Metylfenidat

Poznaj bliżej lek Metylfenidat:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Metylfenidat. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Metylfenidat i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Metylfenidat

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Metylfenidat Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Metylfenidat i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Metylfenidat

Metylfenidat (nazwa handlowa: Ritalin) jest stosowany w leczeniu zaburzeń uwagi i nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Jest on zalecany do stosowania w postaci tabletek, kapsułek i syropu – lek jest dostępny w Polsce na receptę.

Do optymalnego działania metylfenidatu zaleca się regularne przyjmowanie leku. Zalecaną dawką wyjściową jest 5 mg w postaci tabletek przed śniadaniem i po południu lub 10 mg w postaci tabletki w dawce jednorazowej w ciągu dnia. Dawki te mogą zostać zwiększone lub zmniejszone w zależności od indywidualnych potrzeb. Leku nie należy przyjmować później niż godzinę przed snem, gdyż może to zaburzać sen.

Metylfenidat może działać na organizm na kilka sposobów. Przede wszystkim hamuje wydzielanie dopaminy i noradrenaliny, co skutkuje zmniejszeniem ilości impulsów w mózgu. Lek może także wpływać na ośrodki w mózgu odpowiedzialne za uwagę i nadmierną aktywność – dzięki czemu działa uspokajająco na osoby z ADHD. Metylfenidat może także wpływać na wzrost poziomu energii i poprawę skupienia oraz ułatwiać proces uczenia się.

Należy jednak mieć na uwadze, że metylfenidat może także powodować skutki uboczne, w tym bóle głowy, zmiany nastroju, problemy ze snem, zaburzenia żołądkowe i niepokój. Długotrwałe i regularne stosowanie leku może prowadzić do uzależnienia i złego samopoczucia.

Jeśli pacjent nie chce lub nie może stosować metylfenidatu, istnieją inne dostępne alternatywy. Istnieje wiele leków, które mogą być używane do leczenia ADHD i działają na podobnej zasadzie. Niektóre z nich to Atomoxetina (Strattera), Kapikachhu (Nootropil), Guanfacina (Intuniv) i Piracetam (Nootropil). Wszystkie te leki dostępne są na receptę i wymagają stałej kontroli lekarskiej.

Podsumowując, metylfenidat jest dostępny na receptę i stosuje się go w leczeniu zaburzeń uwagi i nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Lek hamuje wydzielanie dopaminy i noradrenaliny, działa uspokajająco i może zwiększyć poziom energii i poprawić skupienie, ale może także powodować skutki uboczne. Alternatywnymi dla tego leku preparatami są Atomoxetina, Kapikachhu, Guanfacina i Piracetam. Wszystkie wymagają recepty i powinny być stosowane pod kontrolą lekarską.


Gdzie można kupić Metylfenidat?

Sprawdź gdzie kupić Metylfenidat. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Metylfenidat w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Metylfenidat składniki i działanie

Poznaj skład Metylfenidat i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Metylfenidat jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.