Dalacin (Dalacin C)


Dalacin jest znanym na świecie antybiotykiem. Lekarze przepisują go na bardzo wiele dolegliwości, takich jak zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok. W dermatologii ma znaczenie, jako skuteczny środek do walki z trądzikiem. Warto wspomnieć, że większość lekarzy nie traktuje Dalacinu, jako leku pierwszego rzutu, lecz wybierają go, jeśli inny zawiódł (czytaj: klon bakterii wywołujących chorobę okazał się być na dany antybiotyk odporny)
Najpopularniejszym sposobem dawkowania leku jest używanie go 4 razy w ciągu doby, co 6 godzin jedna dawka leku.
Tak jak ze znaczną większością antybiotyków wśród skutków ubocznych na pierwszy plan wysuwają się problemy z układem pokarmowym. Mogą wystąpić bóle brzucha, wymioty, biegunka i uszkodzenie wątroby. Branie antybiotyku ułatwia przeprowadzenie ataku na nasz organizm grzybom, więc podczas kuracji łatwiej o pojawienie się grzybic.
Napisz swoją opinię o Dalacin (Dalacin C)


Cena Dalacin (Dalacin C)
Zamienniki Dalacin (Dalacin C)
Forum Dalacin (Dalacin C)
Najnowsza opinia o Dalacin (Dalacin C)
Zastosowanie i składniki Dalacin (Dalacin C)
Gdzie można kupić Dalacin (Dalacin C)?

Opinie o Dalacin (Dalacin C) (64)

Dalacin (Dalacin C), ocena średnia

6.1666666666667

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   60/10
    1. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     1.9

     Brak skutków ubocznych

     6.5

     Oplacalnosc

     3.6

     To jakaś masakra Nie antybiotyk!
     biorę go na zapalenie okostnej. Biorę trzeci dzień. Opuchlizna z twarzy nadal nie schodzi, boli może odrobinkę mniej, za to mam potworne bóle brzucha osłabienie tak, że wstaję z łóżka tylko do toalety, bóle głowy, nudności i problemy ze snem. Nie mam pojęcia, czy dotrwam do końca kuracji. To mój pierwszy antybiotyk. Zdecydowanie nie polecam!

    2. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     7.6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     9.3

     Opinia Mikus. Biorę Dalacin od 3 dni na zakażenie i zapaleni języka po 3 kapsułki na dobę, jestem zadowolony, oprócz skutków ubocznych: jestem osłabiony i mam ciągły ślinotok, muszę dużo pić, bo bym się odwodnił, co sprawia bul w układzie pokarmowym, ale tak to działa, powodzenia w leczeniu.

    3. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Biorę DALACIN C 300 mg po zażyciu 1-szej tabletki poczułam się osłabiona, marzyło mi się tylko łóżko. Byłam śpiąca i miałam silny ślinotok, praktycznie cały czas plułam. Duszności w klatce
     piersiowej. Duszący kaszel, który trwa cały czas. Już chciałam przerwać branie tego leku, ale się trochę obawiam.
     /Miałam stan zapalny przyzębia,,8”

    4. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     7 dzień stosowania, przewlekła chrypka przeszła po trzech dniach.
     Brak skutków ubocznych.

    5. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Zapalenie zatok szczękowych, piekielny ból zębów, ucha i głowy. Kupiłam Dalacin C z zaleceniem 3 razy na dobę przez 10 dni oraz Sinulan Forte i już po drugiej dawce odczułam znaczną różnicę, po dobie ból minął, a z ust i nosa zaczął wydobywać się okropny zapach tego, co tam zalegało (nie mówiąc już o tym, że wszystko z zatok zaczęło spływać). Z dnia na dzień jest coraz lepiej, mam trzy dni do końca kuracji. Żadnych skutków ubocznych nie zanotowałam, czuję się dobrze.

    6. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     To pierwszy antybiotyk i w ogóle pierwszy lek po jakim miałem skutki uboczne, w zasadzie od pierwszej kapsułki. Coś potwornego. Po godzinie od zażycia zacząłem mieć duszności, dezorientację i osłabienie. Po kolejnej dawce do tamtych objawów dołączyła ciągła gorycz w ustach. Dziś, trzeciego dnia, ból w klatce piersiowej, zaburzenia widzenia i nudności. Mam brać go do piątku ze względu na kanałowe leczenie zęba, ale nie wiem, czy dam radę. Nie wiem jakim cudem ktoś dopuszcza takie leki do obiegu. Odradzam i przestrzegam.

    7. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     3.5

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     3.6

     Najgorsze świństwo, jakie kiedykolwiek używałam! Biegunka wykluczająca z normalnego życia, zawroty, osłabienie i przymulenie. Nikomu nie polecam.

    8. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Dostałem Dalacin C po usunięciu zgorzeli zęba.

     Po pierwszej dawce nic się nie stało, a po drugiej istne piekło. Obudziło mnie straszne pieczenie za mostkiem. Ciśnienie 160/110
     puls 126. Ratowałem się metocardem i nitrogliceryną. Ledwo przeżyłem. Okazało się, że to pieczenie to refluks. Od tego syfu można umrzeć. Lekarz nakazał natychmiast przerwać przyjmowanie leku. Omijajcie to ścierwo szerokim łukiem.

    9. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Mam ostre zapalenie ucha zewnętrznego, ucho spuchnięte ból ciągły i otrzymujący się. 2 doba na antybiotyku żadnych zmian. Tabletki przeciw bólowe działają czasami na 2h. Skutki mdłości i biegunka. Nie polecam, idę dzisiaj do 2 lekarza.

    10. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     2

     Skuteczność rewelacyjna, po dwóch dawkach nie czułam bólu zatok (i tak przez kilka lat). Tylko skutki leczyłam przez ponad dwa tygodnie. Opuchlizna objęła twarz i szyję, wysypka na całym ciele. Lekarz jak mnie zobaczył na kolejny dzień nie wierzył, że takie może być uczulenie na ten lek. Wyglądałam jak różowo-czerwona świnka :)) Oprócz tego oczywiście problemy jelitowe przez kilka dni.

    11. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     9.3

     Brak skutków ubocznych

     9.3

     Oplacalnosc

     9.2

     Biorę Dalacin od 5 dni na zapalenie dziąsła za zębem mądrości, którego chce usunąć. Z antybiotyku jestem zadowolona. Skutków ubocznych nie odczuwam żadnych (zażywam wraz probiotykiem), skuteczność mnie satysfakcjonuje. Już po paru tabletkach zauważyłam zmianę barwy chorego miejsca i zmniejszenie szczękościsku.

    12. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     5.6

     Oplacalnosc

     4.3

     Dostałem ten lek na zapalenie zęba, jest to mocny anty-bioty, przynajmniej dla-mnie strasznie mnie osłabił, a po za tym w trakcie jego brania dostałem biegunki. Faktycznie ząb przestał boleć, leku nie wybrałem do końca, ale z tego co widzę po sobie lek strasznie osłabia i podrażnia przewód pokarmowy.

    13. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     8

     Brałam dalacin z powodu zabiegu w jamie ustnej.
     Wystąpiły u mnie skutki uboczne w postaci zaparcia, lekkiego osłabienie i nudności, niestety też zawroty głowy.

    14. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Jedyny lek skuteczny, jak mi „uratował” życie w szpitalu, gdy brak było odpowiedzi na inne leki podawane drogą dożylną, zbił gorączkę 41,5 st. C wypryski zniknęły, ropa z zatok i migdałków zniknęła, minus zaburzenia smaku, odczuwałam gorzki smak.

    15. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     super lek przepisala mi stomatolog na ból zeba po 2 tabletkach ból minął bez żadnych skutków ubocznych

    16. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Lek Dalacin C 300 mg zalecił mi stomatolog na wizycie z bólem zęba. Stosuję go 3 razy dziennie, co 8 godzin wraz z jogurtem. Oprócz osłabienia nie znalazłem efektów ubocznych.

    17. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Dentysta przepisał mi DALACIN C, ponieważ stwierdził ropę pod zębem, co powodowało okropny ból. Dawka 3 x co 8 godzin razem 10 sztuk. Po zażyciu 2 pastylek ból przestał dokuczać, a po 4 przeszedł całkowicie. Jedynie co zauważyłem to (nie wiem czy to z powodu tego lekarstwa)to spadek ciśnienia powodujący złe samopoczucie. Muszę nadmienić, że zażywam lekarstwa obniżające ciśnienie i może tu jest kolizja.

    18. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Witam! Ogólnie to dostałam ten antybiotyk, ponieważ ząb 8 mi rośnie i bolały mnie węzły chłonne, ucho i spuchło mi dziąsło. Pojechałam do dentysty i mi to przepisała, pomogło mi tylko, że mam rozwolnienie. Boli mnie brzuch i jestem senna ????

    19. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Mam przepisany Dalacin C od wczoraj czyli 9,12 wzięłam 2 dawkę o 23 i dziwnie mi, jak bym miała oddech ciężki. Jestem uczulona na penicylinę i tam pisze, że ostrożnie dla tych co są uczuleni na penicylinę. Nie wiem co dalej będzie, boję się bo dostałam ten lek od pani dermatolog na gronkowca i ziarniniaka naczyniowego ropiejącego na lewym podudziu, z którym walczę i męczę się już od ok.3 lat. Ból, zaczerwienienie, guzki. Na posiewie wykazało, że na Ciprofloksacyna i Kindamycyna jest wrażliwy wybrałam Cipronex i nic i dostałam właśnie Dalacin C. Choruję na astmę, alergię, wysokie ciśnienie, osteoporozę i żołądek. Nie wiem co będzie dalej z moim leczeniem, jak okaże się, że te duszności powoduje Dalacin C. Nie wiem, ale czuję, że to przez ten lek mam duszności.

     1. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

      Witam!Jednak jestem uczulona na DalacinC. W styczniu tego roku miałam robioną gastroskopię, nigdy nie miałam problemu z robieniem gastroskopij. Jednak po braniu Dalacin C w grudniu 2014, jak ww.podrażniłam sobie tym lekiem przewód pokarmowy bardzo silnie, miałam silne bóle po badaniu, nie mogłam do siebie dojść. Mam robioną gastroskopię co jakiś czas i nigdy takiego samopoczucia nie miałam, jak teraz w styczniu, pozostał mi lęk i nie wiem, czy kiedykolwiek dam radę wytrzymać to badanie, czy aby nie powtórzy się ta sytuacja. A muszę być badana, na samą myśl mnie przeraża! Miesiąc wcześniej w listopadzie 20014 brałam ten lek po operacji jednej nogi i nic mi nie było po nim.

    20. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Dokładnie tak, jak Pan Janek napisał / jestem po usunięciu korzenia, śpię po tym dalacinie , bóle brzucha okropne, a dziś rzygam – mam też kłopot ze śliniankami .
     Nikomu nie polecam !!!

    21. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     BÓL ŻOŁĄDKA UTRZYMUJĄCY SIĘ

    22. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Straszny syf, ból brzucha i biegunka non stop, nie warto, dużo lepszy jest Duomox itp

    23. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Dostałem Dalacin C dawkę dobową 3x300mg na 8dni
     (zakażenie ropne rozciętego palca).

     Plusy: wycięcie gorączki i opuchlizny dłoni w 3 dniu od rozpoczęcia dawkowania, w 1 dniu brak skutków ubocznych.

     Minusy: zwykle po zażyciu 2 i 3 dawki dobowej
     w 2 dniu: zaburzenia czucia, przyspieszone tętno 85-100/min.,
     w 3 dniu: co w 2 dniu + bóle i zawroty głowy, wzdęcia.
     w 4 dniu: co w 2 i 3 dniu + zaburzenia pamięci krótkotrwałej,
     w 5 dniu: co w 2 i 3 i 4 dniu + napad tachykardii 110/min. i skok ciśnienia krwi 160/95. Wizyta u lekarza internisty,
     w 6 dniu: zmiana leku na Augmentin

     Wszystkie opisane skutki uboczne występowały w 30-60 min. i ustępowały po 2h-3h od spożycia dawki, czyli całość 2xdziennie – NIEZŁA JAZDA!!!! nie polecam, można po prostu zwariować!

    24. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     super

    25. Opinia użytkownika o Dalacin (Dalacin C) :

     Lekarz przypisał mi Dalacin C na gronkowca, biorę go juz trzy dni, 3 razy na dobę, nic nie pomaga, a ropy zbiera się coraz więcej. Nie mam żadnych skutków ubocznych,to jest jedyny plus.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.