Deprim


Deprim to naturalny lek, będący ekstraktem z ziela dziurawca. Preparaty oparte na dziurawcu zawdzięczają swoje działanie antydepresyjne dwóm substancjom. Są to hiperycyna, oraz hyperforin. Skuteczność takich preparatów jak deprim poddawane jest dyskusji, jednak badania wykazują ich efektywność, jako statystycznie nieróżniącą się od efektywności leków z grupy SSRI. W Polsce nie jest konieczna recepta na zakup Deprimu, choć niektóre kraje Europy zachodniej wprowadziły ograniczenia w obrocie ekstraktów z dziurawca. Te ograniczenia wynikają prawdopodobnie z możliwych interakcji pomiędzy dziurawcem a innymi (przede wszystkim konwencjonalnymi) lekami. Skutki uboczne stosowania deprimu są rzadkie, i najczęściej dotyczą pojawiającej się po użyciu leku nadwrażliwości skóry na światło słoneczne, lub problemów żołądkowych.
Napisz swoją opinię o Deprim


Cena Deprim
Skutki uboczne Deprim
Dawkowanie Deprim
Ulotka Deprim
Zamienniki Deprim
Forum Deprim
Najnowsza opinia o Deprim
Zastosowanie i składniki Deprim
Gdzie można kupić Deprim?

Opinie o Deprim (19)

Deprim, ocena średnia

5.4

Skutecznosc

56/10

  Brak skutków ubocznych

  61/10

   Oplacalnosc

   45/10
    1. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     6.3

     Brak skutków ubocznych

     2.9

     Pije intrakt z dziurawca i ma działanie rozweselające [stres w pracy], przy nadmiarze powoduje biegunki.

    2. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     8.1

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     2.4

     Na mnie działa bardzo dobrze, chociaż tylko dawka forte. Stanowczo jednak jest za drogi, zwłaszcza, że można kupić dużo tańsze zamienniki np. Hyperherba. Ogólnie jest bardzo dobra alternatywa na lekką depresję (np. sezonową) wobec mocnych leków antydepresyjnych SSRI.

    3. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Używam czasami, dla mnie jest super efekty są prawie natychmiast,( w ciągu tygodnia) wymaga jednak systematycznego stosowania, nie zauważyłem oddziaływania ani z lekami ( nadcisnienie) ani z alkoholem ,wcześniej używałem wyciągu alkoholowego i uważam że jest zdecydowanie lepszy od tabletek nawet forte
     zdecydowanie polecam

    4. Opinia użytkownika o Deprim :

     bardzo fajne działanie rozweselajace tylko spać po nim nie mogę

    5. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Nie ma gorszego leku. Usypia. W ogóle nie poprawia humoru. Jeszcze bardziej tylko psuje. Nie polecam!

    6. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     deprim forte jest skuteczny pod warunkiem ze nie będziemy spozywac alkoholu,brałem 2 miesiące,niestety na działał na stany lękowe

    7. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Działa, deprim forte, 5 kapsułek wysypanych zapitych zieloną herbatą, potem codziennie od 2 do 3, jest efekt, ale może zamulać, robiłem sobie piwo z dziurawca i miało bardziej rozweselający charakter, zrobię sobie niebawem sam ekstrakt, połączenie z rhodiola rhosea daje dobry rezultat

    8. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Brałem deprim ponad miesiąc. Nie widziałem żadnej różnicy w utrzymaniu stabilności mojego nastroju. Bardzo mnie za to wyciszył i chyba przez to nie miałem ochoty na cokolwiek. Jednak dziurawiec uczula na słońce. Nie wiedziałem o tym i wczasy w Egipcie były masakrą. Po powrocie przerzuciłem się na depresanum i widzę znaczną różnicę. Jest tańszy , mój nastrój po 2 tyg brania stał się stabilniejszy i pogodniejszy i co najważniejsze nie ma tego dziurawca !

    9. Opinia użytkownika o Deprim :

     Muszę sprostować wcześniejsze wypowiedzi!
     deprim to wyciąg etanolowy z dziurawca – bo tylko taki ma działanie przeciwdepresyjne!!! (czyli żadne herbatki – ekstrakty wodne nie będą tak działały chyba, że ktoś jest podatny ma placebo, taka herbatka zadziała na problemy żołądkowe);
     dodatkowo deprim wskazany jest tylko w lekkich stanach depresyjnych – obniżonym nastroju, czyli nie takich, które wymagają leczenia tymoleptykami (np. fluoksetyna);
     Proszę nie bazujcie wyłącznie na forach internetowych,
     Zażywanie każdego leku (nieważne czy OTC czy Rp) może wywoływać skutki uboczne, dlatego lepiej zasięgnąć fachowej wiedzy od lekarza lub farmaceuty!!!

    10. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Brałem deprim forte kilkakrotnie i jestem bardzo zadowolony z działania. deprim działa tylko trzeba spełnić 3 warunki!! Bez tego to każdy powie, że placebo.
     1. Podczas brania deprimu ZERO, powtarzam ZERO alkoholu!!!! to samo tyczy się herbaty i kawy!!! ZERO KOFEINY
     2. Deprim zażywa się bezwzględnie o tej samej godzinie, codziennie. Nie można opuścić ani jednej dawki, bo na efekt znów trzeba czekać kilkanaście dni. Ja biorę przed snem, wtedy lepiej wchłania się jak śpię.
     3. Ważne jest, aby przed i po zażyciu być na czczo, co najmniej 2 godziny
     Pozdrawiam,

    11. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     PLACEBO!

    12. Opinia użytkownika o Deprim :

     Po miesiącu są skutki pozytywne, ale krótko, potem tylko kosztuje

    13. Opinia użytkownika o Deprim :

     do pana Pawła nie wiem w jakiej aptece Pan kupuje leki ale ja za 20 tabletek deprimu zapłaciłam nie całe 18 złotych :)

    14. Opinia użytkownika o Deprim :

     Paczka 20 tabletek Deprimu kosztuje 60zł. Chyba se jaja robią. Ludziska, pijcie czaj z dziurawca – efekt ten sam a dziurawiec jest po 3zł w Biedronce. Daję przepis: pół litra wody, torebka dziurawca, gotować pod przykryciem na małym ogniu 10-20 minut (tzw. czaj), pozostawić przykryte jeszcze 10 minut. Przestudzić, wypić. Lepiej smakuje z cytryną. Polecam 2x dziennie lub częściej. Z początku może być biegunka, ale po czasie przechodzi. Czerwony barwnik to hiperycyna, która blokuje wychwyt zwrotny neuroprzekaźników, dzięki czemu miłośnicy dziurawca latają metr nad ziemią. Ale uwaga na słońce, nie wolno się po tym opalać. Pozdro :)

     1. Opinia użytkownika o Deprim :

      Witaj,
      Tylko jedna mała torebka taka saszetka?

    15. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Na pewno nie jest to tylko placebo. „Coś” zaczęłam czuć po miesiącu i było to jakby pozbycie się wielkiego ciężaru z moich pleców. Nawet oddychało się fajniej, tak jakby pełnymi płucami i wolniej, znacznie wolniej, Zupełnie opuścił mnie taki stres, który miałam w każdej chwili mojego życia. Niestety dobra sytuacja trwała gdzieś 3 dni. Potem lek nie robił już nic pozytywnego, a wszystko powróciło do złej, mojej normy. Podczas kuracji bardzo starałam się nie wychodzić na słońce i pewnie dlatego żadne skórne reakcje nie wystąpiły. Cena do zniesienia.

    16. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Mi po deprimie występowała częsta erekcja.. Głównie w pracy, na basenie i w kościele

    17. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Może i moim błędem jest branie tyle leku co w ulotce : ), ale może ominie mnie przez to wątpliwa przyjemność problemów z wątrobą. Nie miałam po deprimie żadnych pozytywnych zmian w nastroju, a po to zaczynałam go brać. Chyba trzeba jednak mu oddać to, że ma działanie uspokajające. Teraz jestem na fluoksetynie. Deprimowi daję 2 za skuteczność i 3 za skutki uboczne, bo co z tego że nie miałam żadnych jak lek nie działał tak jak powinien.

    18. Opinia użytkownika o Deprim :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Myślałem, że deprim już wycofali, ale okazało się, że był jeszcze w aptece. Nie biorę go teraz, ale ze dwa lata temu używałem go jakieś pare miesięcy. Wiedziałem, że nie ma, co się wiele spodziewać po środku bez recepty, ale bardzo potrzebowałem czegoś tak na teraz. Brałem kilka razy więcej niż było napisane na ulotce, bo wyposażony byłem w wiedzę z zagranicznych stron na temat stosowanych dawek dziurawca. Łatwo się na nim spłukać, szczególnie przy moich dawkach, ale efekty, jakie daje są niczego sobie. Pierwsze pozytywne działanie zobaczyłem po 35 dniach. Pamiętam dokładnie, bo byłem wtedy zdenerwowany, że ciągle nic nie czuję i codziennie odliczałem, ile to już dni go biorę. Bardzo przyjemne uczucie spokoju, relaksu, absolutnie bez żadnej senności. Naprawdę fajnie było 2 dni, potem efekty się osłabiły, ale jakieś, choć słabsze pozostały. Jeśli ktoś ma problemy z nerwicą myśle, że powinien spróbować. Gdy jednak po jakimś sensownie długim okresie przestaniecie go brać, będziecie czuli się podle. Myślałem, że zaczyna się u mnie grypa, a to po prostu były efekty odstawienia deprimu. Reasumując cena deprimu jest złodziejska, lepiej poszukać innych preparatów dziurawca, ale dziurawiec, jako taki polecam spróbować.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.