Edronax


Edronax zawiera substancję aktywną z grupy andydepresantów. Jest to reboksetyna. Ten środek jest niezwyczajnym antydepresantem, ponieważ nie ma on wpływu na system serotoniny. Neutransmiter, na którym skupia swoje siły reboksetyna to noradrenalina. Ten profil działania wpływa na to, że edronax jest aktywizującym środkiem, choć raczej nie uznaje się go za stymulant. Czasami jest używany nawet do leczenia ADHD. Pozytywną cechą edronaxu jest to, że jest szybszy od innych antydepresantów. Dwa tygodnie może już być wystarczającym okresem, aby stwierdzić skuteczność, lub nieskuteczność środka. Stosowanie edronaxu wiąże się z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia następujących skutków ubocznych: suchość w ustach, bezsenność, bóle głowy, a także, (co jest zaskakujące) senność.

Napisz swoją opinię o Edronax


Cena Edronax
Skutki uboczne Edronax
Dawkowanie Edronax
Zamienniki Edronax
Forum Edronax
Najnowsza opinia o Edronax
Zastosowanie i składniki Edronax
Gdzie można kupić Edronax?

Opinie o Edronax (22)

Edronax, ocena średnia

5.5

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  49/10

   Oplacalnosc

   52/10
    1. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     9.6

     Brak skutków ubocznych

     8.1

     Oplacalnosc

     4.4

     Nigdzie nie można go kupić. U producenta ani BE ani ME ani KUKURYKU, czyli Las Vegas. Bardzo przepraszają. Tylko co mają zrobić ludzie, którzy biorą go już prawie 20 lat, a zamiennika NIE MA !!!

    2. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     1.9

     Brak skutków ubocznych

     2.3

     Oplacalnosc

     2.3

     Nie dość, że drogi, zupełnie nieskuteczny… Nasilił niepokój i lęk tylko i spowodował wilczy apetyt… Nie polecam…

    3. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     7.3

     Oplacalnosc

     4.8

     Od dwóch lat leczę depresje biorąc Wellbutrin w dawce 150 mg + Zoloft 50 mg. Jak dla mnie było to rewelacyjne zestawienie. Pojawiła się większa chęć do życia. Zacząłem działać, realizować się. Niestety efekty zaczęły słabnąć z czasem. Nie widzę sensu zwiększania dawek. Zaproponowałem mojemu psychiatrze dołożenie Edronaxu. Efekt pojawił się natychmiast. Wprowadzając go mam powoli odstawiać Wellbutrin. Polecam wszystkim, którzy mają brak mocy i chęci do działania. Nie jest to najtańsze zestawienie. Tylko zoloft jest refundowany. Po Well jeżdżę do Czech ( oryginalny lek kosztuje tam Ok 46,-). Edronax przy miesięcznej kuracji około 60,- . Czy warto? Ja dziś nie umiem żyć bez leków. Mogę w końcu być sobą i realizować swoje cele. Wszystkim dużo zdrowia życzę!

    4. Opinia użytkownika o Edronax :

     Ja po nim dostałam ataku częstoskurczu, nadciśnienia (które ustąpiło dopiero po miesiącu od odstawienia rebo), zaparcia, hemoroidów, pęknięcia odbytu, pocenia się z kapaniem na podłogę, myślałam, że mi włosy zgniją i odpadną, bo były ciągle mokre, gapiłam się w sufit i oczywiście nie mogłam spać- w połączeniu z zolpidemem miałam ostre fazy z esemesowaniem, którego nie pamiętałam rano. Do tego kurcze mięśni jak szłam spać, przeszło po 2 miesiącach. Budziłam się wcześnie załamana, że muszę przeżyć dzień, a potem będzie kolejny i kolejny. Nic mnie nie interesowało, wycofywałam się z wszystkiego, miałam potrzebę alienacji, ryczałam całymi dniami i w każdej sytuacji (np. jadąc rowerem). Wcześniej brałam wenlafaksynę, która podnosiła mi ciśnienie i i wywoływała skłonność do siniaczenia. Noradrenalina nie jest dla mnie. Zazdroszczę tym, którym pomógł.

    5. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę od stycznia 2015r, pobudza w działaniu, stabilizuje emocje, stosowany łącznie z Elicea stawia na nogi na tyle dobrze, że można zacząć coś robić dla siebie i najbliższych. Wada – trudno dostępny w aptekach. Mam problem z wykupieniem recept.

    6. Opinia użytkownika o Edronax :

     Dostał ktoś to swoiste coś na derealizacje?

    7. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Oprócz podenerwowania i dziwnego pobudzenia, lek powodował nadmierne pocenie się, gęsią skórkę, wrażenie nakłuwania igłą po rękach i plecach, ciarki. Odstawiłem bardzo szybko, kiedy stałem się za bardzo nerwowy. Różnie ludzie reagują na ten lek.

    8. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Biore ten lek od 1,5 m-ca razem z asentra, oprocz nieznacznej poprawy nastroju odczuwam bole jader, brak popedu seksualnego oraz lekka impotencje. Jak dla meszczyzny to przykra dolegliwosc na tyle ze rozwazam jego odstawienie

    9. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Oceniłem lek dość surowo, ale nie zmienia to faktu, że reboksetyna to bardzo ciekawa substancja mogąca pomóc osobom, o obniżonej motywacji, braku energii, uczuciu „skamienienia” bez siły, by podjąć działanie. Jako, iż jest to NRI (blokuje zwrotny wychwyt noradrenaliny )szybko pobudza i stawia na nogi. W odróżnieniu od innych antydepresantów często działa od pierwszej tabletki (i to najsilniej- jednak nie jest to regułą)skutecznie aktywizując. W moim przypadku, w ogóle nie podnosiła ciśnienia, za to nieznacznie puls, więc mogłem ciężko pracować bez obaw o organizm. Nie pojawiły się problemy ze snem, ani apetytem. Wg. ulotki (i „wiedzy” lekarzy psychiatrów) właściwe działanie leku zaczyna się po dwóch tygodniach stosowania. W praktyce po dwóch tygodniach, to ono może się już skończyć. ; ) U mnie reboksetyna „wypaliła” się niestety po miesiącu stosowania, i chociaż brałem ją 2 tygodnie dłużej nic już się nie działo, a szkoda, bo jest droga. Organizm szybko się przyzwyczaja i czar pryska. Za to po paru tygodniach przerwy zażyłem jedną tabletkę- działanie jak za pierwszym razem, to też stosują ją teraz jako doraźny stymulant nie dłużej, niż 3 dni z rzędu, gdy mam dużo pracy. Jest świetna w mixach z SSRI, natomiast z agonistami dopaminy (typu amisulpiryd w niskich(!) dawkach)działa wręcz euforycznie. Aha, efekty uboczne- u mnie pojawił się rzadko występujący problem, jakim jest ból jąder ; ) od czasu do czasu, oraz trudniejsze wypróżnianie się (ale zaparciem bym tego nie nazwał).

    10. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Edronax+ Escitalopharm ten drugi mało efektywny, natomiast gdy połączyłam Endronax poczułam wiecej spokoju, radosci życia i chęci do działania. Suchość w ustach,zwiększone pocenie się, senność. Spodziewałam sie więcej energii ale i tak jest godny polecenia.

    11. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Hej wam ,reboxetyna jest świetna bo nie ma nic w zamian ..i dobrze, bo co niby? jako NRI sprawdza się tak samo dobrze i szybko co escitalopram jako ssri. Oba cacy i szybko ‚wyciągają’ ale co tam, lekarze i tak w doopie to mają …szkoda ,że JESZCZE-NIE dosłownie bo gdyby tak było to ludzie by mniej cierpieli;
     Escitalopram + Reboxetyna + Piribedil(pronoran;) ..tak tak ostatni to świetny agonista rec. dopaminowych przy lekkich antagonistycznych właściwościach alfa2..
     i jakie CZEKANIE na CO? …bombka działa w 1-2tyg zwykle
     Pozdrawiam i zdrowia życzę w dojściu do niego..

    12. Opinia użytkownika o Edronax :

     Witam,
     Od dwóch lat leczę się z powodu depresji, na początku było bardzo źle, teraz po woli dochodzę do siebie. Lekarz przepisał mi Edronax, ponieważ mam problem z wychodzeniem z domu, ludzie mnie denerwują, nie mogę pracować…Zaczęłam brać od wczoraj Edronax, przez pierwsze kilka dni po pół tabletki, potem mam brać po całej,zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że mi pomoże, bo mój psychiatra załamuje ręce.
     Pozdrawiam.

    13. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Musze szczerze przyznać, że jestem zadowolona. Endronax wyciszył mnie i uspokoił. Dzięki niemu mogę spokojnie spojrzeć na świat, bez większej bulwersacji i negatywnego podejścia do otoczenia. Stałam się rozsądna, samodzielna, co wynika zapewne po części z tego, że lek pozwolił mi się zatrzymać na chwilę, przemyśleć kilka spraw i pójść dalej przez życie z podniesioną głową.

    14. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Lekkość nie tylko w duchu, bo i waga spada, oczywiście do momentu kiedy sie uodparniamy i trzeba zwiększać dawki. Ze skutków ubocznych to ucisk w głowie, szumienie w uszach, szczękościsk czyli jak na speedzie. Miałam po nim doskonały humor i zamierzam wrócić do tego leku. Niestety, jedna paczka na miesiąc nie starczy.

    15. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Nie znalazłem jeszcze leku, który by dłużej niż miesiąc skutecznie działał. A samą skuteczność oceniam na 20-30%. Wiązałem duże nadzieje z nowym lekiem, z Edronaxem. Pozytywne działanie jak z innymi lekami (jak wyżej). Z tym, że u mnie wywołał sporo negatywnych efektów ubocznych. Pojawił się problem z prostatą i z oddawaniem moczu. Suchość w ustach, ale i zmniejszenie chęci do picia (może przez brak smaku). Działa tak, jakby wysysał wodę z organizmu, co się objawia kłopotami z oddawaniem kału, jest on twardy jak skała i rani odbyt. Wzrosło niepokojąco ciśnienie tętnicze 160/100. Brak popędu seksualnego. Jest to lek nie dla mnie.

    16. Opinia użytkownika o Edronax :

     Witajcie, wlasnie dostalam lek od pani doktor i ciesze sie, ze znalazlam w miare sporo pozytywnych komentarzy na temat edronaxu. poprzednio bralam juz cital- nie pomogl a potem velaxin er i byl ok- ale przerzucilo mnie w druga strone czyli cierpialam na manie. zaczynam od 1 tabletki, potem 2.trzymam kciuki. aha czy to prawda ze szybko widac poprawe?

    17. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Dobry lek,można odstawiać bez zmniejszania dawek,z dnia na dzień.Z efektów ubocznych odczuwalna przyjemna senność,jednakże nie przeszkadzająca w codziennych zajęciach.Lekkie zawroty głowy i brak apetytu.Schudłam po nim,nie wiem ile kg,gdyż nie mam zwyczaju się ważyć,ale było to zauważalne i odczuwalne.Miałam wrażenie,że lek przy okazji działania p/depresyjnego lekko uspokaja.Aha,dużo się po nim siusia,w nocy też trzeba wstawać po kilka razy nawet(!).Czasami miałam wrażenie derealizacji,ale nie było to przerażające,raczej przyjemne,dodam,że nie należę do osób,którym podobają się tego typu przeżycia,a jednak.Można było przez to przebrnąć;).Minusem jest cena-32 zł za 20 tabletek,lek trzeba zamawiać w aptece,ponieważ nie jest dostępny „od ręki”.Generalnie chyba najlepszy po fluoxetynie lek,który brałam….

    18. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Po kilku dniach podwyższyłem do 4mg, a następnie do 8. Głównie dlatego, że fajne efekty, które odczuwałem na początku zniknęły. Planuje jeszcze podwyższyć dawkę, ale w skrócie mogę już wypisać jakie skutki uboczne się pojawiły:
     Pozytywne: straciłem dużo wagi, nie musiałem się starać, przechodzić na diety, czy coś, po prostu straciłem apetyt, moja motywacja jest lepsza niż kiedyś, chociaż używam jej głównie do robienia porządków w domu.
     Negatywne: mam problem z suchością w ustach, sporo czytałem w Internecie, zanim zacząłem brać edronax, więc byłem przygotowany na ten skutek uboczny. Mówię więc, u was pewnie też wystąpi. Druga rzecz, to pocenie się. Dość problematyczne, ale nie ma co przesadzać. Bóle głowy też się zdarzają, ale je można zwalczyć pyralginą (paracetamol ki i inne nowe leki na mnie nie działają)

    19. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Jestem na tym od kilku tygodni i muszę powiedzieć, że nie jestem zawiedziony.
     Byłem na wszystkich antydepresantach pod słońcem i właściwie nie mam złych doświadczeń tylko z fluoksetyną. Poprawiała mi nastrój, a może powinienem napisać, że nie pozwalała mi wpadać w stany depresyjne. To nie był jednak lek idealny i cały czas szukałem czegoś co doda mi też energii i usprawni że tak powiem moje kontakty międzyludzkie. Stąd właśnie zmiana na edronax. Nie miałem takiego drajwa do robienia rzeczy, które notabene chciałem robić, ale jakoś nie miałem energii. Dobra, do rzeczy. Z edronax było tak:
     Pierwsze kilka dni byłem na 2mg. Dziwne uczucie, wiedziałem że dawka jest mała, za mała, ale mimno to miałem oryginalne objawy. Pierwszy dzień przespałem chyba cały, ale w kolejnych miałem już problemy z pójściem spać. Bezsenność po prostu. Poranki były fajne. Chęć do życia, tony energii, no trochę nienaturalne uczucie.

    20. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Lek jest bardzo trudno dostępny. Udało mi się go kupić dopiero w piątej aptece. Panie aptekarki robią duże oczy słysząc nazwę edronax :) Brałem bardzo małą dawkę, tylko 4mg dziennie i dlatego nie wiem jak mam go ocenić. Pewnie niedługo zwiększę sobie do 12mg. Jestem dopiero w sferze eksperymentowania z lekiem i sporo jeszcze przede mną.
     Na plus: budzenie się o poranku (jak się okazuje nie tylko u mnie), mniej emocjonalne podejście do życia,
     na minus: całodzienna senność, oprócz krótkiej chwili o poranku. Minął dopiero tydzień, więc nie jeszcze nie spisuje leku na straty. Pzdr

     1. Opinia użytkownika o Edronax :

      Dawka maksymalna to 8 mg. większa nie pomoże ci, efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

    21. Opinia użytkownika o Edronax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Edronax jest całkiem w porządku, chociaż musze zaznaczyć, że działał tak około 6 miesięcy a później przestał (może nie całkowicie, ale nie jest już tak fajnie jak było). To dobry dodający energii środek, ale najfajniejsze jest to, że codziennie budziłem się bardzo wcześnie i po prostu wstawałem ? czułem się tak jakby zmniejszył moją potrzebę snu przynajmniej o połowę. Bez żadnego wylegiwania się na łóżku, ani ziewania.
     Suchość w ustach to spory problem, ale poradziłem sobie żują prawie non-stop gumy.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.