Dalacin (Dalacin C)


Dalacin jest znanym na świecie antybiotykiem. Lekarze przepisują go na bardzo wiele dolegliwości, takich jak zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok. W dermatologii ma znaczenie, jako skuteczny środek do walki z trądzikiem. Warto wspomnieć, że większość lekarzy nie traktuje Dalacinu, jako leku pierwszego rzutu, lecz wybierają go, jeśli inny zawiódł (czytaj: klon bakterii wywołujących chorobę okazał się być na dany antybiotyk odporny)
Najpopularniejszym sposobem dawkowania leku jest używanie go 4 razy w ciągu doby, co 6 godzin jedna dawka leku.
Tak jak ze znaczną większością antybiotyków wśród skutków ubocznych na pierwszy plan wysuwają się problemy z układem pokarmowym. Mogą wystąpić bóle brzucha, wymioty, biegunka i uszkodzenie wątroby. Branie antybiotyku ułatwia przeprowadzenie ataku na nasz organizm grzybom, więc podczas kuracji łatwiej o pojawienie się grzybic.
Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Dalacin (Dalacin C):

Lek wywołał u mnie okropne skutki uboczne, które rozpoczęły się tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii: biegunka, wysypka na dekolcie i plecach, zawroty głowy, lekkie krwawienie z nosa. Samo przyjmowanie jest bardzo nieprzyjemne – poczucimigotka
Dostałam ten antybiotyk po usunięciu ósemki. Nigdy w życiu tak nie bolał mnie brzuch… Nie dotrwam do końca antybiotykoterapii, bo ten ból, przelewanie się w brzuchu i inne budzą mnie w środku nocy… Nie polecam, miejsce po zebie boli, brGosc
Co to za wymysł diabła ten lek, okropnie się po nim czuje. Po 1 tabletce już mnie dreszcze trzepały, nad pobudzenie dość silne, skoki duże ciśnienia pieczenie i szczypanie w jamie ustnej, usta wysusza. A co najgorsze masakra osłabienie nieIrena
Więcej prawdziwych historii o Dalacin (Dalacin C) znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Dalacin (Dalacin C).

Napisz swoją historię o Dalacin (Dalacin C)Cena Dalacin (Dalacin C)
Zamienniki Dalacin (Dalacin C)
Forum Dalacin (Dalacin C)

Lista pytań na forum o Dalacin (Dalacin C):

  Brak pytań na forum o Dalacin (Dalacin C)

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Dalacin (Dalacin C)

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Dalacin (Dalacin C) leku:

„Lek wywołał u mnie okropne skutki uboczne, które rozpoczęły się tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii: biegunka, wysypka na dekolcie i plecach, zawroty głowy, lekkie krwawienie z nosa. Samo przyjmowanie jest bardzo nieprzyjemne – poczucie osłabienia, mdłości i zawroty. Odradzam!…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Dalacin (Dalacin C)

Dalacin (Dalacin C) jest stosowany w wypadku: Antybiotyk, Zobacz Inne,
Gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C)?

Szukasz gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C)?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Dalacin (Dalacin C) – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C) na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Dalacin (Dalacin C) (80)

Dalacin (Dalacin C), ocena średnia

5.9333333333333

Skutecznosc

63/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   57/10
    1. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     4.9

     Brak skutków ubocznych

     0.2

     Oplacalnosc

     4.6

     Lek wywołał u mnie okropne skutki uboczne, które rozpoczęły się tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii: biegunka, wysypka na dekolcie i plecach, zawroty głowy, lekkie krwawienie z nosa. Samo przyjmowanie jest bardzo nieprzyjemne – poczucie osłabienia, mdłości i zawroty. Odradzam!

    2. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     7.2

     Oplacalnosc

     5

     Dostałam ten antybiotyk po usunięciu ósemki. Nigdy w życiu tak nie bolał mnie brzuch… Nie dotrwam do końca antybiotykoterapii, bo ten ból, przelewanie się w brzuchu i inne budzą mnie w środku nocy… Nie polecam, miejsce po zebie boli, brzuch okropnie boli

    3. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     1.7

     Brak skutków ubocznych

     0.7

     Oplacalnosc

     1.9

     Co to za wymysł diabła ten lek, okropnie się po nim czuje. Po 1 tabletce już mnie dreszcze trzepały, nad pobudzenie dość silne, skoki duże ciśnienia pieczenie i szczypanie w jamie ustnej, usta wysusza. A co najgorsze masakra osłabienie niesamowite, zawroty głowy i po 3 tabletce szok! Bóle brzucha, drgawki i swędzenia po całym ciele. Jadę do lekarza, bo jestem na niego na 100- we uczulona… Kiedyś już miałam takie mocne uczulenie z takim wstrząsem wylądowałam w szpitalu i ledwo przeżyłam całą noc mnie ratowali, po leku Cipronex… Za dużo jak dla mnie ten lek ma działań ubocznych, zamiast mi pomóc to mi zaszkodził lek DALACIN C, nigdy go już nie wezmę… Uważajcie na ten lek, obserwujcie uważnie po każdej tabletce rekcje na ten lek i czy przez 2 dni powtarzają się te same objawy uboczne, to lepiej od razu przerwać niż sobie zaszkodzić i do lekarza zgłosić i po zmianę leku…

    4. o Dalacin (Dalacin C) :

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Mam wrazenie ze umieram .silne pieczenie w przelyku, ledwie oddycham . Nie wiem co robic drugi raz ta sama sytuacja. Masakra

    5. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     6.9

     Brak skutków ubocznych

     1.7

     Oplacalnosc

     4.3

     Lek pomaga na ból zęba
     Ale mam po zażyciu dziwny ból klatki piersiowej i osłabienia.
     Nie polecam!

    6. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     3.7

     Brak skutków ubocznych

     5.3

     Oplacalnosc

     3.2

     Szybko pozwolił pokonać najgorsze objawy zapaleń górnych dróg oddechowych, lecz pozostawił bolesne dolegliwości przełyku i trwa to już 4 dobę.

    7. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę Dalacin 4 dzień, w dawkach 3 razy dziennie jedna kapsułka. Nie mam żadnych skutków ubocznych z wyjątkiem gorzkiego smaku w ustach. Co do skuteczności to nie mogę jeszcze potwierdzić jego 100 % działania, ponieważ mi jeszcze nie pomógł.

    8. o Dalacin (Dalacin C) :

     Po dwóch dawkach spuchły mi usta, zrobiły się swędzące plamy na całym ciele, również na karku pod włosami, ból żołądka, okropna zgaga i duszący kaszel.

    9. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     6.3

     Brak skutków ubocznych

     1.4

     Oplacalnosc

     5.4

     Witam, wziąłem czwarta dawkę leku i już mam świąd, ból brzucha, nudności, ból głowy. Te ostatnie to chyba zrozumiale, bo lek przypisano mi na zapalenie zatok, wiec chyba działa na nie, więc boli. Po za tym nie narzekam, bo zawsze może być gorzej. Pozdrawiam wszystkich leżących.

    10. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     0.9

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Masakra , po piaty raz braniu tabletki dostalem straszne biegunki . zapalenie julity. To jest hanba podawac komus takie leki ze 30 procent ludzi moze dostac zapalenie w zolondku i inne zle zeczy .

    11. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     0.2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     0.2

     Dalacin C dostałam na zapalenie zatok. Zażywałam 3 razy dziennie. Nie wykupiłam probiotyku, (nigdy nie biorę) i nie miałam żadnych skutków ubocznych, ani nie zauważyłam poprawy. Zatoki jak bolały tak bolą, kataru jak nie było tak nie ma. Mam nadzieję, że przynajmniej wyniki się poprawiły. Wydaje mi się, że występowanie skutków ubocznych zależy od organizmu.

    12. o Dalacin (Dalacin C) :

     Każdy lek może powodować skutki uboczne. Można przeczytać o tym w ulotce. Fakt, że jest się w grupie osób, które ma te skutki uboczne oznacza, że to lek nie dla nas, a nie, że to zły lek.
     Warto dokładnie poczytać o jedzeniu i antybiotyki w ulotce. Nie zawsze należy te rzeczy łączyć.
     Należy po antybiotyki przyjąć probiotyk. Uwaga. 90% tego co w aptece to będzie wie – w badaniach wyszło, że niektóre środki w ogóle nie mają żywych bakterii, albo śladowe ilości.

    13. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     9.6

     Jest to bardzo bardzo silny lek i najsilniejszy antybiotyk jaki miałem okazje brać. W swoim życiu już miałem setki tabletek, ale ten jest cholernie silnym lekiem. Pomógł mi, ale cały dzień byłem słaby, bardzo słaby, nie wstawałem z łóżka praktycznie, bo tak mocno czułem się po nim osłabiony, ale najważniejsza że mega mega szybko działa. COŚ ZA COŚ. Niestety.

    14. o Dalacin (Dalacin C) :

     Brak skutków ubocznych

     8.1

     Witam. Bolało mnie ucho, z ucha przeszło za zęby, dziąsła były ropne, lekarz przepisał mi Dalacin C 300 mg. Już się skończył, ale mam okropne bóle głowy od rana do wieczora, a nawet z pamięcią mam jakby coś nie tak. Ból jest tak uciążliwy, że nie umiem zająć się domem, jestem ciągle zmęczona.

    15. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     8.7

     Brak skutków ubocznych

     7.6

     Oplacalnosc

     9

     Skutkiem ubocznym była biegunka, na szczęście nie musiałam podczas choroby wychodzić z domu, więc przeżyłam ;)
     Ból gardła minął, ale dostałam uporczywego suchego kaszlu. Jutro idę do apteki po tabl na kaszel. Jednak ten antybiotyk polecam.

    16. o Dalacin (Dalacin C) :

     Wg, Mnie jest to najgorsza substancja świata. Szkodliwa oraz wyniszczająca.

    17. o Dalacin (Dalacin C) :

     Witam, biorę antybiotyk dalacin c 300, który przepisał mi wczoraj dentysta na zapalenie zęba, który będzie wyrwany. Wzięłam dopiero 6 tabletkę. Mam również przypisany ketanol, który działa tylko 3 godz. A nadal ból jest nie do wytrzymania. W związku z tym chciałam zapytać, po jakim czasie ten nie do zniesienia ból ustąpi?

    18. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     WIATAM, DLA MNIE LEK REWELACJA PO 3 DAWKACH SZCZĘKOŚCISK PUŚCIŁ, CZUJĘ SIĘ DOBRZE. LEKARZ PRZEKAZAŁ MI, ŻE PRZY TYM ANTYBIOTYKU KONIECZNY JEST BARDZO DOBRY PROBIOTYK, W ULOTCE RÓWNIEŻ JEST NAPISANE, ŻE KAPSUŁKĘ NALEŻY POPIJAĆ JEDNĄ SZKLANKĄ WODY. LEK REWELACJA.

    19. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     1

     Biorę ten antybiotyk na anginę ropną, dziś zażyłam 6 tabletkę i jest masakra, nie powiem gardło i migdały nie bolą, ale mam zawroty głowy, nudności, osłabienie, brak apetytu, wstać z łóżka nie mogę, a w domu 2 dzieci masakra.

     1. o Dalacin (Dalacin C) :

      Skutecznosc

      5

      Brak skutków ubocznych

      1

      Oplacalnosc

      6.7

      Masakra, dostałam po nim okropnej biegunki rozp……ł mi jelita tak, że wylądowałam prawie w szpitalu na gastroenterologii!!!! :(

    20. o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     9.5

     Biorę Dalacin już 7-dmy dzień, przepisał mi go dentysta po leczeniu kanałowym. Biorę jedną pastylkę co 8 godzin, czyli 3 na dobę. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, żadnego ślinotoku, bólu, pieczenia, skoków ciśnienia etc. Ci wszyscy którzy powyżej tak bardzo krytykują ten lek powinni wiedzieć, że to nie lek jest zły ( Dalacin jest bardzo skutecznym antybiotykiem! ), tylko antybiotyk trzeba umieć dopasować indywidualnie. Każdy z nas reaguje inaczej na substancję czynną.
     Paweł 12.01.2017

     1. o Dalacin (Dalacin C) :

      To się zdecyduj, albo jet dobry, albo każdy reaguje inaczej …

     2. o Dalacin (Dalacin C) :

      Skutecznosc

      9.5

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      8.2

      Biorę Dalacin już drugi raz, zawsze na ropę pod 8 ką. Jedyne skutki uboczne jakie miałem, to nudności przy dawce 4/dobę. Przy 3/dobę jest wszystko w porządku, a skuteczność dalej bardzo dobra.

     3. o Dalacin (Dalacin C) :

      Jest to bardzo silny lek. Myślałam, że umieram. Drgawki, świąd, wymioty, zawroty głowy, trudności z oddychaniem, osłabienie… Nie wiem, czym kierował się lekarz wypisując mi ten silny lek. Mam 18 lat 155 cm wzrostu i 52 kg wagi, może dla takiej małej osoby jak ja nie jest to odpowiedni lek.

     4. o Dalacin (Dalacin C) :

      Absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Efekty uboczne po Dalacin C mogą wystąpić z opóźnieniem nawet do miesiąca. Dostałam ten „cudowny” antybiotyk po usunięciu ósemki- wybrałam zapisaną dawkę, nie miałam żadnych efektów ubocznych podczas brania tego antybiotyku, pojawiły się dopiero 3 tygodnie później. Po dalacinie C mogą wystąpić poważne problemy z jelitami. Borykam się z tym problem od miesiąca, więc nie zgodzę się z Tobą, że to dobry lek.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.