Duomox


O tym antybiotyku.

Lek Duomox zawiera Amoxycylinę, która jest antybiotykiem zwalczającym wiele grup bakterii. Najczęściej stosuje się ją w przypadku zakażenia górnych dróg oddechowych. Jest ona bardzo skuteczna – nie pozwala bakteriom budować swojej ściany komórkowej. Ze względu na swój profil, w porównaniu do innych antybiotyków, to właśnie duomox jest stosowany względnie często u dzieci.

Jakie skutki uboczne może spowodować używanie Duomox -u.

Stosowanie antybiotyków dość często powoduje pojawienie się u pacjentów skutków ubocznych. Nie inaczej jest w przypadku duomox -u. Te najczęściej dotyczą układu pokarmowego: bóle brzucha, wymioty, biegunka. Czasami występuje również wysypka. Inne działania niepożądane występują rzadziej: osłabienie, senność, nadzwyczajna wrażliwość na światło i odgłosy.

Uwaga: Lekarze często radzą brać duomox, nie na pusty żołądek, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo takich reakcji.

Duomox, pierwsze opinie:

Zadziałało cholernie szybko. Moim chorym zatokom poprawiło się już po 24 godzinach. Nie jest jeszcze super dobrze, ale mogę już bez problemu oddychać. Brałem 3 razy na dzień po 500 mg. Jak do tej pory nie mam żadnych skutków ubocznych

U mnie pomimo życia pełnego bólów brzucha i innych problemów rodzaju boleści i wymiotów przy niestrawności, duomox nie spowodował niczego podobnego. Wybrałam całą terapię 8 dniową i ani razu nie cierpiałam. Nie mam wiele doświadczeń z antybiotykami i nie potrafię powiedzieć jak zareaguje na inne.

Resztę opinii o leku Duomox znajdziecie państwo trochę niżej:

Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Duomox:

Duomox dostałam od stomatolog na spuchniętego zęba. Ból minął po 2 dniach dawka 1 g. co 12h. Po 2 dniach mam totalne osłabienie od czasu do czasu mdłości i po paru godzinach jestem bardzo sennaIv
Biorę drugi dzień duomox 1g, na razie tragedia, zero poprawy, może i by była przy dłuższym czasie, ale chyba przerwę leczenie, bo bardzo źle się czuje po tym antybiotyku, ból głowy potworny od dzisiaj, duszność, ból w klatce piersiowej,Asia
Zawsze brałam Duomox odkąd pamiętam, jestem uczulona i nic innego nie mogę brać, Dla mnie ten Duomox to numer jeden :)Iwa
Więcej prawdziwych historii o Duomox znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Duomox.

Napisz swoją historię o DuomoxCiekawe historie o Duomox (107)

Duomox, ocena średnia

6.6333333333333

Skutecznosc

69/10

  Brak skutków ubocznych

  59/10

   Oplacalnosc

   71/10
    1. o Duomox :

     Brak skutków ubocznych

     0.5

     Słyszałam o tym leku dużo dobrego, znajomi jadąc na wakacje za granicę mają go ze sobą w razie jakichkolwiek historii. Niestety ja nie mogę go stosować, skutki uboczne wystąpiły bardzo szybko – wysypka na całym ciele (wyglądało to jak druga różyczka), bardzo swędząca i ciężka do pozbycia się. Niestety wiele innych leków antyanginowych ma na tyle podobną strukturę, że również nie mogę ich przyjmować.

    2. o Duomox :

     Skutecznosc

     4.6

     Oplacalnosc

     6.9

     Duomax to mój drugi antybiotyk. Niestety wyniki badań po nim delikatnie się poprawiły, ale leczenie nie osiągnęło zamierzonego efektu. Wystąpiła swędząca wysypka na całym ciele. Wymioty, zmęczenie, senność.

    3. o Duomox :

     Rano poczułam ból gardła i punkt zbierającej się ropy. Umówiłam się na godzinę 14, w ciągu kilku godzin kropki ropne wyrosły, jak grzyby po deszczu, doszła gorączka. Lekarz stwierdził ropną anginę i przepisał mi Duomox 1 g. Wieczorem wyglądało to fatalnie. Brałam 3 razy dziennie po 1 tabletce. Dzisiaj jest 4 dzień mojej choroby. Można powiedzieć, że jestem zdrowa. Lek zadziałał. Gdybym nie zareagowała szybko leczenie trwało by dłużej. Pomimo silnej dawki skutków ubocznych nie stwierdziłam, a mam 58 lat. Kuracja jeszcze będzie trwała 3 dni.

    4. o Duomox :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     3

     Oplacalnosc

     4.7

     Brał na zapalenie zatok. Ogólne osłabienie, nadwrażliwość na dźwięki i światło, pokrzywka i swędzenie skóry całego ciała. Skuteczny, ale branie tego antybiotyku to mordęga.

    5. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8.5

     Oplacalnosc

     10

     Brałem /Biorę w sumie do tej pory ten lek, jako zwalczanie bakterii w zębach, czyli tak jakby jama ustna. Lek działa cholernie szybko i skutecznie, nie cała doba po braniu jego nie było śladu po bakteriach. Kosztuje chyba 5 zł, ale jest cholernie mega ważny i skuteczny za taką cenę. Zawsze mam pudełko w zanadrzu na wszelki wypadek, oczywiście na umór nie biorę, jak mi nic nie dolega, ale działanie na bakterie w jamie ustnej ma bardzo, bardzo szybkie i skuteczne. POLECAM!

    6. o Duomox :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     10

     Dwa dni po zakończeniu antybiotykoterapii Duomoxem wystąpiły duże problemy z pracą serca, kołatanie, duszności, dławienie w klatce piersiowej itp. Sytuacja miała miejsce już drugi raz po tym antybiotyku. Nie polecam.

    7. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     10

     W moim przypadku „strzał w dziesiątkę”. Nigdy nie zawiódł- ulga już po 24 h stosowania. Niestety jak po każdym antybiotyku w moim przypadku pojawiają się problemy z żołądkiem (zbyt częste wizyty w toalecie) pomimo stosowania leków osłonowych.

    8. o Duomox :

     Miałam kleszcza i profilaktycznie zanim po 6 tyg będę mogła zrobić badanie krwi lekarz przepisał mi Duomox 40 tabletek po 2 dziennie, w połowie kuracji zaczęła mnie okropnie swędzieć skóra najpierw na dłoniach, potem na rękach do łokcia, potem stopy, uda i teraz już całe ciało, okropnie się drapię wapno nie pomaga, a ja robię się coraz bardziej nerwowa.

    9. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     10

     Miałam ten lek na zapalenie piersi po urodzeniu dziecka. Pomógł po drugiej tabletce. Dla mnie super.

    10. o Duomox :

     Skutecznosc

     0.1

     Brak skutków ubocznych

     3.6

     Brałam duomox i niestety pojawiły się zawroty głowy, wirowanie świata i wymioty.

    11. o Duomox :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Oplacalnosc

     9.9

     Najprostszy i najtańszy antybiotyk jaki znam. Jeden z nielicznych, który mój organizm dobrze toleruje. Pomógł mi już kilka razy m.in. przy anginie, zapaleniu ucha i zapaleniu zatok. Ostatnio lekarz przepisał mi antybiotyk nowej generacji, niestety po wzięciu było mi nie dobrze i wystąpiły wymioty, musiałam wrócić po receptę na duomox.

    12. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     0.4

     Oplacalnosc

     10

     Mam 21 lat, a używam go od małego. Zawsze mi pomaga, już po 2 dniu stosowania czuje się lepiej, ale i tak biorę go z 5/6 dni. Skuteczny jest! Bo potem przez rok albo i więcej nie choruję, sięgam po niego tylko wtedy, kiedy już na serio jest ze mną źle. Skutki uboczne? Po zażyciu idę przeważnie spać. Dla mnie to dobrze, bo organizm się wypoci. Ogólnie polecam, ale każdy organizm jest inny, więc każdy potrzebuje czegoś innego. Dla mnie to numer 1, a dla kogoś to bubel.

    13. o Duomox :

     Skutecznosc

     8.1

     Brak skutków ubocznych

     3.8

     Oplacalnosc

     9.8

     W dzieciństwie byłam uczulona na penicylinę, dlatego nie zalecano mi leków z jej zawartością i pochodnych. Od 2 dni biorę Duomox 3x co 8 h ( zalecenie lekarza, mimo, że wie o moim uczuleniu)… zaryzykowałam…. Faktycznie pomaga, ale jestem osłabiona, senna i trochę pobolewa mnie głowa, jednak jestem w stanie funkcjonować. No cóż, przynajmniej się wyśpię za wszystkie czasy ;)

    14. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dostałem ten lek na ostry stan zapalny gardła. 2 razy dziennie po 1 tabletce (2 x 1000 mg). Plus brałem sobie przeciwbólowo ibuprom i tabletki do ssania bez recepty (orofar max jak dobrze pamiętam). Skuteczność super, 3 dnia duża poprawa, 4 dnia już prawie wszystko ok.

     Stosowałem 10 dni, nie zauważyłem skutków ubocznych. Cenowo (miałem na refundację) całkiem tanio. Ogólnie jestem zadowolony.

    15. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     10

     Wywołał rzekomo błoniaste zapalenie jelit- bardzo ciężkie w leczeniu.

    16. o Duomox :

     Oplacalnosc

     10

     Ostra reakcja ze strony układu pokarmowego-wymioty i biegunka plus silny ból brzucha. Podwyższone ciśnienie i tętno. Natychmiastowe odstawienie po 1 tabletce. Lek miał pomóc na anginę.

    17. o Duomox :

     Od lat stosuje ten antybiotyk, nigdy mnie nie zawiódł. Oczywiście nie przesadzać, raz do roku to i tak dużo. Najczęściej biorę na zapalenie górnych dróg oddechowych. Pomaga już po dwóch- trzech tabletkach. Trzy tygodnie temu bardzo mnie dopadło zapalenie oskrzeli, wziąłem większą dawkę aż 1000. Mój lekarz rodzinny wpisał mi receptę na Fromild Uno 500 (5- tabletek ). Po trzech dniach mało nie zszedłem, czułem się FATALNIE!! DUŻO ZDROWIA POZDRAWIAM.

    18. o Duomox :

     Skutecznosc

     5

     Oplacalnosc

     3.1

     Brałam ten i po 2 dniach stosowania miałam ostrą krwistą biegunkę, bardzo wzdęty brzuch i niestrawność, czy pomógł pewnie tak, ale wysokim kosztem.

    19. o Duomox :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     U mojej 8 miesięcznej córki biegunka i wysypka. Natychmiastowe odstawienie duomoxu, po 3 dawkach i zmiana na klacid. Leczymy anginę.

    20. o Duomox :

     Skutecznosc

     5.6

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     3.2

     Brałam duomox długo około 5 dni po 3 tabletki dziennie. Pomógł, ale po nim z moich palców zaczęła schodzić skora ( bolało, jak dotykałam czegoś ciepłego i długo się „goiło”). Co jest dziwniejsze około miesiąc po mnie zachorował mój młodszy kuzyn (około 8 lat). Również zapisano mu ten antybiotyk. Również schodziła mu skora. Nie wiem czym to było spowodowane.

     1. o Duomox :

      Skutecznosc

      2.2

      Oplacalnosc

      4.9

      Uczulenie może na jakiś składnik, bądź jeden ze skutków ubocznych.

    21. o Duomox :

     Ja nie miałem żadnych skutków ubocznych po zastosowaniu leku, brałem wersję 1g:)
     nie taki duomox straszny jak go piszą

    22. o Duomox :

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     8

     Na mnie kompletnie nie zadziałał przy anginie. Po wzięciu 6 dawki temperatura wzrosła do 39 stopni.

     1. o Duomox :

      Skutecznosc

      10

      Oplacalnosc

      7

      Prawdopodobnie miałaś zakażenie wirusowe, nie bakteryjne i biorąc ten lek, dodatkowo osłabiłaś organizm.
      Lekarze pierwszego kontaktu pracują na ilość i żaden nie sprawdzi, czy to bakteria, czy może wirus tylko ładują antybiotyk.

    23. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     zadowolony

    24. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Super skuteczny.
     Mój syn lat 14 dostał na anginę, ja po m-cu również dostałam Duomox tylko, że na zapalenie zatok ( lat 43).
     Syn i ja nie odczuliśmy skutków ubocznych (przy terapii probiotycznej).

     Cena rewelacyjna!!!

     Niestety, trudno mi się odnieść do innych antybiotyków, ponieważ, nasza rodzina bierze je bardzo sporadycznie.

     Jesteśmy jednak zdrowotnie ZADOWOLENI :o)

    25. o Duomox :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Na anginę niezastąpiony, już po dwóch tabletkach 1 gram duża poprawa. Skutki uboczne w postaci wysypki.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.