Escitil


Escitil jest jednym z mniej znanych zamienników lexapro na polskim rynku. Jest lekiem generycznym, mającym w swym składzie escitalopram. Tak jak pierwowzór Escitil jest również antydepresantem, będącym przedstawicielem grupy ssri. Lek wymaga od chorego przede wszystkim cierpliwości – do nielicznych należą przypadki, w których escitalopram rozpoczął swoje właściwe działanie w okresie krótszym niż dwa tygodnie. Escitil polecać się powinno osobom, których męczy depresja lub nerwica. Zazwyczaj jednak escitalopram nie jest pierwszym lekiem, które pacjent ma przepisany. Wydaje się, że psychiatrzy nie do końca ufają dość nowemu lekowi i wolą przepisywać leki bardziej znane. Prawdopodobnie na względzie jest bezpieczeństwo leczonych, choć badania wykazały, że skutki uboczne prawie nie różnią się od skutków ubocznych powodowanych przez inne ssri. Mogą pojawić się dysfunkcje seksualne, problemy ze spaniem podczas nocy, czasami nudności. Elementem, który wyróżnia Escitil spośród innych leków jemu podobnych jest to, że nie wykazano, aby powodował przyrost masy ciała podczas kuracji.
Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Escitil:

poprawia nastrój, ale po dłuższym czasie bolą kości, większe pocenie stop i potliwość ciala ..ona
Hejka, biorę escitil ponad 2 tygodnie. Już po kilku dniach mega poprawa!!! Na początku zawroty głowy i uczucie czasami, że jest nawet gorzej, ale szybko to minęło. Czuje się super. Nie jest idealnie, bo wiadomo mam w świadomości co było prAga
Witam, był to pierwszy lek jaki zaczęłam zażywać, poinformowana zostałam, że mogę czuć się gorzej przez pierwsze dwa- trzy tygodnie, jednak tak nie było. Po dwóch dniach już odczuwałam różnice, czułam się spokojniejsza, teraz bioręMaja
Więcej prawdziwych historii o Escitil znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Escitil.

Napisz swoją historię o EscitilCena Escitil

Lek Escitil jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 10 mg
 • 20 mg

Escitil w dawce 10 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 46.58PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 1.66PLN
 • Escitil w dawce 20 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 91.38PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 3.26PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 25.53PLN, przy cenie za kapsułkę 0.91PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Escitil?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Escitil
Dawkowanie Escitil
Zamienniki Escitil

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Escitil:


Escitil zamienniki i prawdziwe historie

Forum Escitil

Lista pytań na forum o Escitil:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Escitil

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Escitil leku:

„poprawia nastrój, ale po dłuższym czasie bolą kości, większe pocenie stop i potliwość ciala …..” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Escitil

Escitil jest stosowany w wypadku: Na Depresję,
Gdzie można kupić Escitil?

Szukasz gdzie można kupić Escitil?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Escitil – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Escitil na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Escitil (59)

Escitil, ocena średnia

6.8

Skutecznosc

74/10

  Brak skutków ubocznych

  60/10

   Oplacalnosc

   70/10
    1. o Escitil :

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     5

     Na mnie nie zadziałał, brałem tylko 5 dni z powodu objawów ubocznych ( 5mg 1x dziennie): ból głowy, jak na kacu, ogólne złe samopoczucie, ból ręki, kłucie w sercu, otępienie. Ustąpiły na 3 dzień po odstawieniu.

     1. o Escitil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      6.5

      Oplacalnosc

      9

      Wrr, aż mną telepie, kiedy widzę komentarze jak ten, 5 dni to sobie można darować wypowiadanie się na temat leku. Każdy SSRI zaczyna działać dopiero po 2-3 tygodniach, na początku się pogarsza, dlatego, że mózg musi się przystosować jak i cały organizm. Każdy przechodzi to inaczej, jeden mniej, a drugi bardziej burzliwie. Sama miałam okropne skutki uboczne na początku, które łagodniały z każdym kolejnym tygodniem, a obecnie biorę escitil 5 miesiąc, czuję się znowu sobą, ale po 4 tygodniu dopiero mnie wyleczył z ciężkich objawów choroby. Teraz czuję się naprawdę świetnie, tak jak przed chorobą, po prostu zdrowa.

    2. o Escitil :

     Wszystkie te ssri to o d..ę rozbić, tak samo uzależniają po paru miesiącach brania, jak benzodiazepiny, np. afobam, czy inne, i dlatego odstawia się powoli. Przerobiłem chyba wszystkie te specyfiki na sobie. Jeśli macie, a chyba macie na tyle silną wolę i rozumu, to unikajcie tego cholerstwa, jak diabeł święconej wody. Sport, pozytywne myślenie, wyjazd za granicę, choćby na krótki czas, to najlepsze leczenie. Pozdrawiam.

    3. o Escitil :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     5

     BIORĘ 3 TYDZIEŃ.
     OCHOTY PO TYM LEKU NA SEKS NIE MAM.
     CZEKAM CIERPLIWIE, KIEDY ZACZNIE DZIAŁAĆ.
     NA SEN BIORĘ KETILEPT, 30 MIN I ŚPIĘ :)

    4. o Escitil :

     Skutecznosc

     9.9

     Oplacalnosc

     2.2

     Bardzo dobry lek, o znikomych skutkach ubocznych. Czasami czuję się, jakbym nic nie zażywał. W pełni zaczyna działać nawet po bardzo długim okresie brania, u mnie po paru miesiącach. Wreszcie czuję się dobrze. Szczerze polecam.

    5. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Hej, chciałabym polecić wszystkim ten lek na fobie społeczną. Wcześniej brałam paroksetynę, dzięki której doświadczyłam wszystkie prawie skutki uboczne na ulotce. Najgorzej było ze snem. Budziłam się w środku nocy, miałam sny „bardzo kolorowe”, byłam bardzo aktywna” jakbym wypiła sto kaw na raz” czy była na koce. Przeszłam na escitalopram i wreszcie czuje się normalnie. Praktycznie nie mam żadnych skutków ubocznych, tylko na początku byłam bardzo senna. Biorę go przed zaśnięciem. Nie mam żadnych kolorowych snów, jestem spokojna, zrównoważona. Funkcjonuje troszkę wolniej niż na paroksetynie, ale równie skutecznie. Poleciłabym paroksetyne tylko osobom, które mają bardzo psychicznie aktywna prace, muszą podejmować decyzje, co do nowych sytuacji na co dzień. Jeżeli twoja praca jest dość monotonna to escitalopram jest lepszy. W ogóle nie powoduje powiększenia źrenic, wreszcie nie wyglądam jak jakiś ćpun. Ten lek jest naprawdę dobry bo czuję tak, jakbym go nie brała. Wszystko wróciło do normy.

    6. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Witam. Z racji tego, że często sugerowałem się opiniami z tej strony, zwłaszcza czekając na efekty leku, postanowiłem napisać, gdy zauważę zmiany. Escitalopram przyniósł mi ulgę po 4 tyg stosowania pełnej dawki 10 mg, polecam sobie pomóc, wcześniej męczyły mnie stany depresyjne i lęki, a teraz jest duża poprawa i nadzieja na lepsze jutro. Waga bez zmian. Skutki uboczne do przeżycia, bardzo łagodne: nudności, mrowienia, niepokój, kołatanie serca, brak chęci, senność i rozkojarzenie, z każdym dniem stopniowo znikały. Moja rada to uzbroić się w cierpliwość i brać systematycznie lek, efekty przyjdą same, ale trzeba też zadbać o siebie, zero alkoholu, czy innych używek, dieta i ruch potęguje efekt, podobnie wsparcie bliskich, czy wizyty u psychologa.

    7. o Escitil :

     Witam. Lek escitil 10mg zażywam od roku czasu. Początki były b. ciężkie, było nawet gorzej niż przed braniem leku ale po dwóch tygodniach zaczęło się poprawiać. Obecnie jest b. dobrze. Polecam ten lek.

    8. o Escitil :

     Witam moj tata bierze escitil juz miesiąc i nie zaobserwowalem zadnej poprawy, od kiedy zaczął na Was działac ?? zaczynam sie powaznie martwic dodam ze jego stan jest cięzki , moze to miec wplyw na skutecznosc leku?? bardzo prosze o odpowiedz

     1. o Escitil :

      miesiąc to zdecydowanie za krótko. Minimum trzy miesiące w cięższych przypadkach…(u siostry poprawiło się dopiero po pół roku)

    9. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Biorę Escitil od 10 miesięcy. Początki były trudne: senność, mrowienia, nudności, osłabienie, nasilenie lęków. Teraz objawy nerwicy i depresji poszły w zapomnienie, czuję się lepiej. Minusy to przyrost wagi ( 7kg mimo, ze jem i ruszam się tyle, co wcześniej), cellulit, wrażenie opuchnięcia, bóle nóg. Ale mimo wszystko dla efektu warto :)

    10. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Biorę Escitin od 11 miesięcy od stycznia 2014, jakakolwiek poprawa nastąpiła dopiero po 8 tygodniach, ale warto poczekać. od sierpnia czuję się naprawdę świetnie, wręcz wzorowo, czasami są spadki nastroju, ale większe miewałam jak byłam dzieckiem. Brałam podwójną dawkę (2x10mg) i w październiku mój lekarz stwierdził, że powinniśmy powoli zacząć ją redukować, przez ostatnie dwa tygodnia przyjmowałam 1,5 dawki i fakt – samopoczucie trochę mi się pogorszyło, ale teraz od kilku dni jest znowu dobrze. JA z kolei schudłam 12 kilo w ciągu tych 11 miesięcy, ale biorę też tritico na noc i przede wszystkim od marca praktycznie codziennie jeżdżę na rolkach, jem mniej, a częściej i czuję się super. Nie wiem co zrobię, jak psychiatra każe mi w ogóle odstawić leki! Na razie staram się o tym nie myśleć…

    11. o Escitil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja lek biorę na nerwice depresyjno lękową. Skuteczność bardzo wysoka. Wreszcie wracam do stanu z przed choroby. Również myśli samobójcze się zmniejszyły. Polecam brać w trakcie terapii z psychologiem. Skutków ubocznych nie mam. Na wadze jeszcze straciłam.

    12. o Escitil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Przyjmuje Escitil od kilku 3 miesiecy i na razie jestem zadowolona. Nastapila znaczna poprawa, szczegolnie w kontaktach z otoczeniem i w wachaniach nastrojow. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie poprawiac sie jeszcze bardziej.

    13. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Witam,

     Mogę wreszcie żyć zupełnie normalnie:) Gorąco polecam

    14. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Witam,

     Polecam ten lek, odmienił moje życie na lepsze:) Nie obserwuję praktycznie żadnych skutków ubocznych.

    15. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek od dwoch miesięcy ,pierwsze dwa tygodnie żle się czulam ,ale teraz jest ok ,mam bardzo ogromny apetyt ,biore rownież Mirtagen 15 mg na noc śpie dobrze ,i czuje sie naprawde dobrze ,ten lek mi pomaga. Pozdrawiam

    16. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Zażywam Escitil 4 miesiące i nie mogę zatrzymać wagi już 6 kg.więcej,prawie nie jem,wspomagam się preparatem błonnikowym i biorę tabletki lekko odwadniające.Mam wrażenie,że puchnę. MASAKRA

     1. o Escitil :

      Skutecznosc

      8

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      8

      Biorę od ponad 6 miesięcy. Poprawa samopoczucia jest nie do opisania. Minus to przyrost wagi 6 kg (jem tyle samo co wcześniej), cellulit i bóle mięśni.

    17. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     SUPER LEK NA NERWICE LĘKOWĄ I DEPRESJE.ZACZĄŁ DZIAŁAĆ PO 2 -3 TYGODNIACH ZAŻYWANIA.Z KAŻDYM DNIEM POPRAWIA SIĘ SAMOPOCZUCIE.SKUTKI UBOCZNE TYLKO NA POCZĄTKU BRANIA I PO ZWIĘKSZENIU DAWKI: MDŁOŚCI, ZWIĘKSZENIE LĘKU.POLECAM TEN LEK:-)

    18. o Escitil :

     czy ten lek pomaga na bezsennosc?jesli tak to po jakim czasie?

    19. o Escitil :

     Witam:)Ciężko cokolwiek powiedzieć mi o tym leku… wcześniej brałem propamol i sympramol (doraźnie xanax) pomagało miewałem odstępy, że nie brałem leków nawet 3 miesiące, ale choroba wracała:) doktor przepisał mi Escitil na razie chodzę ospały, w głowie niezłe ciśnienie nogi jak to przy nerwicy jak z waty:):):) ale walczę:):):) jest napisane, że poprawę można odczuć ażżżżż po dwóch tygodniach, wiec uzbrajam się w cierpliwość….

    20. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Hej, ja escitil przyjmuje juz 7 tygodni. Jeżeli chodzi o zdiagnozowana u mnie depresje, ze stanu totalnej apatii, dysfunkcji emocjonalnej i braku energii znaczna poprawę poczułam ok 4 tygodnia. Teraz z każdym dniem czuje sie bardziej sobą i choć nie jest to łatwe to jestem z tego ogromnie szczęśliwa. Ucierpiało dość mocno moje libido – od kiedy sie leczę, nie mam właściwie w ogóle ochoty na seks. Skutki uboczne miałam też na samym początku.. Pierwszy tydzień – kołatanie serca i do 3 tygodnia pomimo przebłysków chęci aktywności brak energii witanej – duża ospałość.
     Tak czy inaczej. Lek mi pomaga.

    21. o Escitil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     ja biorę ten lek od 16 stycznia br i jestem bardzo zadowolona- moja nerwica i początek depresji . stałam się spokojniejsza uśmiechnięta same plusy , poza tym skutków ubocznych poza ziewaniem nie zauważyłam :)

    22. o Escitil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Escitil przyjmuję pół roku.. na początku poprawa była znaczna ( po 2 – 3 tyg). Minusem jest to ze zaczęły wypadać mi włosy i to w bardzo znacznej ilości, na chwilę obecną miewam momenty pogorszenia, przyrostu masy nie zauważyłam, jednak trudniej jest mi pozbyć się zbędnych kilogramów ( kiedyś nie miałam z tym problemu) .. nie mam nadwagi, po prostu dbam o swoją sylwetkę, chodzę na fitness, przyjmuję suplementy diety i brak wyników.

    23. o Escitil :

     witam Doris, ja biorę już drugi rok i nie widzę aby moje włosy pogorszyły się, pozdrawiam

    24. o Escitil :

     A czy po tym leku wypadają włosy?
     Czy ktoś wie coś na ten temat?
     Ja brałam kiedyś Bioxetin. Działał super, ale strasznie wypadały mi po nim włosy.

    25. o Escitil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Mam pytanie czy Escitil mogę połączyć z tabletkami antykoncepcyjnymi? Niektórym możne się to wydać głupie, ale to są moje pierwsze tabletki tego typu i chciałabym być doinformowana w każdej kwestii.. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam :)

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.