Ibuprom


Ibuprom to jeden z bardzo popularnych leków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Główny składnik leku to ibuprofen, a jego działanie przeciwbólowe trwa najczęściej od 4 do 8 godzin. Ciekawostką dotyczącą ibupromu jest to, iż stosowanie tego leku wiązane jest przez naukowców z mniejszą szansą wystąpienia choroby Parkinsona, względem grupy osób, które leku nie przyjmowały. Najczęściej stosowaną dawką ibuprofenu jest 200mg, choć stosuje się także 400mg. Ważne, aby nie przekraczać tych dawek, bo przedawkowania Ibupromu nie są sytuacjami rzadkimi. Nie są tak groźne, jak przedawkowania innych leków przeciwbólowych, takich jak np. paracetamol, ale w bardzo rzadkich przypadkach także mogą skończyć się śmiercią.
Skutki uboczne Ibupromu występują nieczęsto. Przy stosowaniu leku zgodnie z ulotką może sporadycznie wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, ból głowy, czy nudności
Napisz swoją opinię o Ibuprom


Cena Ibuprom
Skutki uboczne Ibuprom
Dawkowanie Ibuprom
Najnowsza opinia o Ibuprom
Zastosowanie i składniki Ibuprom
Gdzie można kupić Ibuprom?

Opinie o Ibuprom (27)

Ibuprom, ocena średnia

6.0333333333333

Skutecznosc

64/10

    Brak skutków ubocznych

    56/10

      Oplacalnosc

      61/10
        1. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Uważajcie na długotrwałe branie leku, moja córka właśnie rozpoczęła leczenie u hematolog z podejrzeniem białaczki. Jako jedną z możliwych przyczyn podano nam nadużywanie ibuprofenu. Lek działa super, ale trzeba go brać tylko w ostateczności.

        2. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          8

          Brak skutków ubocznych

          4

          Oplacalnosc

          8

          Już wcześniej miałam problemy z lekami przeciwbólowymi, a konkretniej z ich składnikiem- ibuprofenem. Gdy przyjmowałam inny lek przeciwbólowy wystąpiły u mnie zmiany w jamie ustnej, a po zażyciu ibupromu zatoki garściami zaczęły wypadać mi włosy. Nie odradzam stosowania leku, bo jest skuteczny, ale u niektórych może powodować powyższe dolegliwości.
          Pozdrawiam.

          1. Opinia użytkownika o Ibuprom :

            Skutecznosc

            0.5

            SKUTECZNOŚĆ- JEDNYM POMAGA, INNYM NIE. WSZYSTKIE PRZECIWBÓLOWE POZOSTAWIAJĄ FATALNE SKUTKI UBOCZNE… OPŁACALNOŚ- 50 TABL. ZA 23 ZL, TO DROŻYZNA. TYLKO GŁUPCY UŻYWAJĄ TEN LEK, JAK I IBUPROFEN. OBA ZAWIERAJĄ SUBSTANCJE ROPOPOCHODNE, A WIĘC ŚWIADOMIE PRZYJMUJEMY RAKA…

        3. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Obudził mnie o 4.30 ból głowy wiec łyknąłem 2 maxy I nic , po dwóch godzinach połknąłem kolejne dwa i Nic .
          Wybór na przyszłość jednoznaczny .
          Pozdrawiam opiniowiczów

        4. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          10

          Bardzo przydatny w domowej apteczce. Miewam zapalenie stawów i on sobie, jako jeden z niewielu leków bez recepty z tym zapaleniem radzi. Więc u mnie dobry wuj ibuprom zmniejsza ból na dwa sposoby: jest przeciwzapalny i jakby wycisza źródło bólu, zmniejsza też samo odczuwanie bólu. Nie stosuję z zasady leków przeciwbólowych na inne dolegliwości, takie jak na przykład bóle głowy i nie wiem jak by sobie ibuprom z bólem głowy poradził.

        5. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          6

          Oplacalnosc

          10

          Niestety musze odradzić go osobom z wrażliwym żołądkiem. U mnie niechybnie po użyciu ibupromu pojawiają się wzdęcia i zaparcie. Tak jakby cała treść żołądka i jelit stała w miejscu i nie chciała ?zejść? na dół. Miewam tak też po innych lekach, choćby po tych na przeziębienie. Chciała, nie chciała, jeśli jest taka konieczność ibuprom biorę i tak, bo jest dobry w tym, co ma robić

        6. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          8

          Oplacalnosc

          10

          Tani sprawdzony lek na wszelkie bóle. Biorę go zawsze, nawet przy przeziębieniu.
          Tylko przy kilku ostatnich zastosowaniach- dokładnie to po wizycie u dentysty ( ból zęba)- bolał mnie brzuch i trochę mnie mdliło. Dlatego przeżuciłam się na zdrowszą aspirynę.

        7. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Chciałem zacząć od tego, że podobno „wasz lek jest silniejszy od bólu” i w którejś reklamie obiecujecie zwrot pieniędzy, jeśli lek nie zadziała. Dzisiaj rano, obudziłem się z potężnym bólem głowy po zażyciu dwóch kapsułek Waszego „cudownego leku” reklamowanego natarczywie w telewizji polskiej g…. mi to pomogło łeb mi nap……. i wcale mi to nie pomogło. Więc zwracam się odp…. się od nas i nie róbcie chały bo naciągać w trakcie potężnego bólu można tylko naiwniaków. Z szacunkiem wkur….. życzliwy użytkownik Waszego gów..

        8. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          10

          Ból głowy przechodzi mi po nim w 15 minut jest naprawdę świetny. Pomaga mi także podczas grypy, szybciej wracam do zdrowia go stosując

        9. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          4

          Brak skutków ubocznych

          2

          Oplacalnosc

          4

          lek przeciwzapalny dla lekko chorych, przeciwbulowy? no chyba jakieś lekkie migreny, zalety? można pić, nie ma przeciwwskazań

        10. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          6

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          4

          Krótko pisząc: żałuję, że sięgnęłam po niego. Na początku myślałam, że to zbieg okoliczności. Dzisiaj jestem pewna: Ibuprom szkodzi. garściami wypadają mi włosy. Ten skutek uboczny pojawił się nie tylko u mnie. Po odstawieniu tego leku ponownie do niego wróciłam. Mam problemy z kręgosłupem. Proszę, zanim sięgnięcie po ten lek, poczytajcie o jego szkodliwości.

        11. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          8

          Brak skutków ubocznych

          2

          Oplacalnosc

          6

          Stosowałam Ibuprom przy bólach menstruacyjnych – działał rewelacyjnie. Niestety.. od Ibupromu nabawiłam się Atopowego Zapalenia Skóry! Musiałam skończyć z jego stosowaniem, a teraz nie potrafię znaleźć skutecznego leku p/bólowego

          1. Reakcje alergiczne (w tym reakcje skórne) po zażyciu leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty są bardzo rzadkie, ale niestety może do nich dojść. Ibuprofen – substancja czynna Ibupromu – należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wiele leków z tej grupy dostępnych jest bez recepty, a ich wskazania obejmują bóle menstruacyjne. Są one także wskazaniem do stosowania paracetamolu. Jeśli chciałaby Pani zgłosić działanie niepożądane związane z zastosowaniem preparatu Ibuprom, prosimy o kontakt na adres mailowy PV@usp.pl

        12. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          8

          Oplacalnosc

          10

          Stosuję przy bólach głowy, krzyża, ostatnio przy bólu ucha. Pomaga tak na 98 %. Ale jest dość bezpieczny, co przy moim dość wrażliwym organizmie stanowi atut. Wada – lekka senność oraz niewielkie objawy ze strony układu pokarmowego. Myślę że jest wart polecenia.

          P.S. Ja rzadko używam leków przeciwbólowych, i dlatego działa u mnie szybko, może na osoby które często stosują tego typu leki już po prostu ten lek nie działa.

        13. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          6

          Brak skutków ubocznych

          2

          Oplacalnosc

          8

          Mam tytanowe protezy dysków lędźwiowych. Następne dyski właściwie są też do wymiany, ale ze względu na ciężko chore serce operacja jest prawie niemożliwa. Mój kardiolog ostrzegał mnie przed braniem ibuprofenu ze względu na skutki uboczne (potrafi silnie oddziałowywać na serce). Nie dowierzałam i po konsultacji z ortopedą zaczęłam przyjmować 800 mg ibuprofenu dwa razy dziennie. Nie czekałam długo. Po ok. tygodniu straciłam przytomność i ledwie mnie odratowano. Nie polecam dla osób z problemami kardiologicznymi.

          1. Kardiolog miał rację. Ibuprofen – substancja czynna ibupromu – należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), których stosowanie u pacjentów z chorobami układu krążenia (a więc np. chorych na serce, cierpiących na nadciśnienie itp) wymaga zachowania szczególnej ostrożności ze względu na ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Z tego względu przyjmowanie NLPZ przez osoby z chorobami układu krążenia powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. Osoby cierpiące na ciężką niewydolność serca nie mogą stosować NLPZ. Jeśli chciałaby Pani zgłosić działanie niepożądane związane z zastosowaniem preparatu Ibuprom, prosimy o kontakt na adres mailowy PV@usp.pl

        14. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Ibuprom jest dobrym lekiem, stosuje go u mnie niemal cała rodzina. Każdy jest zadowolony z ibupromu, ponieważ w miarę szybko działa. Dwie tabletki wystarczą w zupełności; Cena jest przystępna, więc warto kupić.

        15. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          6

          Brak skutków ubocznych

          8

          Oplacalnosc

          6

          Zwykły Ibuprom niestety, ale nieskuteczny przynajmniej dla mnie. Lek działa powoli i nie zwalcza całkowicie bólu głowy ani bólów menstruacyjnych. Na bóle głowy bardziej skuteczny jest juz Ibuprom max, ale też nie jest genialny na bóle menstruacyjne z kolei polecam ibuprom duo działa dosyć szybko. Skutków ubocznych raczej nie zauważyłam może czasem senność. Cechą leku jest dość niska cena i dostępność prawie w każdym sklepie.

        16. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          2

          Brak skutków ubocznych

          2

          Oplacalnosc

          2

          Dlaczego na ulotce nie informacji, że NALEŻY STOSOWAĆ PO LUB PODCZAS POSIŁKU?!?!?! To nie jest lek, który można sobie przyjąć w dowolnej chwili (tak można parcetamol) to jest zwykła karygodna nieodpowiedzialność!!!

        17. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          8

          Chciałabym zostawić ślad po sobie i zapisać, że ibuprom to jedyny lek, który pomaga mi z tzw. bólami menstruacyjnymi. Paracetamol się zupełnie wtedy nie sprawdza. Nie ma znaczenia, jakiej marki ibuprofen to będzie, wpisałam pod nazwą ibuprom, bo ten znany jest najbardziej.

        18. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          10

          O wiele lepszy niż aspiryna. Jestem na wakacjach i przez pewien czas miałem bardzo wysoką temperaturę (łącznie z dreszczami). Brałem aspirynę i to nie jedną i wcale mi nie pomagała. Po ibupromie i to tylko po jednym na kilka godzin moja temperatura spadła na tyle by przynajmniej móc udawać normalne funkcjonowanie i nawet spróbować zwiedzać, co przy 40 stopniach ciała pewnie skończyłoby się utratą przytomności, albo udarem. Polecam i zwracam też uwagę że ibuprom jest mniej groźny niż paracetamol. Go wręcz boję się przyjmować by nie zniszczyć sobie wątroby.

        19. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          2

          Oplacalnosc

          8

          jest super, ale na zęby tylko apap. :) na menstruacyjne bóle jest idealny, chwila i po bólu tak samo, gdy boli głowa. Ale jak doskwierał mi kiedyś ząb to nie pomagał, tylko apap, może jego wygląd sprzyja też temu, gdyż jest niepowlekany, apap łatwo rozkruszyć na zębie czy dziąśle i łagodzi.

        20. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          8

          Brak skutków ubocznych

          6

          Oplacalnosc

          6

          lek można kupić w każdym kiosku, sklepiku, żabce itp. Za to uważam jego największy atut. Osobiście używam forte by mieć pewność, że zadziała z najlepsza dla mnie siła i szybko. Zawsze działa choć staram się nie brać go za dużo by nie przyzwyczaić organizmu. Ibuprom to lek godny polecenia chociaż nie wszyscy go lubią. Wg mnie nie ma nic do zarzucenia. Dobry jest też Ibuprom zatoki, ale to na bóle zatok.

        21. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          2

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          2

          Mam bardzo silne bóle menstruacyjne, wycofano z obrotu Gardan, jedyny lek, który pomagał. Mimo, że mam wypadającą zastawkę (minimalnie) Ibuprom nie wywołał u mnie skutków ubocznych, niestety, złagodzenie bólu nie jest wystarczające.
          Ponieważ wypada mi zastawka, lekarze nie chcą mi przepisać mocniejszych leków przeciwbólowych.

        22. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          2

          Brak skutków ubocznych

          4

          Oplacalnosc

          2

          Kolejny raz skusiłam się na ibuprom, bo liczyłam, że mi pomoże. Proszę nie krytykujcie mnie, ja już nie wiedziałam, co zrobić z moją migreną. To naprawdę nie jest zwykły ból głowy.
          Zamiast działania przeciwbólowego prawie natychmiast jednak poczułam się bardzo senna. Położyłam się na łóżku i tak czekałam, czy ból przejdzie, czy też nie. Usnęłam i kiedy się obudziłam to głowa ciągle mnie bolała.

        23. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          6

          Oplacalnosc

          6

          Z ibupromem jest tak, że zawsze wiem, kiedy po kilku godzinach przychodzi czas na następną tabletkę, a to znaczy tylko tyle, że działa. Należę do tych kobiet, których bóle menstruacyjne pisać powinno się przez duże B. A przynajmniej wtedy gdy patrzę :)

        24. Opinia użytkownika o Ibuprom :

          Skutecznosc

          6

          Brak skutków ubocznych

          4

          Oplacalnosc

          6

          Ogólnie stosuję (ibuprom)na bóle krzyża, czasami nawet pomaga. Nie zawsze, wiadomo, jak to jest z lekami przeciwbólowymi, tymi bez recepty.Nie ma w ogóle kwestii, że tramal jest 100 razy lepszy. Ale jak brałem trzy razy po dwie przez kilka dni z rzędu to skoczyło mi ciśnienie i potem musiałam brać leki na obniżenie ciśnienia.

        Dodaj komentarz

        Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

        Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.