Fluoksetyna


Składnikiem Fluoksetyny, zgodnie z nazwą, jest fluoksetyna. To chyba najbardziej znany lek antydepresyjny. Właśnie fluoksetyna określona została pigułką szczęścia. W istocie jest to silny SSRI (inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny), często używany jako lek pierwszej linii nie tylko w zaburzeniach depresyjnych, ale i bulimii, czy nawet przedwczesnym wytrysku. Na pełne efekty poczekać należy przynajmniej 2 tygodnie. Użytkownicy często skarżą się na spadek libido podczas stosowania leku.

Napisz swoją opinię o Fluoksetyna
Cena Fluoksetyna

Lek Fluoksetyna jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 10 mg
 • 20 mg

Fluoksetyna w dawce 10 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. kaps. twarde w cenie:

 • 9.28PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.33PLN
 • Fluoksetyna w dawce 20 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. kaps. twarde w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 6.93PLN, przy cenie za kapsułkę 0.25PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 15.44PLN, przy cenie za kapsułkę 0.55PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Fluoksetyna?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Fluoksetyna
Dawkowanie Fluoksetyna
Zamienniki Fluoksetyna

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Fluoksetyna:


Fluoksetyna EGIS zamienniki i opinie

Forum Fluoksetyna

Lista pytań na forum o Fluoksetyna:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza opinia o Fluoksetyna

Ostatnio zarejestrowaliśmy opinię o Fluoksetyna leku:

„bo fluoksetyna nie uzależnia……” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Fluoksetyna

Fluoksetyna jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,
Gdzie można kupić Fluoksetyna?

Szukasz gdzie można kupić Fluoksetyna?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Fluoksetyna – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Fluoksetyna na SprawdzLek.pl – kliknij

Opinie o Fluoksetyna (29)

Fluoksetyna, ocena średnia

7.0333333333333

Skutecznosc

79/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   74/10
    1. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     9.1

     Brak skutków ubocznych

     1.2

     Oplacalnosc

     5.3

     Floksetyną leczyłam się na bulimie przez 8 miesięcy, brałam dawkę 60. Powiem tak bez tego leku na pewno bym sobie nie poradziła z chorobą, pierwsze dwa miesiące stopniowo zwiększałam dawkę, dlatego na początku było mi bardzo ciężko, godzinami mogłam leżeć w ciemnym pokoju albo gapić się na sufit… Po tym czasie lek już się rozkręcił i działał, byłam pewniejsza siebie, bardziej opanowana, ale też łapałam często zawiechy, byłam bardziej rozkojarzona, jakby mój mozg był zamydlony… Oglądałam filmy, a później kiedy miałam opowiedzieć w skrócie komuś dany film, to jakbym miała dziury w mózgu i nie pamiętała chronologicznie zdarzę… Na szczęście nie musiałam się niczego uczyć tylko pracowałam, bo z przyswajaniem wiedzy byłoby o wiele ciężej. Miałam też bardzo dużą ciekawość tego leku, codziennie czytałam o nim albo też się czułam winna, że go biorę, jakaś taka fobia, dusiła mnie od środka ponieważ tylko moja siostra wiedziała, że biorę lek… Często pytacie czy ten lek pomaga schudnąć, tak na początku nie chce się jeść (pewnie dlatego jest najczęściej przypisywany bulimiczkom), potem już też ta ochota na jedzenie jest, przytłumiona przez jakby odprężenie mozgo jakie daje lek, na pewno z rana jest większe takie działanie, więc o wiele mniej jadłam, też mniej piłam alkoholu, ponieważ nie potrzebowałam już takiego ‚odprężenia’. Nie degenerowałam się, ciężko było mnie wyprowadzić z równowagi, co tez jest wielka zaletą leku, ponieważ przed terapią byłam bardzo nerwowa… i tak brałam ten lek, oczywiście nadal wymiotowałam ponieważ ciężko było mi zerwać z tym nawykiem… zdarzało się to coraz rzadziej. Dwa ostatnie miesiące już prawie w ogóle nie wymiotowałam :) Teraz jestem dwa miesiące po zakończeniu terapii lekiem (fluoksetyna ma przedłożone działanie, a więc nawet miesiąc po zaprzestaniu brania leku nadal on jest w organizmie), no więc przez ten lek straciłam wszelkie ambicje, kiedyś często chodziłam na siłownie, a podczas brania leku poszłam może ze 3 razy na bieżnie i po przebiegnięciu 2 km już mi się nie chciało (normalnie biegam 6 km), nie odczuwałam żadnego stresu, totalny chill, który mi w ogóle nie przeszkadzał… teraz jak jestem już po terapii za nic w świecie nie doprowadzę się do takiego stanu, że zacznę brać fluoksetyne. Kocham tą chęć życia, bycie ambitną, działać, po tej terapii mam wrażenie, że ten czas tak po prostu minął, a ja nic nie zrobiłam… Ale pewnie bez terapii byłoby jeszcze gorzej ze mną, także generalnie polecam branie leku, moi kochani każdy ma rożne schorzenia i nie ma co też się wzbraniać przed braniem leku, bo nasz organizm sam sobie może nie poradzić, warto mieć wokół siebie dobrych ludzi i wsparcie, mam nadzieje, że pomogłam, pozdrawiam.

    2. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     5.5

     Brak skutków ubocznych

     0.9

     Oplacalnosc

     9.2

     Po dawce 20 mg straszne napady lęku, osłabienie.

    3. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     8.3

     Brak skutków ubocznych

     4.2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę od roku 20mg dziennie. Wydawało mi się, że nie ma skutków ubocznych, bo czułam się dobrze, ale dotąd wagę miałam stabilną, natomiast wygląda na to, że przez fluo „przyplątało” mi się ponad 5 kg dodatkowych kilogramów. Mam wrażenie, że lek spowolnił u mnie przemianę materii. Od kilku dni zmniejszyłam dawkę, co spowodowało zawroty głowy, ale do zniesienia. Gorzej, że w nocy.. zmoczyłam łóżko!
     Moczenie spotkało mnie już 2 lata temu, kiedy brałam przez 6 tygodni sertralinę. Lekarka uznała, że lek nie zawinił, ale po odstawieniu już problem się nie pojawił do wczoraj. Na mnie najlepiej działał citalopram. Po paroksetynie miałam taką senność, że nic nie mogłam robić. Z kolei wenlofaksyna powodowała powoli coraz większe zaparcia, których nie kojarzyłam z lekiem i BARDZO dziwne sny.

    4. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Lek powoduje niestety spadek libido. W początkowej fazie bardzo się na nim chudnie, lecz niestety kolejne dawki nie dają już tego efektu, a waga wraca do normy.

    5. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Witam. Mam 59 lat i zaczynam od dzisiaj brać Fluoksetynę. Nie myślałam, że kiedykolwiek będę musiała brać taki lek, ale stało się… przeżycia zawodowe, rodzinne zrobiły swoje. Trzymajcie za mnie kciuki, a za tydzień powiem Wam jak się czuję po tym leku. Zaczynam od 20 mg. Zawsze byłam wrogiem leków chemicznych (z wykształcenia jestem chemikiem). Mniejsze dolegliwości z pozytywnym skutkiem likwidowałam zdrowym jedzeniem i naturalnymi środkami. Pozdrawiam wszystkich.

    6. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     10

     To moja 2-ga przygoda z tym lekiem brałem go 1 raz jako lek antydepresyjny pomógł mi, wtedy brałem go 6 miesięcy, jedynym skutkiem ubocznym było u mnie potliwość stóp. Teraz biorę go od 2 miesięcy, ale biorę go z powodu problemów z opanowaniem łaknienia, przez co waga podskoczyła mi do 110 kg. Po 2 miesiącach straciłem 15 kg przy dawce zaledwie 20 mg/dobę. Lek polecam każdemu, do tego stopnia, że moim zdaniem powinien być dodawany do wody pitnej ;)

    7. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Naprawdę działa. Potrzeba z 5 tygodni, aby poczuć energię i odwagę do życia. Polecam.

    8. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     10

     Leczę się fluoksetyną ponad pół roku. Początkowo skutki uboczne były okropne- senność większa niż normalnie, stany depresyjne, niechęć do życia. Warto jednak przeboleć, bo pomaga i polepsza życie. Polecam

    9. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     dawali mi to w szpitalu (OZO) na poprawę nastroju. Brana doraźnie powodowała krotkotrwałe stany euforyczne a następnie senność.

    10. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     ja przytylam po fluoksetynie 14kg

     1. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

      Hm, dziwne. Ja sama biorę ten lek może w niedługim okresie czasu, ale odczuwam mniejszy apetyt. Nie chce mi się jeść. Czasem tylko gdy jest ciemno wszystko mi wiruje w oczach. Ale nie jest źle :) Myślę że na prawidłową poprawę jednak trzeba jeszcze poczekać.

     2. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

      Skutecznosc

      9

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      6

      Również okropnie przytyłam, nie mogłam przestać podjadać. Po półtora roku stosowania odstawiłam, bo czułam się źle, wciąż chciało mi się spać, przysypiałam za kierownicą! Zdarzało się, że spałam nawet po 16 godzin. Niestety teraz, po około 3 miesiącach od odstawienia, wróciły wszystkie objawy depresji i nie wiem co robić, bo próbowałam różnych leków i każdy dawał efekty uboczne nie do zaakceptowania. Najlepiej czułam się właśnie po fluoksetynie, ale to przez pierwszy rok, a potem tragedia :(

    11. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Po miesiącu brania fluo zaczęły mi wypadać okropnie włosy..wychodziły garściami musiałam włosy obciąć na krotko, tak sie przerzedziły ..Musiałam przerwać kuracje niestety, nie zdążyłam odczuć zbawiennych skutków leku, ale oprócz wypadania włosów nie miałam innych skutków ubocznych.

    12. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     dlaczego nikt nie pisze o tym, że to uzależnia

     1. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

      Skutecznosc

      6.4

      Brak skutków ubocznych

      4.3

      Oplacalnosc

      4

      jest dobrze

     2. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

      bo fluoksetyna nie uzależnia…

    13. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Ciekawi mnie czy ktoś zrobił badania dot. ilości samobójstw będących jednym ze skutków ubocznych tego leku. Brałam go tydzień i to wystarczyło aby targnąć się na własne życie. Następnie zaliczyłam szpital, odtruwanie i właściwe leczenie.

    14. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     dziś mój pierwszy dzień z prozakiem…ale dziękuje Rafałowi, który sprawił ze się przełamałam i w końcu odwiedziłam psychiatrę. DZIĘKUJĘ RAFAŁ.

    15. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Świetny lek, biorę już 3 tydzień i czuje ze osiagnął pełną moc, wyciągnął mnie z dołka, polecam!!!

    16. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Choruje na bulimię. Początek choroby zaczął sie, wówczas, gdy runęło moje małżeństwo(wiadomo z jakiego powodu) Przez rok uparcie tkwiłam w przekonaniu, ze to juz ostatni raz. Na początku bulimia zaczyna sie niewinnie, czujesz błogą ulgę..lecz później zaczynasz być więźniem własnych myśli..Nie potrafisz o niczym innym myśleć. To jest jak horror!!!Pojawia sie depresja, wiesz, że to juz nie jest przysłowiowy ostatni raz. Zamiast optymizmu wkrada się całkowity bezsens..Funkcjonuje sie całkowicie mechanicznie..Ubierasz sie, dbasz o siebie, bo czasami tak po prostu trzeba..Po jakimś czasie zaczynają sie myśli „może lepiej byłoby juz sie nie obudzić…ale k….a!!!nie mogę, mam córeczkę, która mnie potrzebuje..Zgłosiłam sie do psychiatry. Przepisał mi fluoksetyne 40mg w jednorazowej dawce rannej. Początki były makabryczne. Mdłości budziły mnie w nocy. Po 5 tygodniach zero efektu. Było coraz gorzej. Potrafiłam jednego dnia wymiotować po 7xdziennie,az brakło sil..Po 7 tyg. nagle przestalam sie objadać, wróciła energia, chęć do życia, minęły leki…Jednak i tak nie jestem taka, jak kiedyś..Ale i tak jest o niebo lepiej..Polecam ten lek, mnie na prawdę pomogl. Na każdego działa inaczej…u mnie zaczął działać bardzo późno(w sensie pozytywnym), dlatego nie warto od razu odrzucać leku, jeżeli po kilku efektach nie ma efektu..Zdecydowanie polecam. Mnie lek bardzo pomógł..A juz myślałam, ze przegrałam..Brałam inne leki, lecz zero efektu..Raz jeszcze polecam i życzę ,aby każdemu pomógł!!!

    17. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Witam! od trzech dni biorę ten lek, jak na razie pojawił się ból głowy… Też tak mieliście na początku?

    18. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Działa fantastycznie, pomaga przeżyć kolejne koszmarne dni.

    19. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     U mnie bardzo dobrze przyjęły się tabletki. Lekarz zapisał 1 dziennie po 20 mg, ale ja zwiększyłam sobie do
     2 tabletek po 20 mg… Na początku dziko, niepokój ruchowy, dziwne oszołomienie, dosyć nieprzyjemne noi euforia.
     Ale co najbardziej zawdzięczam Prozakom? Otóż schudłam na nich 4 kg w tydzień… Jestem mega heppi z tego
     powodu, a to jeszcze potęguje działanie antydepresyjne i podnosi dobre samopoczucie.

     Jestem po tygodniu brania, efekty uboczne ustępują, lek działa pełną parą, ciągle chce mi się śmiać

     Dla mnie bomba.Kiedyś byłam przekonana, że antydepresanty to pic na wodę, a tu jednak moje zdziwienie pozytywne :)

     Prozak okazał się o wieeeele lepszy od benzadiazepin, które przyjmowałam przez kilka lat z marnymi rezultatami.

     Po fluoksetynce można normalnie funkcjonować, kontakty socjalne też są poprawione, wszystko gra i jest gitara.
     Moja fobia społeczna znikła, jestem bardziej empatyczna. Lęki też zniknęły.
     Wiem, że to dopiero tydzień stosowania i nie powinnam odczuwać żadnych efektów, być może to placebo, ale jestem mega szczęśliwa, nawet jeśli to placebo:)
     Niektórzy piszą o bardzo złym samopoczuciu na początku leczenia bądź braku skuteczności leku.
     Moim zdaniem odpowiednio trzeba podejść do kuracji i nie oczekiwać cudów po lekach, ale zmienić swoje życie, a to spotęguje działanie fluoksetyny, która dla mnie jest magicznym lekiem.
     Mam tylko problemy z widzeniem ale to najmniejszy minus.

    20. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     a ja wypiję za tych co im ciężko.piwo też lubię.

    21. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Depresja reaktywna na śmierć bliskiej osoby – Diagnoza Psychiatry. Czułam się strasznie, czarno przed oczami, lęki, płacz i histeria, problemy ze snem, wyrzuty sumienia , wspomnienia itp . Dostałam Seronil 10 mg i Pramolan 50 . Rano Seronil, wieczorem Pramolan. Leczę się prawie 3 miesiące i powoli wychodzę z choroby. Mam 28 lat i przyznam, że nigdy nie dopadła mnie wcześniej depresja itp. Niestety złamałam się jak Tata zmarł. Polecam leczyć tą chorobę. Seronil jest świetny.

    22. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     biorę to 2 tygodnie razem z Zolafrenem.to jest chyba lek jakiego szukałem.trochę ciężko się było przyzwyczaić.skończę chorobowe i wracam do pracy.chyba jest dobrze.

    23. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Po rozstaniu z chłopakiem strasznie się załamałam. Do tego stopnia, że mama bojąc się o moje zdrowie i stan psychiczny zaprowadziła mnie do lekarza. Stwierdził, że mam depresję i przepisał mi Fluoksetynę. Sam nie wiedziałam czy mam brać ten lek, ale w końcu się przełamałam. Pierwsze dni po zażywaniu leku były straszne miałam wrażenie, że mam jeszcze większego doła, do tego miałam problemy ze spaniem. Później wszystko się unormowało, powróciła energia i chęć do życia. Tylko ze snem ciągle miałam problem, tzn. mało spałam wystarczało mi 4, 5 godzin i byłam już wyspana. Lek skuteczny, ale trzeba się do niego przyzwyczaić.

    24. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Miałem w swoim życiu na prawdę ciężki okres. Los nie szczędził moich nerwów, jak i mojej rodziny. Czasami na prawdę miałem już dość i wiele głupich myśli. Bliska mi osoba kupiła mi Fluoksetyne, z obawy o mój stan psychiczny. Kurcze lek jest rewelacyjny, byłem już na prawdę wrakiem człowieka, lecz z czasem sie pozbierałem. Mieli też na to wpływ moi bliscy, ale uważam, że Fluoksetyna miała w tym swój wielki udział.

    25. Opinia użytkownika o Fluoksetyna :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Rewelacja, polecam! Miałam silna depresje po miesiącu brania fluoksetyny wzięłam sie do kupy. Naprawdę mi pomogła.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.