Metypred


Metypred jest lekiem sterydowym stosowanym przy chorobach reumatycznych, ciężkich napadach alergicznych, oraz chorobach autoimmunologicznych. Ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych leku, metypred i inne leki sterydowe stosowane są tylko w ciężkich przypadkach.
Napisz swoją opinię o Metypred
Cena Metypred

Lek Metypred jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 4 mg
 • 16 mg

Metypred w dawce 4 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. w cenie:

 • 4.38PLN przy zakupie na R. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.15PLN
 • Metypred w dawce 16 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. w cenie:

 • 6.83PLN przy zakupie na R. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.23PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 9.21PLN, przy cenie za kapsułkę 0.31PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 32.10PLN, przy cenie za kapsułkę 1.07PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Metypred?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Metypred
Dawkowanie Metypred
Zamienniki Metypred

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Metypred:


Metypred zamienniki i opinie

Forum Metypred

Lista pytań na forum o Metypred:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza opinia o Metypred

Ostatnio zarejestrowaliśmy opinię o Metypred leku:

„Mam rzs. Metypred biorę od 18 dni. Dopiero po 15 dniach zauważyłam pierwsze oznaki działania- zeszła opuchlizna z dłoni i ból jest średni w kierunku do umiarkowano-minimalnego. To samo z innymi stawami. Kiedy ich nie nadwyrężam jest w miarę dobrze. Ze skutków ubocznych co zauważyłam to niepokój w 2 pierwszych dniach i nocach( koszmary), ale może było to spowodowane tym że się zwyczajnie bałam bo tyle nasłuchałam się o stery…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Metypred

Metypred jest stosowany w wypadku: Na receptę, Zobacz Inne,
Główne składniki leku Metypred to: Metylprednizolon ,
Gdzie można kupić Metypred?

Szukasz gdzie można kupić Metypred?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Metypred – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Metypred na SprawdzLek.pl – kliknij

Opinie o Metypred (31)

Metypred, ocena średnia

6.1

Skutecznosc

70/10

  Brak skutków ubocznych

  49/10

   Oplacalnosc

   64/10
    1. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     8.7

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     9.9

     WITAM. Od kilku lat choruję na RZS. Czytając różne opinie na temat działania METYPREDU, dorzucę własne doświadczenia. U mnie zadziałał b. dobrze, nie zauważam też jakiś skutków ubocznych. Jak jest naprawdę, wykażą badania krwi. Początkowo lekarz zaordynował ENCORTON. To był koszmar. Wygląd ciała, szalejące ciśnienie, agresja. Od trzech lat brałam też METHOTREXAT. Mnie METYPRED pomaga.

    2. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     8.3

     Brak skutków ubocznych

     4.6

     Oplacalnosc

     5.3

     Choruję na RZS 25 lat. Mam 72 lat. Metypred 4 mg, co biorę co drugi dzień już przez 3 lata. Bardzo mi pomaga ponieważ nie mogę brać innych silnych leków jak np. Metotrexat. Z początku miałam opuchniętą twarz i wychodziły mi włosy, ale to wszystko uspokoiło się. Uważam, że każdy lek przy takich przewlekłych chorobach ma bardzo dużo skutków ubocznych. Chory powinien sam wybrać lek wśród oferowanych przez lekarza, a nie testować leki bez żadnej poprawy komfortu życia.

    3. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     9.6

     Brak skutków ubocznych

     9.6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę piąty tydzień. Ból stawów minął!!! Co będzie dalej? Nie wiem, ale chciałbym, żeby było jak jest teraz! :)

    4. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     4.5

     Brak skutków ubocznych

     2.1

     Oplacalnosc

     7.4

     Lek biorę kilkanaście lat. Choruję na toczeń. Dzięki niemu dobrze funkcjonuję i nie doprowadzam się do przytycia! Niestety zejść z niego nie udaje mi się…

     1. Opinia użytkownika o Metypred :

      Skutecznosc

      9

      Brak skutków ubocznych

      7.5

      Oplacalnosc

      8

      W jakiej dawce bierzesz metypred ? Ja sam nie mogę bez niego funkcjonować. Jak tylko zacznę odstawiać natychmiast zatyka mi zatoki i nie mogę oddychać.

    5. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     8.9

     Brak skutków ubocznych

     7.5

     Oplacalnosc

     10

     U mnie w ciągu 2 tygodni niemal całkowicie wyleczył alergię słoneczną. Przez kilka miesięcy ( z przerwami ) smarowałem „zerwany ” prawy bark IBUPROMEM SPORT i nieświadomy zagrożenia opalałem się na plaży. Swędząca i uciążliwa wysypka oraz plamy na rękach i zrogowacenia rąk i stóp, nie dawały się niczym wyleczyć ( a próbowałem różnych innych leków). Dopiero METYPRED 16 mg okazał się dla mnie zbawienny. Poza tym zlikwidował mi katar sienny.

    6. Opinia użytkownika o Metypred :

     W moim przypadku lek Metypred wywołał kołatanie serca, nadpobudliwość, nie uzasadnione lęki i całkowity brak snu.

    7. Opinia użytkownika o Metypred :

     LEK BARDZO PRZYNOSI SKUTKI UBOCZNE

    8. Opinia użytkownika o Metypred :

     Biorę Metypred ponad 2 lata na rzadką chorobę autoimmunologiczną – mikroskopowe zapalenie naczyń. Muszę to brać do końca życia lub jeśli mi się pogorszy czeka mnie cyklofosfamid (chemia). Zadaniem metypredu jest obniżenie poziomu przeciwciał oraz utrzymanie kreatyniny na dopuszczalnym poziomie. Mnie nic nie boli, więc trudno mi powiedzieć jakie lek ma działanie przeciwbólowe, ale doczytałam się, że jest wręcz przeciwnie, Metypred powoduje bóle mięśni i kości, oczywiście skutków ubocznych jest dużo więcej. I u mnie od miesiąca wystąpiły bóle, których wcześniej nie miałam. Wymieniane powyżej choroby są w większości autoimmunologiczne i Metypred ma za zadanie obniżać poziom przeciwciał.

    9. Opinia użytkownika o Metypred :

     Lek biorę na alergie, ale kręci mi się w głowie i bardzo chce mi się spać. Lek pomaga 100%.

    10. Opinia użytkownika o Metypred :

     Witam. 16 mg Metypred’u 1 tab. dziennie od ponad roku. Toczeń układowy. Stawy dostały po dupie. Obniżone napięcie mięśniowe. Dolegliwości ze strony układu nerwowego (drgawki itp). Buzia jak chomiczek, bez sterydu nie mogę funkcjonować. Nadal niewyjaśniony problem, braku możliwości zginania dłoni w pięść i przykurcze palców (zespół cieśni?)- niby wykluczony. Wcinam bez osłonowych. Olewam potas i kwas foliowy. I wszystko gra. Pracuję fizycznie. Bywa gorzej, bywa lepiej, depresja na bok (kochana rodzina) i brać z życia, bo dużo już nie zostało. Może 10 lat zanim toczeń zaatakuje mózg lub narządy. Mam 27 lat i choroba strzeliła mnie w kwiecie wieku i aktywności fizycznej!

    11. Opinia użytkownika o Metypred :

     Biorę dawkę 12 mg na AZS pomaga po kilkunastu godzinach, skutki uboczne to lekka arytmia, poczucie niepokoju i niewielkie problemy żołądkowe.

    12. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     10

     Ja akurat brałem przez około 1 rok chodząc na siłownie, odpowiednik Medrol 16mg, ból odcinka lędźwiowego, kręgozmyk z promieniowaniem do nóg, poza znacznym obniżeniem bólu do granic normalnego funkcjonowania, rolki, bieganie, itc. to bardzo dodawał energii i sił witalnych, niesamowity wigor coś pięknego, do skutków ubocznych po siłowni i rolkach zaobserwowałem nadmierną potliwość, więc trzeba pamiętać o uzupełnianiu w pierwszej kolejności magnezu, potasu i wapna, oraz innych minerałów, z moich obserwacji i innych, tkanki mięśniowej znacząco przybyło sylwetka się rozbudowała w stronę atletyczną, ale stoi za tym ciężki trening 5x w tyg i suplementacja odzywkami, więc jak dla mnie dawał siłę i motywacje, teraz 3ci tydzień po odstawieniu i masakra, ale powoli dochodzie do siebie.

    13. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     6.3

     Brak skutków ubocznych

     0.5

     Oplacalnosc

     8.5

     Witam.
     Ja mam zapisany lek Metypred na ZZSK (Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa). Miałem tabl po 4 mg- 1 rano. Teraz reumatolog zwiększyła mi na 1/2 tabl. Metypred 16 mg (8 mg czyli 2 razy więcej !!!). Biorę go rok z przerwami. Stany depresyjne, opuchlizna twarzy, skóra, etc- na to wszystko ma wpływ ten steryd. Z racji tego, że ma bardzo agresywną postać ZZSK do tego mam zapiany bardzo silny lek opioidowy Bunondol 0,4 mg 2×1 tabl. podjęzykowo (buprenorfina- pochodna morfiny). Biorę też go już ponad rok plus diclofenac i oczywiście osłona żołądka Nolpaza 20 (1 tabl. na czczo). ZZSK prowadzi do inwalidztwa dlatego stosuje te leki. Czasami ból jest nie do wytrzymania (rano: VAS 9-10/10). Bunondol i Metypred pozwalają mi funkcjonować (choć już nie pracuję, byłem na świadczeniu rehabilitacyjnym ZUS i mam składać wniosek o rentę, której pewnie nie dostanę. Na razie Urząd Pracy i płatne bezrobocie). Boje się bardziej Metypredu, bo sieje spustoszenie w organizmie. Bunondol- silny opiat, ale to już mniej ważne, że się uzależnię. Najważniejsze, aby nie wylądować na wózku inwalidzkim.
     Pozdrawiam Wszystkich i życzę Wam dużo zdrowia!!!
     Grzegorz / Rzeszów

     1. Opinia użytkownika o Metypred :

      Skutecznosc

      8

      Brak skutków ubocznych

      0.1

      Oplacalnosc

      0.1

      Wcinałem Metypred przez trzy lata bez wyraźnych skutków ubocznych. Co innego Encorton – po tym specyfiku w trzy miesiące przytyłem 15 kg!!! Encotron działa także na psychikę – jestem znacznie bardziej drażliwy, ale daje się wytrzymać, spowalniacze reakcji nie są konieczne i nawet niepożądane, gdyż bez samochodu bym nie funkcjonował… Oczywiście osteoporoza dała o sobie znać. Przy wychodzeniu spod samochodu strzeliły mi dwa żebra, zatem w użycie weszło wapienko, wit A i raz w tygodniu alendrogen i póki co mam spokój z osteoporozą. Problem pojawia sie przy zmniejszaniu dawki zarówno Metypredu jak i Encotronu – organizm histeryzuje z powodu braku ukochanego sterydeczkku ;)
      Zmniejszałem z 30 po 2,5mg/miesiąc i aktualnie stanęło na piątce – nie wiem czy da radę mniej, gdyż przy kolejnej próbie zmniejszenia dawki – na 2,5mg wystąpiła sygnalizacja zespołu odstawianego…

    14. Opinia użytkownika o Metypred :

     Mam stan zapalny stawów i oczywiście ich zwyrodnienie… Lek metypred biorę od przeszło pół roku, od podstawowej dawki 2 mg do 16 mg. W niczym mi nie pomógł, powiem więcej w moim przypadku bóle się nasiliły… Nastąpił zanik mięśni, a skóra moja na nogach i rękach przypomina skórę 90 latka. Mam lat 70, ale byłem człowiekiem wysportowanym i jeszcze pół roku temu stan mojej skóry był po prostu super…

    15. Opinia użytkownika o Metypred :

     Ja właśnie też mam przepisane te tabletki i strasznie się boję, że jeszcze bardziej przytyję.

    16. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     0.1

     Witam. Choruję przewlekle od 4 roku życia na /podagrę/ Dna Moczanowa, choroba u mnie rozwijała się w miarę ubywających lat bardzo powoli, powodując niszczenie stawów przez kwas moczowy. Bardzo silne i długo trwające stany zapalne stawów.
     Okropne bóle pojawiające się co 2 m-c, po zaaplikowaniu dawki METYPRED 4 mg. Nareszcie wszystko ustąpiło. Już mija 15 lat, jak biorę ten steryd. Jedynie mam silnie pomarszczone ręce od łokci do palców i bardzo cienką skórę, to jest mój teraz największy problem pomimo, że Podagra zniszczyła nerki, gdzie jestem od 3 lat na dializach. Mam już 64 lata i jest poza mną walka z tą chorobą przez 60 lat. Uśmiech, uśmiech i dalej do przodu.

    17. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     1.6

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     1.2

     Biorę ten lek- Metypred na stan zapalny stawów w związku ze zwyrodnieniem stawów kolanowych 1/2 tabletki 16 mg 1 raz rano. Czy można brać w czasie posiłków? Trochę mniej bolało, ale bolało i lekarz ortopeda przepisał mi zastrzyki w kolano, 1 przyjęłam, a drugi mam przyjąć w piątek.
     Czy po przyjęciu zastrzyku powinnam przerwać branie Metypredu?
     Jak nie przeciążałam stawów, to trochę mniej bolało. Tak ogólnie jeszcze przychodzeniu czuję ból w kolanach, tak,że czasami ledwie łażę.

    18. Opinia użytkownika o Metypred :

     Lek wspaniale likwiduje ból, bez niego nie mogłabym funkcjonować, biorę już 4 lata na chorobę zwyrodnieniowa 4 mg raz dziennie.

    19. Opinia użytkownika o Metypred :

     Na pewno likwiduje ból.

    20. Opinia użytkownika o Metypred :

     Stosowałam metypred 2 lata na chorobę zwyrodnieniową, przytyłam 8 kg, twarz opuchnięta. Od miesiąca nie biorę: twarz i waga wracają do normy, jeżeli boli, biorę annapram 500 mg.

    21. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Oplacalnosc

     9.8

     Biorę na łuszczycę stawowa. Pomaga od razu, jak to steryd ale od razu czuje ze będę chory bo już mam katar. Jednak dla mnie to cud bo tracilem już nadzieje na normalne wstawanie a nie jak 90 letni staruszek polamany

    22. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     9.6

     Brak skutków ubocznych

     4.2

     Oplacalnosc

     9.7

     Lek jest tani 8zł za pudełko 16mg x 30tabs. Mam silne atopowe zapalenie skóry i ten lek bardzo mi pomaga. biorę dawkę 12mg a skóra jest w bardzo dobrym stanie bo nie boli i nie pęka. Nie wygląda jak u zdrowego człowieka i też trochę swędzi. Skótki uboczne to lekkie dodanie masy, i po 2 latach stosowania czuje lekkie dokegliwosci żołądkowe. Słyszałem od lekarzy że ten lek można brać max 3miesiące. Ja biorę 2lata i odstawiam wyłaśnie. Czuję że będzie Lipton ze skóra

    23. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Choruje na łuszczycowe zapalenia stawów. Metypred bardzo szybko niweluje silny ból kolan, kostek, nadgarstków czy kręgosłupa. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Przyjmuje 2 tabletki dziennie na przemian z 1 dziennie.

    24. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Jako lek sterydowy biorę go na poważne bóle dolnego odcinka pleców. stosuję go kilka dni, ale zupełnie nie czuję aby cokolwiek pomagał, pewnie poszukam innego leku bo metypred zwyczajnie nie jest dla mnie. Skuteczność na 1.

     1. Opinia użytkownika o Metypred :

      Na dyskopatię i inne choroby kręgosłupa pomagają ćwiczenia, a nigdy żadne farmaceutyki.

     2. Opinia użytkownika o Metypred :

      Skutecznosc

      7.1

      Brak skutków ubocznych

      4.9

      Ale metypred czasem zaczyna działać idealnie dopiero po kilkunastu dniach, nie poddawaj się, wytrzymaj jeszcze, dobry lek i co jakieś pół roku spokojnie można odstwiać, kiedy stan zapalny uspokoi się.

    25. Opinia użytkownika o Metypred :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Niby wszyscy to wiedzą, ale ten sam lek potrafi na różne osoby działać inaczej. Dlatego zaznaczę, że mój opis to tylko pojedyncze opinia. po tym jak wziołem go pierwszy raz miałem wielki problem z uśnięciem w nocy, ale potem podczas kolejnych nocy tak dobrze radził sobie z bólem że to dzięki niemu mogłem właściwie usnąć. U mnie oczywiście problemem jest długotrwały reumatyzm.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.