Venter

Venter to lek, który znalazł zastosowanie w chorobie wrzodowej żołądka. Powinniśmy zażywać jedną tabletkę przed posiłkiem, oraz dodatkowo jedną przed położeniem się spać. W ciągu kilku tygodni wrzód najprawdopodobniej zostanie zlikwidowany.
Skutki uboczne leku Venter są nieczęste, i jeśli już się pojawią najczęściej nie wymagają konsultacji lekarskich. To co może nam się przytrafić to ból głowy, pewne kłopoty z układem pokarmowym (tutaj najczęściej zaparcia), czy wysypka.

Tramadol

Tramadol to jest dostępny w kapsułkach, ale również w kroplach. To silny i interesujący lek przeciwbólowy. Nie działa na wszystkich, ale jeśli już podziała to ból w większości wypadków ustępuje. Na świecie tramadol nie tylko stosowany jest do zwalczania silnego bólu. Lekarze w innych krajach przepisują go miedzy innymi na zespół niespokojnych nóg.
Tramadol nie jest tak silny jak morfina, jednak częściowo dzięki temu jego zastosowanie rekreacyjne (pozamedyczne) nie jest tak aż tak popularne. Tramadol działa jednak na podobne receptory opioidowe. Działanie tramadolu nie ogranicza się jednak do tego. Wpływa także na gospodarkę noradrenalinową i serotoninową.
Nie należy stosować leku razem z lekami antydepresyjnymi, między innymi z grupy SSRI (fluoksetyna, sertralina, itp.), gdyż naprawdę istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia groźnego dla zdrowia i życia zespołu serotoninowego.

Serdolect

Diphergan

Diphergan to popularny w Polsce lek antyalergiczny. Nie wszyscy wiedzą, że poza tabletkami dostępny jest również syrop diphergan. Lek stosuje się głównie przy alergicznych nieżytach nosa. Ze względu na swoją siłę stosowany jest także przy astmie. Lek ten, co ciekawe zaliczany jest do grupy neuroleptyków (nie sprawdza się dobrze jednak w tej roli).
Problematyczne wydają się być skutki uboczne dipherganu. Bardzo prawdopodobne jest wystąpienie senności, suchości ust, spadku energii, oraz osłabienia koncentracji. Warto tutaj przypomnieć, że diphergan kiedyś często przepisywany był przez lekarzy, jako środek uspokajający.
Gdy nie dysponujemy innymi środkami, diphergan zastosowany może być również, jako lek zwalczający chorobę lokomocyjną.

Dicoflor

Dicoflor to suplement diety z rodzaju probiotyków. Jest to substancja, która działa osłonowo na organizm człowieka podczas kuracji antybiotykami. Przyjmowana równocześnie z antybiotykiem zmniejsza skutki uboczne zażywania leków zwiększając ich skuteczność. Ponadto zmniejsza zagrożenie powikłań i kłopotów z zażywania leków o charakterze antybiotykowej, które jak wiadomo, działają niekorzystnie na cały organizm człowieka.
Lek ten stosowany jest zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Stwierdza się przy jego stosowaniu zmniejszenie podatności osoby hospitalizowanej na dolegliwości takie jak:

zmniejszenie bublu brzucha, mdłości i uczucia ogólnego osłabienia. Skraca się czas rekonwalecencji po zazywaniu leków.

 

Supremin

Raphacholin

Lacibios Femina

Urinal

Urinal, Urinal Intensive jest suplementem diety w składzie, którego aktywną rolę pełni jedynie ekstrakt owoców żurawiny wieloowocowej. Produkt ten spróbować mogą osoby, które cierpią często na zapalenia układu moczowego, bóle cewki moczowej, wynikające z infekcji bakteryjnej. Urinal powoduje, że częsta przyczyna problemów układu moczowego bakteria E. Coli ma trudności z przyczepieniem się do błon tegoż układu, i zostają wypłukana, przez co szanse wystąpienia infekcji zmniejszają się. Żurawina, co jest jej cechą dodatkową przejawia silne działanie przeciw utleniaczom, przez co jest po prostu zdrowa dla całego organizmu.

Urinal intensive to mocniejsza wersja jego wersji normalnej

Tussipect