Lorafen


Lorafen to lek łączący w sobie wszystkie cechy benzodiazepin. Działa zarówno przeciwdrgawkowo, nasennie, jaki i uspokajająco. Jest lekiem krótko działającym, co w jego przypadku oznacza około 5-10 godzin efektywnego działania. To jest jego pozytywna strona, gdyż benzodiazepiny dłużej działające są, ku zaskoczeniu, bardziej niebezpieczne od tych działających krócej.
Lorafen jest bardzo skuteczny, ale jego groźnym skutkiem ubocznym jest pojawiające się po czasie uzależnienie. Nie łatwo jest lek odstawić samemu, i często potrzebna jest pomoc lekarska, a nawet szpitalna. Problemy z uzależnieniem od leku najczęściej mają osoby, które biorą lora fen ze względu na jego uspokajające działanie.
Przedawkowanie lora fenu jest groźne i niestety może skończyć się śpiączką czy nawet jeszcze gorszym wynikiem. Najczęściej jednak przedawkowanie lora fenu kończące się źle dotyczy ludzi któzy poza lora fenem spożywali również alkohol.
Napisz swoją opinię o Lorafen
Cena Lorafen

Lek Lorafen jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 1 mg
 • 2,5 mg

Lorafen w dawce 1 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 25 szt. draz. w cenie:

 • 14.33PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.57PLN
 • Lorafen w dawce 2,5 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 25 szt. draz. w cenie:

 • 14.33PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.57PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 17.49PLN, przy cenie za kapsułkę 0.70PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 17.49PLN, przy cenie za kapsułkę 0.70PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 13.95PLN, przy cenie za kapsułkę 0.56PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 13.95PLN, przy cenie za kapsułkę 0.56PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Lorafen?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Lorafen
Dawkowanie Lorafen
Zamienniki Lorafen

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Lorafen:


Lorafen zamienniki i opinie

Forum Lorafen

Lista pytań na forum o Lorafen:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza opinia o Lorafen

Ostatnio zarejestrowaliśmy opinię o Lorafen leku:

„Fatalne są skutki uboczne. Bralam ten lek 20 lat a mądra pani psychiatra kazała mki go odstawić w ciągu 3 m-cy wspomagając sie hydroxyzyną. Koszmar,kto może niech nie bierze bo szybko i bardzo skutecznie uzależnia, bez niego nie można się obyć ale z biegiem lat już przestaje działać mimo dużych dawek.A wręcz samopoczucie jest gorsze….” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Lorafen

Lorafen jest stosowany w wypadku: Na Uspokojenie,
Gdzie można kupić Lorafen?

Szukasz gdzie można kupić Lorafen?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Lorafen – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Lorafen na SprawdzLek.pl – kliknij

Opinie o Lorafen (26)

Lorafen, ocena średnia

6.5666666666667

Skutecznosc

79/10

  Brak skutków ubocznych

  48/10

   Oplacalnosc

   70/10
    1. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4.3

     Fatalne są skutki uboczne. Bralam ten lek 20 lat a mądra pani psychiatra kazała mki go odstawić w ciągu 3 m-cy wspomagając sie hydroxyzyną. Koszmar,kto może niech nie bierze bo szybko i bardzo skutecznie uzależnia, bez niego nie można się obyć ale z biegiem lat już przestaje działać mimo dużych dawek.A wręcz samopoczucie jest gorsze.

    2. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     8

     Od ponad dwóch lat cierpię na naprawdę silne zaburzenia depresyjno lękowe. Byłem już u paru psychiatrów, lecz dopiero niedawno pewien psychiatra przepisał mi Lorafen. Co do leku naprawdę jest świetny, jako jedyny działa (w moim przypadku nawet Afobam to jest zammienik Xanaxu zawiódł ). Biorę go tylko w razie dołka, ponieważ silnie uzależnia i organizm może się do niego przyzwyczaić, dlatego nie będzie on tak skuteczny. Trzymam go zawsze, jak przysłowiowego asa w rękawie. Ostatnio po zażyciu 1 mg Lorafenu o godz 9:00 już o 10:30 wszystkie problemy, obawy, złe samopoczucie odeszły w niepamięć. Polecam wszystkim tym osobom które do tej pory miały doświadczenia z nieskutecznymi lekami, a nóż pomoże. Zawsze trzeba mieć nadzieję.
     Pozdrawiam :)

    3. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     7

     Biorę lorafen 1 mg rano i 1 mg wieczorem od około 15 lat a mam obecnie 37 lat. Pomaga mi na lęki i niepokoje, ale mam niestety wrażenie że im dłużej go biorę to tym bardziej robi mi się woda z mózgu, ale ja biorę dużo leków i może któryś inny tak działa.

    4. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     1.6

     Oplacalnosc

     10

     Biore Lorafen 2,5mg od ponad 15 lat. Bez niego nie moglam zasnac; mozg mi pracowal przez cala noc przerabiajac na nowo wszystkie stresy i leki, jakie przezylam w ciagu dnia. Po bezsennej nocy bylam nie do zycia; straszne bole glowy nasilajace sie z kazda kolejna nieprzespana noca. Bylam cieniem czlowieka. Zazylam pierwsza tabletke i spalam jak dziecko. Nigdy nie zapomne tego poranka kiedy otworzylam oczy i nie czulam zadnego bolu. Mialam tyle energii! Od tego czasu zawsze co noc zazywam tabletke. Spie gleboko, bez koszmarow, budze sie wypoczeta i pelna energii. Mam 49 lat. Pare razy staralam sie odstawic bo wszyscy mnie strasza skutkami ubocznymi. Niestety, bezskutecznie. Raz udalo mi sie zejsc do 1/4 dawki. Oczywiscie stopniowo. Zaleca sie zmniejszanie dawki o 10% kazdego dnia. NIGDY nie starajcie sie zerwac z Lorafenem z dnia na dzien. To prawdziwy horror! Nie wiem jak mam zyc bez Lorafenu.

    5. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Lek używam z małymi przerwami ponad 4 lata, wcześniej nie mogłem dobrać odpowiednich w moim długotrwałym leczeniu i wielu hospitalizacjach, w końcu trochę pomaga w wyciszeniach, nerwicach, zaburzonej osobowości, niedojrzałości emocjonalnej, organicznych zaburzeniach nastroju, to jedne z wielu dolegliwości współistniejących przyczynach chorobowych.

    6. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     5.3

     Oplacalnosc

     9.9

     Latami dobrze płatna, ale wyczerpującą psychicznie praca. Stale używałem jakiś leków uspokajających. Od ponad 15 lat tylko Lorafen. W moim przypadku okazał się strzałem w 10. Wybitnie mnie uspokajał nie zmniejszając zdolności umysłowych. Używam go do dziś. Niestety uzależnia i to cholernie silnie. Jak rano nie zażyje 2,5 mg to ok 12.00 zaczynam mieć kłucia koło serca, robię się nerwowy, drażliwy, pobudzony, zawroty głowy, szumy w głowie. Mija prawie natychmiast po zażyciu pigułki. W mojej ocenie – doprowadził mnie spokojnie do emerytury, wiele razy pomógł w sytuacjach krytycznych. Pod warunkiem stałego zażywania 1 pigułki dziennie mam spokojne życie. Nie zauważyłem ( poza uzależnieniem ) żadnych przykrych skutków ubocznych. Lek ten pomógł mi w życiu i nadal pomaga. Wolę być spokojny i uzależniony niż nieuzależniony i stale nerwowy i niezdolny do życia.

    7. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Ten kto wynalazł lorafen powinien dostać nagrodę Nobla. Najlepsze benzo na świecie, choć bardzo niebezpieczne, bo może się spodobać, z uwagi na miorelaksacyjne działanie i stan błogości.

    8. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Nie bierzcie tego g…a, jadłem trzy miesiące, a teraz nie mogę odstawić, pozostaje detoks.

    9. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Lek dobry, dupa praWDA O PICIU ALKOHOLU… GENERALNIE W OGÓLE SIĘ NIE POWINNO SPOŻYWAĆ PRZY BRANIU NAWET WAPNA, MAGNEZU… INTERNET SHOW ZA POMOCĄ LORAFENU, NA TEN TEMAT POŚWIEĆCIE SIĘ I PISZCIE O WSZYSTKICH.

    10. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Moja leżąca córka z ciężkim porażeniem mózgowym (40 lat) miała napady krzyku. Lorafen 1 mg był jedynym lekiem, który ją wyciszał. Po całej tabletce 1 mg spała dobę. Chociaż po kilku godzinach sen był płytszy, można było ją nakarmić. Lekarz zalecił 3x po 1 tabletce 1 mg. Spałaby chyba z tydzień po takich dawkach. Na szczęście nie posłuchałam lekarza i podawałam doraźnie 1 tabletkę, a potem już tylko połowę. Teraz nie podaję już około trzech miesięcy, bo nie ma potrzeby. Dzięki temu nie uzależniła się. Daję sporadycznie, bo zmiany nastroju ma tylko przy zmianie pogody i nie zawsze jest konieczność podania tego leku. U niej zaczyna działać lek dopiero po ok. 3-4 godzinach i działa długo. Podaję tylko pół tabletki. Jest to dawka wystarczająca. Lekarze przepisują za duże dawki. Przekonałam się kilka razy. Na padaczkę dostaje córka Finlepsin. Obserwując ją dopasowałam sama bezpieczne dawki. Daję ponad dwukrotnie dawki mniejsze i nie ma ataków.

    11. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Mija 20 lat… 20 lat niewoli, z której nigdy sobie nie zdawałbym sprawy. Pomógł na początku, ale zaszkodził na całe życie. Myślę, a nawet wiem, że jego siłą jest omamienie świadomości, co niestety wpływa na i tak trudne życie. Dziś jest ten dzień, kiedy połączę się z nim już na zawsze, do końca. Ludzie są niestety tylko ludźmi (choć mam jedyny wyjątek w swoim życiu, właściwie miałem) i nie potrafią zrozumieć. Nie dziwię się i nie winię, po prostu nie byli nigdy w podobnej sytuacji. Może i pomagał, ale tylko przez pewien czas. Dziś pomoże mi ostatni raz.

    12. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     8.9

     Oplacalnosc

     8.6

     Biorę lorafen już od 30 lat. Mam leki i bez zażycia tabletki nie wyjdę z domu, a jak wezmę lorafen, wychodzę z córką na spacery, idę na cmentarz, do męża. Jest super lekiem, bo daje mi żyć, bez niego bym umarła, albo przeleżała cały dzień, a tak gotuję, sprzątam, prasuję. Mam też dni złe, ale jest ich mało. To lorafen tak działa, że chce mi się żyć. Jestem uzależniona i nie mogę go już odstawić, bo ma 63 lata i nie wyobrażam sobie życia bez tych tabletek. :)

     1. Opinia użytkownika o Lorafen :

      Ja te mam 61 i dzięki lorafenowi tylko żyję.

    13. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     3.7

     Brak skutków ubocznych

     6.2

     Oplacalnosc

     4.7

     Biorę lorafen 2,5 mg dwa razy na dobę ,przez kilka lat większych skutków ubocznych nie odczuwam, ale nie mogę zmniejszyć dawkę, bo jak nie wezmę, to mam duże duszności, poty i robię się nerwowy.

    14. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     0.7

     Oplacalnosc

     10

     Gdy by nie ten lek, to bym nigdy już nie wiedział, co to jest sen :)

     1. Opinia użytkownika o Lorafen :

      Ja też nie wiem, co to fizjologiczny sen, moje życie od 3 lat to wegetacja, jestem już cieniem i jest coraz gorzej, mimo mego optymizmu. Pozdrawiam i życzę błogiego snu.

    15. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Najlepszy lek na schorzenia nerwicowo – depresyjne! Nieprawdą jest że szybko uzależnia w małych dawkach! – przekonałem się na sobie. Polecam w zaburzeniach zarówno natręctwach jak i depresji. Jedyna wadą leku jest uczucie lekkich nudności na drugi dzień po zażyciu, ale dobry nastrój i błogostan usprawiedliwiają te niedogodności.

    16. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     4.2

     Oplacalnosc

     4.3

     Przed 18 laty lekarka zapisała mi 25 szt 1 mg, bo nie mogłem zasypiać. Po kilku blaszkach zacząłem brać 2,5mg, bo fajnie i szybko się zasypiało. Teraz też biorę 1 tabletkę 2,5 mg i jestem mocno uzależniony, ale nigdy nie zwiększam dawki. Lekarka powiedziała, żeby teraz już nie odstawiać, bo może grozić padaczką. Kiedyś odstawiłem przy pomocy Imovane, i wyglądało to tak: przez 1 tydz 3/4 lorafenu 1/2 Imovane. 2 tydzień 1/2 lorafen 3/4 Imovane. 3 tydzień 1/4 lorafen1 tabletka Imovane. Potem jeszcze 20 szt imovane i porzucamy wszystko. W czasie kryzysu można przyjąć 1/2 lorafenu. Instrukcja uzyskana z Kliniki Leczenia Uzależnień od Leków. Jest skuteczna, ale skonsultuj to z lekarzem. Ja nie brałem kilka lat lorafenu, ale potem coś mi pogorszyło nastrój i wróciłem do tego. Może kiedyś rzucę…

    17. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Od czasu do czasu potrafi mi się nazbierać dużo pracy, którą sobie odkładam. Mam potem ciśnienia żeby zdążyć na czas, czy żeby w ogóle zrobić cokolwiek z rzeczy zaplanowanych. Popadam w kryzys, z którego potrafi wyciągnąć mnie lorafen z energy drinkami. Sam lorafen na nic mi się zdaje, bo zamiast coś działać, leżę i rozmyślam o niebieskich migdałach pod kołderką. Te moje kryzysy są moim największym życiowym problemem, bo niestety nie są rzadkością. Nadchodzą systematycznie i powodują u mnie chory stan, w którym za nic się wziąć nie mogę, a tylko chodzę z jednego miejsca w drugie i się stresuje.

    18. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Ja po tych tabletkach miałam straszne stany, tak straszne, że sama siebie się bałam, dokładniej tego, co działo się w mojej głowie-mianowicie miałam straszne doły, aż po myśli samobójcze. Osobiście nie polecam dodam jeszcze, że większość psychotropów źle wpływa na funkcjonowanie mózgu, ale czasami nie można sobie inaczej pomóc jak brać je. Jedno wiem na pewno, że są one niebezpieczne, bo zmieniają człowieka.

    19. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Skuteczność – w moim przypadku lek dobrze się sprawdza. Mam zbyt duże napięcie mięśni i hiperaktywny układ nerwowy. Lorafen 2,5mg stosuję codziennie od 2 lat. Po nim napięcie mięśniowe wraca do normy (i koniec z bólami mięśni), myślę wolniej, jednak łatwiej się skupiam. Inteligencja mi spadła, to fakt, ale wolę mieć średnią moc obliczeniową mózgu i brak bóli mięśniowych, niż podkręcone IQ, zbyt wysoki puls i ból mięśni. Tolerancja nieznaczna, 2 lata temu dawka 2,5 mg po 2h mnie usypiała, dziś po 2,5 mg nie odczuwam wcale senności, ale wszystkie inne problemy zdrowotne lek eliminuje nadal skutecznie. Niestety mam świadomość uzależnienia – brak dawki leku przez dłużej niż 24h, oznacza poza stopniowym nawrotem objawów z którymi walczę, dodatkowo agresję, stany lękowe i odczuwam zawroty głowy i duszności. Cena przystępna – około 23 zł za opakowanie 25 tabletek. Uważam, że to dobra cena jak na możliwość normalnego funkcjonowania, szkoda, że lek nie jest chociaż częściowo refundowany, ale nie narzekam.

    20. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Lek dobry uspakaja, tylko trochę uzależnia, ale tak to super.

    21. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Nie otępia tak jak leki, które miałam wcześniej, pomaga poukładać chaos w głowie. Pomaga stanąć na nogi. Pomaga :)

    22. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Dzień dobry, moje zdanie jest takie że lorafen to jednak słabszy lek od xanaxu.

     1. Opinia użytkownika o Lorafen :

      Słabszy to fakt . Wolniej wchodzi no ale jest tez nasenny i błogie uczucie daje a xanax po prostu sprawia ze jest już ok. Jak gdyby nigdy nic . Normalka i nie otumania

    23. Opinia użytkownika o Lorafen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Ten lek dodaje dużo optymizmu do dnia codziennego, ale odbiera sporą część zapału, jaki miałem przed „leczeniem”, rozumiem ze nie ma cudownych środków na życie w rozkoszy, więc jest jak jest, maruderzy zawsze będą narzekać i nigdy nie będą szczęśliwi….:)))

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.