Debridat

Lek o nazwie debridat stosuje się przy problemach z motoryką jelit. Działanie leku to zmniejszanie motoryki, gdy jest ona zbyt duża ,lub jej stymulacja, gdy ruchy mięśni jelita są niedostateczne. Lek przepisywany jest najczęściej pacjentom z bólami brzucha, zespołem jelita drażliwego i zaparciami. Stosowany jest także przy biegunkach. Zaobserwowane skutki uboczne, które wystąpiły przy stosowaniu debridatu to reakcje alergiczne (choć efekt ten występuje bardzo rzadko).

Duspatalin

Jest to lek stosowany przy tzw., jelicie drażliwym. Działanie skupia się na powodowaniu wyrównania kurczliwości mięśni gładkich w jelicie. Znaczy to, że przy jelicie spastycznym zmniejsza skurcz mięśni gładkich jelita, natomiast, przy atonii mięśni gładkich powoduje kurczliwość. Rzeczywisty skutek leku jest następujący: Przy biegunce spada ilość wypróżnień, natomiast przy zaparciu zaczynają się pojawiać. Duspatalin zmniejsza także wzdęcia brzucha, a przez to jego bóle.

Aspirin

Aspirin, popularnie nazywana Aspiryną to lek o szerokim zastosowaniu.

Przede wszystkim działa przeciwbólowo w różnych postaciach bólu i różnych cześć ciała. Dodatkowo przeciwdziała gorączce i powoduje złagodzenie objawów podwyższonej temperatury. Jest to lek znany od dawna i skuteczny dla większości użytkowników. Jest to lek wykorzystywany w leczeniu bóli umiarkowanych i małych. Nie stosuje się go przy występowaniu bólu dużego gdyż ogranicza się podawanie dużych ilości tego leku jednocześnie.

Scopolan

Scopolan jest lekiem powodującym zmniejszenie napięcia mięśni gładkich w jelicie, czyli działa rozkurczowo. Jest skutecznym lekiem przy bólach brzucha na różnym tle np. przy kolce jelitowej, kolce żółciowej i kolce nerkowej. Jego działanie jest jednak krótkotrwałe. Działa od 4 do 6 godzin. Przy większych dawkach może spowodować spadek ciśnienia. To jest dość częsty skutek uboczny.

Verdin complex

Verdin complex to suplement diety, który jest stworzony jest do zapobiegania uczuciu ciężkości brzucha. Pomaga w problemach trawiennych stymulując- poprawiając wydajność- układu pokarmowego. Wg producenta zwiększa ona produkcję kwasów żołądkowych i aktywizuje działanie jelita. Poprzez to zalegający pokarm w układzie pokarmowym przetwarzany jest szybciej i nadmiar wydalany z organizmu. Zaparcia i bóle brzucha są niwelowane w sposób fizjologiczny.

Produkt naturalny, w jego skład wchodzą składniki pochodzenia roślinnego.

Forlax

Lek przeznaczony do zwalczania problemów układu trawienia. Szczególnie polecany w zaparciach.  Zazwyczaj stosowany u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Podany doustnie zwiększa objętość płynów jelitowych.  Nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego.

Buscopan

Buscopan używany jest przy bolesnych skurczach przewodu pokarmowego, oraz moczowego. Skurcze te mogą wynikać np z zatruć. Składnikiem zapewniającym działanie rozkurczowe buscopanu jest butylobromek hioscyny, który w leku występuje w dawkach 10 mg (w buscopanie forte 20 mg.). Lek stosować się powinno około 3 razy dziennie. Skutki uboczne leku występują rzadko i istnieje małe prawdopodobieństwo ze nam się przytrafią. Jest to główny powód dużej popularności buscopanu. 

Poza najczęstszym zastosowaniem tytułowego lekarstwa przy nagłych bólach przewodu pokarmowego, ma on także szereg mniej standardowych zastosowań np używany jest w przypadku choroby lokomocyjnej, lub przy IBS. Kobiety również często sięgają po lek przy problemach z bolesnymi miesiączkami.

Jak już zostało wspomniane powyżej, skutki uboczne zażycia leku należą do rzadkości. Jeśli występują, to zazwyczaj przy użyciu dużej dawki leku. Możemy doświadczyć swędzenia ciała, suchości w ustach, a także problemów z oddawaniem moczu.