Duspatalin

Jest to lek stosowany przy tzw., jelicie drażliwym. Działanie skupia się na powodowaniu wyrównania kurczliwości mięśni gładkich w jelicie. Znaczy to, że przy jelicie spastycznym zmniejsza skurcz mięśni gładkich jelita, natomiast, przy atonii mięśni gładkich powoduje kurczliwość. Rzeczywisty skutek leku jest następujący: Przy biegunce spada ilość wypróżnień, natomiast przy zaparciu zaczynają się pojawiać. Duspatalin zmniejsza także wzdęcia brzucha, a przez to jego bóle.

Debridat

Lek o nazwie debridat stosuje się przy problemach z motoryką jelit. Działanie leku to zmniejszanie motoryki, gdy jest ona zbyt duża ,lub jej stymulacja, gdy ruchy mięśni jelita są niedostateczne. Lek przepisywany jest najczęściej pacjentom z bólami brzucha, zespołem jelita drażliwego i zaparciami. Stosowany jest także przy biegunkach. Zaobserwowane skutki uboczne, które wystąpiły przy stosowaniu debridatu to reakcje alergiczne (choć efekt ten występuje bardzo rzadko).

Scopolan

Scopolan jest lekiem powodującym zmniejszenie napięcia mięśni gładkich w jelicie, czyli działa rozkurczowo. Jest skutecznym lekiem przy bólach brzucha na różnym tle np. przy kolce jelitowej, kolce żółciowej i kolce nerkowej. Jego działanie jest jednak krótkotrwałe. Działa od 4 do 6 godzin. Przy większych dawkach może spowodować spadek ciśnienia. To jest dość częsty skutek uboczny.