Metoprolol


Napisz swoją opinię o Metoprolol


Cena Metoprolol
Skutki uboczne Metoprolol
Dawkowanie Metoprolol
Forum Metoprolol
Najnowsza opinia o Metoprolol
Zastosowanie i składniki Metoprolol
Gdzie można kupić Metoprolol?

Opinie o Metoprolol (6)

Metoprolol, ocena średnia

6.9666666666667

Skutecznosc

90/10

  Brak skutków ubocznych

  47/10

   Oplacalnosc

   72/10
    1. Opinia użytkownika o Metoprolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek Metoprolol stosowałam na szczęście tylko 3 miesiące i bardzo żałuję, że go w ogóle stosowałam. Podczas mierzenia ciśnienia u lekarza wyszło, że mam 146/100. Od razu lekarka powiedziała, że mam nadciśnienie i koniecznie muszę zacząć brać tabletki. Ja mam 31 lat i nigdy nie miałam problemów z nadciśnieniem, ale w tym okresie kiedy byłam na wizycie u tej lekarki, przechodziłam przez trudny okres w moim życiu. Pani doktor zamiast przeprowadzić ze mną wywiad, to od razu przepisała mi ten lek. Dziś umówiłabym się z innym lekarzem, aby mieć pewność, że to na pewno nadciśnienie. Lek Metoprolol jest bardzo silny. Nie dość,że tak obniżył mi ciśnienie, że miałam 85/59, a lekarka nadal kazała mi barć tabletki na obniżenie ciśnienia! Chora kobieta. Przez ten lek zaczęły wypadać mi włosy. Mam o połowę mniej włosów na głowie. Był to dla mnie największy szok. Mam długie włosy, o które bardzo dbam, a lek bardzo mi je przerzedził, stały się matowe, bardzo puszyste. Po drugie, pojawiły się stany lękowe i stałam się bardzo nerwowa. Byłam ciągle zła na wszystkich i wszystko mnie denerwowało. Bardzo źle się czułam. Było mi źle ze sobą i to wszystko przez te tabletki. Nie rozumiem jak można dopuścić coś takiego do produkcji. Ponadto przez tą lekarkę straciłam zaufanie do lekarzy.

    2. Opinia użytkownika o Metoprolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Przy dobraniu do schorzenia skuteczność Metoprololu prawie 100%. Czasem są działania niepożądane i przy konieczności stosowania B-blokera można zmienić na inny B-bloker (Atenolol mocniej zwalnia pracę serca, a Bisoprolol jest bardziej selektywny, więc powinien dawać mniej działań niepożądanych [oba mają supercenę {Bisoprolol pod nazwą Bisoratio lub Coronal}). W częstoskurczu serca często- zwłaszcza u osób względnie młodych- konieczne jest leczenie tarczycy lub lęku, a więc bardzo ważna jest diagnostyka.
     P.S. Pani JUKAMO! Hipotermia budzi podejrzenia niedoczynności tarczycy, a tętno w granicach 160/min migotania przedsionków [co może powodować wzmiankowana, a niedokładnie przez Panią określona wada serca] lub zespołu tachy-bradycardii. Oprócz kardiologa jest Pani potrzebna konsultacja psychiatryczna, gdyż szereg objawów wymienionych przez Panią, może nie być działaniami ubocznymi Metoprololu, lecz zespołem lękowo-depresyjnym z komponentą somatyczną.

    3. Opinia użytkownika o Metoprolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Brałam metoprolol jako Betaloc na tachykardię. Bez leku serce mi wali ponad 100 razy na minutę i czuję się źle, to prawda. Ale zdecydowanie mniej mi dolega takie tętno niż skutki uboczne tego specyfiku. Po dwóch dawkach leku (po pół tabletki Belaloc 50, czyli maleńka ilość) miałam bardzo silne stany lękowe (strach przed wyjściem z domu, trudności z normalnym funkcjonowaniem wśród ludzi, poruszaniem się po mieście), koszmarny senne, nerwowość (poziom taki, że miałam chęć nawrzeszczeć na każdego człowieka, którego widziałam, w tym członków najbliższej rodziny). Po odstawieniu leku wszystko wróciło do pełnej normy. Nie cierpię na nerwicę, jestem spokojną osobą i generalnie moją jedyną dolegliwością odczuwalną na co dzień jest ta nieszczęsna tachykardia zapewne spowodowana problemami hormonalnymi (w trakcie diagnozy). Po tym leku zachowywałam się jak, przepraszam za kolokwialne określenie, jakaś „wariatka”. Nie zamierzam nigdy więcej próbować – próbowałam dwukrotnie na wyraźne żądanie lekarza. Nie jestem w stanie żyć w stanie nerwicy z elementami depresji i okraszonej stanami lękowymi do poziomu paniki.

    4. Opinia użytkownika o Metoprolol :

     Ja pije metoprolol I Lisinopril razem na cisnienie 10 lat I nie mam zadnych zlych dzialan ubocznych a przeisala mnie doctor kardiolog jestem z tego leku bardzo zadowolona.Kto ma dzialania uboczne powinien szybko zmienic lek na inny a prze wykupieniem sprawdzic na internecine o skutkach ubocznych.Dodam ze jestem wiekowa/72/

    5. Opinia użytkownika o Metoprolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja kiedyś brałam metoprolol, brałam go na kołatania serca i podwyższony puls. U mnie poza tym, ze wyeliminował te objawy chorobowe to w żaden inny sposób na mnie nie wpływał. Nie miałam żadnych skutków ubocznych.

    6. Opinia użytkownika o Metoprolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Witam,
     Metoprolol zażywam od 4 lat i muszę przyznać, że pomaga mi tylko w mojej arytmii serca związanej z wadą serca, na którą choruję od kilku lat oraz chorobę tarczycy. Ten lek zażywam od kilku lat i mam prawie jego wszystkie objawy uboczne, najgorsze jest to, ze nie tylko lek ten powoduje u mnie fotofobię, czyli silną nadwrażliwość na światło i słonce, mam tez codziennie przekrwione oczy i zapalenie spojówek. Poza tym powoduje u mnie zawroty głowy, zachwiania równowagi, całkowity brak apetytu, brak siły, zaburzenia widzenia, okropne napady pocenia, szumy uszne jakby mi bębenki miało rozsadzić. Zatrzymują tez mi płyny w organizmie i ciśnienie mi podnoszą. Najgorsze jest to, że obniżają tez cukier, a ja mam jego nietolerancję. Najbardziej to ten lek doprowadził mnie do wyczerpania fizycznego, oraz popadłam w depresję. Nie jestem w stanie nawet zrobić sobie kanapki, nie mam siły się umyć. A ZE MAM CHOROBĘ IMUNOLOGICZNĄ TARCZYCY, cierpię tez na hipotermię mam 34 st.temp.ciała. W pionizacji tylko kilka minut może 10 dam radę wystać. Jestem przez to nerwowa, bo przez ten lek nie mogę nawet wyjść z domu o własnych siłach. Kilka razy byłam na pogotowiu, na te zaburzenia serca i niestety muszę go zażywać, gdyż mogłabym dostać zawału, tak mi lekarz powiedziała gdybym go nie zażywała. W ogóle bym z łóżka nie wstała, gdyż ta arytmia budzi mnie w nocy i serce 160/min mi kołacze, więc szybko zażywam lek. W DOMU SIEDZĘ przy zasłoniętych żaluzjach i tak od 1,5 roku. Rodzina i znajomi mnie opuścili uważając za wariatkę, bo nie rozumieją mnie, mojej choroby oraz jak się czuje po lekach tych. Dla mnie TRAGEDIA, nie wiem ile jeszcze wytrzymam tak żyć samotnie w 4 ścianach i to tylko przez działanie uboczne tego leku! ODRADZAM ZAŻYWANIE. JA MAM 23 DZIAŁANIA UBCZNE Z 25 TEGO LEKU! NIE MAM JUZ SIŁY NA COKOWIEK!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.