Tantum verde

Tantum verde jest całą linią produktów, których działanie ukierunkowanie jest na zwalczanie objawów bólu gardła. Dodatkowo działa przeciwzapalnie na gardło i jamę gardła. Stosuje się go w problemach laryngologicznych oraz ma działanie przeciwbólowe.

Produkty Tantum Verde są w wielu postaciach, między innymi:

  • aerozolu
  • pastylek smakowych do ssania
  • roztworów

Tymianek I Podbiał

Strepsils

Neo Angin

Bioparox

Bioparox jest miejscowo działającym antybiotykiem. Oprócz działania przeciwbakteryjnego wykazuje także działanie przeciwzapalne, przez co zmniejsza obrzęk oraz łagodzi ból. Bioparox powinno wdychać się przez usta i nos. Czynności te wykonywać się powinno, co kilka godzin. Substancja czynna bioparoxu fusafungina nie przenika do krwi, w związku z tym ewentualne skutki uboczne leku ograniczają się także do skutków miejscowych. Może to być podrażnienie błony śluzowej, lub napady kichania po zastosowaniu leku. Producent Bioparoxu zastrzega, aby lek nie był stosowany dłużej niż 10 dni.

Sebidin

Herbitussin

Rubipect

Rubipect to syrop w postaci smacznego napoju, który zwiększa odporność organizmu. Podawany jest dzieciom gdy maja dolegliwości bólu gardła i maja podrażnioną śluzówkę.