Depralin


Depralin jest odpowiednikiem takich leków jak Elicea, Lexapro, Escitil czy Mozarin. Wszystkie te preparaty mają taki sam składnik aktywny. Jest nim escitalopram. Należy on, podobnie jak sławniejszy od niego prozac do selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. To grupa leków, których działanie opiera się na podwyższaniu w pewien sposób ilości serotoniny w przestrzeni międzysynaptycznej. Zmniejszona ilość serotoniny, lub (co może być niespodziewane) nadaktywność receptorów serotoninowych wiązana jest z depresją. Depralin normalizuje poziom tego, neuroprzekaźnika. Jest to jeden z najsilniejszych ssri, efektywnością przewyższający swoich braci. Nasilenie skutków ubocznych leku nie jest jednak większe niż w przypadku innych ssri. Plusem leku jest to, że niewiązany jest z nim przyrost wagi pacjenta, a ten proces jest bardzo częsty przy lekach antydepresyjnych. Skutki uboczne, które natomiast mogą wystąpić to: bezsenność, u innych osób zbytnia senność i zmęczenie w ciągu dnia, częste także są zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, w tym nudności, oraz rzadziej biegunka. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet wystąpić mogą zaburzenia seksualne, polegające na zmniejszeniu libido, oraz na trudności dojścia do, lub nawet na niemożliwości osiągnięcia orgazmu.
Napisz swoją opinię o Depralin


Cena Depralin
Skutki uboczne Depralin
Dawkowanie Depralin
Zamienniki Depralin
Forum Depralin
Najnowsza opinia o Depralin
Zastosowanie i składniki Depralin
Gdzie można kupić Depralin?

Opinie o Depralin (64)

Depralin, ocena średnia

6.2333333333333

Skutecznosc

69/10

  Brak skutków ubocznych

  50/10

   Oplacalnosc

   68/10
    1. Opinia użytkownika o Depralin :

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     4.9

     Nieskuteczny i miałam różne skutki uboczne, mleko w piersiach wiecznie, podwyższone tętno wiecznie… Ja se leżę, a tu serce 120 ciągle i w sumie nie pomógł w niczym, a brałam mega długo, nie wiem co ja myślałam, bo brałam w kombinacji z innymi.

    2. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     5.9

     Biorę Depralin od pół roku 2×10 mg. Po trzech miesiącach czuję się nieco lepiej. Prawie 5 miesięcy przespałam. Wcześniej przez wiele lat odizolowałam się od ludzi. Jeszcze uśmiech nie wrócił, ale już prawie nie płaczę. Nie wiem o co mi w życiu chodzi. Będę kontynuować branie leku. Za miesiąc rozpoczynam 3 miesięczną terapię.

    3. Opinia użytkownika o Depralin :

     Biorę depralin od ponad roku. Objawy uboczne miałam ok. 3 tyg. na samym początku. Brak apetytu, uczucie „kluchy” w gardle 15 min po połknięciu tabletki. Schudłam wtedy i wyglądałam nieciekawie. Potem kolorowe, dziwne sny, ziewałam jak smok :), ale wszystko przeszło. A co najważniejsze moje beznadziejne samopoczucie. Po miesiącu zniknęła wizja czarnej ściany, która stała przede mną i nic nie miało sensu. Czuję się super, obiektywnie patrzę na problemy, wróciłam dawna JA.

    4. Opinia użytkownika o Depralin :

     Biorę od dwóch dni depralin, samopoczucie fatalne.

    5. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     9.3

     Brak skutków ubocznych

     1.2

     Oplacalnosc

     9.7

     Biorę lek Depralin 6 lat.Przyzwyczajenie się organizmu przez pierwsze 4 tygodnie były fatalne [nudności,bezsenność,zawirowania, obojętność, Ale potem pomału wracałam do normy, i teraz biorę 1/2 tabletki raz tylko rano; takie zalecenie mojego lekarza psychiatry, czuję się wspaniale i nic nie chcę innego.

    6. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Brałam lek Depralin przez 3,5 miesiąca.
     Na początku leczenia objawy uboczne, które u mnie wystąpiły to: trochę zwiększony apetyt lub zmniejszony apetyt-na zmianę-nie przytyłam. Miałam bardzo nietypowe sny.
     Na początku leczenia występowało uporczywe ziewania, ale było to do wytrzymania :-)
     Suchość w ustach-czasem. Zaburzenia seksualne-zmniejszenie popędu płciowego, brak ochoty na seks, trudności w osiąganiu orgazmu u kobiet(był to tylko początkowy objaw uboczny leku)

     Po dłuższym braniu leku zaczęła występować u mnie nieregularna praca serca=czyli nieregularne bicie serca, objaw bardzo denerwujący.

     Lekarz stwierdził, że lek musimy odstawić i zmienić na inny.

     Jeżeli chodzi o dawki leku jakie brałam to początkowo była to dawka pół tabletki przez 14 dni,
     następnie była dawka 1 tabletka dziennie rano,
     później 1 tabletka i pół(czyli 15 mg) – to była największa dawka leku jaką brałam.

     Ogólnie oceniając lek nie jest zły, dobrze go znosiłam, nie ma się czego brać rozpoczynając kurację z tym lekiem. Niestety ja musiałam go odstawić i zastąpić innym lekiem.

    7. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę ‚depralin’ od 3 miesięcy. Jest zmiana na lepsze. To co było wcześniej to był koszmar. Nie cieszyła mnie najmniejsza rzecz, nie miałem sił na aktywność. Od czasu jak biorę ‚depralin’ w końcu wiem, że żyję normalnie. Nastrój i samopoczucie jest lepsze, aktywność wróciła. To super sprawa tak się czuć wiedząc, co było wcześniej. Dla mnie ‚depralin’ działa dobrze. Polecam tym którzy mają ten problem i szukają rozwiązania swoich problemów.

    8. Opinia użytkownika o Depralin :

     Ja biore ten lek od października. Początkowo w dawce 10, teraz 20. Mam wrażenie, ze ten lek w ogóle nie działa na mnie, albo zdiagnozowana moja choroba nie jest prawidłowa
     w każdym razie jestem załamana
     nie jem, nie spie….ciagle nerwowa, krzyczę…

    9. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Jestem na tabletkach od 7 miesięcy.Depralin zapisał mi psychiatra.Męczyłam sie bardzo z moimi dolegliwościami,chodziłam po lekarzach i nikt mi nie podpowiedział,gdzie należy iść.Miałam ciężkie przejścia rodzinno-osobiste-cała seria.Doradziła mi pielęgniarka-rejestratorka,że powinnam iść do psychiatry,ona miała czas mnie wysłuchac.Dziękuję za to i proszę się nie bać spotkania z specjalistą.Po 2 tygodniach od brania leku poczułam się jak nowo narodzona.Jeden mankament to to,że tyję.Nieznacznie ale co miesiąc coś przybywa.Czasem nie mogę spać.Ale to nic z tym co czułam przed lekiem Depralin.

    10. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     witam. ja miałam lęki, przed śmiercią, chorobą, stany „bez emocji „, pojawiło się to nagle w wieku 29 lat. teraz mam 31 lat. Depralin brałam przez ok. 6 miesięcy dawkę 1,0 i później 0,5 . efekt… genialny, zero skutków ubocznych ( oprócz kłopotów z libido, to fakt ), odzyskałam „emocje”, uśmiech na twarzy, schudłam, bo unormowałam swoje jedzenie, nie mam apetytu na słodycze. nie miałam ani zawrotów ani bólów głowy, percepcja super. odstawienie leku z dnia na dzień i bez żadnych problemów.
     Myślę ze bbbaaardzo ważna przy nerwicach, czy depresjach jest ruch i sport oraz dobra dieta. ja zmieniłam całkiem swoje życie, codziennie 40 minut biegam, chodzę na basen, na siłownie i bardzo zdrowo się odżywiam.
     polecam i 3 mam za was kciuki

    11. Opinia użytkownika o Depralin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     To już dwa lata na Depralinie i dziś nadszedł ten czas, gdy go odstawiam :) Szcześliwy, spokojny, pogodny? Nerwica? Pfff a co to jest ;)
     Escitalopram pomógł mi doświadczyć jak to jest czuć się normalnie. Dzięki niemu moje postrzeganie świata i siebie stało się pełniejsze a psychoterapia wydobyła ze mnie ukryte talenty i mądrość.
     Jestem pełen nadziei? NIE! Ja wiem, że już będzie dobrze? A gdyby coś, to jest lekarstwo, które pomoże :)

     1. Opinia użytkownika o Depralin :

      Miałaś skutki uboczne po odstawieniu. Ile czasu utrzymuje się lek w organizmie

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.