NutriKid Multi Fibre

Jest wysokoenergetyczny, przeznaczony dla dzieci powyżej 1. roku życia. Może być stosowany, jako jedyne źródło pożywienia.

Podawać tylko pod nadzorem lekarza.

Portagen

Portagen to suplement diety dostępny na receptę. W jego składzie są łatwo przyswajalne produkty odżywcze i witaminy. Środek stanowi dobre rozwiązanie dla ludzi z problemami przyswajania pokarmów i niedożywieniem. Portagen jest sprzedawany od dawna w charakterystycznych metalowych puszkach. Ma on postać białego proszku. Z proszku powinno się przygotowywać zawiesinę, jednak użytkownicy, często po prostu jedzą go łyżką. Ciekawym składnikiem Portagenu są średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT). Są to tłuszcze, które wchłaniane są bardzo szybko przez organizm. Naukowcy badają możliwe zastosowania MCT w medycynie. Pod lupą są takie choroby jak: Choroba Alzheimera, AIDS i padaczka.

Nutridrink

Produkt firmy Nutricia. Jest to gotowa żywność kliniczna. Przeznaczona jest dla osób, które ze względu na swój stan zdrowia, nie mogą normalnie spożywać posiłków lub jedzą, ale w zbyt małych ilościach. Przez to chudną i są niedożywione.

Produkty Nutricia podawane są doustnie lub przez zgłębnik.

Taki sposób odżywiania jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów leżących w szpitalach, innych placówkach leczniczych oraz domac