego dnia bolały mnie oczy i byłem wykończony. Już więcej nie brałem mitragenu. Skąd takie sny z emocjami?

    6. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Biorąc mirzaten czy pobudza erekcje czy powoduje wytrysk?

    7. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Mirzaten został mi przepisany w Poradni Zaburzeń Snu wraz z Seronilem. Powodem była całkowita bezsenność i uzależnienie od Zomirenu ( odpowiednik Xanaxu, Afobamu ).
     Nie wierzyłam, że jestem w stanie w ogóle zasnąć, a już po pierwszej dawce tego leku pojawił się naturalny odruch zmorzenia i zasnęłam. Lek ten był skuteczny przez ponad 3 lata, w którym to czasie sama zmieniałam sobie jego dawki w zależności od potrzeby – 30mg, potem 22,5mg, 15mg, a nawet 7,5mg. Myślałam, że tak będzie zawsze, ale niestety po jakimś czasie znowu coraz trudniej było mi zasnąć i oprócz Mirzatenu musiałam dobierać jeszcze Estazolam lub Signopam, mimo sprzeciwu lekarki. Obecnie biorę dawkę 45mg tyle że Mirtagenu ( odpowiednik Mirzatenu ulegający rozpadowi w jamie ustnej). Skutków ubocznych brania tego leku nie zaobserwowałam, mimo że strasznie się boję wszelkich działań niepożądanych – może troszkę przytyłam, ale później przez ciężką nerwicę znacznie schudłam dalej zażywając Mirzaten w dużej dawce. Poza efektem nasennym (bez niego nie spałabym w ogóle) żadnego działania tego leku nie zaobserwowałam, a na pewno nie wyleczył mnie on z depresji. Polecam wszystkim cierpiącym na bezsenność, gdyż jest naprawdę skuteczny, a nie uzależnia tak jak np. Estazolam.

    8. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Lekarz przepisał mi ten lek na stany depresyjne związane z przejściem na emeryturę; brak zajęcia, bezsens życia, pustka, apatia, brak łaknienia. Po zażyciu jednego opakowania 15mlg poczułam się lepiej, natomiast po zażyciu następnego opakowania 8 tabletek 30 mlg dostałam silnej grudkowatej wysypki od szyi po kostki u nóg, swędzącej i piekącej szczególnie w nocy, wystąpił zespół niespokojnych nóg. Przytyłam wcale nie jedząc więcej 3 kg na tydzień, zauważyłam, że puchnę z dnia na dzień, skóra się łuszczy jest czerwona jak po oparzeniu. Zaraz odstawiłam lek. Szkoda, że wykupiłam dwa opakowania straciłam kasę i narobiłam sobie dodatkowych kłopotów z leczeniem alergii, której się nabawiłam dzięki Mirzatenowi. Bądźcie bardzo ostrożni podczas jego zażywania i z uwagą obserwujcie swoje ciało.

    9. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Lekarz zalecił mi na początek pół tabletki na noc, po tygodniu cała. Gdy wzięłam pół tabl. myślałam że umrę. Spałam kilkanaście godzin, nie mogłam się obudzić, do łazienki szłam trzymając się ściany, czułam się jak w letargu. Nieprzytomna, jakieś dziwne, splątane myśli, tydzień po tym dochodziłam do siebie. Radzę bardzo uważać na ten lek, dla mnie to trucizna, która może zabić

    10. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Mi lekarz przepisała na depresję i lęki. Po bardzo krytycznym początku (2,3 tygodnie) ze 3 tygodnie minimalnej poprawy i silne pogorszenie nastroju. Przez 4-5 miesięcy męczarni raz troszkę lepiej raz dwa razy gorzej. Mi absolutnie nie pomógł na depresję lęki myśli obsesyjne (stan po tym jak wyszedł na jaw romans męża). Lek mi zaburzał poczucie sytości. Jadłam tony jedzenia i cały czas miałam poczucie, ze jestem głodna. Uczucie nie do opanowania. Koszmar. Zjadałam mnóstwo słodyczy. Z wagi 51 kg w 2 miesiące przytyłam do 68 kg !!!!!!. Nie polecam osobom którym zależy na utrzymaniu dobrej sylwetki. Mi atrakcyjność fizyczna po tym jak mąż miał romans była bardzo ważna więc popadłam w dodatkowe załamanie z powodu swego wyglądu. Nie polecam. Jedyny ogromny plus to bardzo pomógł na spokojny sen, bez budzenia się w nocy co godzinę!!! Teraz od trzech tygodni jestem na Mozarinie i jest od półtora tygodnia SUPERRR. Jestem wreszcie w stanie opanować ten lęk i myśli obsesyjne,że mąż mnie nadal zdradza mimo, że nie mam podstaw do dalszych obaw, bo mąż zerwał całkowicie znajomość. Depresja też jest mniej dokuczliwa wreszcie widzę kolory życia, a nie jak dotychczas przez kilka miesięcy wszystko było czarne. Wreszcie się śmieję, czuję radość. Mam energię do działania. Dla mnie najważniejsze jest to,że jestem w stanie powstrzymać zabijające mnie obsesyjne myślenie, że mąż nadal ma kontakt z tamta drugą. Polecam Mozarin. Dodatkowy plus Mozarinu to brak apetytu, a raczej powrót do normalnego jedzenia, odrzuca mnie też od słodyczy. W trzy tygodnie samo spadło mi 2,5 kg. Jedyny objaw uboczny u mnie to czasami lekki ból głowy i niestety suchość w ustach.

    11. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Polecam Mirzaten ja biorę odpowiednik Mirtagen 45 od 9 miesięcy, który kosztuje 35-40zł w zależności od apteki. Śpię rewelacyjnie natomiast na lepsze samopoczucie przydała by się coś jeszcze

    12. Opinia użytkownika o Mirzaten :

     Bardzo dawno temu, za górami, za lasami… Ciężka depresja + stany lękowe. Lekarz zalecił rozpocząć przyjmowanie Mirzatenu od dawki 1/4 (!) tabletki. Wzięłam 2 dawki, w stosownych odstępach czasu i… nigdy więcej!!!! Kołatanie serca, totalne splątanie myśli, zaburzenia wzroku, koncentracji, mowy; przerażające, nienaturalne pulsowanie w okolicach nosa, oczu… uczucie paranoi, że za chwilę umrę albo całkowicie stracę zmysły… Nigdy wcześniej ani później (a próbowałam różnych środków) nic takiego mi się nie przytrafiło.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.