Citabax


Lek Citabax zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.

Napisz swoją opinię o Citabax


Cena Citabax
Skutki uboczne Citabax
Dawkowanie Citabax
Zamienniki Citabax
Forum Citabax
Najnowsza opinia o Citabax
Zastosowanie i składniki Citabax
Gdzie można kupić Citabax?

Opinie o Citabax (105)

Citabax, ocena średnia

6.0333333333333

Skutecznosc

65/10

  Brak skutków ubocznych

  55/10

   Oplacalnosc

   61/10
    1. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     4.6

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     3.1

     Od roku biorę citabax i przytyłam 15kg, czy to jest normalne ludzie co za wstyd !!!!!!!!!!!!!nie bierzcie tego dziadostwa !!!!!

    2. Opinia użytkownika o Citabax :

     Witam – biorę Citabax już od trzech lat i jestem bardzo zadowolona , nie mam jak na razie skutków ubocznych, 20 mg raz dziennie rano, może dlatego, że nie jestem zwolenniczką używek, papierosów, alkoholi, czyje się bardzo dobrze , jestem wesoła i otwarta, wszystkie leki i stany lekowe poszły w kąt……polecam …..polecam. Życzę wesołego zdrowia …..

     1. Opinia użytkownika o Citabax :

      I ochotę na seks też masz? I czy dochodzisz w ogóle?

    3. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Sama nie wiem. W poprzednich pracach straszne i bardzo częste lęki. Zmieniłam pracę, z której się cieszę. Ale lęk czai się we mnie. Pracuje tu dopiero 3 tygodnie i jest tym razem dobrze. Ja boję się samego lęku. Na depresję za słaby. Mam takie dziwne schorzenie. Biorę również Haloperidol i Lamitrin. Często jednak muszę wspomagać się hydroksyzyną. Coś nie jest tak. Przepiano mi Citabax mimo, że nie wolno go podawać z Haloperidolem ze wzgl. na serce, mimo ,iż go leczę. Lekarz nie reaguje. Co mam zrobić? Inny lekarz zasugerował podanie silniejszego antydepresanta. Depresja u mnie już trwa 11 m-cy. Mój lekarz nie reaguje. A Citabax? Te leki na różnych ludzi różnie działają. Dla jednych są dobre, dla drugich nie. Tyle wiem od psychiatry. Więc nie ma czego porównywać. Pozdrawiam

    4. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     W grudniu zaczęłam przyjmować lek. Mam nadzieję, że uda mi się go szybko zamienić na skuteczniejszy, bowiem skutki uboczne, w tym senność i zmęczenie przeszkadzają mi w życiu.

    5. Opinia użytkownika o Citabax :

     lek super, brałam gdyz mam nerwice lękową i dolegliwości przeszły

    6. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Cześć. Jestem po operacji wymiany zastawki aortalnej serca. Dziś lekarz psychiatra powiedział mi że mogę brać tylko citabax. 5mg na dobe rano i za msc. do kontroli. Co wy na to?PROSZE PROSZE O OPINIE!!!! CZY MI NIE ZASZKODZI? BIORĘ TABLETKI NA ROZRZEDZENIE KRWI I NA NADCIŚNIENIE.

    7. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Citabax wyraźnie poprawił mi nastrój, uspokoił i wyciszył. Na początku ziewałam, teraz nie. Niestety, pojawiło się kołatanie serca i niepohamowana ochota na słodycze. Do tej pory nie byłam szczególną fanką słodkiego, teraz wcinam ciacha i cukierasy. Przybrałam na wadze 2 kg w 1,5 tygodnia. Chyba zmienię lek.

    8. Opinia użytkownika o Citabax :

     Ja też biorę citabax 20, ale choruje na niedomykalność zastawki mitralnej i nie wiem czy mam je brać? Ja też mam lęki po poronieniu dziecka i przejściach w rodzinie nie mogłam wejść do sklepu, bo od razu było mi duszno i nogi mi się uginały, proszę niech ktoś mi da znać, czy mogę brać te leki pozdrawiam!

    9. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Witam. biorę lek od prawie roku 20 mg codziennie rano, aktualnie próbuje obniżyć dawkę co drugi dzień. Lek jest rewelacyjny, bardzo mi pomógł.POLECAM

    10. Opinia użytkownika o Citabax :

     hej biorę go 11 miesięcy a teraz odstawiam stopniowo przeszłam na 1/2 tabletki tj.10mg Mogę polecic sprawdziłam na sobie serce spokojne nerwicy zero oby tak juz by to byłoby ok

    11. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Polecam -osobiście korzystam z leku w okresie jesiennym przez ok 3 m-ce . Poprawia nastrój pomaga zdystansować się do wielu sytuacji . Co do minusów bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i tego się trzymam , brak ochoty na sex . Senność , przymulenie występuje ale uważam że jest to do zwalczeni . Ogólnie polecam .

    12. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Mam 45 lat. Biorę ten lek od 2008 na początku 20mg – 2 tygodnie, potem 40mg. Na początku tj. przez pierwszy 2 lata bardzo mi pomógł, bo wyszłam z dość ciężkiej depresji.
     Potem próbowałam zmniejszyć dawkę pod okiem lekarza, ale miałam zawroty głowy, watę w nogach i problem z opanowaniem drżenia ciała. Byłam też bardziej nerwowa i zniecierpliwiona. Powtót do 40 mg. Lek brałam rano i czułam senność, ból głowy. Jak zaczęłam go brać wieczorem, to po jakimś czasie te dolegliwości znacznie sie zmniejszyły. W tym roku zmieniłam lekarza. Powiedział mi, że Citabax daje dobre rezulataty w połaczeniu z innym lekiem i zapisał mi Alvente 150mg. Rano Citabax 40mg i wieczorem Alvente. Przez pierwsze kilka tygodni czułam się znacznie lepiej, ale teraz ciągle jestem zmęczona senna, boli mnie głowa i mama obniżoną odporność. Może jak zacznę brać obydwa wieczorem, to będzie lepiej… Ps. lekarz powiedział, ze Citabax nie wchodzi w reakcję z alkoholem, ale nie można przesadzić z jego ilością!!!

    13. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Witam. Biorę lek dopiero tydzień, a już widzę że jest lepiej. Nie kręci mi się tak bardzo w głowie, jestem spokojniejsza, dzięki temu nie kłócę się już z mężem, nie mam tych dziwnych ciarek, co przechodziły mi przez ciało. Skutkiem ubocznym jest tylko to, że rano często ziewam i do południa jestem senna, ale później jest już ok. Mam teraz siłę, by móc bawić się z moim dzieckiem. Cieszę się znów życiem :)

     1. Opinia użytkownika o Citabax :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      4

      Witaj. na co przepisany miałaś ten lek? Ja go biore już 5.tydzień, bardzo kręci mi się w głowie, mam jadłowstręt, nie mam na nic ochoty, czuję się bardzo splątana, nie mogę się na niczym skupić, boli mnie głowa, coś strasznego. Dzień za dniem jest taki sam, nie widzę żadnej poprawy. Bardzo mi ciężko z tym życ..

    14. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Ja musiałam odstawić ten lek ze względu na skutki uboczne
     cały czas ziewałam i trzęsły mi się bardzo ręce. Do tego w ogóle nie pomagał. Psychiatra zmienił mi lek na escitil.

    15. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     ja też na to cierpię i zażywam od 10 dni citabax 10 zawsze rano… no jest lepiej niż było, na początku zawroty głowy bicie serca trzęsłam się, ucisk w klatce duszności tak jakbym miała stracić przytomność! masakra coś okropnego, o dokładnie od wtorku trochę ustało, wyjechałam do mamy nad morze, muszę zajmować się dziećmi i z nimi wychodzić na początku bałam się tego tłumu i że gdzieś upadnę, mam tak czasami w ciągu dnia że coś mi się przypomni i się lęknę, ale jest to możliwe ze ten lek już zaczął działać? biorę tylko 10 rano, a jeśli zwiększę na 20 to skutki uboczne mogą powrócić? mam zamiar z tym trochę powalczyć na pewno z pól roku żeby nie było nawrotów, ale nie chcę też za bardzo silnych leków.

    16. Opinia użytkownika o Citabax :

     Hej nerwuski! Mam 23 i cierpię na nerwicę lękową- stresuję się wszystkim za bardzo i miewam stany lękowe, okazjonalnie ataki paniki. Od 6 dni zażywam Citabax- lek, który w mojej rodzinie zrobił wiele dobrego- moja mama (ta sama przypadłość), zażywała go 6 miesięcy i od dwóch lat po odstawieniu nareszcie ma spokój z lękami- cieszy się pełnią życia, a zaznaczę- przechodziła katusze gorsze niż ja.
     Ja? Cóż, na razie jestem na początkowym etapie i powiem szczerze- wesoło nie jest: mam wszystkie skutki uboczne, które zaczęły się już 3 dnia kuracji i póki co się jedynie nasilają- kołatanie serca, uderzenia gorąca i uczucie, że moja klatka piersiowa i ręce zaczynają piec….na szczęście są to tylko objawy fizyczne- psychicznie w miarę mocno się trzymam i wiem, że to tylko etap „adaptacyjny” leku i że prędzej czy później przejdzie. Nie można się poddawać- jeśli macie te same objawy, naprawdę wiem, że ten lek zadziała! Napiszę za jakiś czas jak się sprawy mają- wiem, że niektóre osoby mój wpis może podtrzymać na duchu, bo sama zbroiłam się w cierpliwość czytając podobne opinie i dodawało mi to pociechy.
     Na razie oceniam skutki uboczne i opłacalność- skuteczność potem napiszę;)
     Pozdrawiam!

    17. Opinia użytkownika o Citabax :

     Ja biorę citabax 20 od półtora roku i czuję się świetnie, piję alkohol dosyć często i nic się nie dzieje, więc myślę, że nie jest aż tak zły. Przedtem nie wychodziłem prawie z domu, a lek przed pójściem do pracy był tak ogromny ze robiłem się sztywny, na szczęście po dwóch tygodniach wszystko przeszło.

     1. Opinia użytkownika o Citabax :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      6

      popieram zdanie kolegi też tak dokładnie miałem i jakoś wyszedłem z tego,dobry lek ale działanie zauważalne po ok. 2 tygodniach. Troche przymula i senność.

    18. Opinia użytkownika o Citabax :

     BIORĘ LEK OD 3,5 TYGODNIA. SKUTKI UBOCZNE, JAKIE SĄ, TO SUCHOŚĆ W USTACH NIEWIELKA, BRAK APETYTU:):)MIAŁAM DWA RAZY UCZUCIE GORĄCA W CAŁYM CIELE, ALE ZARAZ PRZESZŁO.OGÓLNIE JESTEM WYCISZONA I SIĘ NIE CZEPIAM BYLE CZEGO.NIE MAM OCHOTY NA SEX. ALE JEST DUŻO LEPIEJ JAK BYŁO ,A MAM DUŻE PROBLEMY ZE ZŁAPANIEM PEŁNEGO WDECHU, TERAZ SIĘ TO TROSZKĘ USPOKOIŁO.BIORĘ CITABAX 20 1X DZIENNIE.POZDRAWIAM

    19. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek on 4 miesięcy, też miałam stany lękowe nasilały się, tym że bałam się o dzieci ponieważ jestem sama w domu bo chłopak jest w Niemczech na szczęście zawsze mogłam liczyć na mamę i koleżankę na razie jest ok mam jeszcze czasami takie dni że mnie trzęsie i muszę zażyć tabletkę na uspokojenie mam nadzieje, że wszystko będzie szło w dobrą stronę

    20. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo sceptycznie podchodziłam do wszelkich leków psychotropowych i…to był błąd. Męczyłam sie wiele lat…wreszcie za nomową siostry udałam sie do psychiatry (pominęłam psychologa-nie chciało mi sie gadać).Przepisał mi citabax. Kiedy przeczytałam listę skutków ubocznych – załamałam sie. Pomimo to zaryzykowałam. I nie żałuje. Efekty miałam juz po tygodniu. Ze skutków ubocznych-w pierwszych dniach brak apetytu, senność i niemożność osiągnięcia orgazmu. Po ok. tygodniu juz same zalety: dobry nastrój, zachowanie dystansu do problemów, realne ocenianie rzeczywistości, a nie przez pryzmat lęków i niewiary w siebie. Wszystko zaczęło nagle działac w harmonii, bez zbędnych zgrzytów i dzielenia włosa na cztery.
     Teraz po roku od ostatniej tabletki-znów zaczynam kuracje citabaxem 20 mg.
     Jedynym minusem -dla mnie-jest bezwzględny zakaz spożywania alkoholu…A ja lubię wypić sobie dobre piwko do kolacji.

    21. Opinia użytkownika o Citabax :

     Cześć brałam ten lek przez półtora miesiąca i wcale mi nie pomógł, wręcz przeciwnie. Podczas brania tego leku nie mogłam funkcjonować , wszystko dookoła się ruszało, meble , ściany masakra. Najbardziej uciążliwe było kołatanie serca doprowadzające do arytmii musiałam odstawić lek.Czy jest jeszcze ktoś kto też tak się czuł? Czy jestem wyjątkiem? pozdrawiam

    22. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Super lek, czuję psychicznie się dużo lepiej, choć od paru dni mam ogromna ochotę na sen. Nie ukrywam, że choruje na nowotwór i mam juz wizytę u lekarza, żeby zrobić wyniki, skąd ta ochota na sen. Polecam ten lek, jest super. Pozdrawiam.

    23. Opinia użytkownika o Citabax :

     Jest to najwspanialszy lek jaki do tej pory….super polecam sami zobaczycie szybkie efekty nastrój Super……

    24. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Zażywam od wielu lat z pewnymi przerwami. Powód zażywania to obniżony nastrój, zbyt silna reakcja na sytuacje stresowe, przewlekły stres powodujący bezsenność, a w efekcie obniżenie nastroju i trudności w codziennym funkcjonowaniu.
     PLUSY
     Lek jest bardzo skuteczny tylko na efekty trzeba zaczekać kilka tygodni. Na mnie działa rewelacyjnie. Poprawił mi sen, wyrównał samopoczucie, nie łapię już kilkudniowych dołów jak dawniej, nie przytłacza mnie np. deszczowa, jesienna pogoda. Nie spędzają snu z powiek problemy, które dla innych są jak bułka z masłem, nie przejmuje się tak wszystkim i mam zdrowy dystans do wielu spraw. Czuję się dzięki temu lekowi tak jak powinien czuć się zdrowy, silny psychicznie człowiek.
     Zażywam 10 mg na dobę czyli połowę standardowej dawki.
     MINUSY
     W początkowej fazie obniżenie ochoty na seks i libido. Z czasem uległo poprawie. Rozkojarzenie, zaburzenia pamięci i koncentracji, sny o podłożu lękowym.

    25. Opinia użytkownika o Citabax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     biore Citabax od 2 miesięcy i czuje sie lepiej. Miałem wielki problem, zero chęci do życia do czego kolwiek. Leżalem w szpitalu bralem dawke 10mg a po 2 tyg zwiekszono mi do 20mg raz dziennie. Na tą chwilę mogę funkcjonować, pracować i wychodzić do ludzi, spedzac aktywnie zycie. Choc nie jest to stan perfekcyjny ale da sie żyć:) lek zaczyna działać od 3 do 4 tyg zależy od organizmu ;) pozdrawiam

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.