Nootropil

Piracetam kojarzony jest w Polsce z marką Nootropil. Do jego zakupu konieczna jest recepta, choć w wielu krajach preparaty zawierające piracetam dostępne są w sklepach z suplementami. Nootropil najczęściej przepisywany jest przez lekarzy chorym po przebytym udarze mózgu. Ma za zadanie poprawić osłabione funkcje poznawcze. W podobnym celu lek stosuje się u osób starszych, z rozwijającą się demencją. Lek bywa polecany także osobom nadużywającym alkoholu, gdyż Nootropil ma możliwość regenerowania mózgu po uszkodzeniach, powstałych na skutek oddziaływania alkoholu etylowego. Lek używany jest także przez studentów, chcących poprawić swoją koncentrację, oraz pamięć. Ze względu na brak jednoznacznych wyników badań naukowych nie wiadomo jednak, jakie efekty lek wywołuje u osób zdrowych.

Biotropil

Biotropil jest lekiem, który stosowany jest w stymulacji komórek i receptorów w mózgu. Stosowany jest w terapii stymulującej i wspomagającej etapy poznawcze świata u dzieci oraz dorosłych.

Podawany jest w celu:

  • aktywacji rozwoju połączeń komórkowych
  • leczenie mioklonii pochodzenia korowego
  • stymulacji procesów poznawczych w okresach otępienia,
  • polepszenia procesów uczenia się
  • zwiększenia koncentracji

 

Biotropil u dzieci stosowany jest w terapii stymulującej i wspomagającej etapy poznawcze świata u dzieci.

Stosuje się go w terapiach:

  • logopedycznych w leczeniu dysekcji
  • logopedycznych w leczeniu dysgrafii
  • logopedycznych w leczeniu dysortografii
  • zwiększenia koncentracji

Memotropil

Memotropil to nazwa handlowa piracetamu. Środek ten najczęściej jest używany u chorych po udarze mózgu, aby poprawić ich funkcje poznawcze. Piracetam używany jest również pozamedycznie, gdyż poprawia koncentrację, oraz ułatwia zapamiętywanie. Z dotychczasowych badań wynika także, iż lek przydaje się również osobom nadużywającym alkoholu, gdyż regeneruje mózg po uszkodzeniach powstałych na skutek działania tej substancji.

Lucetam

Lucetam to nazwa handlowa piracetamu. Środek ten najczęściej jest używany u chorych po udarze mózgu, aby poprawić ich funkcje poznawcze. Piracetam używany jest również pozamedycznie, gdyż poprawia koncentrację, oraz ułatwia zapamiętywanie. Z dotychczasowych badań wynika także, iż lek przydaje się również osobom nadużywającym alkoholu, gdyż regeneruje mózg po uszkodzeniach powstałych na skutek działania tej substancji.