Doxepin


Doxepin to lek antydepresyjny, który cechują silne właściwości zwalczania nerwic i lęku. Stosowany jest chyba równie często przy depresjach, jak i przy nerwicach. Czasami używany jest nawet w wypadku fobii społecznej, co jest jednak sprawą kontrowersyjną, gdyż fobia społeczna łączona jest z problemami w funkcjonowaniu układu dopaminy i ewentualnie GABA, a Doxepin najprawdopodobniej nie ma wpływu na systemy tych neuroprzekaźników. Skutkami ubocznymi leku mogą być: zmniejszenie ciśnienia krwi, przyrost masy ciała, zmęczenie, oraz senność.
Napisz swoją opinię o Doxepin


Cena Doxepin
Skutki uboczne Doxepin
Dawkowanie Doxepin
Zamienniki Doxepin
Forum Doxepin
Najnowsza opinia o Doxepin
Zastosowanie i składniki Doxepin
Gdzie można kupić Doxepin?

Opinie o Doxepin (26)

Doxepin, ocena średnia

5.2333333333333

Skutecznosc

50/10

  Brak skutków ubocznych

  47/10

   Oplacalnosc

   60/10
    1. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     7.3

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Na początku leczenia czułam się lekko zamulona, ale na lęki/ nerwice/ przygnębienie pomaga. Ogólnie mogę powiedzieć, że jest to lek przywracający równowagę. Dzień zaczynam z jakimś takim optymizmem, którego wcześniej nie czułam. Śpi się po nim twardo i mam bardzo wyraziste i barwne sny. Z działań niepożądanych muszę wymienić: wzmożony apetyt, suchość w jamie ustnej, światłowstręt i czasem przyspieszone bicie serca. Na początku czułam też rozdrażnienie.

    2. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Biorę już 4 tygodnie, jedyne co się poprawiło to fakt, że już nie rozklejam się po stracie bliskiej osoby, ale natrętne myśli nie przeminęły, cały czas o niej myślę, śnię, nie mogę jeść, normalnie funkcjonować, tyle, że udaje się zasnąć w końcu. Nie można mówić o opłacalności, kiedy coś nie działa, choćby kosztowało złotówkę.

    3. Opinia użytkownika o Doxepin :

     W pewnym momencie mi pomógł, ale po 6 tygodniach napięcie wróciło.

    4. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     3

     Brak skutków ubocznych

     2.7

     Oplacalnosc

     7

     Wziąłem 4 godziny przed snem i po 2 godzinach czułem się mocno senny.Ale mimo to jak położyłem się to nie zasnąłem od razu tylko leżałem tak samo godzinę czasu.Obudziłem się 2 godz. później niż zwykle bardziej wykończony niż zwykle,bardziej nie wyspany,mam zwidy,ból głowy,robię dużo literówek więcej niż zwykle i mam uczucie odrealnienia i takie dziwne uczucie w sercu którego nie umiem opisać inaczej jak słowem ,,niepokój”.Wszystkie objawy które opisałem mam nadal mimo ,że jest już 16:19 ale to dopiero pierwszy dzień a mam brać do końca opakowania tak więc napiszę kolejną opinię jutro.

     1. Opinia użytkownika o Doxepin :

      Skutecznosc

      4

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      5

      Ok, to już 3 dzień jak z niego korzystam, mam już obiektywną ocenę.Lek nie działa, tak, jak powinien, bo on ma pomagać zasnąć, a tego nie robi. On po prostu zmusza do snu, ale nie jest to wynikiem reakcji organizmu, najlepiej podam przykład. Kiedyś zdarzyło się tak, że dostałem bardzo mocno w głowę i mogę powiedzieć, że poza bólem to wszystko co czułem, co się działo w głowie jest takie samo, jak po spożyciu leku. Nie umiem opisać objawów, nie wiem czemu mam je w głowie, ale nie umiem ich napisać, to chyba objaw sam w sobie. Jeśli chodzi o lek, to brałem go 4 godz. przed snem i po 2 czułem się senny, i tak po kolejnych 2 godzinach szedłem spać, lek upośledza mi myślenie i o niczym nie myślę przed snem. Po prostu jest identycznie, jak byście w łeb dostali .Budzicie się rano po 11 godzinie snu mimo że normalnie jest to 8 godzin lub 6 albo 5.I macie suche oczy pamiętacie co wam się śniło ale w głowie takie uczucie jakbyście w nią dostali łupnia, poszli spać i wstali następnego dnia, rześkością bym tego nie nazwał za Chiny. Ale do rzeczy, na początku brania leku kołatało mi mocno serce, czułem się tak samo upośledzony, jak teraz. Jestem w domu i w sposób w jaki zawsze oceniam swoje możliwości to mogę teraz na 100% stwierdzić, że lek ten obniżył mi inteligencję do tego stopnia, że nie byłbym w stanie pójść do szkoły. Bo nadal budzę się tragicznie nie wyspany i wykończony, mimo nie wykonywania żadnej ciężkiej pracy. Słowem czuję się tak samo beznadziejnie, mimo, że spałem te kilka dni po 11-10 godzin przez lek, ale zapewniam, że nie jest to normalny sen bo po obudzeniu czujecie się gorzej niż bez brania leku o wiele gorzej. Ale ja nie mam żadnego wyboru, bo nie znam naturalnych leków na depresję, tak więc muszę brać co jest, ale z każdym dniem czuję, że w moim organizmie dzieje się coś nie tak. A lek to Doxepin 10 mg tylko 1 na noc.

    5. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Ja stosuję doxepin 25 mg na noc i mi pomaga.Niestety w chwili obecnej nie ma go w aptece i mam problem.Bo nigdzie nie mogę kupić.

    6. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Biorę od 6 lat, może więcej 10 miligramowe wcześniej 25 miligram, nieraz po tym leku jestem trochę podenerwowany, nie biorę jak lekarka kazała 3 x dziennie, biorę 1 x dziennie na noc, tak to pomaga zasnąć, bo tak to, co druga noc byłaby nieprzespana, a tak to zasypia się 2, 3 godzina lek działa, raz mocniej, drugi raz słabej, takie mam spostrzeżenia, jak kiedyś zapomniałem, że już brałem i wziąłem więcej, to miałem tak, jakbym miał gorączkę i podenerwowany byłem, poza tym nic się nie stało, jak mam jeździć autem to na noc już nie biorę, bo jak lekarka mówiła, że byłyby śladowe ilości na drugi dzień.

     1. Opinia użytkownika o Doxepin :

      Skutecznosc

      6

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      10

      Zgadzam się z opinią że po 10 mg doxepinu jestem bardziej nerwowa- myślałam, że ze mną jest coś nie tak. Ale widzę że nie jestem sama.

    7. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Biorę od wczoraj doxepin i mam takie objawy swędzenie i pieczenie skóry, czy ktoś to miał, czy to może być na tle nerwowym? napiszecie mi proszę

     1. Opinia użytkownika o Doxepin :

      Może uczulenie?

    8. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Biorę drugi dzień 10 mg i zastanawiam się, czy mam dalej zażywać w pierwszym dniu spałam dość dobrze, na drugi dzień masakra noc bezsenna, mam ten lek przypisany w związku z problemem ze snem

    9. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Masakra nie lek ! Po przyjęciu najniższej dawki 10 mg na rano czułem się kompletnie bez życia. Czułem jakby w głowie ktoś mi kręcił kołkiem…Siadł mi całkowicie nastrój,za to pojawiła się senność i bardzo dziwne niepokojące myśli,których nie jestem nawet w stanie opisać.Nie polecam ze swojej strony ! Lek niby sprawdzony ,ale jak widać niekoniecznie u każdego…

    10. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Biorę doxepin od jakiś 2-3 miesięcy, strasznie mnie zamula, chce mi się spać cały czas, biorę 3x dziennie. Lek bardzo otumania i jestem po nim senna, że wieczorem o godzinie 20 musze się położyć. Wcześniej brałam elicee i czułam się dużo lepiej.

    11. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Doxepin jest dobrym lekiem, mnie bardzo pomógł stosowałam go około 3 miesięcy w dawkach po 10mg 3 razy na dobę. Nie przytyłam raczej schudłam, bo miałam zaburzenia żołądkowo – jelitowe, na, które mi pomógł. Waliło mi trochę serce, ale nie wiem czy od Doxsepinu, czy Perazyny którą też brałam. Bez tych leków wylądowałam bym chyba w psychiatryku. Teraz łykam te leki sporadycznie, ale mi też pomagają.

    12. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Hehe, ale macie problemy ja muszę zjeść 50mg żeby coś zadziałało, jak nie mogę zasnąć i jem to z 4 godziny wcześniej ( wiem kiedy nie będę mógł spać jestem pobudzony na maksa, mam nie spożyte siły nawet jak dam sobie wycisk) i nic mi się po nim nie dzieję, bzdury wypisujecie i tyle, ten lek nie uzależnia co do tolerancji, nie wiem jem sporadycznie ( odskocznia od relanium 5mg ) jak nie mogę spać, a 10mg to by może szczura uśpiło hehehe, uzależnia to relanium, clonozepanum i tego typu specyfiki, na pewno nie doxepin !!! Doxepin uważam za skuteczny, ale jak się zażywa sporadycznie, jak się je codziennie to pewnie z każdym dniem jest słabszy, np relanium 5mg tak na mnie działało np zjadłem 3 i działało a po tygodniu jadłem po 8 i nie ściemniam w żadnym wypadku, relanium odstawiłem i jest dobrze nie można się przyzwyczajać trzeba coś robić biegać, pływać, ćwiczyć obojętne co (zależy kto co lubi robić aby pokonać depresję, mi się udało, siedzenie w domu i jedzenie tabletek gów….o wam da i taka jest prawda albo chcecie żyć albo nie) tylko żeby zająć czas i się nie smucić tym czasami gównianym życiem pozdrawiam wszystkich :)

     1. Opinia użytkownika o Doxepin :

      Skutecznosc

      3.3

      Brak skutków ubocznych

      5.3

      Oplacalnosc

      7.7

      Nie do końca zgadzam się z pańskim stwierdzeniem, że inni wypisują bzdury – lek na każdego może działać inaczej, zależnie od organizmu i racji trybu życia też. Mi został on przepisany ze względu na nerwice, sama prowadzę bardzo intensywny tryb życia, tańczę, jestem studentką i dorabiam sobie w weekendy, jako kelnerka na weselach, ale już po kilkudniowym stosowaniu leku czułam się bardzo źle, byłam otępiała, przygnębiona, nie mogłam się skupić, uczyć, a nawet skupiać się na prostych rozmowach z ludźmi. Więc też zadowolona z leku nie jestem, jedynym plusem jest to, że mogłam przespać całą noc, choć rano miałam problem z przebudzeniem się. Jeśli Pan jest zadowolony i lek działa prawidłowo, to bardzo się cieszę, jednak nie należy kogoś posądzać o wygadywanie bzdury, czy przeinaczanie rzeczywistości, jeśli ma inne zdanie na dany temat, bo suma summarum każdy organizm jest wyjątkowy i czasami nawet słaby lek może na każdego inaczej działać :-)

    13. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Mam AZS – atopowe zapalenie skóry, i mam stosować Doxepin ponieważ AZS nasila się przy sytuacjach stresowych itp, czy ktoś z Was stosował go w przypadku podobnym do mnie ?

    14. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     ooooo… nie! nigdy tego więcej nie wezmę! ja do tego brałam jeszcze hydroxyzynę-tak miałam zalecone i to 3razy dziennie! niestety po jakimś czasie kiedy brałam obie tablety tylko na noc..tak mnie rozebrało psychicznie że…. wzięłam wskazaną dawkę x3 i popilam alkoh.zabrało mnie pogotowie na sygnale i na szczęście odratowali mnie. za to dowiedzialam sie żeby nie wierzy się w 100%lekarzowi i udałam się do innego lekarza po odpowiedni lek!

     1. Opinia użytkownika o Doxepin :

      albo się leczysz albo pijesz !!!!!

    15. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Doxepin dla mnie jest dobrym lekiem, nie powodował skutków ubocznych,dobrze uspokajał.. Niestety po kilku miesiącach stosowania organizm przyzwyczaił się i nie odczuwam już jego działania uspokajającego.

     1. Opinia użytkownika o Doxepin :

      Skutecznosc

      8

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      8

      Witaj. Biorę 2 x 25 mg wieczorem, od ponad roku. Dziala bardzo dobrze, uspokaja. Wczesniej mialem problemy ze snem. Wg. mnie dobry lek, mnie w kazdym badz razie pomógł.

    16. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Lek na mnie nie działał. Powodował za to zesztywnienie mięśni, prowadząc do ogromnych trudności w poruszaniu się.

    17. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Ja nie wiem jak inni mogą brać ten lek. TO chyba zależy po prostu od stanu w jakim się człowiek znajduje. Jak ktoś ma dużo adrenaliny, noradrenaliny to może nie odczuje tego otumanienia po doxepinie hmmm, On 3 razy silniej otumania niż hydroxyzyna, bo działa bardzo silnie przeciwhistaminowo – nie wiem jak na tym leku można normalnie funkcjonować

    18. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Stosowałam doxepin ok 1 roku mało złagodził objawy lękowe za to doprowadził mnie do rozregulowania ustroju tj. ciągłych zapaleń pęcherza moczowego po odstawieniu go, na skutek atonii pęcherza, gdy go używałam. Dopiero lek SSRI mi pomógł z lękiem, ale chory pęcherz został!

    19. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Zażywam doxepin od 4 tygodni, mam jednak astmę i leczę teraz ciężkie zapalenie oskrzeli już trzecim silnym antybiotykiem i wysokimi dawkami sterydów- 48mg. metypred…Obżeram się, wymiotuje(to sterydy). Zamierzam jednak przetrwać, gdyż brałam już wszystko- LEKOOPORNOŚĆ.

    20. Opinia użytkownika o Doxepin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Brałam przez 2 miesiące na nerwicę serca. Bardzo szybko podniosła się tolerancja – na początku brałam po 10mg dwa razy dziennie (wieczorem działanie leku słabło i czułam się roztrzęsiona). Następnie przyjmowałam po 20mg 2xdziennie, później przeskoczyłam na 25mg, aż w końcu stanęło na 2x50mg (gdy próbowałam brać mniejszą dawkę byłam bardzo roztrzęsiona, nasilały się lęki). Odstawienie nie było najmilszą rzeczą, ale udało się. Lek średni.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.