Efectin


Wenlafaksyna znajdująca się w leku efectin to antydepresant z grupy SNRI. Skrót oznacza inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Efectin poza depresją stosowany jest także przy nerwicy uogólnionej i innych zaburzeniach nerwicowych. Większe dawki oznaczają statystycznie przy tym leku większą szansę poprawy, więc podwyższanie dawek u osób, u których lek nie zadziałał ma racjonalne podstawy. Efectin szczególnie skuteczny jest u leczących się na depresję osób uzależnionych od opioidów (w tym od heroiny). Skutki uboczne efectinu nie są rzadkie. Osoby rozpoczynające kuracje lekiem spodziewać się mogą następujących działań niepożądanych (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnych, do tych rzadziej spotykanych): bóle głowy, nudności, bezsenność, problemy seksualne, suchość w ustach
Napisz swoją opinię o Efectin


Cena Efectin
Skutki uboczne Efectin
Dawkowanie Efectin
Zamienniki Efectin
Forum Efectin
Najnowsza opinia o Efectin
Zastosowanie i składniki Efectin
Gdzie można kupić Efectin?

Opinie o Efectin (56)

Efectin, ocena średnia

5.9666666666667

Skutecznosc

70/10

  Brak skutków ubocznych

  50/10

   Oplacalnosc

   59/10
    1. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     5.5

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     9

     Biorę wenlafaksynę od ponad dwóch lat. Pierwsze dawki (oraz pierwsze dawki po okresie odstawienia) wywołują u mnie efekt silnie stymulujący – pobudzenie, bezsenność, ogromne źrenice, dużo energii i ogólna poprawa nastroju. Niestety, efekty te minimalizują się po kilku dniach brania leku, co ma związek ze zużyciem znacznych ilości serotoniny i noradrenaliny w synapsach.

     Działania niepożądane, których doświadczam (wymieniam w kolejności od najbardziej uciążliwych): uczucie ciągłego gorąca, silne pocenie się (zwłaszcza na twarzy i dłoniach), bezsenność, opóźnienie wytrysku, rozszerzenie źrenic. Warto również zaznaczyć, że lek ten uzależnia. Dwukrotnie próbowałem go odstawić, ale bezskutecznie – pojawiało się tak silne zmęczenie i brak energii, że byłem absolutnie niezdolny do życia.

     Wenlafaksyna jest lekiem tanim – ma wiele zamienników, najtańsze (wypisane na 30%) kosztują ok. 5 zł/opakowanie.

     Reasumując, w skali 1 do 5 wystawiam mocne 3+. Ten lek pomógł mi żyć, ale mimo wszystko moje życie jest odległe od życia człowieka wolnego od depresji. Miewam codzienne poczucie osłabienia i bezradności, z trudem zwlekam się z łóżka i ciężko jest mi „dojść do żywych”. Popołudniami też dopada mnie deficyt energii. Niestety, jak dotychczas, jest to najlepszy antydepresant ze wszystkich, które stosowałem (sertralina, trazodon, agomelatyna). Szukam dalej…

    2. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     8.3

     Oplacalnosc

     9.9

     Mam 34 lata i pierwszy raz zdecydowałem się na jakieś leki. Poprawa odczuwalna po kilku godzinach, jednak przez około 5 dni jakbym w pracy był na kacu, a jednocześnie pełne opanowanie i spokój, zmęczenie i siła jednocześnie. Po 5 dniach zero negatywnych objawów poza spowolniona pracą jelit, a poprawa nastroju super. Żałuję, że większość życia się męczyłem. Polecam każdemu. Stosuje prawie 2 miesiące.

    3. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     8.1

     Brak skutków ubocznych

     8.1

     Oplacalnosc

     8

     Biorę od 4 miesięcy 75mg, ale po ciężkim porodzie kamieni z nerki ataki paniki, lęk i depresja wróciły mimo leku. Na początku ładnie mnie wyprowadził. Od dziś dawka 150. Mam nadzieję, że zacznę żyć.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.