Cital


Cital to jeden z kilku dostępnych w Polsce leków zawierających citalopram. To odpowiednik preparatów takich, jak cipramil, citabax, czy citronil. Lek znajduje zastosowanie przede wszystkim przy leczeniu depresji i nerwicy, ale używany bywa także przy męskich problemach z przedwczesnym wytryskiem. Stosowaną dawką początkową najczęściej jest 20mg na dzień, którą przy braku efektów leczenia podwyższa się do 40mg. Cital podziela skutki uboczne, które prezentują także inne leki z jego grupy tj. ssri. Są to: wzmożona potliwość, nudności (zazwyczaj dotyczą one pierwszego, krótkiego, okresu brania leku), nasilone odczuwanie zmęczenia. W związku z tym, że Cital ma także właściwości leku antyhistaminowego powodować może również senność.
Napisz swoją opinię o Cital


Cena Cital
Najnowsza opinia o Cital
Zastosowanie i składniki Cital
Gdzie można kupić Cital?

Opinie o Cital (76)

Cital, ocena średnia

6.7

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   71/10
    1. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     8.7

     Brak skutków ubocznych

     4.9

     Oplacalnosc

     2.5

     Od 2011 roku z przerwami kilkakrotnie brałam CITAL, przez kilka miesięcy (najdłużej 9 m-cy), czułam się rewelacyjnie, ale jest pewne „ale” tj. spadł mi poziom leukocytów, sprawdziłam 3 razy i to nie przypadek. Od pól roku muszę sobie radzić z lękami bez użycia farmakologii, ale za to do normy wróciły leukocyty. Reasumując- sprawdzajcie sobie morfologię!

    2. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     3

     Oplacalnosc

     7.8

     Citalopram. Przyjmuję od ok. 2 miesięcy. Traumatyczne przeżycia, problemy rodzinno-finansowe itd. Problemy nie zniknęły, ale jakoś funkcjonuję. Faktycznie lek poprawia nastrój. Trudno się rozpłakać czy zamartwiać. 20 mg dziennie.
     Skutki uboczne doskwierają. Brak koncentracji, ogólne uspokojenie (zamulenie). Raz lepiej raz gorzej, ale generalnie ok.
     Drżenie rąk i nóg jest czasem męczące i nie zanika.
     Można pić alkohol i podpalać;) Nie koliduje to z działaniem leku- w moim przypadku pomaga.

    3. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     5.4

     Oplacalnosc

     10

     Libido bez zmian, zobaczyłem jak piękny jest świat i można prowadzić auto.

    4. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     9.7

     Ja byłem zawsze nadpobudliwy seksualnie i Cital nic nie zmienił, depresja też.
     2 tygodnie biorę, na początek z Xanaksem lekarz doradzał, jestem zupełnie innym człowiekiem.

    5. Opinia użytkownika o Cital :

     Witam, mam dziwne objawy, jak by to opisać, jak bym nie był taki żywy, jak kiedyś przebadałem serce, mózg, wszystko ok. Nie ma takiej koncentracji, wiecie może co to może być?

    6. Opinia użytkownika o Cital :

     Miałam codziennie po południu lęki. Bałam się i nie wiedziałam, czego się boję. Aktualnie czuję się dobrze, tylko jestem wciąż zmęczona. Śpię ok. 8 -10 godzin, tylko budzę się raz na krótko w nocy. Mam zwiększony apetyt, ale nie tyję. Całkowity brak popędu płciowego. Jedno niewyjaśnione krwawienie z dróg rodnych.

    7. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Stosowany na początku razem z Triticco (na bezsenność). Bardzo dobry lek. Negatywne emocje (smutek, lęki), zniknęły. Pojawiło się bardzo dużo energii i chęci działania. Efekty po co najmniej 1 mc stosowania. Aktualnie stosuję jedynie 10 mg (pół tabletki) i nadal jest wszystko w porządku. Według pani psychiatry ma bardzo dobre opinie.

    8. Opinia użytkownika o Cital :

     Dobrze uspakaja , lepsze nastawienie ale libido spadło do zera.CZY KOMUŚ WRÓCIŁO PPO DŁUŻSZYM STOSOWANIU?

    9. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     5.2

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     7

     Biorę Cital od prawie 2 lat. Dawka urosła do 50 czyli 2 i pół tabletki. Bywa różnie, lęki zmniejszyły się na początku prawie od razu, ale zatrzymało się w miejscu. Jak człowiek nie zadba o siebie czyli zmęczenie, alkohol i życie niepoukładane to wraca to wszystko. Bywają lepsze dni i gorsze, ale cały czas myślę o lękach. Popęd? To nie jest śmieszne, a myślałem, że będzie powód do dumy kochać się w nieskończoność. Pora chyba zmienić leki, bo na mój organizm chyba słabo działają.

    10. Opinia użytkownika o Cital :

     Brałam Cital kilka lat z przerwami. Zawsze po odstawieniu powraca silna depresja i stany lękowe. Skutki uboczne to na początku aorgazmia, potem znaczy spadek libido. Po jakimś czasie staję się bardzo senna i bez inicjatywy. Nie czuję lęku, ale trudno mi się skoncentować. Generalnie chciałabym odstawić leki, chodzę na psychoterapię, mam nadzieję, że kiedyś się uda.

    11. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie b.dobre na nerwicę, biorę pół roku, zero nerwów. Pozdrawiam

    12. Opinia użytkownika o Cital :

     Brałem cital pół roku, ustabilizował mi nastrój i pomógł walczyć z problemami, które powodowały depresję sam jednak depresji nie wyleczył tylko ją złagodził. Skutki uboczne nie dotyczyły mnie,ale lekarz przestrzegał że pierwsze 2 tygodnie mogą być ciężkie. Cudów się nie spodziewajcie, leki tego typu mają dobrą sławę, ale nie są dobre dla wszystkich.

    13. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Cital uratował mi życie…

    14. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Po miesiącu stosowania: ciężkie depresje zniknęły. Żadnych odczuwalnych skutków ubocznych. Co z libido – nie wiem, mam 58 lat.

    15. Opinia użytkownika o Cital :

     Niestety może i byłem lekoodporny, ale nie podziałał.
     Jak z wszystkimi antydepresantami zaburzył tylko sferę seksualną.
     Szczególnie silnie wpłynął na nasienie.
     Szczerze to nie polecam nikomu brać leków antydepresyjnych, lepiej radzić sobie z problemami w inny sposób.

    16. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Dla mnie jakaś masakra… Cital kompletnie mnie rozwalił. Zaczęłam po nim pochłaniać niewyobrażalne ilości jedzenia i mieć potworne parcie na słodycze, w ilościach przekraczających bardzo zdrowy rozsądek. Poza tym kompletna pustka, brak jakichkolwiek uczuć, brak chęci do życia (jeszcze bardziej niż przed rozpoczęciem brania). Oczywiście brak popędu i zaburzenia od pasa w dół- nie czułam nic. Myśli samobójcze od pierwszych dni gwarantowane. Mój organizm po prostu nie tolerował. Dla mnie pomyłka, choć wiem, że na niektórych działa dobrze. Wszystko zależy od organizmu. Wiadomo – leki na początku terapii dobiera się metodą prób i błędów. Kiedyś, lata temu pomogła mi wenlafkasyna (Velafax). Teraz dostałam to, ale zeszłam szybko.

    17. Opinia użytkownika o Cital :

     Ja biorę Cital od lipca 2014, czyli już 9 miesięcy i przyznaje, że jest to panaceum na dolegliwości związane z depresją i pogorszonym samopoczuciem- naprawdę bardzo mi pomógł po dość traumatycznym wypadku. Spędziłam w szpitalu 4 miesiące- doznałam poważnych uszkodzeń ciała po wypadku na motocyklu – Cital mnie postawił na nogi, powrócił uśmiech na twarzy i wiele rzeczy widzę w różowych kolorach, optymistycznie patrzeć na przyszłość. Polecam osobom borykającym się z obniżonym nastrojem i depresją pourazową. Niestety obniżają nieco libido :-/ to jest jednak do nadrobienia :)

    18. Opinia użytkownika o Cital :

     czy w pierwszych tyg bolala was caly czas prawie głowa?

     1. Opinia użytkownika o Cital :

      jak boli to zmień lek

     2. Opinia użytkownika o Cital :

      Tak, mamie bolała około miesiaca

    19. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Polecam Cital wszytskim, którzy mają depresję lub nerwicę. Walczyłam z nerwicą ponad rok. Po około trzech miesiacach brania Citalu mineły lęki, napady paniki, bóle w klatce (choc sporadycznie sie pojawiają wraz z dusznoscciami), ale zmiana jest ogromna. Normalnie wychodzę z domu, pracuje,ucze sie, umawiam się ze znajomymi. Myslalam kiedys ze juz zawsze tak bedzie i bałam sie myslec co sie wydarzy nastepnego dnia… Jest o niebo lepiej ! Polecam;)

     1. Opinia użytkownika o Cital :

      A jakie miałaś skutki uboczne w tych pierwszych trzech miesiącach?

    20. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Cital 3 lata, czuję się bardzo dobrze:) Pierwsze 4 tygodnie były okropne, ale przeszłam przez to. Skutek uboczny to zupełny spadek libido, ale cóż…

    21. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Postawił mnie na nogi. Dla mnie rewelacyjny, choć pierwszy tydzień z Citalem był okropny. Po trzech tygodniach wielka poprawa. Biorę go trzeci rok, w pierwszym roku po 10 mg teraz 5 mg. Póki co nie mam zamiaru odstawiać, dobrze mi z nim.

    22. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Brałem Cital przez 18 miesięcy. Po około czterech zdecydowana poprawa. Normalna praca mózgu i pozytywny sens życia. 5-6 miesięcy po odstawieniu nawrót depresji. Zaczynam od nowa 2 tygodnie – lekka poprawa. Pozdrawiam wszystkich z problemem.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.